Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 05. 06. 19:44
Előzmény: #6954  berlini
#6960
Ebben a negyedévben az átlagnál nehezebb megbecsülni a fő sorokat.
Hiszen a csoporton belül vannak bankok amelyek piacain már a járvány hatása gyengül, de a többségében még nem. 
És ami még jobban komplikálja a dolgokat, hogy - ha hinni lehet az ujságoknak - akkor pld Magyarországon, ahol a járvány 3. hulláma a leginkább tombolt, lehetett a leginkább hitelbővülés az 1. negyedévben. Ha nálunk igy volt, akkor mi lehetett Oroszországban?
Ahol tavaly a legnagyobb arányú bevételcsökkenés volt. Logikus lenne egy visszakorrekció, márcsak azért is mert az Ország a kőolajáralakulás függvénye, ami ebben az évben fellendülőben van.
A balkán országai is sötét lovak.
Az utolsó bizonytalanság a céltartalékolás mértéke: én itt elégnek látnám a tavaly 4. negyedévi céltartalékolást, de persze nem tudom, hogy a bank kockázatkezelői azóta növekvő vagy csökkenő kockázatokat látnak a teljesitő hitelállományban. Igy ezen a soron a céltartalékolás akár a fele, de a duplája is lehet.
Ettől függetlenül én teszek pár becslést vállalva a felsülés veszélyét:
Bevétel: 310 milliárd
Költségek: 160 milliárd
Működési nyereség: 150 milliárd 
Céltartalék: 25 milliárd
Adó: 15 milliárd
Adózott nyereség (egyszeritételek nélkül): 110 milliárd
Adózott nyereség egyszeri tételekkel: 90 milliárd 
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2021. 05. 06. 19:10
Előzmény: #6933  berlini
#6959
Ennyi, megy/mehetne ez így is.
Köszönjük a munkátokat @Maci és @berlini!
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 17:54
Előzmény: #6950  macibear
#6958
Szia.Jó újra látni téged.Hozzászólásaidat szívesen olvastam. Sok nyerőt
Törölt felhasználó 2021. 05. 06. 17:37
Előzmény: #6954  berlini
#6957
Szia. Köszönöm, hogy összefoglaltad a lényeget. Sok nyerőt mindenkinek
berlini
berlini 2021. 05. 06. 09:59
Előzmény: #6954  berlini
#6956
Utoljára 2019 derekán volt akkora ingatlan- hitelkihelyezés mint a múlt hónapban.
exley 2021. 05. 06. 07:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#6955
"Hazudtunk éjjel, nappal, úgy tettünk mintha kormányoznánk":)))
berlini
berlini 2021. 05. 06. 00:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#6954
Nos bármennyire is hihetettlen, de a bankok fő vadászterületén az ingatlanhitelezésen nagy fellendülés volt már januárban.
Sőt!
A tavalyi év egésze is komoly hitelezés felfutással járt (és nemcsak a oratórium miatt)
Igy a bevételek az első negyedévben biztosan nőttek.
Nagy kérdés, hogy mi lett a költség oldalon.
Talán most nem volt akkora bérfejlesztés mint az elmúlt években, másrészt az akvirált bankok Szerbiában, Bulgáriában, Montenegróban folyamatosan beolvasztásra kerülnek és a szinergia hatás miatt ott költségcsökkenés történhetett az első negyedévben.
Az eredmény szempontjából a 3. döntő faktor a céltartalékolás.
Itt az OTP tavaly (szokásához hiven) nagyon prudensen céltartalékolt, ami a következő negyedévekben biztosan visszairásokat okoz. De ez az első negyedévben még nem volt várható. Viszont az igen, hogy még a tavaliy 4. negyedévnél is kevesebbet céltartalékoltak.
Igy hihetőnek tűnik az elemzői becslés, ami szerint az adózott eredmény a bankadó levonása nélkül akár 100 milliárdfölé is mehetett.
wawa1 2021. 05. 05. 18:09
Törölt hozzászólás
#6953
geroooo 2021. 05. 03. 21:06
Előzmény: #6950  macibear
#6952
Kedves Maci most vettem csak eszre, hogy visszatertel. Nagyon orulok neki! Ha nem keso, engem is felvennel a listadra?: geroooo@gmail.com 
tdtjani 2021. 04. 22. 09:00
Előzmény: #6950  macibear
#6951
Köszönöm szépen!
macibear
macibear 2021. 04. 22. 07:55
Előzmény: #6949  tdtjani
#6950

Ide is beírom, mert nem tudok elmenni mellette.
Méghogy a biológia, a természet nem jelenik meg a chartokban! A FIBO szintek a növekedés, a változás vonalzói, de itt van a legutóbbi "kaszkád alakzat" is. Szépen felismerted!
Az - hogy 2000-ben, 20 évvel ezelőtt - már hallottál róla egy előadáson, csak növeli az érdemedet. Ilyen időtávon emlékezni rá és összekapcsolni a biológiát a tőzsdével az azért nem semmi.
Én nem tudtam vele mit kezdeni. Eltettem az alakzatgyűjteményembe. Így viszont már érthető is.
tdtjani 2021. 04. 21. 12:02
Előzmény: #6940  janosvitez
#6949

Szervusz János Vitéz!
Köszönöm az érdeklődést! Blogomat a http://www.tdtjani.com címen találod meg.
.
(A komment rész pedig az egyes cikkek alján a „megjegyzések” hivatkozásra kattintva válik láthatóvá [a jelenlegi „blog téma” automatizmusa alapján legalábbis]) A blogon publikált írásaim linkjeit pedig általában beillesztem itt a fórum idevágó topicjaiba (elsősorban a saját tdtjani topicomba :) ). {Az elmúlt 2,5-3 év viszont kimaradt sajnos a blogírás és alaposabb elemzések elkészítése terén.}
.
Fontos megjegyeznem, hogy a blogomon olvasható írások egyike sem minősül „befektetési tanácsadásnak”, sokkal inkább a saját szakmai fejlődésemet hivatottak szolgálni. Itt a fórumon azért linkelem az elemzéseimet, hogy részt vegyek a szakmai véleménycserében. A blogom másik célja pedig az ismert elv a „mindig adj vissza” követése. Jómagam is autodidakta módon sajátítottam el minden idevágó tudást,  csupán ingyenesen beszerezhető forrásokra támaszkodva: fórumok olvasása, kezdetekben pár háttérbeszélgetés az akkori (daytrader forum) tagokkal, neten felkutatott anyagok olvasása, és egy-egy ritka alkalommal beülve valamilyen ingyenes előadásra. (Amiért fizettem: tanulópénz a szakmai gyakorlat elsajátításához. :) ) 
.
Eredményes kereskedést mindannyiunknak!
alma131313 2021. 04. 21. 11:24
#6948
Üdv Macibear  , én is jelentkeznék ha beférek , köszönettel  : mercedes1969@freemail.hu
tdtjani 2021. 04. 21. 10:09
Előzmény: #6941  macibear
#6947

Szia Maci!
Jól esik, hogy ilyen reakciót váltott ki belőled az írásom.
.
Ebben a műfajban mindannyian tanulunk egymástól, s ha kicsit odafigyelünk még magunktól, magunkról is. Azonban a személy, akit a szélsőértékek meghatározása kapcsán említesz, nem én vagyok.
.
Sajnos az informatika, műszaki dolgok terén meglehetősen analfabéta vagyok. Így én is egy ismerőstől kértem segítséget, ő rakta nekem össze a blog ilyen jellegű hátterét még annak indulásakor, kb. 7 éve. Így ebben sajnos nem tudok segítségedre lenni. De ahogy látom egy informatikában jártas személy pikk-pakk összeeszkábálja a blogindításhoz szükséges hátteret, nekik egyszerű az, ami számomra már science fiction. :) Illetve, mivel google blog amit használok, ott mostanra már egy csomó kész sablont lehet használni. Gondolom épp azért, amit te is írsz. Rájöttek, hogy egy blogger abban szeretne elmélyedni, amiről ír, nem pedig az informatikai háttértudás megszerzésében.
.
Természetesen nyitott vagyok egy jó beszélgetésre is. Június végéig azonban van egy másik tevékenység, ami sok minden mást háttérbe szorít. Akkor viszont kereshetjük egymást, ha gondolod.
Casali 2021. 04. 21. 08:45
Előzmény: #6942  macibear
#6946
Sok  chartot itt macibear, de máshol is nyitott a fórum !Az o-u háború  reális veszély valóban mindenre sajnos nem csak a tőzsdére!Aggasztó ez egyre jobban...Peace!:-)
avl2 2021. 04. 21. 08:00
Előzmény: #6933  berlini
#6945
Köszönet !
Hajnalkis 2021. 04. 21. 07:21
Előzmény: #6917  macibear
#6944
Kedves Maci! 
Amennyiben van lehetőség rá, én is szeretnék emailt kapni a hajnalkis@gmail.hu - ra
Köszönöm szépen! Hajni
hopeter82 2021. 04. 21. 06:58
Előzmény: #6917  macibear
#6943

Kedves Maci!
Nagyon szerettem az elemzéseidet a régi fórumban is. Kérlek, amennyiben lehetséges vegyél fel a levlistádra engem is. hopeter82@gmail.com
Köszönöm!
macibear
macibear 2021. 04. 21. 06:57
Előzmény: #6933  berlini
#6942

Ám legyen! Kérésed számomra parancs. :)
Ezt a rajzot tegnap reggel készítettem.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_8053383152bf14292ff837f2ff47b986.png
Az eredmény alapú fundás várakozás valamint néhány TA-s érv (negyedik hullámban vagyunk, jön az ötödik, hetes boli szalag alját megcsíptük - ez nincs ugyan a rajzon) szól amellett, hogy a felső 13k-s sárga zónából indulhat meg a következő néhány ezer pontos emelkedés egy hónapon belül.
Az Orosz-Ukrán konfliktus eszkalálódása viszont betehet mindenféle felfelé történő várakozásnak. Láttuk már mi történik, ha a térségből elkezdik kivonni a pénzt a befektetők merő félelemből vagy csak óvatosságból. Akkor bizony megyünk az MA200 (12k alá).
Sajnos az MA-k viselkedése ezt a forgatókönyvet teszi valószínűvé. Még nem egyértelmű, nagyon billeg, de inkább lefele hajaz mintsem a kitörést erősítse. Olyan 52-48 most nálam az esélye a két forgatókönyvnek.
macibear
macibear 2021. 04. 21. 06:39
Előzmény: #6939  tdtjani
#6941

Szia Jani!
Nincs olyan gondolatod, nincs olyan mondatod amivel ne értenék egyet, ami ne simogatná a lelkemet.
(Hú mennyi és messzire vezető gondolatot indítottál meg bennem amikről lehetne beszélgetni.)
.
Segítenél megcsinálni egy hasonló blogot? Ez az FB csak szenvedés.
Próbáltam én már egyszer, de nem igazán tudtam "belakni". Volt anno az SG fórum. Az egy faék egyszerűségű volt. Könnyű volt vele bánni, nem a berendezése vitte el az időt, lehetett a lényeggel foglalkozni. A mostani fórum motorokhoz viszont már pilóta vizsga kell. Nem akarok én annak megszerzésével vacakolni.
.
Emlékeim már a múlt homályába vesznek, csak arra emlékszem, hogy volt egy ember, aki csak a másnapi mozgás, a napi szélsőértékek maghatározásával foglalkozott. Rengeteget tanultam tőle.
Te voltál az az ember?
janosvitez 2021. 04. 21. 06:03
Előzmény: #6939  tdtjani
#6940

Jó reggelt!"Egyébként én pl. most azt a megoldást választottam, hogy a legutóbb kitett elemzésemhez az első nagyobb időbeli etap gyakorlati lefutásáig csupán a megjegyzés részbe irkálok."
hol találom meg?
tdtjani 2021. 04. 21. 02:55
Előzmény: #6936  macibear
#6939
Szia Maci!
Mint látod, sokan örülünk, hogy visszatértél.
Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy mindenkinek ott vannak a saját dolgai, feladatai, így az élet nélkülünk is megy tovább (még ha eltűnésünkkel űrt/hiányérzetet is hagyunk magunk után).
Mint látjuk, a mi korosztályunk azért valóban nem az a tipikus fb nemzedék.
Ráadásul egy külön levelező listával még plusz feladatot is rósz magadra.
Írtad, hogy a pf-ra már nem szándékozol visszatérni, azonban gondolkoztál az fb és a blog megoldásokon is. A blogolás kapcsán megpróbáltam összeszedni pár gondolatot:
- a véleményedet ott is meg tudod fogalmazni, chartokkal is ki tudod egészíteni,
- ha a kommentekre berágsz itt, vagy ott, az pszichésen rombol és kihathat a kereskedésedre is,
- nem biztos, de úgy emlékszem a blogon létezik komment-mentes beállítás, így ez megoldás lehet, ha a megjegyzések frusztrálóak számodra,
- aki akarja, ott megtalálja, olvashatja a véleményed, vagyis éppúgy közkinccsé tudod tenni, ha szeretnéd,
- a fórumot úgyis olvasni fogod (valószínűleg), és ha ezen felül épp szakmai egyeztetése vágysz, belinkeled ide az aktuális elemzésed, és már mehet is a szakmai diskurzus (ezt mellőzve pedig megkímélheted magad, egy általad esetlegesen nem kívánt kommentháborútól),
- a fórumba történő direkt beírásokkal, képmegosztásokkal ellentétben a saját blognak megvan az az előnye, hogy csak a saját elemzéseidet tartalmazza, így azt bármikor könnyen, kronológiai sorrendben vissza tudod nézni, valamint kereskedési naplóként is funkcionálhat,
- valamint, ha mégis szeretnél facebook felületet is, a blog és az fb oldal természetesen nem zárja ki egymást, én egy idő után készítettem fb oldalt a blogomhoz, oda belinkelem az épp elkészült elemzés blog-linkjét, valamint időnként megosztom egy-egy általam hasznosnak ítélt friss hír linkjét.
.
Jelzem, nem okoskodni szeretnék! Nagyfiúk vagyunk, te is pontosan el tudod dönteni, hogy mi lehet az optimális megoldás számodra, de úgy gondoltam, egy összeszedett vélemény, talán segítségedre lehet. Valamint, fontos megemlíteni, hogy nem csupán elvi síkon beszélek, hisz gyakorlatban látható, hogy működőképes a dolog, akár Ad(rián) akár az én esetemet tekinted.
.
Egyébként én pl. most azt a megoldást választottam, hogy a legutóbb kitett elemzésemhez az első nagyobb időbeli etap gyakorlati lefutásáig csupán a megjegyzés részbe irkálok. Gondolkoztam rajta sokat, s az ide történő beírással szemben azért döntöttem jelen esetben ezen megoldás mellett, mert így a saját bizonytalanságommal nem bizonytalanítok el más fórumozókat, másrészt időnként hajlamos vagyok lemenni mikro idősíkra, s ez sem feltétlen érdekel másokat, viszont saját részre azért dokumentálom az elképzeléseim, harmadrészről pedig, aki szeretné, az bármikor megtalálja hogy épp milyen gondolatok futnak bennem az aktuális (vagy épp csupán lehetséges) ügylet kapcsán.
.
Még egyszer szeretném jelezni, hogy nem okoskodni kívánok, tanácsot osztogatni meg pláne nem! Csupán egy olyan megoldást szerettem volna (tárgyilagos szemlélettel) felmutatni, mellyel a saját komfortérzeted is fenntartható, ugyanakkor az értékes munkád a közösség számára továbbra is fennmarad, elérhető (anélkül, hogy számodra ez plusz terhekkel járna).
A legjobbakat!
Jani 
Gabi_bácsi 2021. 04. 21. 00:18
#6938
Tisztelt Macibear!
Lehet, hogy csak félrenyomta..., A fel és a le gomb között telefonon 1mm a távolság... Egyébként is, mire való az a két gomb..., Like, dislike??? Érteném, ha ez egy zárt csoport lenne..., De ez egy nyílvános fórum...., 2 perc alatt készre szét lehetne trollkodik, de nem lehet, mert a fórumlakók szerencsére megvédik! Az eszmecserének itt a helye, ez nem vitás, cserébe megigérjük, hogy nem ajnározunk.
Erre kéne sok fel gombot nyomni
Good night!
Reboni
Reboni 2021. 04. 20. 22:29
Előzmény: #6912  macibear
#6937
Haliho Maci! Bocs, én csak egy spiler vagyok és soha nem beszélgettünk, de most ha neked segíteni tudnék akkor megteszem. Írtad, hogy most ebben a környezetben miben lehetne még befektetni akár más vidékeken.
Én már a Teslát és BTC-t évekkel ezelőtt írtam, Magyar fórumokon, csak senki nem figyelt. Most ha erre a címre írsz, én szívesen segítek persze ha nem sértelek meg, ha egy ilyen IKON kérdezi.
Írj: horvath.robert6212@gmail.com
macibear
macibear 2021. 04. 20. 22:21
Előzmény: #6931  zhagar
#6936

Ezeket a gondolatokat egy FB bejegyzésnek szántam, de ha már megszólítottál ide írom le.
.
Utolsó előtti bejegyzésemben egy elméleti dologra, a periodikusságra hívtam fel a figyelmet. Arra amivel időnként ki lehet szaszerolni mikor fordulhat az árfolyam. Kis tf-en addig nyugodtan lehet dolgozgatni, ráérünk a várt forduló idején a gép elé ülni, nagyobb tf-en pedig akár el lehet menni nyaralni is. Na ezt jól lepontozták. Én meg erre berágtam. De nagyon. Mondtam is a nejemnek és a haveromnak, hogy kész, ennyi a fórumozásnak. Mindketten leszúrtak. Ezzel ugyanis nem az ellenségeimmel, hanem pont az érdeklődőkkel szúrok ki. Igazuk volt, aláírom.
Az elkeseredés, a düh, a harag azonban erősebb volt bennem a józan észnél. Miért legyek ott ahol nem látnak szívesen?
Sokáig nem is olvastam a fórumot. Berlini topikjára viszont rá-rá néztem. Egy_kezdő, herlas gondolatai mindig is érdekeltek. A pf híreit is inkább innen kiindulva olvasom szívesen. Aztán előkerült Berlini. Nem bírtam ki, hogy ne köszönjek rá. Régi jó ismerős, szinte barátnak tekintem.
.
Sokat gondolkodtam már előtte, hogy csinálni kellene egy blogot vagy valami hasonlót. Aki akarja ott megolvashat. Rég megcsináltam már ezt az FB profilt, de nem használtam semmire. Nem értem Zuckerberg FB logikáját. Nekem az FB nem áll a kezemre. Végül mégiscsak úgy döntöttem, hogy az FB-n írom ki magam. Aki akar ott megtalál.
Aztán kiderült, hogy nem vagyok egyedüli FB fóbiás. Sokan megtaláltak, de legalább annyian  kérnek külön tájékoztatást. Valahogy megoldom ...
.
Azért nézek ki a fejemből. Nem vagyok én annyira jó, hogy ilyen figyelmet érdemeljek. De saját magamból kiindulva tudom, hogy érdemes mások meglátását elolvasni akár gondolatébresztőnek. Nem kell feltétlen elfogadni.
Azt is tudom, hogy egy közösségről nem szabad csoportot leszakítani. Annak sosem lesz jó vége.
.
Másrészről egyáltalán nem vágyom az ajnározásra. Nem tagadom, jól esnek az elismerő szavak, de sokkal jobban szeretem a kételkedő, rákérdező hozzászólásokat, az elméleti, gyakorlati közös agyalgásokat. Ez nekem nagyon hiányzik. A lenéző, pökhendi a csak degradáló jelzéseket viszont nem bírom elviselni. Nem megy. Ne is kérd tőlem!
.
Egyébként igazad van. Minden téren. Baromira megbonyolítottam a saját munkámat és az érdeklődők életét is. De akkor sem fogok visszajönni a pf-re. Tudod Te mennyire szar érzés amikor már csak a neved láttán köpnek egyet? Miért tegyem én ki magam ennek?
.
Ui: Ne tegyük tönkre a topikot! Ha valaki fel akarja venni velem a kapcsolatot írjon netmedve-nek a freemailre.
zhagar 2021. 04. 20. 22:00
Előzmény: #6934  53fok
#6935

így van, én is ezt kértem mert a józan ész ezt diktálja!! felnőtt emberek a tőzsdézők, nem kell a cirkusz senkinek sem pozitív sem negatív értelemben tehát arra való egy ilyn fórum hogy akinek jó meglátásai vannak, tegye közkinccsé
akinek pedig nem tetszik annak nem tetszik, ismétlem: aki tőzsdézik az felnőtt és tudja ezt a helyén kezelni!
53fok 2021. 04. 20. 21:42
#6934

Maci!
"aquila non captat muscas".
Remek idők voltak, amikor Ad, Berlini, Csibe meg Te nyomtátok a műsort. Vagy amikor Egy_kezdővel folyó vitátokat lehetett olvasni.
Csatlakozom Berlini kéréséhez, itt vezesd elő meglátásaidat, rajzaidat.
Sok olyan laikusnak élvezet olvasni megszólalásaidat, rajzos megnyilvánulásodat, mint jómagam.
Gondold át kérlek!
Köszönöm.
berlini
berlini 2021. 04. 20. 20:55
Előzmény: #6917  macibear
#6933
Én is megtisztelve érezném magam, ha itt rendszeresen leirnád a véleményedet a részvény várható mozgásáról.
Magam részéről azt igérhetem, hogy az aki ezt nem értékeli, annak törlöm a hozzászólásait. (Amit az elmúlt években nem tettem.)
berlini 2021. 04. 20. 20:55
Törölt hozzászólás
#6932
zhagar 2021. 04. 20. 20:47
Előzmény: #6917  macibear
#6931

javaslatom sőt inkább kérés a számodra:
nem kellene privátban küldözgetnek az itt alább jelentkezőknek az elemzéseket, hanem közkinccsé tehetnéd, gondold át
az otp rszv-esek ide topikban vagy itt, az mindegy
már akkor is megírták többen, hogy tök felesleges itt sértődőset játszani azért, mert mindig voltak vannak lesznek fórumozók, akik kilógnak a sorból, beszólnak vagy mínuszolnak!
miért nem lehetett ezt megértened?
és minek most itt eljátszani a...nem érdekes, hogy mit, mert ez nem beszólás, ne vedd annak!
szóval várjuk az elemzéseket és ITT, nem pedig máshol, maszek e-mailekbe küldve
akit érdekelnek majd elolvasnák, akit meg az nem
tényleg érthetetlen, mi szükséged volt erre a cirkuszra és ismétlem, ne vedd rossz néven ezt az írást mert nem annak van szánva..
szabojz1 2021. 04. 20. 20:40
Előzmény: #6917  macibear
#6930
Szépen felhúzták ma. És én is szeretnék feliratkozni Maci a listádra: szabojz1@gmail.com
Montecarlo 2021. 04. 20. 20:37
#6929
Kedves Maci! Látod mennyi embernek hiányoztál? Nagyon örülök, hogy megvagy, jól vagy. Ha még nem unod, légyszi vegyél már fel engem is a listára. Nagyon nagyon köszönöm!      mihalyidr@gmail.com
-
szisti 2021. 04. 20. 20:20
Előzmény: #6917  macibear
#6928
Tisztelt Macibear!
Örülök, hogy újra körünkben tisztelhetünk, és megosztod gondolataid velünk!
Tisztelettel,  szeretnék én is a levelező listádra felkerülni: szeistvan99@freemail.hu
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2021. 04. 20. 17:19
Előzmény: #6917  macibear
#6927
Kedves Maci! 
Öröm újra látni. Feliratkoznék arra a listára köszönettel
barackvirag64 @ gmail.com 
janosvitez 2021. 04. 20. 17:12
Előzmény: #6925  long-short
#6926
Szia Maci!
Engem is vegyél fel légyszives a listára...tabosjani@gmail.com
long-short
long-short 2021. 04. 20. 17:08
Előzmény: #6917  macibear
#6925
Szia Maci!
Ha nem nagy kérés kérlek engem is végy fel a listára, szeretnélek továbbra is követni, és látni a véleményed, az eddigieket pedig köszönjük szépen. 
updownchart02@gmail.com
Foxtrader 2021. 04. 20. 16:57
#6924
Tisztelt Maci Bear!
bud.fox0302@gmail.com, régóta tisztelője vagyok, remélem közgyűlésen majd tudunk találkozni!
exley 2021. 04. 20. 16:11
Előzmény: #6922  vallfa00
#6923
Kérem a labandy@freemail.hu címre köszönettel tisztelője.
vallfa00
vallfa00 2021. 04. 20. 16:00
Előzmény: #6917  macibear
#6922

Szia Maci
dobj bele engem is kérlek a e-mail lev.listádba :  címem:   tibodnar00@gmail.com
 
köszönöm
visszateszt 2021. 04. 20. 15:41
Előzmény: #6917  macibear
#6921
otpmacichartok@gmail.com címre nagy tisztelettel szeretnék kérni én is a rajzaidból. Köszönöm előre is!
FeketeAndras 2021. 04. 20. 15:25
Előzmény: #6917  macibear
#6920
Kedves MaciBear!
Amennyiben van lehetőség rá, én is szeretnék emailt kapni a fekete.andras.1911@gmail.com - ra
Köszönöm
korupi 2021. 04. 20. 14:45
Előzmény: #6917  macibear
#6919
Brumm!
 Kedves maci!
Kellő tisztelettel kérlek az esetenkénti e-mail-ek elküldésére! Köszönettel és üdvözlettel  István
 email:   korupisti@gmail.com
Zwerd 2021. 04. 20. 14:31
Előzmény: #6917  macibear
#6918
Szia Maci!
Amennyiben lesznek rajzaid, én is szeretném elkérni, mivel a facen én sem vagyok fent. Régebben öröm volt olvasni az elemzéseidet. Amennyiben el tudod küldeni, köszönet érte.
zbagyinszkikukacgmailpontcom
macibear
macibear 2021. 04. 20. 14:25
#6917

Khmmm ...
Szeretném felhívni a figyelmeket, hogy ez alapvetően Berlini fundás lakóhelye. Ne tegyük tönkre, ne offoljuk szét. Nem mintha nem esne jól a velem való foglalkozás, de ezt megtehetjük már a facen is. Ha hozzám hasonlóan valaki szintén ódzkodik a face használatától igyekszem vele másmilyen formában tartani a kapcsolatot.
Avl! Ha adsz valamilyen gmail-es címet, elérhetővé teszem számodra is a rajzokat akárcsak makasipasztornak.
Bocs Berlini! Ígérem több szolgálati közleményt nem fogok írni és megkérek másokat is erre!
makasipasztor 2021. 04. 20. 10:10
Előzmény: #6915  misi22
#6916
Misike! Úgy érzem nekem írtál. Hívatlan prokátornak tudod mi a fizetése? Macitól kértem valamit, akkor, ha nem terhes számára. Nem követelés és zaklatás. Ha nem küld semmit, akkor si ncs sem probléma, sem harag . Kimondatlanul is tisztelem  és becsülöm azért amit a fórum olvasóiért tett, és tesz. De, az, hogy én mit kérek, és Ő mit cselekszik a kérésemre nem a Te Ügyed, ne okoskodj. Maci is felnőtt, tudja mit tesz meg ,mit nem. Tőled mindenesetre bocsánatot kérek azért, mert a Macitól kértem valamit. Ez igy megfelel nagytudású barátom?
misi22
misi22 2021. 04. 20. 09:47
#6915
Örülhetnétek, hogy Maci tartalmat oszt meg, nemhogy kéritek, hogy ide küldje, oda tegye, az ő elemzése oda teszi, ahova akarja.
Email szolgáltatás, ez már szerintem vicc kategória, más helyen az ilyenért fizetsz....a kezét nyújtja és a kisujjat is letépnéd.....
makasipasztor 2021. 04. 20. 08:43
Előzmény: #6912  macibear
#6914
Szia Maci! Face-n nem vagyok, viszont nagyon szeretném látni a "rajzaidat". Ha nem terhes, légyszíves küld el nekem mailben. Mindent! Cím: név@gmail.com. köszönöm.
avl2 2021. 04. 20. 07:54
Előzmény: #6906  macibear
#6913
köszönet!
...en jobban örülnek mashova, masmodon tett kepeknek, linknek (ceges gep, face tiltva, persze egyebkent sem vagyok rajta)
macibear
macibear 2021. 04. 20. 04:33
Előzmény: #6911  berlini
#6912

Ühüm. Rövid távon (6-8 nap) tényleg nincs még itt az ideje a kirobbanásnak. Még akkor sem, ha a következő két napban az emelkedés jelét mutatnánk.
Olybá tűnik mintha a szereplők várnának az április végi Közgyűlést pótló Igazgatósági ülésre vagy mi a fittyfenére.
Számomra nem az a kérdés, hogy lesz-e az OTP 16 ezer fölött egy-másfél éven belül, hanem az, hogy hol, mikor és mit kellene venni?
berlini
berlini 2021. 04. 19. 17:21
Előzmény: #6906  macibear
#6911
Ezek alapján nem tűnik nagyon bullosnak rövidtávon.
FeketeAndras 2021. 04. 19. 11:16
Előzmény: #6906  macibear
#6910
Isten hozott vissza
alma131313 2021. 04. 19. 10:23
#6909

Helló Maci ! De jó , hogy visszajött !
misi22
misi22 2021. 04. 19. 10:20
Előzmény: #6906  macibear
#6908
Köszi, h újabb színvonalas tartalommal látsz el bennünket Mester! Én várok még egy leszúrást 12.900-800 környékére még ebben a hónapban(Higher Low alapon) csakhogy elbizonytalanítsák a remegő kezű longosokat.
12.750 és 800-on bevásároltam 60% longban ülök vártam még 12.700-on de nem jött le értem:) Így jártam, most kivárok vonat, busz és nő után nem szaladunk:) Jó Kereskedést Mindenkinek! csak Jókat!
Törölt felhasználó 2021. 04. 19. 09:02
Előzmény: #6906  macibear
#6907
Nekem bejött, köszi. Nagyon hiányoztak már a rajzaid!!! Örülünk Neked!!!
macibear
macibear 2021. 04. 19. 08:43
#6906

Nem akarom tönkretenni Berlini topikját hülye TA-s rajzokkal ezért megpróbálom a képeskönyvet. Utálom, de nincs más. Ismerkedek vele. Első teszt
https://www.facebook.com/maci.bear.37
Ha nem jön be szóljatok.
Kvazir 2021. 04. 16. 13:51
Előzmény: #6900  macibear
#6905
Jó újra olvasni Téged Maci! 
A mínuszolókkal ne foglalkozz. Az NFL-ben meg holtszezon van már, éles meccs szeptemberben, habár még jön a draft.
berlini
berlini 2021. 04. 16. 13:36
Előzmény: #6900  macibear
#6904
Az OTP újra egy olyan periódusban van, ahol az alulértékelés jelei nyilvánvalóak.
Unalmig ismertek az okok:
- nullkamatos környezetben szenvedő bankok, 
- kelet-európai handicap (még az európai nagy tőzsdék is csúcsra vannak járatva)
- extrakockázatok a folyamatos balkáni (sőt mostmár belsőázsiai is) terjeszkedés miatt
- szokásosan túlzó céltartalékolás.
Kell egy kis idő, hogy lássák a potenciált:
- az elmúlt évek akvizicióinak szinergia hatása részben még csak most jelentkezik,
- alacsony hitel/betét mutató miatti hitelexpanzió lehetőségek,
- várható céltartalék felszabadiások jönnek majd
- a kamatmazsok csökkenését felülkompenzáló hitelexpanzió.
misi22
misi22 2021. 04. 16. 13:30
Előzmény: #6900  macibear
#6903
Nem is kicsit vagyunk alul-értékelve, főleg, ha esetleg bejön a szlovén akvizíció: 
 "Célpont a Nova KBM bank, amelyet 80 százalékban az Apollo magántőke alap, 20 százalékban pedig az EBRD birtokol. A pletyka szerint a vételár a sajáttőke körül, azaz 1 milliárd euró körül alakulhat, miközben a bank 210 millió eurós eredményt képes egy év alatt összehozni. 
A piaci részesedése 20,55 százalék, miközben az OTP szlovéniai szerzeményének 8,16 százalék. Ha létrejön a tranzakció, az azt jelentené, hogy az OTP 28,71 százalékos piaci részesedéssel a piac első számú szereplője lenne, megelőzve a 24,7 százalékos piaci részesedésű NLB-t. Ez az akvizíció egyébként nagyjából a közelmúlt akvizícióinak a duplájára rúgna, s az OTP az egyedi 4,4 milliárd eurós Tier1 tőkéjével és 22,5 százalékos tőkemegfelelésével valószínűleg könnyedén ki tudná fizetni az 1 milliárd euró körüli vételárat, úgy, hogy a tőkemegfelelése még mindig megfelelő szinten lenne. Ugyanez igaz konszolidált szinten is (6,4 milliárd Tier 1 tőke 15,4 százalékos tőkemegfelelés). Az így elköltésre kerülő pénz nagy valószínűséggel busásan megtérül, hiszen most „nulla” körül lehet rajta a jövedelem, ami a fenti adatok alapján 20 százalék körülire változna (miközben a tőkeköltség 10 százalék körül lehet). 
Egy ilyen tranzakció 200-300 forinttal növelheti az egy részvényre jutó eredményt, ami a részvények fair értékét igen jelentősen, ezer forintokkal emelheti. Ugyanakkor az Apollo-t sajtóhírek szerint az a lehetőség is foglalkoztatja, hogy esetleg tőzsdére viszi a Nova KBM bankot. Mindenesetre egy a fent leírt paraméterek mellett lezajló tranzakció jelentősen növelné az OTP régiós erejét, s már három országban lenne piacvezető (itthon és Bulgáriában már most is az). Ugyanakkor egy ilyen lépés következtében az üzbég kaland lehet, hogy csak egy kisebb epizód lenne, ami talán nem is lenne baj."
Pipaas11
Pipaas11 2021. 04. 16. 13:16
Előzmény: #6900  macibear
#6902
Üdvözöllek Maci! ,,,,,,,,, hiányoztak az elemzéseid.
Jó olvasni téged. 
Gazdagodjatok békében.
Cser73 2021. 04. 16. 13:16
Előzmény: #6900  macibear
#6901
Szia Maci, örülünk, hogy látunk.( talán több olyan fórumozó nevében is leírhatom, aki csak olvas , de aktívan nem vesz részt a munkában.  Remélem jól vagy ,  és véget ért a "téli álmod". Szeretném megköszönni részletes elemzéseidet, ábraidat , hozzászólasaidat. ( akár csak a többieknek, ad, tdjani, csibe , pjani) együtt nagyok vagytok.
macibear
macibear 2021. 04. 16. 12:52
Előzmény: #6892  berlini
#6900

Ahogyan Mostkezdem is írja, kicsit megijedtem mi történt Veled ... Örülök, hogy nincs semmi baj és újból életet lehelsz/leheltek a topikba.
.
Egyeztethetjük "óráinkat"?
Nyilvántartásom szerint az utóbbi egy évben az OTP mintegy 182 Mrd Ft céltartalékot képzett. Ha a céltartalékolást is figyelembe veszem akkor stabilan hozta negyedévente a 110 Mrd fölötti nyereséget.
Emlékeim szerint Csányi kb 425 Ft-os osztalékról beszélt egyik interjújában. Mondjuk szeptember előtt nem fizethetik ki.
Helyesek ezek az adatok? Mert ha igen, kicsit alul vagyunk értékelve 13 ezer forintos részvényáron ...
vallfa00
vallfa00 2021. 04. 16. 11:50
#6899

Újra üdvözöllek Maci, jó volt olvasni mindig is az elemzéseidet. Várom az aktív jelenléted, persze a magánélet egyensúlyban tartása mellett :-)
üdv.
Newtrader40
Newtrader40 2021. 04. 16. 11:45
Előzmény: #6887  macibear
#6898
Üdv!
Macibear légy szíves maradj, és oszd az észt, szerintem sokan hiányolunk! 
avl2 2021. 04. 16. 10:52
Előzmény: #6887  macibear
#6897
örülök, hogy megvagy, es jelentkeztel itt !
tdtjani 2021. 04. 16. 09:59
Előzmény: #6887  macibear
#6896

Csatlakozom az előttem szólókhoz (írókhoz).
MaciBear, örülök, hogy újra itt láthatunk, olvashatunk!
És természetesen köszönet Berlini és Herlas színvonalas értékeléséért is!
mostkezdem
mostkezdem 2021. 04. 16. 09:49
Előzmény: #6894  mostkezdem
#6895
Sajnos az embernek negatív gondolatai támadnak ebben a hülye pandémiás időben ha valaki hirtelen eltünik, bár még ha voltak előzményei akkor is.
mostkezdem
mostkezdem 2021. 04. 16. 09:44
Előzmény: #6887  macibear
#6894
Szia Maci!  De jó látni!
Törölt felhasználó 2021. 04. 16. 09:41
Előzmény: #6887  macibear
#6893
Üdv. Maci! Mennyi esélyt látsz arra, hogy lenézünk 12000-re pár héten belül?
berlini
berlini 2021. 04. 16. 09:39
Előzmény: #6887  macibear
#6892
El voltam foglalva és nem volt OTP-m sem. (Ingatlanvétel, eladás, költözködés és egyéb munkálatok.
misi22
misi22 2021. 04. 16. 09:39
Előzmény: #6887  macibear
#6891
Pálinkás Jó Napot Mester! Jó újra látni. Vártunk vissza!
Gabi_bácsi 2021. 04. 16. 09:34
#6890
Szia Maci!
Dejó látni :-)
APetronas 2021. 04. 16. 09:29
Előzmény: #6887  macibear
#6889
Szia Maci! Rég láttalak, olvastalak :)
spy
spy 2021. 04. 16. 08:50
Előzmény: #6887  macibear
#6888
És te? :)
macibear
macibear 2021. 04. 16. 08:45
Előzmény: #6884  berlini
#6887

Üdv! :)
Lehet tudni merre jártál?
avl2 2021. 04. 15. 07:29
#6886
berlini, herlas, örülök, hogy megvagytok, ujra irtok itt !
gondolat, velemeny, javaslat erre:   ha kb. fele annyi rv.-em van, mint amennyit max. szeretnék, akkor mikorra erdemes beallni venni, milyen szinten erdemes venni (legutobb 14300-ert adtam el, azert van kevesebb, mint lehetne) ? 
hosszutavu gondolkodas és nem megy vérre, ha elveszik az sem nagy gond, ha nyer, az sem vilagmegvaltas (diverzifikalt portolioban nehany %-nyi)
illetve: osztalek kapcsan (mikor, mennyit, mi alapjan) tovabbra is teljes a bizonytalansag illetve nincs még tutti csak "dumák", szándékok ?
herlas 2021. 04. 14. 23:26
Előzmény: #6884  berlini
#6885
Egyelőre kevés és pontatlan (kétértelmű) információ jött ki. Ha az Apollo 80%-os csomagja kerül 1Md euróba, akkor 1,25 P/BV lenne az árazás, ami szerintem drága. Ha az EBRD 20%-a is benne van, akkor a könyvértéken történő vétel beleillik az eddigi akvizíciók sorába, ez a valószínűbb.
A másik a tavalyi 210M eurós profit. A 2018-as, 2019-es számokhoz (72-62M) képest túl nagy az ugrás, ebből az Abanka max 60M eurót indokolhat (és még hol van a pandémia hatása?), vagyis kellett lennie valamilyen jelentős egyszeri tételnek, talán pont az Abanka akvizíciója miatt. 
A szinergia kinyerésével és egy magas (első-második) piaci részesedéssel akár jó vétel is lehet a NBKM, bár nekem az eurózónás terjeszkedés annyira nem szimpatikus, látva a nyugat-európai bankok szenvedését az alacsony kamatkörnyezetben.
https://www.abanka.si/dam/jcr:d6a1bcf3-5d27-4364-bf8f-05ca66ee1a90/The%202019%20Annual%20Report%20of%20Abanka.pdf
https://www.nkbm.si/financial-reports-and-documents
berlini
berlini 2021. 04. 14. 20:14
#6884
Portfoliós cikk nagy Viktor úrtól, akitől ezt a felületességet nem vártam:
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210414/tovabb-terjeszkedhet-az-otp-egymilliard-euroert-vehet-bankot-478600
Azt irja, hogy évekkel ezelőtt megvehette volna az OTP  az NBKM 2. legnagyobb szlovén bankot, de akkor az Apollo tőkebefektetési alap elvitte 200 millió euróért és azért mert az OTP kiszállt a versenyből 2015-ben.
Most a Reuters szerint (irják) az OTP átveszi az Apollo 80%-os tulajdonrészét 1 milliárd euróért
Klasszikus lejárató cikk. Ami burkoltan azt állitja, hogy az OTP hülyét csinált magából és most négyszeres áron veszi meg (ha igaz) a bank többségi tulajdonát.
Mi az igazság ezzel szemben?
https://financialpost.com/pmn/business-pmn/apollo-in-talks-to-sell-slovenian-bank-nova-to-hungarys-otp-sources-2
Emlékeim is erről szóltak, hogy az Apollo 5 évvel ezelőtt 250 millióért vette meg a bankot.
2019-ben a szlovén állam értékesitette a 3. legnagyobb szlovén bankot. Itt az OTP ujra versenybe szállt de nem nyert. Ezt az Apollo NBKM bankja vette meg.
https://www.reuters.com/article/abanka-privatisation/slovenia-to-sell-abanka-to-u-s-apollo-owned-nova-kbm-idINL8N23Q3TA
Vétel ár 511 millió euro
A 2 szlovén bank egyesült. (össz privatizációs ár: kb 761 millió euró)
Most ezt a 2 egyesült bankot adja el az Apollo állitólag 1 milliárd euróért.
Igy már azért nem olyan rossz, ugye?
Tekintettel arra hogy eltelt a 2 privatizáció óta 5, illetve 2 év és a tavalyi rendkivül szar évben is lett 210 millió eurós nyeresége az egyesült szlovén banknak. 
Ha igaz az 1 milliárdos vétel akkor ez a 80% vétele a bankot 1,25 milliárd euróra értékelné. Igy a tavalyi nyereséghez viszonyitva alig több mint ötszörös lenne.
Ez már inkább tűnik zseniálisnak mint butának. 
Nemde?
egy_kezdo 2021. 03. 05. 00:33
Előzmény: #6882  egy_kezdo
#6883
Bevétel ok
működési eredmény ok
céltartalékolás: TÚLTOLVA, évekig lesz mit visszaírnia a faktoringnak.
Előrejelzés: sajnos egyelőre egy nagy semmi, ez lehetne akár negatívum is a piacnak....
BVPS alapján a kereskedési sáv 9000-18000-re változott, szóval hajrá kinek le kinek fel a Q4 jelentés ebben nem segít, lehet trédelni, amíg egy normális előrejelzést ki nem adnak...  
egy_kezdo 2021. 03. 04. 23:04
Előzmény: #6872  egy_kezdo
#6882
Q4 vonatkozásában a következőket várjuk:
bevétel 300+-10 milliárd
költség 165+-5 milliárd
működési eredmény 145+-10 milliárd
céltartalék 25+-15 milliárd
adó 12+-2 milliárd
korrekciós tételek 8+3-? M
számviteli eredmény 100 M céltartalékolás miatti sáv -15+10 milliárd
A 100 milliárd körüli adózott számviteli eredmény könnyedén teljesíthető. Viszont mindent a céltartalékolás összege dönt el. Hogy van-e rá szükség? Nincs. Hogy lesz-e? Lesz. Hogy minek? Azért hogy a következő években legyen mit visszaírni, ugyanis a koronavírus okán jelentős hitelbedőlések a moratórium után nem várhatók. Ami egy kellemetlen véletlen, hogy majdnem minden OTP gyorsjelentés idejére esik egy veszélyhelyzet vagy országos lezárás és hasonló, amin a jól értesült bennfentes algoritmus irányító röhögve degeszre keresi magát, szomorú, de ez ügyben a felügyelet évtizedek óta lapít (Pisti-Józsit pedig hetente megbüntetik). Civilizált országban ez megengedhetetlen...
-
Amit érdemes észrevenni, hogy az árfolyamba minden negatívum beépült: országkockázat, lezárások, moratórium, eu-s szabadságharc stb-stb. Ami negatívum még nincs benne: USA piac a túlárazottság okán összeomlik és a pozíciók fedezésére tőkét visznek át a spekulánsok, a vakcinák hosszútávon csődöt mondanak, új vírus új világjárvány alakul ki, világháború vagy lokális háborúk keletkeznek, meteor vagy földönkívüliek stb-stb...
-
Biztos van aki azt is észrevette, hogy a Q4 lesz a 12 havi gördülő profit (T12M eps) mélypontja 280+-20 milliárd körül és Q2 jelentésre ez már 400 milliárd fölött lesz ahogyan az árfolyam is új ATH-n. Röviden ennyi, hamarosan kiderül a Q4, de ennek túl sok jelentősége nincs, annál inkább az előrejelzéseknek (ha továbbra is tartják 2021-re az 50 bázispontos céltartalékolási tervet, akkor az elemzőknek felfelé kell módosítaniuk a célárakat.)
Sok sikert mindenkinek!  
Trend_energy
Trend_energy 2021. 02. 12. 13:18
Előzmény: #6875  gyula1971
#6881

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek