Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 16. 20:21
#46880
Vasárnap a család szentsége jegyében bevásárolni együtt nem lehet, de cigit venni, cigizni a cigiboltok előtt, azt igen. Logikus, mi?

De engem nem dühítenek ezek a lépések, mert szerencsére az országnak érdemben nem ártanak, a Fidesznek viszont nagyon. Szörnyen ostoba lépések minden szempontból.
Sigorszky 2014. 12. 16. 20:17
#46879
Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 20:29
#46878
Szájer néhány éve még egészen mást gondolt a fékek és ellensúlyok rendszeréről, mint most Orbán

“A fékek és ellensúlyok rendszere az amerikaiak találmánya, amit Európa – talán szellemi középszerűségből – átvett és az európai politikára alkalmazott”
–mondta Orbán Viktor a Bloombergnek adott interjúban. Ezzel szemben a Fidesz által összehozott Alaptörvény mondja ki, hogy

a magyar állam a hatalom megosztásának elvén alapszik.

Szájer József, az Alaptörvény egyik megalkotója 2011-ben még ezt írta:

“az Alaptörvény állammal foglalkozó része, különösen az egyes, a végrehajtó hatalomtól független intézmények szabályozása köréből számos további példát lehet hozni a fékek és ellensúlyok érvényesülésére. Mindezek annak biztosítására jöttek létre, hogy az alkotmányos rendszer képes legyen megakadályozni az egyoldalú túlhatalmat. Aki tényleg elolvassa és megérti Magyarország új Alaptörvényét, annak nem maradhat szemernyi kétsége sem afelől, hogy a vád, amely a fékeket és ellensúlyokat hiányolja belőle, minden alapot nélkülöz.”
(via HelsinkiFigyelő)
Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 18:25
Előzmény: #46873  pampa
#46877
"Egyszerűbb ezzel 2/3-ot elérni mint a régi rendszerben."

Tehát akkor magukra szabták a választási tv-t szerinted is.
bigyula 2014. 12. 15. 18:22
Előzmény: #46872  pampa
#46876
"16.46 Tátog az államtitkár

Illetve hallgat egyet, aztán azt mondja, "nézze", majd hallgat, aztán hadovál. Az újságírói kérdés, amit kap, így szól: Ha olyan jó dolog az útdíj, a képviselőknek miért nem kell fizetniük. A hadova meg valahogy így hangzik: az Országyűlésnek joga, hogy bizonyos csoportoknak kedvezményt adjon. Erre jött a megismételt kérdés, mire a moderátor szerepet betöltő sajtófönök "másnak is van kérdése" felkiáltással tovább adta a szót."

link
pampa 2014. 12. 15. 18:05
Előzmény: #46870  Törölt felhasználó
#46875
Az ellenzéknek lényegtelen, hogy a kormány 1/2 vagy 2/3 mandátummal bír.

Egyedül mint írtam (talán?) az AB megválasztása 2/3-hoz kötött.

Ott van az ellenzékre szükség 1/2 támogatásnál.

goapsy1
goapsy1 2014. 12. 15. 18:04
Előzmény: #46871  Törölt felhasználó
#46874
dajcs nem tudom, mit erősködik...
sokkal jobban járna, ha az derülne ki róla, hogy drogos.

a másik eset az, hogy hivatalos végzése lesz róla, hogy ő bizony józanul ennyire hülye. :DDD
pampa 2014. 12. 15. 18:00
Előzmény: #46865  Törölt felhasználó
#46873
Azért ezzel a választási tv-el elszámolták magukat. Könnyen lehet 2/3 olyan erőnek aki képes összefogni az ellenzéket.

Egyszerűbb ezzel 2/3-ot elérni mint a régi rendszerben.

szvsz
pampa 2014. 12. 15. 17:55
Előzmény: #46863  Törölt felhasználó
#46872
Régebben én is néztem az ülést.

Fidesz ellenzékben, egy törvényhez módosító indítvány befogadásáról szavaztak.
A FIDESZ benyújtott egy NYELVTANI módosítást, hogy értelmesebb legyen a jogi szöveg. Az akkori kormánypártok (MSZP-SZDSZ) elutasította.

Hiába,a mi rendszerünk már csak ilyen.
Erőből politizál! Kell még vagy 10-15 ciklus, hogy végre rendesen működjön.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 17:52
#46871
Deutsch szerint Juhász durván rágalmazza a személyes hitelességét, ezért 100 százalék, hogy elbukja a pert

A kábítószerezéssel megvádolt Deutsch Tamás szerint Juhász Péter ugyanúgy hazudik az V. kerületi önkormányzati ingatlanok ügyében, mint a drogügyben. link
Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 17:51
Előzmény: #46869  pampa
#46870
Ellenzéki oldalról meg az egyik biztosít valamennyi lehetőséget, a másik gyakorlatilag semmit. Én meg erről beszéltem itt. Ha nem is írtad le, most adtál igazat nekem.
pampa 2014. 12. 15. 17:49
Előzmény: #46859  Törölt felhasználó
#46869
Persze, hogy több lehetőséget biztosít. Hiszen nem 1/2 hanem 2/3 a mandátum szám.
pampa 2014. 12. 15. 17:47
Előzmény: #46860  bigyula
#46868
" akkor mi szükség van az "egyéni képviselői indítványra"

Azzal is lehet "gyorsítani". Nem előírás, lehetőség.

"
Akkor aktualizáljuk: Ezért tudta az előző ciklusban az fityesz "magára szabni" az országgyűlési és az önkormányzati választási tv.-t. "

Igen, ezért lett meg újra a 2/3.

és ez az amiről írok folyamatosan. Amikor az MSZP-SZDSZ "magára" szabta az önkormányzatit már "kódolva" volt a rendszerbe,hogy ezt a következő 2/3-ot bíró koalíció szintén meg fogja csinálni.

Csak a mostani ezért "bírálatot" kap...
pedig csak másolta az elődöket.
Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 17:24
Előzmény: #46866  Törölt felhasználó
#46867
"Ezzel együtt ezt a jogszabályt kétharmados, sarkalatos törvénnyé emelték."

Megjelent volna a korai megbukástól való félelem?
Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 17:22
#46866
Megszavazták a TrafikMutyi 2.0-t is
Ezentúl csak az állami, vagy azzal szerződésben álló dohány-kiskeredeskelmi ellátóktól vehetik a cigit a trafikok. Ezzel együtt ezt a jogszabályt kétharmados, sarkalatos törvénnyé emelték. Áprilistól nő a dohányipari termékek adója is: ezer szál cigaretta adója 15 700 forint lesz, és a kiskereskedelmi ár 25 százaléka. (MTI)
Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 17:12
Előzmény: #46857  pampa
#46865
A fidesz alatt egyre több dolgot tettek 2/3-os törvénybe, nem is beszélve azokat az ökörségeket, amivel az alkotmányt csúfolták meg.
(Bár ez utóbbi, mint pl. a hajléktalanok kérdése mondjuk nem zavarja a kormányzást.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 12. 15. 16:52
Előzmény: #46851  Törölt felhasználó
#46864
szegény pampa azért tűnik ennyire nagyon debilnek, mert megpróbálja az amúgy kb. átlagos kis eszével felfogni az eseményeket, ráadásul sokat "okoskodik" is hozzá... talán azért tűnik az erőlködése ennyire művinek / kétségbeesettnek, mert túl nagy a falat számára
olyan így, mint az az afrikai "úszó", aki majdnem belefulladt az olimpiai medencébe: túl sokat vállalt, miközben a felkészült úszók természetesen "lazán" teljesíteni tudták a távot
ettől még lehet, hogy az a fickó nem volt (sokkal) rosszabb egy átlagos úszónál, épp csak rosszul mérte fel, mit vállal (elfogyott az ereje, mert nem jól osztotta be, stb.)

Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 16:24
#46863
Ritkán szoktam országgyűlési közvetítést nézni, de most kiváncsi voltam, hogyan fognak szavazni a képviselők három kérdésről, ezek:
- jegybank működésének ellenőrzéséről, átláthatóvá tételéről (LMP);
- kisgyerekes édesanyák rugalmas foglalkoztatásáról (LMP); és
- politikusok vagyongyarapodási vizsgálatairól kiegészítve a családtagok vagyonnyilatkozataival (Jobbik)

Félreértések elkerülése végett ezek nem törvényjavaslatok voltak csupán arról szavaztak a képviselők, hogy az országgyűlés ezeket a témákat majd megvitassák-e vagy sem.Lehet tippelni melyik párt szavazott nemmel (és döntötte el a szavazás végeredményét) mindegyik kérdésben.
Sigorszky 2014. 12. 15. 16:16
Előzmény: #46850  pampa
#46862
Én meg kétségbe vonom a jelenlegiét. Meddig rabolnak vajon még?
"Bármihez nyúlnak, bármivel is próbálkoznak, csak tovább hergelik a haragot."
"A Vezér tolja a dumatalicskát ezerrel: nemzeti függetlenség, no meg támadás ez ellen (lásd pl.: McCain, avagy M. A. Goodfriend közellenségnek való kinevezése!), meg hogy “Megvéggyük”.
Ámde e “talicska” fülsértő nyikorgása sem tudja elfedni a mind hangosabb tiltakozások utcáról beszűrődő hangjait."
Törölt felhasználó 2014. 12. 15. 16:15
Előzmény: #46860  bigyula
#46861
Pampa mindig csak visszafelé szeret mutogatni, tudhatnád már:)

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek