Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 14:07
Előzmény: #7399  moko
#7400
A fidesz - akárcsak az úttörő -ahol tud segít...

link
moko 2007. 12. 06. 12:41
Előzmény: #7398  Törölt felhasználó
#7399
Valamit pedig kell csinálni,mert ez így nem maradhat.
A jelenlegi patt helyzetet fel kell oldani.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 12:38
Előzmény: #7396  saru
#7398
Tudok, de az nem alkotmányos!
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 12:37
Előzmény: #7395  pampa
#7397
A diktátorok soha sem mondanak le...
saru 2007. 12. 06. 12:32
Előzmény: #7395  pampa
#7396
én is az enyémet... !
_____________________________________

szvsz újra kell kezdeni mindent, új ( nemzeti ) kerekasztalt kell létrehozni, amely intézkedne a jövőbeli feladatokról, a károkozások rendezéséről, stb. konszenzus formájában, de azt hiszem nehéz lesz már ide delegáltakat is találni, bár remélem, hogy mégsem, hiszen ez lassan az utolsó dobásunk... !;

tudtok jobbat ?
pampa 2007. 12. 06. 12:26
Előzmény: #7371  Törölt felhasználó
#7395
Ha már tényleg feledtátok ezt a meddő vitát,akkor ezt újra belinkelem,mert szerintem ez a lényeg.
Itt kellene igazságot tenni.

Kicsit elkanyarodott a vita más irányba.
Itt azzal kezdődött hogy erkölcsileg van e felhatalmazása a kormánynak arra amit csinál.
Azt hogy ők nyerték a választásokat azt most ne vitassuk.
Talán csak azt hogy a választási igéretüket valósítják e meg?
Mert ha igen, akkor nincs gond,hiszen ezért kaptak több szavazatot mint az ellennzék.
De ha nem,akkor van e erkölcsi alapjuk a reformokhoz?

Nem az lenne igazságosabb,hogy miután kiderült az igazság akkor ki kell álni az emberek elé és azt mondani:
Baj van nem kicsi hanem nagy. Reform kell ,hogy túlélje az Ország,mi ezt tudjuk csinálni,az ellenzék pedig azt amit elmondott.
Két lehetőség van ,két út válasszanak kivel szertnék végigvinni a reformokat.

Nos, ez a megoldás lenne egy olyan politikushoz méltó,mit aki a nagy elődökhöz hasonlítja rendszeresen magát.

Szerintem ez lenne a helyes megoldás a jelenlegi helyzetben.
Akkor mindenki már a helyzet pontos ismerete mellett tudna dönteni,és megszünne a sztrájk helyze tés a tüntetések sorozata.
Aki bizalmat kapna tényleges többséget tudhatna maga mögött.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 12:16
Előzmény: #7393  Törölt felhasználó
#7394
Ezzel nem is vitatkoznék, csak azt nem értem, hogy Te miért állítod párhuzamba ezt azzal amit én állítok:

Én ugyansi azt mondtam, hogy a 2002. januári emelés összegében kevesebb volt, mint a 2002. szeptemberi.
Előbb ugyanis 29 egységet kapott a képzeletbeli átlagbéres, míg 2002. szeptemberében 32-t. (A különbség nem három, mert a 2002. januári áron már a 29 is inkább 31 volt...)

Az viszon jó, hogy abban egyetértünk, hogy az utóbbi különösen a minimálbér adómentessé tétele révén indokolatlanul okozza a közszféra átlagbérének a versenyszféra átlagbére fel kerülését.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 12:03
Előzmény: #7392  Törölt felhasználó
#7393
Nem lehet és nincs is értelme azzal vitatkozni, aki szerint akkor járok jobban, ha valami 100-ról 120-ra emelkedik, mert az +20, mint azzal, amikor 10-ről 15-re, mert az csak +5. Én kívánok neked minél több előbbit és maradok az utóbbinál.
És ezzel be is fejeztem. Ezt az idióta témát.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 12:00
Előzmény: #7390  Törölt felhasználó
#7392
Ha elfogyanak az érvek, vagy kellemetlen a válasz, akkor ez a legjobb kibúvó!
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 11:58
Előzmény: #7388  Törölt felhasználó
#7391
"A negatív cashflow-jú éveknél hozááadaod a felvett hitelt a hiányhoz?"

Nem...
De nem is erről volt szó.

(És ha nem haragszol, nem személyeskedéssel zárom, pedig tehetném...)
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 11:55
Előzmény: #7388  Törölt felhasználó
#7390
Kanyisz, nem csak azért rúgnák ki, amit neked írt, azért is bőven, amiről még mindig próbál engem meggyőzni, de már nem foglalkozom vele. Neki ciki és még észre sem veszi.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 11:54
Előzmény: #7387  Törölt felhasználó
#7389
...mert a baj pont az, hogy az eladósodottság egyre jobban nő és így a GDP egyre nagyobb részét fordítjuk az adósságkezelésre.

Ha a GDP arányos eladósodás csökkenne tovább, mint ahogyan 2002 tavaszáig történt, akkor lényegesen kisebb lenne most az adósságtörlesztési teher is...

Persze az MSZP-SZDSZ még 2006. elején is azt állította, hogy az nem baj...
De vajon jó-e, hogy a megtermelt GDP-ből befizetett adókból egyre nagyobb részt fordítunk adósságtörlesztésre?

Mint ahogyan az sem jó, hogyha egy kormány eseti bevételekkel (privatizáció) pótolja a rendszeres kiadásait.

Vitathatod ezen állításokat, de vitasd, ha más a véleményed...!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 11:54
Előzmény: #7387  Törölt felhasználó
#7388
Kattincs rá az előzményekre, arra írtam.

A kiadási oldalt neincs mitől tisztítani.

Csináltál már DCF alapú beruházás, vagy cégértékelést?

A negatív cashflow-jú éveknél hozááadaod a felvett hitelt a hiányhoz?

Ha Te így értékelsz, ahogy leírtad menekülj a tőzsdéről, inged gatyád rá fog menni.

A vitát részemről ezennel lezártam, ez nem az a szint ahol meg kívánok szólalni.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 11:48
Előzmény: #7383  Törölt felhasználó
#7387
Mire gondosz, konkrétan?!

Vitára kész vagyok, de az üres dobálózást nem szeretem!

Mert ha az a bajod, hogy a privatizációs bevételek nélkül akarom viszgálni a kormányok TELJESÍTMÉNYÉT akkor nagyon mellé fogtál, ha pedig az "fáj", hogy a kiadási oldalt is meg akarom tisztítani a hitelből finanszírozott résszel akkor is mellé fogtál.
Egyiket sem tiltja semmi, legfelejebb az, hogy így nem lesz "igazad"!

Esetleg más észrevétel, amit nem is én tettem...?
watson
watson 2007. 12. 06. 11:42
Előzmény: #7382  saru
#7386
Hát például a nemzeti kerekasztal az nemzeti legyen és ne országos!

Harcoljon azért hogy az országhatárok (nemis határok hanem köziogazgatások)ott legyenek ahol az országok nemzeti kissebbségei kölcsönösen hasonló létszámban, területben élnek!
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 11:38
Előzmény: #7380  Törölt felhasználó
#7385
A részvényes hasonlítási erőltetésed csak ott csúszik meg, hogy esetünkben ugyanarról a papíról van szó.
És a viszonyítási alap mindkét esetben a 2002. január.

Ezért a kérdés az, hogy mikor kerestél többet, amior ugyanaz(!) a papír 32 vagy amikor 29 Ft-ot emelkedett (mint írtam már, reálértéken közelebb van a két szám).

---

Annak viszont örülök, hogy végre lertad, hogy a nagyobb hiba az utóbbi, fedezet nélküli béremelés volt, amit ráadásul nem minimálbéremeléssel, hanem a minimálbér adómentessé tételével kapcsoltak össze!

Mert a lényeg ez és nem az, hogy azonos bázison melyik volt több, a januári, vagy a szeptemberi emelés...
saru 2007. 12. 06. 11:38
Előzmény: #7382  saru
#7384
ha valakit zavar a nemzeti jelző, azt el lehet hagyni, nem ez a lényeg... !
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 11:37
Előzmény: #7371  Törölt felhasználó
#7383
LET!

Azért az ökörségért amit itt leírtál a közgazdasági középiskolából kirugnának.
saru 2007. 12. 06. 11:32
Előzmény: #7381  watson
#7382
szvsz újra kell kezdeni mindent, új ( nemzeti ) kerekasztalt kell létrehozni, amely intézkedne a jövőbeli feladatokról, a károkozások rendezéséről, stb. konszenzus formájában, de azt hiszem nehéz lesz már ide delegáltakat is találni, bár remélem, hogy mégsem, hiszen ez lassan az utolsó dobásunk... !;

tudtok jobbat ?
watson
watson 2007. 12. 06. 11:18
Előzmény: #7379  moko
#7381
Vízlépcsőt is terveztek, aztán elqrták.
Most egészségügyi rendszert építenek, és már az elqrását is betervezték egy kormányváltás esetére :)

Expó tervezésére is költöttek egy csomót...
A 3-as metró is rég meg van tervezve Káposztásmegyerig. Pedig mennyien költöztek oda... és hogy elszlömmösödött miután átqrták az agyukat.
A 4-es metro is 80mrd volt Horn idején még, Viktor ennek az állami részét torpedózta meg. Most 400mrd felett van. Rátettek egy kis lopási költséghányadot azóta.
Ezt nekünk üvegzseb, meg közpénzzel való elszámolás...
Azt a törvényen felül állóságot kéne végre megszüntetni amit pl a politikusok és gazdasági sleppjük gondol magukról...
meg hogy milliárdos lopások ne évülhessenek 5év alatt (lásd olajosok).

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek