Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 03. 09:20
Előzmény: #21526  pampa
#21540
Szia Pampa!

"nálam a hazugság és a politikai igéret nem ugyanaz"
Igaz állítás!
Indoklás:
-ha Gyurcsány mondta:hazugság,
-ha Viktor mondta: politikai igéret!
Nálad! :-)
Törölt felhasználó 2010. 02. 03. 09:18
Előzmény: #21535  zepi
#21539
Zepi, igen "áldoztuk" a helyes megfogalmazás, mert az említett mondantban éppen arról van szó, hogy azokkal az intézkedésekkel a lakosság járt jól, rövid távon, ami persze később megbosszúlta magát.
Törölt felhasználó 2010. 02. 03. 09:15
Előzmény: #21536  pampa
#21538
Pampa, nagyon egyszerű a történet. A választások előtt már tudott a Kisgazdákkal való lehetséges koalíció kötésről? Tudott (beszéltek róla politológusok és a másik oldal is). Tagadta? Igen. Mégis koalíció lett? Igen.

Ennyi.
Phylaxa 2010. 02. 02. 21:10
Előzmény: #21536  pampa
#21537
Elképzelhető, hogy meglepődött, mert egy mondata azóta is a fejemben van amikor leültek páran egy asztalhoz a kamerák előtt: " Még jó, hogy nem ígértünk semmit" Ezt mindenki hallhatta ha éppen figyelte a tv-t. Egyébként most ezerszeresen igaz, hogy felesleges igérgetni. Tenni kellene már. Tenni.
pampa 2010. 02. 02. 20:06
Előzmény: #21533  Törölt felhasználó
#21536
Folyamatosan mellébeszélsz,csak nem látod.
Bajnai bejelentette,hogy nem indul 2010 -ben.

Gyurcsány meg nem tudta.... no látod akkor azért kellett volna lemondania.

Volt egy MSZP-s honvédelmi miniszter akitől azt kérdezték,hogy hogyan repültek magyar vadászgépek külföldre?
(Mert az akkori törvények szerint csak Parlamenti felhatalmazással hagyhatták volna el a magyar légteret)

Az volt a válasza,hogy ő nem tudott róla....

És Miniszter maradt...

De arra nem válaszoltál,ha visszadobja a labdát 98-ban Hornnak akkor hogyan lett volna kormányunk?

Vagy most egy Jobbikos patt helyzetben?

Profin próbálod előadni ezt a mellébeszélést,de itt nem sok eredményt jósolok neked.

Tudod hány Fidesz-es képviselő volt a Parlamentben 1994-98 között? És 1990-94 között?
Mert azután szerintem Orbán lepődött meg a legjobban a 98-as eredményen. Miért készült volna közösen a Kisgazdákkal?
zepi
zepi 2010. 02. 02. 19:28
Előzmény: #21532  Törölt felhasználó
#21535
csak pár apróság:
igazán megható, ahogy írod az "emberek rövidtávú céljaiért Á L D O Z T U K fel a..."
aranyos, őszinte beismerés, gratula :-)

Gy. F. nem megnyerte, hanem elcsalta a 2006-os választást

és végül B.G.
szerinted jól végezte a dolgát
szerintem semmit, de semmit nem kellett tennie
a biciklire felültetett ország gurul lefelé a lejtőn, hogy vele vagy nélküle, se nem oszt, se nem x-oz
Törölt felhasználó 2010. 02. 02. 19:23
Előzmény: #21533  Törölt felhasználó
#21534
A kérdés persze nem watsonnak szólt, ő is csak idézte, hanem pampának.
Törölt felhasználó 2010. 02. 02. 19:23
Előzmény: #21529  watson
#21533
Ez jó, ezt én észre se vettem:

"Orbánék nem tervezték előre a Kisgazdákkal a koalíciót"

Gyurcsány meg nem tudta 2006-ban pontosan milyen a gazdaság állapota:)

Te komolyan írod ezeket az ovis szintű szövegeket?

Ha egy koalíciót nem terveztek előre, csak úgy jött, akkor az azt jelenti, hogy a benne szereplők amatőr politikusok, ami ha lehet még rosszabb.
Törölt felhasználó 2010. 02. 02. 19:19
Előzmény: #21528  pampa
#21532

Az elmúlt 8 évet meg nagyon sok részre/időszakra lehet bontani:
1. A Medgyessy féle osztogatós rész, ami közgazdaságilag hiba volt, a lakosság viszont jól járt vele (a valójában szoc./komcsi nézeteket vallók ezt nem tartják hibának a jobb oldalon sem, ahogy a Fidesz is megszavazta). Tehát itt az emberek rövid távú előnyeiért áldoztuk fel a későbbi halmozódó problémákat.
2. Gyurcsány első fejezet, ami a 2006-os választás megnyerésről szólt.
3. Gyurcsány második szakasz, a kényszerű megszorítások első része még világgazdasági válság nélkül. Itt Feri a korábbival szerzett hihetetlen népszerűtlenségébe bukott bele, először a társdadalmon, aztán saját pártján sem tudott már semmi érdemlegeset keresztülverni;
4. Bajnai időszaka, ami a hazai válságra rájött globál válság korszaka. Én erről - és így Bajnairól - gondolom azt, hogy a helyzethez és lehetőségeihez mérten jól végezte dolgát.
Törölt felhasználó 2010. 02. 02. 19:19
Előzmény: #21530  Törölt felhasználó
#21531
bizony,vigyázni emberek mert gyurcsányt hamar visszarakhatják az mszp élére

volt már ilyen az mszp nél

ki kell őket szavazni az szdsz el együtt

Törölt felhasználó 2010. 02. 02. 19:17
Előzmény: #21528  pampa
#21530

"Mi a garancia arra,hogy nem puccsolják meg Mesterházyt és hozzák vissza Gyurcsányt?

Miben olyan jók amiért mardniuk kellene?

Mi szól mellettük,mik azok a teljesítmények amire büszkék lehetnek?"

Nem erről írtam. Olvasd el mégegyszer. Ha nem érted, akkor mégegyszer... (csak nehogy végtelen ciklusba kerülj, mint Dlph:)).

Másrészt te még mindig Gyurcsánynál vagy lemaradva, egy éve Bajnai a min. elnök.
watson
watson 2010. 02. 02. 19:14
Előzmény: #21517  pampa
#21529
"Orbánék nem tervezték előre a Kisgazdákkal a koalíciót"
hát, igen, akkora önzés és beképzeltséggel nehéz is tervezni bármit.
Nyilván most se terveznek, hiszen az egyetlen és megkérdőjelezhetetlen királyi tudás birtokában vannak. Nyilván szarni kell mindenkinek a pofájába és senkinek a véleményét nem kell figyelembe venni, és senki másnak az érdekét nem kell képviselni egyéni képviselőiknek mint a rájuk szavazókét. Ajjjaj mi lesz itt ha ezek a megcélzott nyuggerek és cingók lesznek ;))
pampa 2010. 02. 02. 18:59
Előzmény: #21525  Törölt felhasználó
#21528
Ok.

Vegyük marad az MSZP, mit tudnak másképp csinálni mint ahogyan 8 éve teszik?

Mi a garancia arra,hogy nem puccsolják meg Mesterházyt és hozzák vissza Gyurcsányt?

Miben olyan jók amiért mardniuk kellene?

Mi szól mellettük,mik azok a teljesítmények amire büszkék lehetnek?

Győzzön meg valaki,hogy ők a jó választás.
Ez a gond az MSZP-nél,hogy csak riogatás maradt. Szerintem dolgozik egy stáb aki a háttérben ötletel,hogy éppen mivel rukkoljanak elő.
Ezért lehet olyan hír,miszerint a Fidesz el akarja halasztani az önkormányzati választást....

Ez program? 75K temetési segély, méltányossági kassza évről évre duplájára emelése... nyugdíj prémium, 65 év fölöttiek utazási kedvezményének megőrzése...

Ez csak arra jó,hogy csökkentse az esélyt arra,hogy a Fidesz egyedül 2/3 mandátumot szerezzen és így ne tudjon 4 év alatt olyan rendszereket átalakítani amit már 20 éve meg kellett volna csinálni.
Ezért írtam,hogy kibír még az ország 4 év helybenjárást?
Mert ez az MSZP kampány csak arra jó. Már matemetikailag sem nyerhetnek szerintem. Elvileg igen, de elvileg Dávidéknak is lehet 2/3-os győzelmük.

Várom az érveket.

Ne azzal jöjjenek,hogy Orbántól mindenki jobb.
Phylaxa 2010. 02. 02. 18:36
Előzmény: #21523  sanka
#21527
Nézd én nem tudom, hogy milyeneket adtak be. Amit tudok az a népszvazás volt. Az egyértelmű.

De tegyük fel, hogy nem adtak be semmit ok? Nem is jelentek meg a 8 év alatt a parlamentben. Nem is szólaltak meg és nem is ellenőriztek semmit. A kérdésem a következő: A kormányt miért zavarta ez? Miért nem oldotta meg a problémákat? Egyértelmű többsége volt és irányította az országot. Ráadásul a hitelintézetekkel is remek kapcsolata volt és van és vette fel a hiteleket orrba-szájba.

Most pont fordítva lesz. Nagy valószínűséggel az ellenzék akármit ad be nem fognak vele foglalkozni. Viszont bele kell nyúlni és át kell alakítani dolgokat. Nincs tovább idő a tökölésre. Tegyük fel, hogy rosszul fogják csinálni. Nehogy már az ellenzéket tedd majd felelőssé, hogy nem sikerül majd a kormánynak a programja.

A másik. Annyira de annyira érdekel a program. 2006-ban megkaptad. Mennyit is ért? Mi lett a híres programból? Értsd meg, hogy most választani fog sok ember és utána 4 évig tök mindegy, hogy mit csinál majd a kormány, maradni fog. Láthattad. ezek a lehetőségek. Nem értem, hogy miért fáj valami ami megtörtént és senki sem akart rajta változtatni? Sőt, ha jól értettem így kell csinálni.

Nos szerintem nem így kell csinálni, de ez ellen senki sem szólalt fel azok közül, akik hatalmon voltak. Miért is tették volna. Sírni jobb amikor vége.
pampa 2010. 02. 02. 18:06
Előzmény: #21524  Törölt felhasználó
#21526
Miután kiszivárgott az öszödi beszéd azonnal lemondani és eltünni a politikából teljesen.

Nem,nálam a hazugság és a politikai igéret nem ugyanaz,lehet hogy nálad igen.

Soha nem kértem számon Medgyessyn a politikai igéreteket,nem mondtam ,hogy hazudott. Hornra sem.
De Gyurcsányra igen,mert ő igenis hazudott.
A külföld és azok akik idehaza tudnak tényleg elfogulatlanul véleményt alkotni azok is elismerik. Sajnos ez tény.És még "vagányul" abban a bizonyos beszédben el is ismeri.

És 1998-ban ha nem válalaja a felkérést hanem átadja Hornnak a lehetőséget akkor hogyan alakult volna kormány?
Akkor nem számított volna a bizonytalan politika helyzet?
Mert mostanában sokszor hivatkozik rá az MSZP.
Törölt felhasználó 2010. 02. 02. 18:02
Előzmény: #21521  pampa
#21525
Pampa:

"Én leírtam,hogy mit kellene csinálni az MSZP-nek 3,5 éve és egy éve is,így ez nem áll meg."

Mit? Persze, lemondania.

Nem érted, hogy te folyamatosan egy oldalról nézed a kérdéseket?
- A Fidesznek mégis mit kellett volna tenni '98-ban: hát persze, hogy hazudni, mert kormányra akart kerülni.
- Az MSZP-nek mégis mit kellett volna tenni 4 éve: nem hazudni és elbukni, vagy hazudni, de a hazugság miatt lemondani.

Szerintem te nem érted a problémám, mert egyszerűen nem tudsz azon a gondolkodási kereten túljutni, hogy MSZP = ROSSZ, FIDESZ = JÓ. A JÓ bármit megtehet, mert a jó érdekében teszi, a ROSSZ meg akkor cselekszik jót, ha megszünteti magát és hagyja érvényre jutni a JÓ-t.

Így viszont nincs értelme vitázni, mert ha ezek a premisszáid, akkor SZÜKSÉGKÉPPEN BÁRMILYEN KÉRDÉSBEN A KÖVETKEZTETÉS UGYANEZ MARAD. A logika szabályai szerint nem lehet ilyen kiindulópontokból más következtetésre jutni.
Törölt felhasználó 2010. 02. 02. 17:54
Előzmény: #21521  pampa
#21524
Pampa, te kerülöd meg a választ folyamatosan.

Szerinted az egyik oldal hazudott, választási csalással nyert, stb. A másikra meg nagyon megengedően felteszed a költői kérdést most is "mit kellett volna csinália Orbánnak 1998-ban?".

Szerintem jól tette, amit és ahogyan tette, persze, hogy a saját szemszögéből nem tudott mást tenni, ha hatalomra akart kerülni, csak összefogni a Kisgazdáékkal, de mégegyszer: én tudom, hogy ilyen a politika, ilyen egy választás. Csak nálad különbözik a megítéles, ha egyik vagy másik oldal teszi. Én meg erről beszélek folyamatosan. És folyamatosan nem tudsz vele mit kezdeni, mert így van.

Egyébként ez a szöveg baromi rossz: "mit kellett volna csinália Orbánnak 1998-ban?". Mert ilyen alapon megkérdezhetem, hogy: mit kellett volna tennie Gyurcsánynak 2006-ban?

Várom a válaszod.
sanka 2010. 02. 02. 17:53
Előzmény: #21522  Phylaxa
#21523
"Ha jól tudom , akkor tömérdek javaslatot és indítványt adott be az ellenzék az elmúlt 8 év alatt."

Ja, kb ilyeneket: csökkentsék az adókat, járulékokat, meg mindent, meg mindent a népnek, mert ezek nyomorba döntik őket, meg az országot, minden ingyen, mannát az embereknek, hát igen amit a hallani szeretnek.
A bökkenő csak az, hogy miből, na ezt nem árulták még el sosem, illetve annyit mondtak, mi másképpen csináljuk majd, ó hát mindjárt itt a bökkenő, hát mégis hogyan.
Na igen, ők aztán tudják mit kell csinálni, csak azt igen jól titkolják, mert ha a frankóval állnának ki, akkor valszeg oda lenne a 2/3, remélem így is.
És még lehetne sorolni a sok bárgyúságot, amivel a hozzájuk közel érzőket hamiztatják, illetve tovább is van mondjam még....., nincs kedvem!
Phylaxa 2010. 02. 02. 17:31
Előzmény: #21520  Törölt felhasználó
#21522
Ha jól tudom , akkor tömérdek javaslatot és indítványt adott be az ellenzék az elmúlt 8 év alatt. Nem hiszem, hogy elolvasták, Ha olvasták is inkább csak azzal a céllal, hogy hol lehet belekötni. Ha nem lehetett akkor csak egyszerűen szóra sem méltatták. A saját programjuk megbukott és most ezt kérik számon? Ne nevettessük már ki magunkat. Egyenes gerinccel kell tudomásul venni ami történt és lenyelni majd a békát az elkövetkező években. Nekik egyébként most majd inkább magukkal kell majd foglalkozniuk. Amit képviselnek az az út járhatatlan és nagyon sokáig az lesz. Míg nem kerülünk újra kölcsön lehetőséghez. AZ pedig nem holnap lesz.
pampa 2010. 02. 02. 17:26
Előzmény: #21520  Törölt felhasználó
#21521
Látod megint megkerülted a választ.Mellé beszélsz.

Mit kellett volna csinália Orbánnak 1998-ban?

És hogyan alakítana kormányt Mesterházy az alapján amit leírtam?

Én leírtam,hogy mit kellene csinálni az MSZP-nek 3,5 éve és egy éve is,így ez nem áll meg.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek