Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 11:12
Előzmény: #7378  Törölt felhasználó
#7380
Te LET, azt, hogy rohadtul elhibázott lépés volt, azt sose vitattam. Csak annyit írtam, hogy átlagosan mégis kisebb emelés volt, mint az elődjénél. (az elődnél ráadásul bérfeszültséget okozott, mert az egyébként is sokkal alulfizetetteb tanárok, orvosok, ápolók kaptak jóval kevesebbet szemben az egyébként is jobban fizetett közigazgatásban dolgozókkal)

A mai kereskedést elnézve, ma eddig a te szöveged alapján a Zwack +150Ft-ja (+0.92%) a legjobb befektetés függetlenül attól, hogy van olyan is, ami +3, vagy 5%-on áll.
moko 2007. 12. 06. 10:54
Előzmény: #7377  watson
#7379
Már tervezik a 6-ost is.
Pénzt költeni tudni kell.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 10:53
Előzmény: #7376  Törölt felhasználó
#7378
Ennél már csak az jobb, ha befektetés néálkül kapsz 32 vagy 29 Ft-ot.

Legjobb, ha mindkettőt.

De miért is a 32, ha már a 29 piacivá tette a bért?
Erre sincs válaszod?

---

Most bizony a Ricsi nem fog "legtöbbet melkedni"... :(
watson
watson 2007. 12. 06. 10:10
Előzmény: #7376  Törölt felhasználó
#7377
Itt folynak el az adóforintok: link
nem elég hogy semmi szükség nem volt a 2-es metró állomások felújítására, de még rosszabb lett mint volt.
De még ennél is szomorúbb hogy átadvették már augusztusban. Miért nem lövik a Dunába azt aki átvesz egy szemetet és szórja az adóforintjainkat???

Ja és úgy ment el asszem 4mrd, hogy még a Hévvel sem kötötték össze.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 09:53
Előzmény: #7375  Törölt felhasználó
#7376
Vegyél csak mindig Richtert, annak minden nap könnyebb a legtöbbet emelkednie:)
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 09:48
Előzmény: #7372  Törölt felhasználó
#7375
"Ezek szerint megbukott az ellenállásod?!
:)
És már nem vitatod igazam..."
Szó nincs erről, csak nincs se időm, se kedvem tovább ragozni a hülyeséget.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 09:38
Előzmény: #7370  pampa
#7374
Valóban, egy kicsit leragadtunk annál a problémánál, hogy 2002. januárjában vagy 2002. szeptemberésben tértünk rá arra az útra, ami a 2004-2007 közötti gyurcsányi hazugságokig elvezetett.

Pedig egyszerű!

Ha azt elfogadjuk, hogy már a 2002. januári közkiadásnövekedés is GDP arányosan növelte volna a 2002-es államadósságot (ezzel a közösség elosztható pénzkeretének szabadon eloszthatóságát korlátoztuk volna azon túl, hogy az eladósodás a korábbiaknál nagyobb ütemben nőtt volna annak köszönhetően), akkor az biztos, hogy a 2002. szeptemberi béremelés és a minimálbéremelése nagyon nagy hiba volt, ami kihat a mai napig.

Ezt követeően pedig a hiba az volt, hogy ezt nem próbálta meg korrigálni az új kormány. Hiba, de nem meglepő, hiszen pont a csendes korrekcióba bukott bele Medgyessy (az SZDSZ által) és kerül helyére gyurcsány aki kimondottan hazugságokkal (és hitelből, privatizációból szerzett egyszeri extra pénzekkel) akart választást nyerni. És nyert is, hazugságaival.
Ekkor azt hazudta, hogy azért tette, mert majd most megmutatja...
Íy jutottunk el oda, hogy egy hazugággal hataolmra jutó kormány a konszezus legkisebb szintjére sem törekedve, diktált reformnak nevezett megszorításokkal akar a lehető legkevesebb mozgásteret hagyni a közösségnek.

Mert reformról akkor beszélhetnénk, ha lenne koncepció, akár több is, meg lenne vitatva minden lehetőség és népszavazással el lenne fogadtatva a kisebbséggel is azu a megoldás, ami a sok rossz között (mert kényszer a reform és nem szándék) a legjobb, esetleg valóban jó is egyes területeken.
De erre a szándék legkisebb szintje sincs meg gyurcsányban.
Azt hazudja nincs idő, de akkor miért nem történ -néhány megszorításon túl- semmi az elmúlt másfél évben?

Hol vannak azok a "reform-tervek" amiken már a 2006-os választás előtt is titokban dolgoztak gyurcsányék?

---

Az perdig, hogy gyurcsány hazug módon másokhoz hasonlítva próbálja igazolni magát egyszerűen beteges!
Ráadásul nem is jogos, hiszen más módzerek vannak egy dikatúrában (aminek a rendszerét megtaníttaték vele a KISZ-ben), mint egy demokratikusabb államrend esetén.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 09:35
Előzmény: #7365  Törölt felhasználó
#7373
"Vedd észre hogy PR pénznyelő arra visz amerre gondolja."

Igen, de addig "jó", amig egy irányban sincs igaza!
Sajnos, mert mi isszuk meg az MSZP-SZDSZ 5 évének a levét!
;)
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 09:31
Előzmény: #7368  Törölt felhasználó
#7372
Ezek szerint megbukott az ellenállásod?!
:)
És már nem vitatod igazam...

Kiváló!
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 09:29
Előzmény: #7367  Törölt felhasználó
#7371
Erre már válaszoltam akkor...

Azonban pont a lényeg maradt ki ebbõl, ugyanis az adósság által növelt kiadás kedvez a mutatóknak, ha egy kormány adósságból pótolja a kiadási kötelezettségeit.

Vagy akkor a kiadási oldalt is korrigáld a hiánnyal és azt viszonyítsd!

Mert biztosan valótlan kép alakuk ki, ha "kamat" nélküli elsõdleges egyenleget nézel, de azt nem nézed, hogy hitelbõl nõ a kiadási oldal.

Szóval ne csak a kamatot vedd ki, hanem a hitelt (hiányt) is.
Illetve korrigáld a privatizációs bevételekkel is.
Megdöbbensz majd!!!
pampa 2007. 12. 06. 09:25
Előzmény: #7369  Törölt felhasználó
#7370
Kicsit elkanyarodott a vita más irányba.
Itt azzal kezdődött hogy erkölcsileg van e felhatalmazása a kormánynak arra amit csinál.
Azt hogy ők nyerték a választásokat azt most ne vitassuk.
Talán csak azt hogy a választási igéretüket valósítják e meg?
Mert ha igen, akkor nincs gond,hiszen ezért kaptak több szavazatot mint az ellennzék.
De ha nem,akkor van e erkölcsi alapjuk a reformokhoz?

Nem az lenne igazságosabb,hogy miután kiderült az igazság akkor ki kell álni az emberek elé és azt mondani:
Baj van nem kicsi hanem nagy. Reform kell ,hogy túlélje az Ország,mi ezt tudjuk csinálni,az ellenzék pedig azt amit elmondott.
Két lehetőség van ,két út válasszanak kivel szertnék végigvinni a reformokat.

Nos, ez a megoldás lenne egy olyan politikushoz méltó,mit aki a nagy elődökhöz hasonlítja rendszeresen magát.

Szerintem ez lenne a helyes megoldás a jelenlegi helyzetben.
Akkor mindenki már a helyzet pontos ismerete mellett tudna dönteni,és megszünne a sztrájk helyze tés a tüntetések sorozata.
Aki bizalmat kapna tényleges többséget tudhatna maga mögött.
Törölt felhasználó 2007. 12. 06. 08:49
#7369
csomagolhat a koalició, most visszaüt a felelőtlen igérgetés,hazudozás, a II. ferenc-ferdinánd kormány nem a nép kopaszra nyírására és megnyúzására kapott felhatalmazást
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 22:27
Előzmény: #7364  Törölt felhasználó
#7368
Úgy látom,
egyre elfogultabb LET ma-ga
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 20:32
Előzmény: #7366  Törölt felhasználó
#7367
LET!
Megtaláltam a Neked való játékot. Itt volt e topikban (szept 20)
"Egy kis játék.
Néhány lappal ezelőtt Knight Tyris betett egy linket amelyen különféle statisztikai adatok vannak. (csak Tyrisnek; a GDP adatok nem fair-ek, mert 2000-ben módszertani váltás volt és ez nincs jelölve. A KSH honlapján ez látszik)

Az adatokból csináltam magamnak sok érdekes számítást és grafikont, melyek közül most kissé furán néhányat közzé teszek (sajnos az adatok többsége csak 96-tól van meg ezért általában csak két ciklus elemezhető).

Kiszámítottam a kamatmentes kiadásokat 95 évi áron, majd ebből láncindexet képeztem, hogy megtudjam valójában mennyit változtak azok az egyes években.

Íme az eredmény.

1.)Az első év lentebb a választási év utáni évet jelöli (2003 és 99), de hogy melyik, melyik az a totó első kérdése:
1. év..98,4………….99,4
2. év.104,7………..103,4
3.év..107,8……..…107,1

3 év.átlaga.103,6…103.3

2. Íme a 3 választási évre is ugyanaz az adat. Melyik szám melyik évhez kapcsolódik (elég az első számot kitalálni, a többi ahhoz képest „sorrendben” van)?
115,8
111,2
111,4

Ugyancsak kiszámítottam a bevételeket 95 évi áron, majd ebből láncindexet képeztem, hogy megtudjam valójában mennyit változtak azok az egyes években.

3. Melyik sorozat, melyik ciklus?
1. év..103,2………103,6
2. év.106,1………..106,2
3.év..103,3……..…103,2

3 év.átlaga.104,2…104,3

4. És végül (ez talán egy kicsit könnyebb) ugyanez a választási évekre (itt is elég az első)
107,8
101,9
102,4

Jó szórakozást és éjszakát.:)

kanyisz "

Ma sajnos nem tudom rendbe tenni az adatokat, mert nem annál a gépnél vagyok, amelyiken meg tudom nézni, ezért pillanatnyilag nem tudom én se melyik , melyik kormány.
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 18:51
Előzmény: #7365  Törölt felhasználó
#7366
államháztartási hiány helyett államadósság
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 18:51
Előzmény: #7364  Törölt felhasználó
#7365
LET, hányszor hagyod még beszopatni magad, hogy 2002-ről vitatkozol a mostani gazdasági helyzet miatt? Vedd észre hogy PR pénznyelő arra visz amerre gondolja.
Elég csak rátekinteni a kormányváltásokkor 1998-ban, 2002-ben, 2006-ban menyi volt az államháztartási hiány, mennyi volt az időszakok alatt a privatizáció mértéke.A többi csak ködölés. N
e hagyd már szopatni és félrevezetni pár PR csávó által!
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 17:47
Előzmény: #7363  Törölt felhasználó
#7364
Erre direkt kiértem, mert tudtam, ha megérted ez lesz az utolsó elenérved.

Ezt írtam ebben a vonatkozásban: "Persze, ha a 9 havi inflációval korrigáljuk, akkor lehet, hogy közel ugyanaz az értéke a 29-nek, mint a 32-nek, de tudom, számodra ez is értelmetlen..."

Csak azért ne feledd el, hogy 2002 január és 2002 szeptember között nem volt 10% sem az infláció!
Nem úgy, mint 1990 és 2007 között!
Szerinem minden strájkolni akaró beérni a 2002-es januári béremelést, természetesen reálértéken!

Már érted a lényeget is vagy végleg leragadtál itt? ;)
Arra is reagálj...

Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 17:37
Előzmény: #7362  Törölt felhasználó
#7363
LET, akkor szólj az összes sztrájkolónak, hogy menjenek az anyjukba, mert a jelenlegi átlaghoz képesti 3%-os bérnövekedésük az 1990-es 10eFt-os bázison 54%-os emelkedés, úgyhogy fogják be a pofájukat - "csak mert amikor én adtam a többet, akkor neked már több volt, így az kevesebbnek tűnik számodra?" szöveggel.

Nem is értem, miért nem így számolják.
Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 17:25
Előzmény: #7360  Törölt felhasználó
#7362
Ja, ha én később ~32 Ft-ot adok Neked, akkor az kevesebb, mintha 29-et adnék, csak mert amikor én adtam a többet, akkor neked már több volt, így az kevesebbnek tűnik számodra?

Persze, ha a 9 havi inflációval korrigáljuk, akkor lehet, hogy közel ugyanaz az értéke a 29-nek, mint a 32-nek, de tudom, számodra ez is értelmetlen...

De sajnos a lényeg szempontjából mindegy:
Ugyanis, ha a Fidesz 29%-a eleve elhibázott volt (minimálbér emeléssel egyidejűleg), akkor az MSZP-SZDSZ 24,7% és a minimálbér egyidejű adómentessé tétele biztosan negyob hiba volt!!!
És ez vitathatatlan. Vagy ez a "lényeget" is vitatod???

Törölt felhasználó 2007. 12. 05. 17:19
Előzmény: #7359  pampa
#7361
Valóban, egy kicsit leragadtunk annál a problémánál, hogy 2002. januárjában vagy 2002. szeptemberésben tértünk rá arra az útra, ami a 2004-2007 közötti gyurcsányi hazugságokig elvezetett.

Pedig egyszerű!

Ha azt elfogadjuk, hogy már a 2002. januári közkiadásnövekedés is GDP arányosan növelte volna a 2002-es államadósságot (ezzel a közösség elosztható pénzkeretének szabadon eloszthatóságát korlátoztuk volna azon túl, hogy az eladósodás a korábbiaknál nagyobb ütemben nőtt volna annak köszönhetően), akkor az biztos, hogy a 2002. szeptemberi béremelés és a minimálbéremelése nagyon nagy hiba volt, ami kihat a mai napig.

Ezt követeően pedig a hiba az volt, hogy ezt nem próbálta meg korrigálni az új kormány. Hiba, de nem meglepő, hiszen pont a csendes korrekcióba bukott bele Medgyessy (az SZDSZ által) és kerül helyére gyurcsány aki kimondottan hazugságokkal (és hitelből, privatizációból szerzett egyszeri extra pénzekkel) akart választást nyerni. És nyert is, hazugságaival.
Ekkor azt hazudta, hogy azért tette, mert majd most megmutatja...
Íy jutottunk el oda, hogy egy hazugággal hataolmra jutó kormány a konszezus legkisebb szintjére sem törekedve, diktált reformnak nevezett megszorításokkal akar a lehető legkevesebb mozgásteret hagyni a közösségnek.

Mert reformról akkor beszélhetnénk, ha lenne koncepció, akár több is, meg lenne vitatva minden lehetőség és népszavazással el lenne fogadtatva a kisebbséggel is azu a megoldás, ami a sok rossz között (mert kényszer a reform és nem szándék) a legjobb, esetleg valóban jó is egyes területeken.
De erre a szándék legkisebb szintje sincs meg gyurcsányban.
Azt hazudja nincs idő, de akkor miért nem történ -néhány megszorításon túl- semmi az elmúlt másfél évben?

Hol vannak azok a "reform-tervek" amiken már a 2006-os választás előtt is titokban dolgoztak gyurcsányék?

---

Az perdig, hogy gyurcsány hazug módon másokhoz hasonlítva próbálja igazolni magát egyszerűen beteges!
Ráadásul nem is jogos, hiszen más módzerek vannak egy dikatúrában (aminek a rendszerét megtaníttaték vele a KISZ-ben), mint egy demokratikusabb államrend esetén.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek