Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 09. 21:09
Előzmény: #7479  Törölt felhasználó
#7480
Szentséges Szűzanya!
Mi lesz veled Magyarország....
...ha ilyen féleszűek akarnak jobbá tenni...??
Törölt felhasználó 2007. 12. 09. 15:30
Előzmény: #7478  levaika2
#7479
ez a CIONFASISZTA MAFFIA
levaika2 2007. 12. 09. 15:05
#7478
Nem szoktam "politikai" topikokba írni, néha ugyan beleolvasok, de most nem bírom megállni, hogy ne emeljem meg a kalapom a "Ha én Simon Peresz lennék..." c. írás szerzője előtt. Fantasztikusan jól megírt publicisztika! És minden benne van... Minden magyar embernek el kéne olvasnia, de legfőképp azoknak, akiknek még nem nyílt ki a szemük, akik még nem látják át, hogy mi miért történik körülöttük.
(De ugye, jól sejtem, hogy egy olyan írás, amely Magyarország jelenét és jövőjét alapvetően meghatározó folyamatokról szól, nem fog megjelenni Magyarország legolvasottabb politikai napilapjának címoldalán vezércikként... - és belül sem, apróbetűsként...)
saru 2007. 12. 09. 09:31
Előzmény: #7476  saru
#7477
nem volt nehéz ilyen gerinctelenné válnia, úgy tudom, hogy '56-ban Apró Antal szovjet tankkal ment a parlamentbe... !
saru 2007. 12. 09. 09:26
Előzmény: #7475  Törölt felhasználó
#7476
"Peresz birodalom építésről, és Magyarország felvásárlásáról beszélt.

És erre a Gyurcsány-kormány a füle botját sem mozdította. Ez olyan hiba, amely minden magyar ember számára nyilvánvalóvá teszi, hogy ez a kormány NEM A MAGYAR NÉP KORMÁNYA.";

nem is, hanem Pereszék vazallusa, minden intézkedése ezt tükrözi... !
Törölt felhasználó 2007. 12. 09. 01:08
Előzmény: #7474  Phylaxa
#7475
"Nagy hiba volt Peresztől ilyenre gondolni is. Viszont, ami rajtunk múlik, hogy ilyen ne következzen be: Miért nem nyúlunk hozzá az alkotmányhoz? Phylaxa"

Peresz birodalom építésről, és Magyarország felvásárlásáról beszélt.

És erre a Gyurcsány-kormány a füle botját sem mozdította. Ez olyan hiba, amely minden magyar ember számára nyilvánvalóvá teszi, hogy ez a kormány NEM A MAGYAR NÉP KORMÁNYA.
A Gyurcsány-kormány eladta a MÁV-Cargot, a Malévet, a Budapest Airportot.... külföldiek kezelésébe akarják adni az egészségbiztosítási pénz kezelését, sorra adják el Magyarország értékes ingatlanjait külföldieknek, melyeket visszabérlünk... el akarják adni az autópályákat, a magyar ásványkincseket...
Ennek a kormánynak minden intézkedése anyagi kárt okoz minden magyar állampolgárnak...
A "REFORMOK" következtében minden Magyarországon folyó gazdasági tevékenységből külföldiek fognak hasznot húzni.
Gyurcsány most is elhallgatja a beszédeiben az államadósság számadatait, elhallgatja, hogy azért vonja el a pénzt az országot működtető rendszerektől, hogy kifizesse az adósságszolgálat kötelezettségeit.
Gyurcsány előtt volt az államnak pénze a kisforgalmú vasútvonalak fenntartására, a kórházak fenntartására... most nincs.
Ezért zárnak be mindent, amit a tájékozatlan népnek be akarnak adni reformokként.
Tehát, ez azt jelenti, hogy Gyurcsány Ferenc most is igyekszik átverni a népet, azaz HAZUDIK. :(((
Phylaxa 2007. 12. 08. 14:54
Előzmény: #7473  Törölt felhasználó
#7474
Az ígéret földje nem változik. Ahol egy nép királyai vannak eltemetve, ahol a történelmük lezajlott az nem hit kérdése, hanem megtörtént dolgok. A hit és vallás nem változik attól, hogy melyik országban élsz. Magyarországon is nagyon rég óta élnek emberek akik más vallásúak de attól még magyarok. Itt élnek és ezt az országot tekintik hazájuknak. Abban viszont egyetértek veled, hogy egy ország nem vásárolhat fel egy másikat, mert az az ottani lakosság saját maga mint közösség feletti döntési jogát semmisíti meg vagyis tulajdonképpen teljesen kiszolgáltatottá teszi a felvásárlóval szemben. Nagy hiba volt Peresztől ilyenre gondolni is. Viszont, ami rajtunk múlik, hogy ilyen ne következzen be: Miért nem nyúlunk hozzá az alkotmányhoz? MIért nem tesszük lehetővé, hogy ha egy általunk megválasztott kormány teljesen hazavágja a lakosságot akkor visszahívható legyen? Ez persze minden képviselőre vonatkozik. Ez egy nagyon rossz vicc ami zajlik. Négyévente válassz.....aztán majd nézd meg, hogy mit csinálnak, mert gyakorlatilag még beszélgetniük sem kell senkivel....( nem is teszik egyébként), akikre szükségük lenne a döntéseknél. Talán ezzel kellene kezdeni.
Törölt felhasználó 2007. 12. 08. 13:37
Előzmény: #7472  saru
#7473
Hétvégi elmélkedésre ajánlott cikk.

Vajon, mindent megtettem a hazámért?
Nem tehettem volna többet azért, hogy országunk ne kerüljön külföldi iga alá?

Az alábbi cikkben leírt folyamat elkezdődött.
Vajon, meg lehet állítani?
Mindenképpen második Izrael lesz Magyarországból?
..............................

"Lehel vezér,
2007/12/07 - 17:33

Ha én Simon Peresz lennék…

Szerencsére nem vagyok ő.

Még mielőtt bárki megijedne a jobboldalon, hogy megkergültem, azonnal megnyugtatok mindenkit, csupán egy hipotézisről van szó. Arról, hogy megpróbáltam magam beleképzelni az izraeli államfő helyzetébe, szerepébe és következtetéseket levonni az egyrészt példátlanul pimasz, másrészt hivatalos válasz nélkül maradt kijelentés hátteréről. Magyarország felvásárlásáról. És mielőtt bárki legyintene a baloldalon, hogy na, megint egy neonáci írás, elárulom, nem vagyok antiszemita. Magyar vagyok és féltem a hazámat. Ha a dán, a szudáni, az argentin vagy esetleg a thai államfő mondott volna hasonlót, ugyanígy felháborítana. De valamiért nem ők tették, hanem az izraeli.

Ha én lennék Simon Peresz, a golyóstollamat mérgesen szurkálnám az íróasztalon fekvő világtérkép papírjába. A bal után a jobb könyökömre támasztanám népem súlyosbodó gondjai miatt egyre nehezebb fejem. Megkérném a titkárnőt, hogy senkit se engedjen be, és ha telefonon keresnek, akkor rázza le az illetőt, akár az amerikai elnököt is. Toporzékolnék, a szekrény ajtaját csapdosnám, rugdosnám. Magamba roskadva szólítanám az általam elfeledett Jahvét, miért adott nekünk államot a Szent Földön, ha úgyis mennünk kell innen. Dühösen gyűrném össze, majd dobnám kétségbeesve a szemetesbe a palesztin népszaporulat várható következményeiről szóló jelentéseket. A dühtől ajkamba harapva gyújtanám fel az amerikai gazdaság sötét jövőjéről, a magába visszahúzódó, Izraelt védeni képtelen USA-ról prognosztizáló tanulmányokat. És miközben a szobámba beszűrődne az önálló palesztin államot követelő tüntetők elszánt harci dala, felállnék és a kezemben lévő vázát a falnak csapnám.

Ha én lennék Simon Peresz, hosszú percek után, lehiggadva ülnék az íróasztalomhoz újra, hogy átgondoljam a lehetőségeket. Egy új ország kellene, új haza. Ez szinte biztos. A kérdés csak az: hol? Egy olyan ország kellene, amely geopolitikailag jó helyen fekszik, alkalmas lehet népem kereskedő vénájának kiaknázására. Talán olyan vidék lenne a legjobb, amely Kelet és Nyugat határán fekszik. Igen, ez jó. Ezt felírom. Legyen Kelet és Nyugat határán. Aztán meg olyan, amely képes ellátni saját lakosságát. Pláne ha világégés van, mert ez igencsak benne van a pakliban. Képes legyen önmaga életben tartására, legyen vize, termőföldje elég. Igen, ez jó. Ezt felírom: Legyen földjének önfenntartó képessége.

Ez idáig szép, de hát az ilyen területeket már régóta lakják és védik az őslakosok foggal-körömmel. Olyan ország kell tehát, amelynek gyenge a nemzettudata, ahol nincs közösségérzet. Amelyiknek a történelem zivatarai már szétverték saját erejébe, jövőjébe vetett hitét. A legszerencsésebb az lenne, ha fogyna a népesség, ha beteges, elhalálozásra hajlamos lenne. Ha lenne elég helyünk. Igen, ez nagyon jó. Ezt felírom: Legyen szétesett, gyenge nemzet. Na igen, de oda valahogy be kell szivárogni, lehetőleg észrevétlenül. Az lenne a legjobb, ha lenne egy kollaboráns felső réteg, amely segítene a megszállásban, amely vállalná, hogy előkészíti a letelepedésünket. Igen, ez nagyon jó. Ezt felírom: Legyen a helyi vezetés elárulója saját országának. Persze jó lenne, ha nem lenne semmiféle lázadás vagy felkelés, abból itt már elegünk van. Valami olyan nép kellene, amelyik túlságosan jóhiszemű, amelyik az orránál fogva vezethető. Olyan nép, amelyiknek elmagyarázható, hogy neki az nagyon jó, ha mi odaköltözünk. Igen, ez nagyon jó. Ezt felírom: Legyen birka nép, amellyel bármi megtehető.

Ha én Simon Peresz lennék, íme, ez a listám lenne a menekülés feltételeiről, a célországról: Legyen Kelet és Nyugat határán. Legyen földjének önfenntartó képessége. Legyen szétesett, gyenge nemzet. Legyen a helyi vezetés elárulója saját országának. Legyen birka nép, amellyel bármi megtehető.

Ha én Simon Peresz lennék, tudnám, hol keressem az Új Ígéret földjét…

(barikád)"

link
saru 2007. 12. 08. 09:28
Előzmény: #7471  Törölt felhasználó
#7472
Kezdődik a tánc nálunk is, az angolok, az osztrákok és a csehek után, persze nem mi vizsgálódunk... !
________________________________________________________

Budapesten érdeklődik a svéd államügyész a Gripen-ügyben
Népszabadság • Szalay Tamás Lajos • 2007. december 8.

Várhatóan már a jövő év elején megindul az a svéd vizsgálat, amely a Gripen-beszerzések magyarországi szálait igyekszik tisztázni. A Népszabadság értesülései szerint a svéd államügyész már jelezte szándékát a Gyurcsány-kormánynak. A technikai részletekről nemzetközi jogászok egyeztetnek.

Teljes titokban zajlik a Gripen-ügyben indított svéd ügyészi eljárás magyarországi nyomozásának előkészülete - tudta meg a Népszabadság. Lapunk információi szerint Christer van der Kwast svéd nyomozóügyész, pontosabban a svéd államügyészség diplomáciai csatornákon már bejelentkezett a magyar kormányhoz, hogy a vadászrepülők beszerzése körüli visszásságok magyar szálainak felderítéséhez engedélyt, illetve segítséget kérjen. Úgy tudjuk, magyar nemzetközi jogászok most épp azt vizsgálják, milyen technikai, jogi feltételei vannak annak, hogy a svéd ügyészség kiterjeszthesse nyomozását.

Forrásaink szerint az ügy legfontosabb szereplője Alfons Mensdorff-Pouilly gróf, aki ellen egyébként az osztrák hatóságok is nyomozást folytatnak. A New York Times nemrég azt írta: a CIA jelentése szerint a Gripent gyártó BAE Systems brit csoport dollármilliókat fizetett "nagy magyar pártoknak", hogy nekik kedvező döntés szülessen. (Az MSZP és a Fidesz is visszautasította a vádakat.) A svédek egyelőre annyit közöltek, hogy behatóan tanulmányozzák a CIA ezzel kapcsolatos jelentését, részleteket a titokminősítés miatt egyelőre nem árulhatnak el.

Nemzetbiztonsági szakértők lapunknak ezzel együtt azt valószínűsítették, hogy a CIA állítólagos, a New York Times-nak kiszivárogtatott jelentése nem feltétlenül tartalmaz valós információkat. Célja az is lehet, hogy a Romániában és Bulgáriában most esedékes vadászgépbeszerzések kapcsán kedvezőtlen képet fessenek a Gripenről, illetve így befolyásolják a helyi döntéshozókat.

Mindenesetre tény az is, hogy - a svéd vizsgálattal együtt - a Gripent gyártó konszern ellen az Egyesült Államokban is vizsgálat indult szaúdi- és európai fegyverüzletek miatt. A Gripen-beszerzéseket Magyarországon is vizsgálták, a Svédországban kirobbant botrány után a magyar kormány vizsgálóbizottságot állított fel. A testület által nemrég elkészített jelentés mindössze annyit állapított meg, hogy 2001-ben semmi ok nem volt vadászrepülőgépek beszerzésére, a döntéssel kapcsolatban nem volt költségelemzés, nem fogalmaztak meg alapvető - hadműveleti, műszaki és gazdaságossági - követelményeket, és nem folytattak le közbeszerzési eljárást. A svéd Gripen-gépek beszerzéséről az Orbán-kormány nemzetbiztonsági kabinetje 2001. szeptember 10-én döntött. Utóbb a Medgyessy-kabinet úgy módosította a szerződést, hogy a Gripenek legyenek képesek légi utántöltésre, a vételár azonban 67 milliárd forinttal nőtt.
Törölt felhasználó 2007. 12. 08. 08:34
Előzmény: #7470  Törölt felhasználó
#7471
Majd még folyt. köv. de most mennem kell.
Törölt felhasználó 2007. 12. 08. 08:32
Előzmény: #7469  Törölt felhasználó
#7470
Az előző sorban a kiadások természetesen kamat nélkül értendők.

Mit a következtetés?
A választást követő évben mindenki jól gazdálkodott, OV egy kicsit jobban, min Medgyo.
A választást követő második évben elkezdtek költekezni, de mégügyeltek arra, hogy a bevételek jobban nőjenek, mint a kiadások.
Itt Medgyo felé hajlik a mérleg (két év átlagában is Medgyo győz)

A választást követő 3. évben (a következő választás előtti évben) már elszabadulnak a kiadások, a kiadások dinamikája fentarthatatlan szinten nő, a bevételek dinamikája lassul (egy hajszállal Gy. felé hajlik a mérleg). A választás évében pedig elszabadul a pokol.

Az adatok 96-tól vannak, csak láncindexet nem tudok 96-tól képezni. De az adatok alapján úgy látom az egész folyamat már ..97-ben Horn alatt megkezdődött.

A folyamat lényege egyébként, hogy amit a választások megnyeréséért kiszórtak, azt teljesen sose vették vissza bent maradt a rendszerben, előbb folyamatosan felélték a tartalékokat, később emiatt folyamatosan nőtt az elsődleges hiány.
Törölt felhasználó 2007. 12. 08. 08:14
Előzmény: #7415  Törölt felhasználó
#7469
Szia LET!

eredmény hirdetés:
1. pont telitalálat
2. pont gondolom 98-t akartál írni. téves, a helyes: 2002
3. pont telitalálat
4. pont gondolom itt is 98-t akartál írni. téves 2006

A teljes sorozat így néz ki.
95-ös áron az előző év százalékában=reálértéken a változás.

év.................kiadások..................bevételek
1997.............103,8%.....................100,4%
1998.............111,4%.....................101,9%
1999................98,4%.....................103,6%
2000.............104,7%......................106,2%
2001.............107,8%......................103,2%
2002.............115,8%......................102,4%
2003................99,4%.....................103,2%
2004..............103,4%.....................106,1%
2005..............107,1%.....................103,3%
2006................111,2%...................107,8%

Ezek tényszámok.
kissherceg 2007. 12. 07. 22:45
Törölt hozzászólás
#7468
tomcat1 2007. 12. 07. 21:19
Előzmény: #7465  Törölt felhasználó
#7467
örülök neki, hogy mások is nyitott szemmel járnak;
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 20:55
Előzmény: #7465  Törölt felhasználó
#7466
vadlaci
Te vagy matgab?

vadlaci
Ez szerinted válasz volt a kérdésemre?
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 19:48
Előzmény: #7463  tomcat1
#7465
- ” SZTÁLINI ALKOTMÁNY”

Jelenlegi Alkotmányunk az alábbi néven került be a törvénykönyvekbe: 1949. évi XX. törvény. Az Alkotmányt az 1948-ban megválasztott Parlament szavazta meg, melynek alapját az 1936-os „Sztálini alkotmány” jelentette. Kommunista alkotmányunk az 1970-es években „szocializálódott”, 1989-ben az Ellenzéki Kerekasztal résztvevői „modernizálták”, s egy olyan parlament szavazta meg, amelyet épp készültünk leváltani. Az Ellenzéki Kerekasztal tagjait senki nem választotta meg, így nem is képviselhették a társadalmat. Vannak politikusok, akik érveket fogalmaznak meg, hogy az azóta eltelt idő, és a választásokon való részvétel legitimizálta az Ellenzéki Kerekasztal alkotmányozó tevékenységét, de be kell látniuk, hogy a választásokon való részvétel az aktuális lehetőségekhez való igazodást jelenti.

- ” IDEIGLENES VÁLTOZÁS”

Jelenlegi Alkotmányunkat 1989-ben az akkori parlament azzal a kitétellel fogadta el, hogy amint a helyzet konszolidálódik – az első választást követően –, szükségesnek tartja egy új magyar Alkotmány létrehozását...
A mai politikai elit ezt eddig nem tette meg! Nemhiába! Saját hiearhiájuk megörzése pont ebben rejlik, ahogy anno Sztáliné, Brezsny, Hrustyov, avagy Kádáré is.. Gyurcsányé is!
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 19:26
Előzmény: #7460  matgab
#7464
Szerintem ne kanyarodjunk el a témától; a hálapénz és egyéb kérdéseket tessenek megbeszélni a vonatkozó topicban.

Engem más érdekel:

"A mai játékszabályok alapjait nem az Orbán Torgyán páros írta meg, hanem 1949-ben a kommunisták. Aztán rendszerváltás előtt még meghoztak néhány törvényt, hogy a régi rendszer új módszereit a marketingdemokratikus viszonyok között is tudják alakalmazni...
Ehhez Orbánék kb. +-1%-ban járultak hozzá.
Ezek a szabályok már akkor sem voltak jók, sőt 1949 óta nem jók. "

matgab
Az 1949 előtti alkotmányban melyek voltak azok a rendelkezések, amelyekt te szívesen betennél a maiba is hogy jól működjön a demokrácia?
tomcat1 2007. 12. 07. 18:51
Előzmény: #7462  tomcat1
#7463
Majd ki felejtem hálapénz. Méfg hatékony rendszer esetén is ídőbe telne amíg megszünne a hálapénz. Értsd: ha az orvosok, ápolók, stb megkeresnek egy jó rendszerben! egy jó egzisztenciás fizut, akkor megszünhet. Bár nemtom, de valszeg meszünne. De jó kérdés.
tomcat1 2007. 12. 07. 18:48
Előzmény: #7428  Törölt felhasználó
#7462
Pl úgy működhetne, mint franciaországban, ha jól tudom ott úgy van, hogy mindenki, aki valamilyen jövedelemmel rendelkezik fizet egészségügyi hozájárulást[ igen, a nyugdijasok is, minimális mértékben a munkanélküliek, csak a 18 alattiak nem fizetnének] Persze a jelenlegi befizetők számát is növelni kellene, gazd. fehérítés pl, emellett kismértékű járulékemelésre is szükség volna.
Ez a bevételi oldal. Kb 10% os bev. növelést jelentene minimum.

A kiadási oldalon le lehet faragni úgy 5-10% ot kb hasonló módon, mint a mai kormány [kórházösszevonás, max 5%! kórház bezárás, hatékonyságnövelés stb.].

Így mindkét oldalon javulna a helyzet, és úgy gondolom egyensúlyi állapot állna fenn az eü pénztárban.[persze1% körüli hiány előfordulhat.]
Ezenkívül a kórházak egy része lehet magán, ha jól bánnának velük. A többit pedig költségvetési pénzből lehetne fejleszteni [pl műszer, tatarozás, fizu emelés].
Nyilván az eü kasszát önállóan kellene végre kezelni, nemúgy ahogy az eddigi kormányok bántak vele.

Ja tudom itthon nincs olyan bátor "államférfi " aki ilyet be mer vezetni, pedig úgy gondolom egyedül ez a szolidáris, [demokratikus ?] és sikeres rendszer.
Kb ennyi pont
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 18:44
Előzmény: #7460  matgab
#7461
Ez jó:
"Azért mondom, hogy nincs demokrácia az országban mert nem tetszik, hogy ami van , azt demokráciának hívják."

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek