Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:38
Előzmény: #34931  Törölt felhasználó
#34940
"Ezek után a 98% okafogyottá vált, mert 10- 100 milliókat lenyúlni csak a komcsi & libsi kormányzás alatt lehetett!"

1. 6 hónap x 2 millió = 12 millió. Ennyire most van lehetőség. A szocik embereinél ez adózott 98%-al, az övéknél megmarad (a lineáris adó miatt ráadásul magasabb nettóval!).
2. 20 millió feletti végkielégítés a szocik alatt is extrém volt.
3. Nekem sosem a magas állami fizetésekkel volt elsősorban a bajom, hanem azzal, ha ezzel nem járt együtt értékelhető teljesítmény.
4. A törvénytelen végkielégítések elvételéhez nem kellett a különadó, azt BTK, PTK alapján el lehet, el lehetett venni (lásd BKV-s Szalainé). Ne keverjük a bűncselekményeket az e nélkül járó lehetőségekkel. Ez egy demagóg összemosás annak társadalmi legitimálásához, hogy alkotmányt sértő törvényt hozhassanak.

Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:36
Törölt hozzászólás
#34939
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:34
Előzmény: #34933  bigyula
#34938
Háát mondjuk egy sima mezei Fidesz tag nincs olyan közel a tűzhöz... ahhoz azért több kell... és nem is feltétlenül szükséges ez a párt.
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:31
Előzmény: #34928  Törölt felhasználó
#34937
Annyira objektív vagy, hogy már fel sem tudod fogni, hogy valójában mi történt!!!!

Próbálj meg, ha nehezen is megy a dolgok mögé látni. Ehhez kevés a közgazdász szemléleted!

A zsarolásról csak páran beszéltünk. Te/ti pontosan az ellenkezőjét állítottad.

Hogy tanítsalak egy csöppet:
(persze, lehet, hogy felesleges)

A bíróságra került ügyek az EU bizottságnak presztízsveszteséget jelent. (már erről kifejtettem a véleményem)

A Magyar Kormány ugyanis kvázi "telekiabálta" Európát, hogy az EU zsarolással próbál kicsikarni eredményeket, mert a bírósági utat nem akarja megengedni.

Megértetted, felfogtad, hogy mit jelent ez?
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:29
Törölt hozzászólás
#34936
bigyula 2012. 04. 26. 21:28
Előzmény: #34931  Törölt felhasználó
#34935
"Ezek után a 98% okafogyottá vált, mert 10- 100 milliókat lenyúlni csak a komcsi & libsi kormányzás alatt lehetett!"

Ma olvastam, hogy ha Orbán 2014-ben távozni kényszerülnne, akkor kb. 9 millió Ft lenne a lelépési pénze. Ebből 7 millió után nem kellene fizetnie 98%-os különadót. Nem nagy összeg a különbözet, tényleg. Valóban okafogyottá válik...
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#34934
Szerintem a NATO-ból nem kell, hanem az EU-t kell kiléptetni.
Aztán az EU-t az USA-val lebombáztatjuk és elfoglaljuk, aztán rabszolgaigába hajtjuk az angolokat, meg a németeket... a franciákat meg stílusosan guillotine alá. :DDD
bigyula 2012. 04. 26. 21:21
Előzmény: #34926  Törölt felhasználó
#34933
"Mondjál már légyszíves 1 példát, hogy mit tehet meg egy FIDESZ tag és mit nem tehet meg pl. Te?"

Akik a döntéshozatalhoz, a belső körhöz közel állnak, azok bennfentes információkkal rendelkeznek, amiket felhaszálhatnak...

Mielőtt arra hivatkozol, hogy a "szocik/libsik" idején is ez volt, elismerem, hogy igen, ez volt. De, Te meg én akkor sem rendelkeztünk ilyen információkkal (feltéve, hogy Te most nem vagy közel a tűzhöz, mert én nem vagyok, és akkor sem voltam...).
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:21
Törölt hozzászólás
#34932
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:17
Előzmény: #34929  Törölt felhasználó
#34931
Te vagy egy elvakult libsi!!!!

A jogszabályt a FIDESZ (Kjt. Ktv. és Mtv.) megváltoztatta, s megszüntette a komcsik & libsik tolvajlásait!

Ezek után a 98% okafogyottá vált, mert 10- 100 milliókat lenyúlni csak a komcsi & libsi kormányzás alatt lehetett!

Ezek után ha én vagyok a párthívő, akkor Te ki vagy, mi vagy?

Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 21:14
Törölt hozzászólás
#34930
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 20:53
Előzmény: #34926  Törölt felhasználó
#34929
"Mondjál már légyszíves 1 példát, hogy mit tehet meg egy FIDESZ tag és mit nem tehet meg pl. Te?"

Ne terelj, ne csúsztass, ne hazudj. A 98%-os különadó volt a téma. A kettős mérce pedig az ebben, hogy a szocik embereire bevezették, maguknak eltörölték.

És hogy mennyire belátták saját maguk is, hogy ez gáz, azt éppen a mai Selmeczi nyilatkozat igazolja, miszerint mégis maradna ez az adó.

Megint olyat kezdtél el párthívőségből reflexből védeni, amit már ők se tudnak és nem is akarnak megvédeni. Én meg ilyenkor jót nevetek a túl sebesen fenéknyaló híveken, akik előbb bekészülnek hatalmas nyelvcsapásokkal ülepfényesítésre, minthogy megérkezne föléjük a segg. Aztán ott maradnak kinyújtott nyelvvel, amikor végül a kiszámíthatatlan szabadságharcos királyi fenék gyorsan meggondolja magát és odébb ül. Lásd még IMF szeretlek is meg nem is címszónál.

Egy nem elvakult embert ilyen helyzet nem érhet. Ahogyan át sem verik, mint pampát mindenki.
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 20:39
Előzmény: #34923  Törölt felhasználó
#34928
"Nem meghátrálás a fizetés, az eskü, (mi van a +1 alelnökkel?) s a bírósághoz fordulás?"

Fizetés? Te miről beszélsz?
1. Az EU világosan megmondta, hogy csak a tárgyalások megkezdése indulhat el, a pénzhez már ELFOGADOTT TÖRVÉNYI VÁLTOZTATÁSOK KELLENEK.
2. Az IMF ma világosan elmondta ugyanezt az ő részéről, hogy lezárt ügyek kellenek az EU-val.
3. Az MNB-vel kapcsolatos ügyben a kormány elfogadta a kéréseket és ígéretet tett a változtatásokra.
4. A másik két ügy bírósági szakaszba lépett. Ez pedig pont az, amiről 1-2 hete vitáztunk: az előszobából az ügyek a bírósági szakaszba kerültek. Hát ez minden, csak nem megegyezés...

Objektíve ez történt.

Narancsszemüveges átértekmezés nem érdekel.
szivacs
szivacs 2012. 04. 26. 20:25
Előzmény: #34914  depriv
#34927
"Petíció a vidékfejlesztésért - Kajászó, 2012.02.28.
N y í l t l e v é l

A Magyar Országgyűlés Mezőgazdasági Bizottsága Elnökének
Font Sándor Úrnak

Tisztelt Elnök Úr!

Az NFA pályázatok nyilvánosságtól elzárt bírálata és azok „eredménye” sem a Vidékfejlesztési stratégia, sem a Darányi terv célkitűzéseit nem veszi figyelembe.

Ezért kérjük /követeljük/, hogy

az Országgyűlés azonnal függessze fel az NFA pályázati elbírálást,
kérjen jelentést a pályázatok eddigi elbírálásáról különös tekintettel arra, hogy vannak-e a nyertesek és elbírálók között összeegyezhetetlen érdekkapcsolatok,
vizsgálja felül az eddigi döntések törvényességét, szabályosságát
és azt, hogy a pályázati feltételek és döntések mennyire vannak összhangban a vidékstratégia és Darányi terv célkitűzéseivel,
s a vizsgálatba vonják be dr. Tanka Endre professzort és kérjék fel véleményezésre dr. Ángyán József képviselő urat, valamint az általuk javasolt szakértőket!
Amennyiben a végrehajtás során valóban törvény- vagy szabálysértés történt, a felelősöket vonják felelősségre! A szabálytalanságot elkövetőket, a közreműködőket haladéktalanul távolítsák el a végrehajtásból!
Rendeljék el az NFA részére, hogy a felszabadult területekre egy gazdasági évre kössék meg a hasznosítási szerződéseket, hogy a földek ne maradjanak parlagon!

Tisztelt Elnök Úr!

Várjuk a Bizottság gyors és hathatós intézkedését.

Kajászó, 2012. 02. 28.

Kajászói és Váli gazdák

S a jelenlévők kivétel nélkül aláírták!
Az Összefogás a Magyar Földért és Vidékért Egyesület (Fejér Szövetség) képviselői is, amelyet a Fejér Szövetség Elnöksége is megerősített.

Nem én kiáltok, a föld dübörög!

Fejér Szövetség Elnöksége nevében a
Fejér Szövetség Sajtószolgálata
2012/03/01/03"
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 19:26
Előzmény: #34921  Törölt felhasználó
#34926
Mondjál már légyszíves 1 példát, hogy mit tehet meg egy FIDESZ tag és mit nem tehet meg pl. Te?

Nagyon kíváncsi lennék s válaszodra!

Szevasz.
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 19:25
Előzmény: #34921  Törölt felhasználó
#34925
Mondjál már légyszíves 1 példát, hogy mit tehet meg egy FIDESZ tag és mit nem tehet meg pl. Te?

Nagyon kíváncsi lennék s válaszodra!

Szevasz.
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 19:15
Előzmény: #34921  Törölt felhasználó
#34924
Milyen kettős mércéről beszélsz?
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 19:14
Előzmény: #34922  Törölt felhasználó
#34923
Te is tudod, hogy nem erről van szó!!!

"Nem az EU hátrált meg tehát."

Nem meghátrálás a fizetés, az eskü, (mi van a +1 alelnökkel?) s a bírósághoz fordulás?

Ráadásul a bírósághoz fordulni két élű dolog. Arról nem is beszélve, hogy a bíráknak most kézbesítették ki a "felmondóleveleket".

Az EU-nak 1 fegyvere (addig nincs tárgyalás a hitelről) volt, amit letett.

Valami másról van szó, fontosabbról, mint Magyarországról.

Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 19:05
Előzmény: #34920  Törölt felhasználó
#34922
"leszálltak rólunk"?

1. Orbán elfogadta a jegybanktörvény módosítással kapcsolatos bizottsági kéréseket.
2. A másik két ügyben pedig az Európai Bíróság dönt majd.

Az egyik vitás ügyben tehát Orbán feladta a "szabadságharcot", a másik kettő ügy pedig a bíróságon folytatódik.

Nem az EU hátrált meg tehát.
Törölt felhasználó 2012. 04. 26. 19:00
Előzmény: #34918  Törölt felhasználó
#34921
"Az a különbség kettőnk között, hogy én a FIDESZ által jelenleg képviselt értékrenddel egyetértek, Te pedig nem."

Hát én azzal az értékrenddel - akár Fidesz, akár bárki részéről - nem is tudok egyetérteni, ami arról szól, hogy másnak nem lehet, nekünk igen.

Ha neked ez rendben van, akkor valóban megtaláltuk az alapvető okot a véleménykülönbségre. A kettős mércében az a szép, hogy azzal MINDENT meg lehet magyarázni. Ilyen egyenlő mércével mérek, és ebben a rendszerben elfogadhatatlan ez a példa (is).

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek