Topiknyitó: Portfolio 2017. 07. 18. 11:15

Mi a baj a feltétel nélküli jövedelemmel?  

Ugrás a cikkhez
Idõközönként felmerül a feltétel nélküli alapjövedelem koncepciója, így érdemesnek láttuk áttekinteni ennek lehetséges gazdasági és társadalmi hatásait. Az MNB közgazdászainak véleménye szerint a feltétel nélküli
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 07. 25. 08:28
Előzmény: #140  gambadoro
#141
Bár nen igazán értek egyet, mert a svédek azóta is bizonyítottak, lásd pl. olyan világcéggel, mint az IKEA vagy a Volvo, és ma dúsgazdagon is versenyképes a gazdaságuk, kétlem, hogy ha nincs induláskor a vasérc, akkor nullán lennének. Ugyanakkor azt kellene megérteni, hogy ahol a gazdaság nem valamilyen természeti erőforrásból ered, ott a fő erőforrás az emberek fejében van, és ezt az erőforrást nem leheg kiaknázni úgy, ha mindent megad nekik az állam akkor is, ha nulla teljesítményt mutatnak fel cserébe.
Törölt felhasználó 2017. 07. 25. 08:33
Előzmény: #133  pitcairn2
#142
Lehet nem ugyanazt az ábrát nézed, amit linkeltél, de relatív kb. ugyanott van Finnország 1880-ban, mint 1938-ban. Jó, franciákat beelőzték, a svédek meg beelőzték őket, de angolok, németek, hollandok, belgák, svájciak ugyanúgy előttük maradtak.
Törölt felhasználó 2017. 07. 25. 08:36
Előzmény: #128  pitcairn2
#143
Ez az életminőség dolog relatív. A legnagyobb hátrányon, at éghajlaton ott északon nem tudsz változtatni. Nekem mondjuk az egyik felem az északi, a másik felem a déliek életmódja felé húz, mert az északiak többsége aktív életmódot él hobbik terén, gondolom itt túrázásra, síelésre, tájfutásra, evezésre, stb., stb., ugyanakkor hiányzik belőlük a déliek lazasága.
_pampa_ 2017. 07. 25. 08:55
#144
Mi a baj a feltétel nélküli jövedelemmel?" Az, hogy ELVESZI a jövedelem egy részét attól aki DOLGOZIK és odaadja annak aki NEM DOLGOZIK! Érthetetlen számomra, hogy ezt egyesek nem értik.
Vazsmegyei 2017. 07. 25. 09:59
Előzmény: #140  gambadoro
#145
"ellentétben a magyarokkal" Ezzel a két szóval felesleges volt a gondolatmenetedet (ami nagyon is igaz) tönkre tenni!
Mikieger85 2017. 07. 25. 11:08
#146
A címhez: nekem semmi, ha nekem adnák és milliárdnyi surmó nem kapna. Viccen kívül: mennyi hely maradna a strandokon és egyéb, szabadidős helyeken, ha senkinek se kéne dolgozni, mindenki nekiállhatna full munkaidőben önmegvalósítani?? Valahol el kell "tárolni" az embermilliókat. Ráadásul sokan nem tudnak mit kezdeni magukkal, ha nem mondja meg a főnök, hogy ezt hozd ide, azt vidd oda - ezekkel az emberekkel mi lesz? (nem rólam van szó, én ahogy "felszabadultam", egy seregnyi értelmes hobbival el tudnám magam foglalni, hanem azokról, akik a fizetett szabijuk alatt se mozdulnak ki a panelből)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek