Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
matgab 2007. 12. 07. 17:14
Előzmény: #7459  Törölt felhasználó
#7460
A mai játékszabályok alapjait nem az Orbán Torgyán páros írta meg, hanem 1949-ben a kommunisták. Aztán rendszerváltás előtt még meghoztak néhány törvényt, hogy a régi rendszer új módszereit a marketingdemokratikus viszonyok között is tudják alakalmazni...
Ehhez Orbánék kb. +-1%-ban járultak hozzá.
Ezek a szabályok már akkor sem voltak jók, sőt 1949 óta nem jók.
Hatályos törvényeket betartod? Biztos mindet?
Vagy csak az alapvető erkölcsi normáknak próbálsz megfelelni...
Pl. fizettél illetéket eddig a 150 e Ft-os ajándékok után? Vagy mindig kértél számlát akkor is, ha úgy drágább volt? 20-as 30-as tábláknál sem szeged meg a törvényt az utakon? Mondjak még néhányat akár a mostani slágerek közül? Pedig én nem is vagyok jogász...
Azért mondom, hogy nincs demokrácia az országban mert nem tetszik, hogy ami van , azt demokráciának hívják.
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 16:58
Előzmény: #7456  matgab
#7459
Szia Matgab!
Olvasd el figyelmesen amit írtam.....
Nem többet és nem kevesebbet írtam, mint azt, hogy a jelenleg érvényes szabályokat az Orbán-Torgyán kormény írta le!
Ha akkor ezek a szabályok jók voltak - mivel azóta senki nem változtatott rajta-, akkor most sem lehet máshogy.....
Az, hogy mi a saját véleményem a dologról, az magánügy, de a hatályos törvényeket betartom. Attól, hogy nem tetszik, még nem mondom, hogy nincs demokrácia az országban.
saru 2007. 12. 07. 16:56
Előzmény: #7457  matgab
#7458
a díszlet az demokrácia, de csak az, nevezzük mondjuk Patyomkin demokráciának... !
matgab 2007. 12. 07. 16:52
Előzmény: #7456  matgab
#7457
és akkor még a demokráciának az olyan apró formalitásai, mint a szavatok újraszáoltathatósága, független OVB, stb.stb mellőzéseiről nem is beszéltem...

Ne tévedj el az USA-ban is csak marketingdemokrácia létezik...
matgab 2007. 12. 07. 16:50
Előzmény: #7450  Törölt felhasználó
#7456
Csendes,
te mit értesz DEMOKRÁCIÁN?

Mert ha azt mondjuk, hogy a népfenség elve alapján a népképviselet módszerével irányított állam, akkor bizony tévedésben vagy.

Persze ha onnan indulunk ki, hogy most a világon ezt a mai rendszert hívjuk demokráciának -azaz a néhány kézben lévő közhatalmilag kontrollálatlan média segítségével néhány kiválaszottat a szavazás segítségével bejuttatnak a parlamentbe ahol a képviselők az ő kiválasztóiknak leginkább megfelelő törvényekkel biztosítják azok fennhatóságát és a kisembereket meg a közvetett terror módszerével kvázi rabszolgamunkába kényszerítik- akkor ma valóban demokrácia van a mai értelmében... Mondjuk azt, hogy ma a marketing demokrácia világát éljük...

Ha ezt te nem látod, akkor vagy nagyon tapasztalatlan vagy, vagy túl sokat nézed a tévét és keveset olvasol (népszabin kívül), vagy közvetlen érdeked van a politikai elit kiszolgálásában, vagy nem vagy képes látni az összefüggéseket...
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 16:43
Előzmény: #7453  Törölt felhasználó
#7455
Nézz néha a tükörbe!
Sem nem anyáztam, sem nem káromkodtam.....
De talán nem ártana, ha a hangnemet váltanál....
A demokrácia olyan, mit amilyenre mindannyian csináltunk. TE IS! Akkor pedig ne mutogass másra!
Emlékeid frissítése gyanánt nézd át az első Orbán-Torgyán kormány ama intézkedéseit, melyeket Solyom úr - mint alkotmányjogász- támogatásával azért tettek, hogy a demokratikus hatalom megszílárdúljon!
Most pedig pontosan olyan szilárd, amilyenre csinálták!!!!
Tehát nem nagyon kéllene erre a demokráciíra panaszkodni.....
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 16:32
Előzmény: #7453  Törölt felhasználó
#7454
A filmben szereplő érintettekről:
link
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 16:30
Előzmény: #7450  Törölt felhasználó
#7453
Én nem értem az embereket! Ez egy kúltúrált fórumnak kéne lenni! Magyarországon inteligens emberekkel! Erre mindenki anyáz meg kárumkodik....

Csendes vegyél vissza légyszives!

Ja persze demokrácia ahogy anno 1947 ben íródott! A sztálini alkotmányt vezethette be anno Antal, ami anno a régi NDK-ban volt! Szép...

Magyar demokráciáról egy kis film....

link
tokos. 2007. 12. 07. 16:27
Előzmény: #7410  Törölt felhasználó
#7452
Szia Kanyisz,

Sajna nem jutottam el az eredeti hozzászólásodig, az idézetek alapján sok igazságod lehet.

Csinálj egy pártot, a jelenlegi kínálat alapján biztosan rád szavazok...

Üdv:

Tökös.
tokos. 2007. 12. 07. 16:22
Előzmény: #7342  Törölt felhasználó
#7451
"Kanyisz, én magam is sokszor írtam ide be adatokat innen-onnan. És az pl. engem is megdöbbentett, hogy OV utolsó évében NAGYOBB átlagos béremelkedés volt a közszférában, mint a hírhedten osztogató Megyó első évében. "

Ez azért nem teljesen korrekt összehasonlítás, mert 2002 választási év volt. Ekkor minden kormány kiengedett, nem csak a Fidesz, a Horn, az Antall, és a Gyurcsány is.

Kérdés, felelősségteljes magatartás-e egy választási év után 50% fizetésemelést ígérni a közalkalmazotti szférában, és még érdekesebb kérdés, hogy normális-e az, aki ezt be is tartja.

Azért annyira világtalan nem lehetett az az ember, hogy ne gondolta volna, hogy amit lehetett, azt odaadta az Orbán kormány.

És ezek után még egy kérdés, hogy ha történesen a Medgyessy féle ámokfutás nem történik meg, akkor is ilyen mértékű szarban lennénk-e.

A válasz természetesen nem, a kérdés, mindössze az, hogy meddig érne a trágya.

Bár remélhetőleg nem fogom olvasni, de nagyon örülnék, ha néha némi kritikát is megfogalmaznál valamelyik szoci kormánnyal kapcsolatban, nem annyira jók ők, hogy így, körmöd szakadtáig védened kelljen őket.

Üdv:

Tökös.
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 16:20
Előzmény: #7449  Törölt felhasználó
#7450
Ez itt a DEMOKRÁCIA!
ha nem az lenne, neked már régen rossz lenne!!
Kérdezz meg néhány idősebbet, majd felvilágosítanak!
Lehet, hogy "vad" vagy, de hogy sötét az biztos!
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 16:11
Előzmény: #7448  moko
#7449
Ez ami itt van ez nem Demokrácia!
A választásokkkor a nép nem adott felhatalmazást arra amit tesznek! Teljesen mást igértek! Ezt egy demokráciában egy FELELŐS KORMÁNY nem tehetné meg! Ez diktatúra Demokrácia háttereébe! A háttért Solyom adja neki!
moko 2007. 12. 07. 15:25
Előzmény: #7446  Törölt felhasználó
#7448
Ez azért nem éppen így van.
2006 10.23.-án jelentette be. És másnap már léptek az OVB felé. Ez azóta huzódik,és nem az ő hibájuk.Most is megtámadta a végzést valaki.
A törvényt úgy kellene módosytani,hogy a kérdésre gyüjtött aláírások leadásának napjától számított 90 napon belül ki kell yrni a szavazást.
Legyen elég ennyi idő a jogi hercehurcára.
Ülésezzenek minden nap ha kell.
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 15:19
Előzmény: #7445  watson
#7447
Watson, MÁV, BKV ügyben maximálisan egyetértek. De nincs ez máshogy a közigazgatásban, a hivataloknál, önkormáiknál, stb. stb. A versenyszférából már rég kidobták volna a 95%-át azoknak akik az ottani munkatempóval, hozzáállással, precizitással dolgozik. Azon túl, hogy eleve már csak a fele, harmada dolgozna egyáltalán.
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 15:15
Előzmény: #7442  Törölt felhasználó
#7446
Drop, nem neke írtad, de:
"a demokratikus út nem a parlament előtt a Kossuth téren van, hanem pl. a népszavazás."
Ezzel maximálisan egyetértek.
A többiről meg: nyilván a kormányoldal mindent megtett, hogy húzza az időt, de azért a FIDESZ se kapkodta el a népszavazósdit. Tavaly szeptember végén jött az ötlet és csak hónapok múlva léptek is az ügyben valamit.
watson
watson 2007. 12. 07. 15:10
Előzmény: #7443  Törölt felhasználó
#7445
drop, 90 óta minden párt, és kormány ígéretei között ott volt a nyugdíj, az oktatás és az eü reformja, csak egyik sem csinált soha semmit, mert egyszerű volt inkább sodródni, konfliktust kikerülni.

Ne várd soha hogy valaki elismerje hogy hülye, ha te azt mondod róla!
Nehogymár az a sok fölös alkalmazott mondja meg vagy szavazza meg hogy szükség van-e rá akit ki kell rúgni! Jól néznénk már ki... :)
Egyébként valszeg nagyon nem tér el az álláspontunk.

Én folyamatosan ki vagyok akadva a MÁVon meg a BKVn, ahol több ezer számra, 10.000 számra vannaka a fölös aparátcsikok.
És még lehet hogy meg is szavaznák hogy ki kell ..szni őket mint ahogy a képviselők felét is, csakhát a haverokat nem rúgják ki akár egyik akár másik párt kormányoz. sajnos.

Szerintem képtelenek elhinni hogy nem ezen a pár ezer emberen fog múlni a támogatottsságuk.
moko 2007. 12. 07. 15:09
Előzmény: #7443  Törölt felhasználó
#7444
Benne.
Ezt már többször nyilatkozta El,Quro,csak nem részletezték ki a kampányban. AZ UTOLSO SOR LEGALJÁN AZ ÉS egyebek RÉSZBEN APROBETÜVEL szedve.
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 14:59
Előzmény: #7442  Törölt felhasználó
#7443
EÜ reformot csinálnak a társadalmi egyeztetés legcsekélyebb szándéka nélkül. Mik ezek, önkényurak? Ki hatalmazta fel erre őket? Tán benne volt a választási programjukban?
Törölt felhasználó 2007. 12. 07. 14:56
Előzmény: #7440  Törölt felhasználó
#7442
vadlaci, a demokratikus út nem a parlament előtt a Kossuth téren van, hanem pl. a népszavazás. Az MSZP-SZDSZ több, mint 1 éve sikeresen akadályozza a kiírását. Gyomorforgató komcsi tempó. Ráadásul másik 3 kérdés (ha jól emlékszem még), még nincsen is elfogadva, vagyis azok még tovább fognak húzódni, pedig az igazán lényeges kérdések azok között vannak.
Aki egy kicsit is a demokrácia pártján áll, az soha többet nem szavaz mai koalícióra, gyalázatos, amit művelnek. Kutyából nem lesz szalonna, komcsból nem lesz demokrata.
saru 2007. 12. 07. 14:50
Előzmény: #7440  Törölt felhasználó
#7441
"azt a cukormennyiséget sem vagyunk képesek idehaza előállítani, amennyi a belső fogyasztásra elegendő lenne. A hazai fogyasztást már jövőre sem fedezi a magyarországi cukorgyártás ;

volt ilyen valaha is... ?!";

mondhatná a másik fél, hogy viszont ma már bármikor kaphatok banánt... !;

ez igaz !, még gyöngyvirág ez egy banánköztársaságban... !!!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek