Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 03. 09. 11:41
Előzmény: #6597  X9Z5
#6600
Miután a tavalyi nyereséghez a megvett 6 új bank csak részben járult hozzá, ezért csak a teljes éves hatás miatt idén kb 50 milliárd forinttal több lesz a nyereség még akkor is, ha az összes OTP piacon megáll a hitelkihelyezés emelkedése és igy a nyereség stagnál.
Ha ez bekövetkezne, akkor azonban gyorsitott ütemben karcsúsitaná az OTP a leánybankjait.
Pld.:
 Az OTP bolgár leánybankja (DSK) megvette ott a SocGen leányát az Expressbankot. 
A vétel előtt is a 2. legnagyobb bank volt a DSK teljes fiók lefedettséggel Bulgáriában.
Szükség van ezek után az Expressbank 150 fiókjára?
A válasz az, hogy pár kivételtől eltekintve nincsen.
Bezárják ezeket a fiókokat a következő 1-2 év során : igen.
Milyen szinergia hatással járhat ez a következő években?
Az expressbank kb 20 milliárdos nyereséget produkált, egy kb 40 milliárdos bevételből.
Ha az expressbank tevékenységét átveszi a DSK fiókhálózata, akkor ezt a bevételt kevés plusz költség terheli. Tehát a szinergia potenciál adózás előtt, akár 20 milliárdos is lehet. Igy a bolgár leánybank akár 30%-kal is növelheti nyereségességét, anélkül, hogy organikusan növekedni.
Az, hogy ez nem egy elméleti fejtegetés, azt Horvátországban már láthattuk, pedig ott az OTP leánybank nem egy országosan nagy bankot vett meg 2017-ben. A két bank fiókhálózataának átfedése kicsi volt. Ennek ellenére milliárdos nagyságrendben lehetett költséget spórolni a rákövetkező 2 évben.
Ugyanezen hatások a Szerb leánybanknál még fokozottabban érvényesülnek.
Ott az OTP 3 bankot vett meg az elmúlt 2 évben. Igy folyamatosan 4 bankot olvasztanak össze. Az első 3 bank összeolvasztása még nem fejeződött be, de most jött hozzá a negyedik. Igy együtt (az első három és az uj külön- külön) már jelentős átfedéseket mutat a fiókhálózatban. Hasonló szinergia hatással számolok mint Bulgáriában.
Montenegróban piacvezető bank volt az OTP már korábban is. tavaly megvett egy SocGen leánybankot. Jelentős fiókhálózat csökkentésre kerül majd ott is sor. De miután az egész piac kicsi, ezért itt a szinergiahatás csak 1-2 milliárdos lesz.
Tehát összefoglalóan: 
csak a szinergia hozhat egy éves 40-42 milliárdos operativ nyereség növekedést a bankcsoportnál.
Persze a teljes hatást csak 2021-22- körül fogjuk érezni.
Ha ennek a fele viszont már idén jelentkezik, akkor az idei nyereségnövekedés:
- 6 bank teljes éves hozzájárulása: 50 milliárd
- szinergiahatás: 18 milliárd
összesen: 68 milliárd
Igy a tavalyi nyereséget idén nulla organikus növekedés nélkül is meg lehet haladni kb 15%-kal.
avl2 2020. 03. 09. 11:36
Előzmény: #6598  berlini
#6599
köszönöm.
legutobb vettem 12800-on, korabban talan 4-5 reszletben, még lehet 1-2 adagban veszek
berlini
berlini 2020. 03. 09. 11:19
Előzmény: #6595  avl2
#6598
Ha hosszútávra veszed, akkor szerintem azon kell gondolkodni, hogy mi várható hosszútávra.
Összeomlik a világgazdaság? Nem valószinű.
Jön a következő nagy válság? ennek már van esélye, de még mindig kicsi. De az OTP mai felállása szerint egy válságból megerősödve jönne ki. (Újabb bankvételekkel, növekedő forgalommal nyereséggel.)
Akkor ez inkább a virus para? 
Hogy a világgazdaság a szétzilálódott beszállitői láncolatok miatt idén visszaesik? Ez valószinűnek tűnik. De egy részvényt soha sem az alapján érdemes megvenni, hogy abban a pillanatban hogyan teljesit a papir, vagy a környező gazdaság. Itt mindig a jövőbeni várakozások dominálnak. Márpedig még a legpesszimistábbak sem gondolják, hogy a virus által okozott károkat évekig fogjuk érezni.
Szerintem az OTP lesz az egyik papir, ami nagyot megy majd, ha a hangulat változik.
Azt viszont én sem tudom, hogy mi lesz a mélypont. Ma már P/E=8 a 2019-es év alapján a visszatekintő és P/E=7 az előretekintő értékeltsége. Ha abból indulunk, ki, hogy a P/E=10-es értékeltséget megadják a papirnak a következő év folyamán, akkor erről a szintről akár 40%-ot is felmehet jövő év végéig.
X9Z5 2020. 03. 09. 11:10
Előzmény: #6596  berlini
#6597
Az idei éves profit ismét meglehet 1500 felett, de ez is visszafogott előrejelzés részünkről, ebben a konszenzusban maradhatunk tehát 2020 EPS 1500?
berlini
berlini 2020. 03. 09. 11:03
Előzmény: #6594  philosopher
#6596
Szerintem jól tetted.
Apránként gyüjtögetni.
A mélypontot még lehet hogy nem értük el, de azt úgysem lehet eltalálni.
Ha pedig véget ér a viruspánik, akkor van benne egy 30-40%-os emelkedési potenciál év végéig.
avl2 2020. 03. 09. 10:03
#6595
Sziasztok, elsösorban nyugodt, higgadt, hosszutavra gondolkozok valasza erdekel:
mikor erdemes reszvenyt ujra venni ? 
szint, idöpont, koronas hirek, .. alapjan ?
cel a hosszutav, penz max. 10%-at tennem bele, jelenleg talan 3-4%-a van benne, tehat több reszletben veszegethetek
philosopher
philosopher 2020. 03. 09. 09:47
Előzmény: #6590  berlini
#6594
Ma reggel benéztünk 12500 Ft alá is, ez azért durva. Ez már elég sötét képest fest (komolyabb vírus hatások), vagy épp most érdemes megkockáztatni vásárolgatni. Egy kisebb pakkot 14000 alatt és most 12600 körül én már hozzávettem a meglévőkhöz.
gyula1971
gyula1971 2020. 03. 08. 18:01
Előzmény: #6579  herlas
#6593
Kösz, a kondíciók itt is hasonlóak,a bef hitel is évi 12% kamattal megy,az alapkamathoz képest sok. 6%-lenne a reális kb.
X9Z5 2020. 03. 08. 17:10
#6592
A másik OTP topicot is figyeljétek, ott is írnak érdekes dolgokat, túlzásba viszik a biztonságot, ami a termelékenységet akadályozza. 
spqr69 2020. 03. 08. 17:01
Előzmény: #6590  berlini
#6591
Köszönöm a válaszodat!👍
berlini
berlini 2020. 03. 08. 15:48
Előzmény: #6586  spqr69
#6590
1.
A koronavirus lehetséges hatásai:
- alapforgatókönyvem én egyelőre időlegesenek tartom. Azaz a várható visszaesést az 1.és 2. negyedévben szerintem a 3. és 4. negyedév szinte kifogja egyenliteni.
- de nézve az elmúlt napok számait, növekszik az esélye annak, hogy nem lesz igazam és kitart a virus őszig, mert  akkor a várt 3,5%-os ezévi GDP növekedés akár 1-2%-kal is visszaeshet. Amennyiben ez a pesszimista verzió jön be, akkor az OTP-nél nagyon le fog lassulni a hitelkihelyezés. Persze ezt is részben ki fogja egyenliteni a 2. félévben. (A sajtókonferencián Bencsik vezérhelyettes is erre célzott. Csak a 2. félévben számit 10%-os hitelkihelyezésnövekedéssel.)
- a legrosszabb verzió, az lenne hogy Európa nem tudja megismételni a kinai járványkezelést és a járvány tartósan megmarad, amig a vakcina megjelenik kb 1 év múlva, nem valószinű hogy ez következik be. Ha igen, akkor hosszú kilábalás lesz csökkenő GDP-vel.
2.
Az alapkezelő nyeresége tényleg kiugró lett tavaly és ahogy most kinéz ezt nem fogja megismételni ebben az évben. Igy ott szerintem hiányozni fog kb 10 milliárd ft dijbevétel 2019-hez képest.
3.
A MÁP+ továbbra is sláger marad, (nem csoda ilyen bankbetét kamatok mellett.) Igy ott megközelitően akkora lehet az OTP bevétele mint tavaly. (Hiszen akkor csak 7 hónapig folyt az értékesités, most meg 12 hónapon keresztül.)
3.
Ha a bértömegkiáramlás tovább nő, (és ez a lendület az év elején sem tört meg,) akkor lesz piaca a különböző CSOK hiteleknek, (legfeljebb nem lakásra forditják, vagy legalábbis nem  a tavalyi mértékben.) 
Nem számitok GDP összeomlásra se nálunk se a Balkánon. Szerintem az összes leánybanki piacon folytatódik a fellendülés idén is. Ennek ellenére a céltartalékolás mindig fontos. Az OTP ezen a téren most is konzervativan tett félre. (Többet mint amire számitani lehetett, illetőleg többet mint 2008 előtt amikor a nemteljesitő hitelek aránya kb a mainak megfelelő volt.)
X9Z5 2020. 03. 08. 13:09
#6589
A koronavírus nem tart örökké, a korrekció mindig egy rövidebb hullám, emlékezzünk 2009-ben milyen erővel emelkedett a BÉT, amely már 2018 óta alulteljesítő.
X9Z5 2020. 03. 08. 12:59
Előzmény: #6586  spqr69
#6588
Ez azért fontos mert a legfontosabb világgazdasági híreket nyilván nem magyar nyelvű honlapon érdemes figyelni, gazdasági ismeretek gondolom oké, amúgy melyik suliban végeztél? Nálam a Harvard is suli, legyünk lazák, tudod mi osztjuk az észt a vajdáknak is!!
X9Z5 2020. 03. 08. 12:56
Előzmény: #6586  spqr69
#6587
Az OTP profitabilitása egyelőre nem látszik h sérülne, a portfólió profi csapatát ismerem, kiváló YouTube-erek, profi elemzők. Az angolt jól vágod amúgy?
spqr69 2020. 03. 08. 12:10
Előzmény: #6585  berlini
#6586
Nagy tisztelettel és őszinte érdeklődéssel szeretnék feltenni pár kérdést!
És gratulálni a találati pontosságodhoz!
A számok amit előremutatólag megosztottál velünk gondolom a boldog békenegyedévekre vonatkozik, vagy számolsz-e már a koronavírus negatív gazdasági hatásaival is?
Kérdések körülbelül: M.o megúszhatja ezt gdp csökkenés nélkül? Mérték?
Egyszeri máp+ nélkül mennyi lenne az alapkezelő és a treasury nyeresége? Fenntartható?
Babaváróhitel lecseng-e, hitelkihelyezés tud-e nőni( ingatlanpiac már fékezett, reálgazdaság köhörészik) 
Leányok: Oroszország: olajárcsökkenés hitelkihelyezés, és hiteltörlesztés összefüggések...Balkáni országok most még jó hiteltörlesztései mennyit romlik, ha a gdp romlik? Ezzel kapcsolatban, ha feltételezünk egy negyedév( nagyon optimista) visszaesést kell-e és mennyi céltartalékot képezni.? És mi van , ha az ellátóláncok tarttós sérülése miatt több negyedéves negatív hatások vannak?
Gyorsan ennyi jutott eszembe, ha gtg olvassa őt is szívesen kérdezném.
Köszönöm, ha jön válasz!
berlini
berlini 2020. 03. 07. 23:15
Előzmény: #6584  X9Z5
#6585
Soha nem számit a visszatekintő P/E.
Pedig az exakt, tudott érték.
Ami számit az a jövőbeni P/E. (Amivel az a baj, hogy mindeki másként számolja az adott cégnél.) Ha a következő évre a P/E-ben legalább 20%-os javulást várnak, akkor megbocsájtják a visszatekintő P/E-nél a magas értéket.
P/E=24 -es értéknél már az a meggondolás tartja az árfolyamot magasan, hogy a várakozás szerint több éven keresztül fog legalább 20-30%-kal nőni a nyereség.
Az igazi, látszólagos túlértékeltség olyan papiroknál figyelhető meg, ahol a P/E akár 100-nál is magasabb. Igazság szerint ezen papiroknál már inkább az számit, hogy a cég termékei mennyire piacvezetők, esetleg akár piacteremtők és fontos, hogy a cég (miközben alig nyereséges, de akár éveken keresztül veszteséges is lehet,) milyen ütemben növeli az eladásait. (Pld az Amazon évtizedeken keresztül évi 40-60%-kal növelte az eladásait és nyereséget szinte nem is tudott kimutatni.)
A Richter -OTP párhuzamnál még érdekesebb a TESLA-Toyota összehasonlitás.
A TESLA még a legjobb tavalyi évében is veszteséges volt. Ennek ellenére a tőzsdei értéke eléri a Toyotáét, pedig a japánok kb 22 milliárdos éves  nyereséget termelnek.
X9Z5 2020. 03. 07. 21:43
Előzmény: #6583  berlini
#6584
Az OTP P/E szintje jelenleg 8-9, amely alapján elég olcsó, most a P/BV-t ne említsük, hanem P/E alapon vegyük a Richtert, amely 24 körüli, szóval mi ennek az oka, a Richter ezek szerint túlárazott?
berlini
berlini 2020. 03. 07. 20:09
Előzmény: #6582  X9Z5
#6583
Szerintem a részvényekre jutó nyereség a következő években igy alakulhat: (elől a további akviziciók nélkül, utána pedig, ha évi 200-300 milliárd ft értékben akvirálni fognak):
2020:    1890ft,   1940ft
2021:    2080ft,    2190ft
2022:    2290ft,    2410ft
X9Z5 2020. 03. 07. 19:29
Előzmény: #6580  berlini
#6582
2000? Ennek van realitása?
herlas 2020. 03. 07. 18:14
Előzmény: #6580  berlini
#6581
A korrekciós tételek között írták, 4.oldal:
"+1,4 milliárd forint az akvizíciók hatásához kapcsolódóan, ami többek között tartalmazza a szlovén bankvásárlással, illetve szlovák bankeladással kapcsolatos hatásokat is"
A kötvénykibocsátásokat a Szanálási törvény előírásaival magyarázzák, ez nekem még újdonság volt, most olvastam utána.  
https://www.mnb.hu/szanalas/mrel 
Sajnos azt nem írták le, jelenleg hol áll a bank az előírásokhoz képest, csak a követelményt, az RWA %-ában. Gyors számolgatás alapján 2019. végén 3121 Md Ft kellene és 2500-2600 körül(?) állhatunk, a különbséget kell pár év alatt kibocsátásokból és képződő nyereségből fedezni. Persze 2023-ig a bank bővülésével együtt a követelmény is emelkedik majd, ahogy az RWA (teljes kockázattal súlyozott eszközállomány) növekszik. Ha jól értelmeztem az egészet. 
berlini
berlini 2020. 03. 07. 17:44
Előzmény: #6577  herlas
#6580
Hol olvastad, hogy a szlovákiai leirás már benne volt tavaly?
Annyira hangsúlyozzák, hogy a 6db megvett bankot kb könyvszerinti értékén vették meg, hogy el kell hinnünk, a tavalyi badwill leirások ellentételezése megjelenik az első negyedévben és a szlovák leirással együtt (vagy anélkül) adja ez a 12 milliárdos leirást.
Vagy  most irják le a goodwill-t  valamelyik megvett banknál?
Igen, a tervezett kötvénykibocsájtásokat csak úgy lehet megmagyarázni, ha abból indulunk ki, hogy lesz még egy pár bankvétel a következő években.
A tőkemegfelelőség ugyanis ma már olyan jó, hogy annak növelése teljesen felesleges lenne.
Az is zavaró, hogy a hitel-betét arány még mindig  80% alatti (2008-ban 100% felett volt,) tehát van bőven pénz , arra sem kell gyüjtögetni. (Szerencsére a betéti kamatok gyakorlatilag nullák igy ez a pénz nem kerül semmibe.)
Egy konszolidált bank, ha nincsenek nagyratörő tervei, akkor a nyereségének nem 15, hanem 80%-át fizeti osztalékban. Azért szeretném megélni, hogy egyszer az OTP is eljut ide. A mai 1575ft/részvényből is jó lenne már legalább 1000ft-ot látni osztalékként, de ha tovább nő a bankcsoport, akkor 2-3 éven belül elérjük a 2500ft/részvény eredményt.
herlas 2020. 03. 07. 16:09
Előzmény: #6578  gyula1971
#6579
A KBC például elfogad részvényt fedezetül. Az viszont korlátozva van, hogy a hitelből mit lehet vásárolni:
https://www.kbcequitas.hu/befektetesi_hitel
gyula1971
gyula1971 2020. 03. 07. 15:20
Előzmény: #6574  berlini
#6578

Minden OTP részvénytulajdonos elzálogosithatja a részvényeit.
Ez így volt a Buda Cash-nél, pl ha volt prompt részvényem,annak az előző záróár 70%-ig lehetett fedezeti ügyletet nyitni.
Tehát ez adta az alapletétet.
De most nem lehet, Random nem fogad el részvény fedezetet,csak készpénzt! Más brókerzhcégek hogy állnak ehhez ?
herlas 2020. 03. 07. 13:05
#6577
Ha a szlovén és a szlovák ügylettel kapcsolatos egyszeri tételeket már elszámolták most, akkor mi lehet az a 12Md-os egyszeri tétel, amit 2020-ra előre jeleztek? Vagy nem volt teljes körű az előbbiek elszámolása, és ennyit áttoltak Q1-re (hogy teljesítsék a Q4-es profitvárakozásokat, vagy javítsák a tőkemegfelelést, stb.), vagy esetleg a montenegrói, szerbiai leépítésekre képeznek egyszeri tartalékot?
-
Az MREL követelmények teljesítése érdekében előirányzott kötvénykibocsátások elég sok plusz tőke bevonását eredményezik 2023 júniusig. Ha nem akarják készpénzben parkoltatni ezt a legalább 2-3Md EUR-t, akkor újabb akvizícióra lesz szükség, ami biztosíthatja a növekedési sztori folytatását. (Az osztalékon való spórolás is erre utalhat.)
Amiről ezekről tudni lehet: a romániai Garanti Bank-ra kötelező ajánlat van beadva, az eladó spanyolok viszont keveslik a könyv szerinti értéket meghaladó árat is. A másik a Csányi által belengetett "keleti" akvizíció, ami az eddigieknél nagyobb léptékű lenne, ebből legalább 2-300Md Ft körüli vételár következne. 
tesaszabi 2020. 03. 07. 10:26
Előzmény: #6574  berlini
#6576
Köszi szépen! Akkor így már megvan. Én is módosítom a táblázatomat.
berlini
berlini 2020. 03. 07. 10:17
Előzmény: #6574  berlini
#6575
Még mindig van kb 0,2 millió db eltérés, de lehet hogy az Erste nem az év végi sajátrészvény darabszámmal számolt. (Nem is tehette mert az éppen most lett közzé téve.)
berlini
berlini 2020. 03. 07. 10:15
Előzmény: #6573  tesaszabi
#6574
Minden OTP részvénytulajdonos elzálogosithatja a részvényeit.Ez nem az ok.
A 2019-es beszámoló:
https://www.bet.hu/newkibdata/128365760/200305_OTP_20194Q_h_final.pdf
60. oldala:
Saját részvények: 323.520
De ugyanott azt is irja:
"A saját részvényszám nem tartalmazza az MRP szervezetnél lévő OTP részvény állományt. A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény alapján az MRP szervezetnél lévő OTP részvény állomány nem minősül saját részvénynek, de az IFRS 10 Konszolidált pénzügyi kimutatások standard alapján konszolidálni kell az MRP szervezetet. Az MRP tulajdonában 2019. december 31-én 2.963.204 darab OTP részvény volt. "
Az MRP -nél lévő részvényekből részesülnek az OTP vezetőállású dolgozói. (Ezeket a részvényeket az OTP felvásárolja a piacon és átadja az MRP-nek.
Igy azért már megvan 2.963.204 + 323.520 = 3.286.724 db részvény
280 millió minusz 14,5 millió minusz 3,29 millió egyenlő  262,21 millió db
tesaszabi 2020. 03. 07. 09:38
Előzmény: #6572  berlini
#6573
Csak azt hallottam, hogy azok a részvények is el vannak zálogosítva, így az gondoltam, hogy ilyen formán ki vannak vonva és ezért vonta le őket az ERSTE.....még mindig próbálok rájönni, hogy miért 262 millió RV-vel számolnak....te 265-ig megadtad a választ :) én már csak a maradék 3-ra ötletelek :)
berlini
berlini 2020. 03. 07. 08:59
Előzmény: #6571  tesaszabi
#6572
Azt nem vonhatják le, mert az nem saját részvény. Ugyanolyan tulajdonos mint Te vagy én. 
tesaszabi 2020. 03. 07. 07:04
Előzmény: #6569  berlini
#6571
Köszi a választ! A Sertorius-nál lévő lehet még, amit levonnak?
berlini
berlini 2020. 03. 07. 00:47
Előzmény: #6564  egy_kezdo
#6570
Hangzott el valami érdekes a Call-on?
berlini
berlini 2020. 03. 07. 00:46
Előzmény: #6568  tesaszabi
#6569
A 262 millió db-ot én sem értem. 
van 280 millió db részvény, amiből az OPUS-nál van  letétben 14,5 millió db.
Úgy tudom, hogy a saját részvények darabszáma csak kb 300 ezer db. (Van 22 millió db a MOL-nál cserébe MOL részvényekért.)
Igy a maradék van a tőzsdén: azaz kb. 265 millió db.
tesaszabi 2020. 03. 06. 10:56
#6568
Ezt írja az ERSTE: "Erős eredményt láthattunk ma reggel az OTP-től. A negyedéves tisztított profit 106 milliárd forintra rúgott, míg egyszeri tételek nélkül 103 milliárd forint lett. Ezzel 1.575 forintos egy részvényre jutó eredményt produkált, ami 412,6 milliárd forintos éves eredménynek felel meg. "
Ez érdekes! Az Erste miért 262 millió részvénnyel számol??? 412,6 milliárd / 1575 = 262 millió rv
stolz
stolz 2020. 03. 06. 06:13
Előzmény: #6564  egy_kezdo
#6567
Szerintem jobb ha ilyen környezetben inkább pesszimista a mendzsment mint, hogy év közben kelljen a nagy várakozásokat lehűteni...
X9Z5 2020. 03. 06. 05:13
Előzmény: #6565  berlini
#6566
A kérdés h ez a profitabilitás fenntartható-e, a tőkepiacok a jövőt árazzák, a hangulat számít, engem csak néhány mutató érdekel, nem veszek el a részletekben, ez egy makropapír, tehát a fenntarthatóság számít.
berlini
berlini 2020. 03. 06. 01:04
Előzmény: #6563  berlini
#6565
Jó hirek a jelentésben:
- bevételi soron komoly növekedés (a 305 milliárd magyarázata az alapkezelő 15 milliárdos rekord dijbevétele volt.)
- a 2018-as évi 56%-os költség/bevétel arány lecsökkent 52%-ra (Ez már megközeliti a 10 évvel ezelőtti 50% alatti arányt és messze jobb mint a 2 évvel ezelőtti 60%-os.)
- a 2019. évi nagyon jó ROE még jobb lett: 18,7%-ról 20% fölé nőtt.
- a leánybankok nyereség hozzájárulása a 2018-as 38%-ról 46%-ra nőtt 2019-ben. (A cél itt a 70% elérése)
- az NPL90+ állomány 6,3%-ról 4,2%-ra csökkent. (Ez a válság előtti szint alatti.)
Rossz hirek:
- a kamatmarzsok a 2018. évi 4,3%-ról 4,12% -ra estek. (De 2019Q4-ben már magasabb volt mint Q3-ban.)
- 2020-ban az eddigi bankvételek miatt lesz egy egyszeri negativ eredményhatás. minusz 12 milliárd ft.
Még nézem tovább.
egy_kezdo 2020. 03. 06. 00:50
Előzmény: #6560  egy_kezdo
#6564
A Q4-es összbevétel brutális 305M, de a 140M működési eredményt lecéltartalékolták -24,9M-el. A költségeket nem fogták meg 165,5M lett. A szlovén badwillel pedig szembeállították a szlovák godwillt, így abból alig maradt +1,4M és még -4M értékvesztést is leírtak. Ebben a Q4-ben azért több volt, kár ezekért a 
visszafogásokért. Viszont, ha amerikai módra csak a bevételt néznénk és a 2019-es ROE-t ami 20,3%, akkor még mindig szép, de sok más meglepetés nincs benne.
-
A 2020-as várakozásokból nem sugárzik a kitörő optimizmus és az osztalék mértékéből sem (248-250Ft). Ez van, szép profitszámok, de kell a call-on egy optimistább jövőkép, valami story, a menedzsment 2020-as várakozása kevés és jelenleg túl pesszimista....
berlini
berlini 2020. 03. 06. 00:24
Előzmény: #6554  berlini
#6563
A fősorokon (milliárd ft):     2019Q4 elemzői /   2019Q4 saját várakozás  / 2019Q4 tény (indoklás)
Összbevétel:                          292  /  297   / 305 ( több lett mint amit az elemzők és én vártam)
Össz költség:                      161  /  155  /  165 ( több lett mint amit az elemzők és én vártam)
operativ nyereség:             131  /  142  /  140 (több lett mint az elemzői várakozás, de az enyémet nem érte el)
kockázati költségek:           21   /  21   /     24   (több lett mint amit vártunk)
Q4 adózott eredmény:      101 /  109   / 103  (kicsit több mint amit az elemzők vártak, de csalódás)  
2019 adózott eredmény:  411  /  419  / 412 (kicsit több mint amit az elemzők vártak, de nekem csalódás) 
Még nézem részleteiben.
berlini
berlini 2020. 03. 06. 00:07
#6562
Sajnos csak 412 milliárd ft.
Az elemzői konszenzust épp hogy túlteljesitette.
berlini
berlini 2020. 03. 05. 18:12
Előzmény: #6560  egy_kezdo
#6561
Egyetértek!
Csak annyit mondanék, hogy az esetleges badwill-t mindenképpen el kell számolni decemberben, mert az engedély akkor született és akkor kellett az adásvételre a pontot feltenni.
Érdekes a helyzet, mert az elmúlt években a gyj-k előtt mindig felhúzták és az előző időszakhoz képest az értékeltsége magasabb lett. Ennek következtében a gyj.-k napján a nyereségrealizálók jó helyzetbe lettek hozva.
Holnap az lesz a nap kérdése, hogy önmagában az OTP mennyit menne felfelé és hogy a viruspara estleges ujabb hulláma mennyire fogja ezt az emelkedést fékezni, vagy akár minuszba húzni a papirt.
De ne szaladjunk előre, mert 6 óra múlva először kell egy - ha lehet - a mi számainknál is jobb éves eredmény. Ha ez meglesz, akkor az már relative mindegy, hogy mit csinálnak a spekulánsok a következő napokban.
Már középtávon megbizhatóan felmegy az árfolyam
egy_kezdo 2020. 03. 05. 17:06
#6560
Mivel az elemzői konszenzus már megjelent, itt egy csipetnyi saját adat:
A leglényegesebb, hogy tudták-e tartani akvizíciók nélkül számítva a működési költségeknél az éves max +6%-ot. Ez esetben a Q4 működési költség 155M körül kellene legyen.
Amennyiben a babaváróval és az új szerb SCG-vel megvan a 290M körüli összbevétel, akkor már csak a menedzsment jókedvétől függ, hogy mit alakított ki a 135M körüli működési eredményből a következő tételek által:
- kockázati költség kb 20M?
- adó kb 10M?
- badwill, talán +10M? körül.
Nettó számviteli eredmény  420M körül, sáv 415+-15 ( ha badwill valahogy mégis átkerül 2020-ra, akkor annyival kevesebb a FY2019 profit).
-
Amennyiben megengedi magának a menedzsment a FY2019 425M körüli-feletti profit publikálását, abból már következne a 100M körüli profit 2020Q1-re és vele a 450M T12M profit Q1-re. 
Ha a gyenge forint, az alapok teljesítménye vagy más miatt esetleg még összbevételi soron meglepetés lenne 290M fölé 300M körülire és azt nem céltartalékolják és nem költségezik el, akkor kirobbanó a jövőkép 2020-ra és az elemzők megkésett ébredése által a FY2020-ra várható 500M profit beismerése, igaz megkésve, de nekünk ez így megfelel, sőt, ha lehet kérni, mindig késsenek egy-két évet ;)...
-
Értelemszerűen, a jelenlegi pánikban kivételesen felajzott spekulánsok vadászni fognak minden negatív szóra/előrejelzésre, remélhetőleg ezzel a menedzsment megszólaló tagjai is tisztában vannak... A spekulánsok profitrealizálásra ugyanis nem hivatkozhatnak, mivel értelmezhető árfolyamprofit felfele most, az utóbbi 4 hónapban Q3 előtti XI.07-től számolva, a víruspánik miatt éppen nincs...
-
A call-on egy kis osztalékemelés (300huf azért kellene) + új akvizíciók belengetése, illetve annak kijelentése, hogy féléves távlatban sem várható a vírus érezhető hatása az eredményre és akkor új csúcs felé megy pár nap/hét múlva az árfolyam, feltéve, hogy tehenészlegény barátaink nem kezdenek egy újabb világparába és EU-ban sem eszkalálódik százezresre-milliósra a járvány, de minden esetben az OTP a legjobban teljesítők között lesz, amíg ilyen az igéje (fundamentuma), ROE kb 18-20%... 
berlini
berlini 2020. 03. 05. 12:03
Előzmény: #6558  herlas
#6559
Ez jobb annál, mint amivel én számoltam.
Úgy gondolom, hogy a badwill + alapkezelői sikerdijjak a becslésemnél jóval magasabb éves eredményt is hozhatnak.
Viszont ebben az esetben lehet hogy megnövelik a céltartalékolást. Igy "megakadályozva" hogy az eredmény 420 milliárd fölé menjen.
Más:
Az elemzők többsége 2020-ra - számomra meglepetésként - nem számol jelentős eredmény javulással.
Most tudtam meg, hogy mi lehet az oka annak, hogy a 6db bankvétel 2020-ra átcsúszott eredménynövelő hatása (szerintem kb +50 milliárd,) hogyan csökken le az elemzőknél szinte nullára.
Az egyik elemző az alábbi számokkal operál: 2019 / 2020  / 2020 saját  (megjegyzéseim):
- bevételek: 1165  /  1294  / 1360  (a 6 leánybank hatása a 129-ből legalább 100 milliárd, igy a maradék az organikus növekedés, ami igencsak konzervativ nála)
- költségek:     652  /  707  /  699 (túlzó, láthatóan még nem számol szinergia hatásokkal
- céltartalék:  49   /  87   /  70  (gyorsan növekvő hitelbedőlésekkel számol. Én csak enyhével)
- adózott nyereség:  416   /  446  /   526 
herlas 2020. 03. 05. 10:14
Előzmény: #6554  berlini
#6558
Az Alapkezelő Q4-es várható eredményéhez: 
Fő mozgató a Supra alap, ami tavaly minuszos volt, nulla sikerdíjjal. 2017-hez érdemes viszonyítani, amikor az Alapkezelő 5,1M profitot jelentett Q4-ben. 
2017-ben a Supra 9,86%-ot hozott, 2019-ben 23,6%-ot. Az alap tőkéje is nőhetett 10-15%-kal azóta (sacc). A sikerdíj tömege legalább 2 és félszeresre emelkedhetett 2019-ben, vagyis az Alapkezelő negyedéves profitja 8-10Md is lehet a mostani jelentésben. 

https://www.otpbank.hu/static/hirlevel/alapkezelo/sw/file/Hirlevel_2019_12_abszolut_hozam_alapok.pdf
https://www.otpbank.hu/static/otpalapkezelo/download/eves_Supra_2017.pdf   ................   https://www.otpbank.hu/static/otpalapkezelo/download/OTP_AK_Javadalmazasi_politika_20180101.pdf
tesaszabi 2020. 03. 05. 06:17
Előzmény: #6555  tesaszabi
#6557
Boccs! Még csak csütörtök van! Elnéztem a naptárt!
tesaszabi 2020. 03. 05. 06:17
Előzmény: #6555  tesaszabi
#6556
Boccs! Még csak csütörtök van! Elnéztem a naptárt!
tesaszabi 2020. 03. 05. 06:07
#6555
Én nem találom az éves jelentést! Nem tették közzé?
berlini
berlini 2020. 03. 04. 23:31
Előzmény: #6550  berlini
#6554
Akkor a részletesebb tipp.
Korlátai:
- nem tudjuk , hogy mennyi a szlovén leánybanki badwill. Hivatalosan nem is tudjuk meg soha, de az egyszeri tételek nagy része az lesz a 2019Q4-ben. Önmagában ez a tétel okozhat egy plusz minusz 10 milliárdos bizonytalanságot a Q4 eredményében , igy a teljes 2019-es év eredményében.
- A Q4-ben az OTP alapkezelő sikerdija kerül beszedésre. Ennek mértéke az elmúlt években 1 és 5 milliárd között mozgott. Most feltételezem (egy sikeres tőzsdei év után) hogy ez a felső határ közeli. A fele azonban kiadásra is kerül az alapkezeő menedzsrek részére.
- a bolgár és a korábbi 2 szerb bankvételnél már folyik az integrálás, párhuzamosságok (fiókok, funkciók) megszüntetése. Ha ez lezárul, akkor a 3. szerb bank integrálásával együtt 10-20 milliárdos költségcsökkentést hoz.
A fősorokon (milliárd ft):     2019Q3 /   2019Q4 elemzői várakozás  / 2019Q4 saját várakozás (indoklás)
Összbevétel:                                 273  /  292   / 297 ( a szerb vétel belépése + organikus hitelkihelyezés)
Össz költség:                               136  /   161  /  155 ( a költség-bevétel arány további javulására számitok)
kockázati költségek:                    12   /  21   /  21
adózott eredmény:                     131  /  101 /  109 
adózott eredmény a teljes évre:  ...... /  411  /  419
Deliver12 2020. 03. 04. 23:30
Előzmény: #6552  X9Z5
#6553
Ezek szerint meg nem ragadtal be tobb evre nagyobb osszeggel... :-)
X9Z5 2020. 03. 04. 20:40
Előzmény: #6549  Deliver12
#6552
Tőkeáttétel nélkül minek stop?
stolz
stolz 2020. 03. 04. 16:19
Előzmény: #6550  berlini
#6551
Várjuk....
berlini
berlini 2020. 03. 04. 16:17
#6550
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200304/rekordok-dolhettek-tavaly-az-otp-nel-418077
101 milliárdos 2019 Q4-es eredményt vár a Portfolio konszenzusa.
Ezzel 409 milliárd lenne a teljes év eredménye.
Én ennél az utolsó negyedévben és igy a teljes évre is 10 milliárddal többet várok.
Indoklást holnap irom le.
Deliver12 2020. 03. 03. 13:06
Előzmény: #6546  berlini
#6549
Ok, ne menjünk bele.
Ha meg egy tanácsot megfogadsz, akkor húzz be egy stop-ot 13200-ra OTP-nel.
Egy ilyen piacban ami ilyeneket tud esni, nulla a bizalmam.
berlini
berlini 2020. 03. 03. 11:26
Előzmény: #6547  longforever
#6548
Most értettem meg.
Szimpla az ok.
Egy hetes úton voltam Németországban és telefonon néztem meg néha a beirásokat. 
(Volt egyidejűleg olyan beirás, ami kiakasztott és arra válaszolva a kis képernyőn nem vettem észre akkor a Tiédet.)
longforever 2020. 03. 03. 11:01
Előzmény: #6545  berlini
#6547
Nekem a késleltetett válaszod pont elég volt arra ,amire kiváncsi voltam..
Köszi a válaszod...
berlini
berlini 2020. 03. 03. 10:58
Előzmény: #6544  Deliver12
#6546
Egy OTP fórumon valakinek a szemére hányni, hogy veszi a részvényt, egy kicsit furcsa.
Én nem kérdezem tőled, hogy minek irkálsz ide (sőt megtisztelsz vele,) ha nem veszed a papirt, mert nem tartod jó öttletnek.
Viszont cserébe engedd már meg nekem, hogy a beirt céláraidra rákérdezzek.
Ha bedobsz egy 12 ezres árat, akkor én kiváncsi vagyok hogy hogyan jött az neked ki.
(Márha nem hasracsapásra.)
Sok szerencsét a vételeidhez.
berlini
berlini 2020. 03. 03. 10:53
Előzmény: #6543  longforever
#6545
Te sem változol.
Ha rossz kedvű vagy akkor szurkálsz.
Bizonyitsam screenshottal az 5000 db eladásáról (Kb. 13950ft-on) és vételről még aznap? (Pénteken.)
Deliver12 2020. 03. 03. 10:52
Előzmény: #6541  berlini
#6544
Figyelj berlini, nekem igazán mindegy mit csinálsz.
Múltkor már irtam én mit nézek. Olvass CAPE-ról. Amiket szoktak ott említeni hiányosságként, én nagyrészt azokat nézem, mint ahogy körül irtam ezelőtt. Nem megyek bele megegyszer ebbe veled.
Te már 15 ezernél írtad h zsákolni kell OTP-t, én eddig egyszer irtam hogy lehet venni ha valaki szereti a céget, azelőtt a nap előtt (tegnap), ami úgy tűnik lokális minimum lesz.
15%-ot megsporolhattam volna a tanacsoddal szemben. Nekem nem szokásom ATH körül racuppani a részvényekre, amikor minden szép és jó, mert onnan csak lefelé mehet kb. a hírekre. Ilyen sokkok vagy rossz hírek mint koronavírus mindig lesznek...
Én most is mást vettem OTP helyett tegnap nyitóban (Citi), de neked is sok sikert kívánok!
longforever 2020. 03. 03. 10:31
Előzmény: #6542  berlini
#6543
Látom nem változott a világ..utólag leszel bátor OTP vásárlásban..
berlini
berlini 2020. 03. 03. 10:14
Előzmény: #6531  longforever
#6542
Igen! (A fentebb eldobottakat visszavettem 13.440-en.)
berlini
berlini 2020. 03. 01. 00:57
Előzmény: #6539  Deliver12
#6541
Nagy lelkű vagy mint mindig. 
Megtennéd , hogy kifejted miért pont 12 ezret ér az OTP?
macskassy 2020. 02. 29. 21:02
Előzmény: #6528  berlini
#6540
Egyetértek, 12800-900 körül az OTP már nagyon jó vétel lesz. Ott volt a korábbi ellenállás sokáig, szerintem odáig lemegy még. Az alatt 12.000-ig ajándék, viszont, ha azt is töri akkor dobnám, akkor már valami nagyobb 2011-es esés várható. (az több mint 50% volt) 2008/9-es pedig ami 90% volt jelenleg számomra elképzelhetetlen. Olyan bankpánik szerintem egy életben egyszer van.  
Deliver12 2020. 02. 29. 20:15
Előzmény: #6538  Deliver12
#6539
De hogy lassatok, hogy en nem olyan vagyok mint berlini, aki mindig epp ugy valtoztatja a velemenyet ahogy neki kenyelmes. (Par hete meg CoronaVirus forumon azert volt halal nyugodt mert hogy Kinaban tartjak a virust, de elismerte hogy nem szabad kiengedni, mert ha elterjed a 15-20% aki intenziv korhazi ellatasra szorul az tul magas es nagy gaz lehet, most pedig amikor kiszabadult a virus onnan mar az influenzat is rosszabbnak latja).
Szoval tovabbra is ugy gondolom hogy OTP-nek a hosszu tavu atlagertekeltsege az eszkozei/konyve szerint 12xxx-re rakja a fair arfolyamat jelenleg. Hosszu tavra annyit megerthet. Valsag soran joval lejjebb mehet az arfolyam, gazdasagi konjuktura csucsan pedig feljebb, erre a balance sheet-re.
Aki pedig bele van szerelmesedve a cegbe, annak ez a jelenlegi premium mar vállalható. 
Deliver12 2020. 02. 29. 19:17
Előzmény: #6533  berlini
#6538
Afrikában vannak bankok 30-as ROEvel és 5 alatti PE-vel! Paradicsom! Mégse kell senkinek...
Pl. Guaranty Trust Bank
Amit írsz USA-ról teljesen egyetértek. Épp ezért biztonságosabb piac. Mindig lesz hátszél és kereslet.
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#6536
Milyen válság? Dobálóztok ám a szavakkal. Felelőtlen módon.
berlini
berlini 2020. 02. 29. 19:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#6535
Ez a járvány is elmúlik a tavasz végén.
Csakúgy mint az évi rendszerességgel megjelenő influenza virusoké.
A különbség csupán az lesz, hogy ebben valószinűleg egy magyar sem fog meghalni. (Az influenzában évente pár ezer hal meg Magyarországon is.)
A gazdasági hatása persze már most tetten érhető. De a kinai üzemek többsége már működik és az éves negativ hatást a GDP 0,5-1%-ában számszerűsitik ott is. Nem valószinű, hogy Európában és Amerikában ez a hatás akár csak hasonló mértékű lenne.
És abban igazad van, hogy a tőzsde a jövőt árazza. (Ez egy köhelyé nemesült örök igazság.)
De miután a legsötétebb konteo gyártók sem irják azt, hogy a  járvány kitartana az év végéig, sőt akár jövőre is, ezért éppen a jövőt nem érinti.
A mostani zuhanásszerű esést nem a beborult jövőkép okozza, hanaem a jelen pánikja.
Ez egy pánik esés, ami minden nap az ellenkezőjére fordulhat.
wawa1 2020. 02. 29. 18:40
Törölt hozzászólás
#6534
berlini
berlini 2020. 02. 29. 18:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#6533
Megint nem sikerült.
Akkor lenne igazad, ha az OTP értékeltsége P/E alapon megközelitette volna az amerikai részvényekét.
Ez sem összel sem idén januárban nem volt igy.
De úgy általánosságban sem stimmel. Egy európai vagy kinai részvény értékeltsége az év elején kb fele volt egy átlag amerikai részvényének.
A másik, általad nevetségesnek nevezett tézishez:
szerintem ne tőzsdézz, ha úgy gondolod, hogy ezen a pályán az afgán középosztály hasonló erővel jelenik meg mint az amerikai. Sokszor pórul jársz, amig belátod, hogy tévedtél. 
Ez nem csak azért van igy, mert az amerikaiak:
-  összeségében a világ pénzügyi megtakaritásainak jelentős részét birtokolják. 
-  saját megtakaritásának nagyobb részét tartja részvényben mint egy átlag európai. 
-  nyugdijtakarékosságának is oszlopos része a részvényekben tartott (közvetlenül, vagy alapokon keresztül.)
wawa1 2020. 02. 29. 18:06
Törölt hozzászólás
#6532
longforever 2020. 02. 29. 17:56
Előzmény: #6528  berlini
#6531
Vettél???
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 17:33
Előzmény: #6529  Törölt felhasználó
#6530
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 17:33
Előzmény: #6528  berlini
#6529
Wells Fargo, az Egyesült Államok "négy nagy bankjának" egyike, a P / E aránya 15 volt, míg versenytársa, a Citigroup  P / E aránya 11. USA bankrendszer egészének P / E aránya megközelítőleg 25,16 volt.
https://www.investopedia.com/ask/answers/040815/what-average-pricetoearnings-ratio-banking-sector.asp ;
berlini
berlini 2020. 02. 29. 16:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#6528
Olvasd el mégegyszer amit irt.
Nem irt arról, hogy hol és milyen erősséggel tört ki a koronavirus járvány.
Arról sem, hogy ez milyen erős, hogy mekkora esély van arra, hogy világjárvány lesz.
Csupán arra hivta fel a figyelmet, hogy miközben a járvány egy hónapon keresztül Kinában blokkolta a gazdaságot, szinte lenullázta, ennek ellenére Kinában a tőzsdék ennek hatását alig érezték meg.
Viszont azok az amerikai tőzsdék amelyek koronavirus ide vagy oda, de januárban még csúcsra törtek és a részvények értékeltsége hisztorikusan nagyon magas lett, már arra a hirre is térdre estek, hogy esetleg amerikában is elterjed a járvány. 
Tehát úgy néz ki, hogy csupán egy ürügy volt a virus, hogy egy egésszséges korrekció induljon Amerikában.
egy kezdő szerint, miután Európában is az amerikai pénzek mozgatják a piacokat, ezt az elsősorban amerikai egyedi problémt (a virusba csomagolva) exportálják Európába, az európai piacokra.
Válogatás nélkül mélybe rángatva olyan papirokat is mint az OTP, ahol a várható 2019-es adózott nyereség (szerintem 410 milliárd) alapján a jelenidejű P/E bőven 9 alatt van (tehár nem 20-as magasságban mint amerikában.)
Én még hozzá tenném, hogy folyamatosan azt olvasom az OTP nyereségkilátásaival kapcsolatban, hogy az eddigi nyereségnövekedési ráta már nem tartható, sőt visszaesés lesz.
Az elemzők már 2016 óta azt szajkózzák, hogy a következő években a nyereség növekedés évi átlagban kb. 5% lesz.
Már 3 éve azt jósolják, hogy a rekordszintű tőkearányos nyereség (változóan 18-20%) le fog csökkenni 12-14%-ra.
Nos minden évben frissitik a modelt és minden évben menetrendszerűen leégnek. 
2020 lesz az első év, amikor már most tudjuk, hog a tavalyi nyereséghez a tavaly integrált ujonnan megvásárolt leánybankok plusz 50 milliárddal fognak hozzájárulni a 2020-as nyereséghez. Ugyanis a megvett 6 bank tavaly csak részben növelte a csoport nyereségét.
A bolgár bank 11,5 hónappal (majdnem teljes évvel)
az albán bank 9 hónappal
a montenegrói és moldáv bankok kb. 5 hónappal
a szlovén bank kb 9 hónappal és
a szerb vétel 0 hónappal járult hozzá az éves eredményhez.
Tehát ha a bankcsoport ebben az évben a várakozásokkal ellentétben stagnálna, az ez évi eredmény akkor is kb 50 milliárddal nőne (kb11%-kal)
Tehát már most tudjuk, hogy azok az elemzők, (és ez a többség) erre az évre nem vár nyereségnövekedést, azok megint égetni fogják magukat.
De ez egyáltalán nem baj.
Mint ahogy az sem, hogy leverték az árfolyamot ujra 13 ezer közelébe. (lehet, hogy megy ez még lejjebb is.)
Kiváló alkalmat ad ez arra, hogy aki elmulasztotta a tavaly nyári bevásárlást az most megtegye.
wawa1 2020. 02. 29. 13:58
Törölt hozzászólás
#6527
GepMan 2020. 02. 29. 10:25
Előzmény: #6524  egy_kezdo
#6526
Hasonlóan látom, csak sajnos a pszichológiai tènyező nèha/sokszor erősebb a logikusan gondolkodásnál. Hosszabb távon viszont a te által vázolt szkenárionak kell teljesülnie.
Törölt felhasználó 2020. 02. 28. 22:37
Előzmény: #6524  egy_kezdo
#6525
Jó írás. Köszi.
egy_kezdo 2020. 02. 28. 22:34
#6524
Gondoltuk volna? Nem, egyáltalán nem, hogy egy médiapánik matematikai modellezésére több mint 15%-ot esik az OTP és az egész világ egyik hétről a másikra, de ha már megtörtént meg kell állapítani, hogy ilyen vételi lehetőség még a Brexit idején sem volt és hol van már az a 6200-as szint ahol a szingapúri alap és több nagybefektető bezsákolt. Jelenleg 9 alatti P/E-n és 7.5 alatti fwdP/E-n lehet venni a részvényt, miközbem a ROE 20% körül volt és marad! 
No ilyet találjanak a híres Ámerikában.
-
A jenkik pedig ahelyett, hogy beismernék: az elmúlt 2 évben indokolatlanul túlhúzták-túlárazták a saját részvényeiket-eszközeiket, próbálnak mondvacsinált híreket gyártani a korrekcióhoz és közben a brókercégek forgalmi örömére maguk előtt tolják lefele a világpiacok többi résztvevőjét, ez utóbbiakat teljesen ok nélkül, mivel túlárazva csak az USA piacok vannak. Sajna olyan még nem nagyon volt, hogy egy jenki a saját hibáját elismerné, a problémáikat mindig az egész világra szétterítik, így maradnak vezető szerepben e Földön. 
-
 Visszatérve az OTP-re, pár nap-hét múlva nyoma nem lesz e hisztinek az OTP árfolyamában, sőt új csúcsokon lesz nem is olyan sokára. Csak az a baj, hogy az USA részvénylufikat is érdemtelenül visszahúzzák majd. Hisztinek pedig ez a vírusügy azért nevezhető, mert melyik a kimagaslóan legjobban teljesítő részvénypiac a világon az elmúlt hónapban? Természetesen a kínai, ennyit a vírus gazdaságot romboló valódi hatásáról... 
Ja és igen, a kínai piacon az USA-ból származó manipulatív tőkének nincs túlerőben lévő árfolyam alakító hatalma...
-
S mivel a saját otthoni USA piaci túlkapásaikat a FED-del kell majd helyrehozatni ez kamatvágást és $ gyengülést jelent. Ezek alapján a helyes az lenne, hogy az EM eszközök vételre az USA piacok pedig stagnálásba kerülnek, addig amíg el nem dől, hogy tud-e Trump ismét nyerni a választáson...
Ez lenne a közgazdaságilag indokolt viselkedése a tőzsdéknek, ennek ellentmond az, hogy túl sok pénz van a térképet sem ismerő okos tehenészlegények (cowboy) kezében...
berlini
berlini 2020. 02. 14. 12:41
Előzmény: #6522  herlas
#6523
Igen, ezt az imázs erősitő lépést megtehetné.
Nem kockáztatna vele sokat, hiszen itt nem hiszem, hogy 5 milliárdnál nagyobb leirást kellene bejelenteni.
Nem egy nagy leánybank eladásáról van szó.
herlas 2020. 02. 14. 12:11
Előzmény: #6521  berlini
#6522
Erről nincs hír egyelőre. A hivatalos bejelentésből az viszont ki fog derülni, hogy az OTP valóban rászolgált-e a legtranszparensebb kibocsátó címére és akkor is közli az árat, ha az a könyvérték alatti lesz.
berlini
berlini 2020. 02. 14. 12:02
Előzmény: #6520  herlas
#6521
Mekkora lehet a vételár?
herlas 2020. 02. 14. 11:52
#6520
berlini
berlini 2020. 02. 12. 11:14
Előzmény: #6515  X9Z5
#6519
Hogy kicsit érthetőbb legyek.
Az OTP tavalyi nyeresége valószinűleg 400 milliárd feletti lett.
A tavaly megvett szlovén + szerb + moldáv + albán bankokat  ebből a nyereségből ki lhetett fizetni.
Igy a kp állomány csökkenését tavaly inkább a szerény osztalék (kb. 60 milliárd) és a minden leáybanknál erős organikus növekedés csökkentette.
Mert az tény hogy 2 év bevásárlás után a bank kp.-je lecsökkent kb. 2500 milliárdról, 2000 milliárd ft-ra.
berlini
berlini 2020. 02. 12. 10:36
Előzmény: #6515  X9Z5
#6518
Ezzel én csak akkor értenék egyet, ha az OPUS kötvényeket visszaváltanák és a mögéjük biztositékként a leányvállalatnál letett 14,5 millió részvényt használnák erre.
Ez logikus lenne, de akkor Csányi mögül a közgyűlésen ki lenne szedve a saját leány biztos szavazata. Ezért tartják fenn a MOL részvénycsere konstrukciót is.
De van kp. enélkül is, ha a szokott nagyságrendben vesznek bankokat (évente 1-2) továbbra is. 
Egy nagyobb vételnél, ahol a vételár nem az OTP sajáttőkéjének az 5%-a, hanem esetleg a 30%-a is lehet, (ilyen bankot emlegetnek lengyelországban is, most a Commerzbanké,) ott biztosan szükség lenne az OPUS mögötti részvényekre, a MOL-nál lévő 8%-ra és az összes nélkülözhető kp.-ra.
GepMan 2020. 02. 12. 09:13
Előzmény: #6515  X9Z5
#6517
Alig van saját rèszvènye. Higìtás nem kell. Van cash bőven.
stolz
stolz 2020. 02. 12. 09:11
Előzmény: #6515  X9Z5
#6516
Nem, nem és nem...van elég pénz, nem kell higítani...
X9Z5 2020. 02. 12. 09:10
#6515
Arról mit gondoltok h az akvizíciókért részvényekkel fizessenek, vagy saját részvényekkel vagy újonnan kibocsátott részvényekkel, ez helyes lépés lenne?
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 08:22
#6514
Szerintem ő igazából két vételről beszélt, egyről a régió szomszédságában és egy nagyobb vételről (bár erről inkább úgy, hogy az otp-nek már van pénze nagyobb falat megvételére is). Erről a másodikról viszont nem mondta, hogy hol (én Ukrajnát tippelném).
herlas 2020. 02. 11. 23:37
Előzmény: #6512  herlas
#6513
Kazahsztánról bővebb infó:
:https://kitekinto.hu/2019/09/27/europan-kivul/kazahsztan-szerepe-mint-globalis-befektetesi-kozpont/175566/
Korábban a MOL is vásárolt itt részesedést olajkitermelő projektben. Ami kérdés, hogy van-e eladó bank egyáltalán. Az OTP francia-orosz tulajdonosi háttere a Socgen esetében sem lehetett hátrány, ebben a régióban az oroszok "segíthetnek".
herlas 2020. 02. 11. 23:20
Előzmény: #6504  berlini
#6512
Nyilván mindenki találgat csak, Csányi pedig az esetleges versenytársak távol tartása miatt ködösít vagy nem mindenben mond igazat, de ha szó szerint vesszük, hogy Kelet- illetve Közép-Európa keleti szomszédságában lévő országban nézelődnek, akkor Fehéroroszország kiesik. Törökországot kizárta, az SKB zárásakor januárban Ázsiáról beszélt. Ebből Közép-Ázsia következik, Kazahsztán például. Nyugati típusú demokrácia ebben a térségben nem nagyon található. 
Amúgy sok lehetőséget megnéznek, kb. 5%-ból lesz tranzakció, Csányi biztos nem egyedül dönt erről. Megvételekor a bolgár DSK  is elég vadul hangzott, aztán bejött. Ukrajna már kevésbé.
Az osztalékra vonatkozó "némi növelés" megjegyzése is érdekes, ebből 250Ft minimum kinézhet.
https://www.reuters.com/article/us-otp-bank-outlook/acquisitive-otp-bank-has-big-deal-in-the-works-says-ceo-idUSKBN20022F
-
https://privatbankar.hu/penzugyek/kazah-bankot-vasarolna-az-otp-258160
 
berlini
berlini 2020. 02. 11. 22:52
Előzmény: #6508  longforever
#6511
Okos ember meghallgatja azokat a véleményeket is amelyek eltérőek a sajátjától.
Még akkor is , ha utána kitart a korábbi elképzelése mellett.
Aki nem igy csinálja, az még akkor is hatalmasat bukik előbb vagy utóbb, ha a világ legokosabb embere.
berlini
berlini 2020. 02. 11. 22:25
Előzmény: #6509  longforever
#6510
Megtisztelne vele!
És ha meghallgatna, akkor elmondanám a véleményem.
Nagyra becsülöm, szerintem az a főnök aki meghallgatja az embereket.
longforever 2020. 02. 11. 21:11
Előzmény: #6508  longforever
#6509
Szerintem érdemes lenne felhivni téged a főnöknek es megkérdezni hogy” Te is fiam Butus?”
longforever 2020. 02. 11. 21:10
Előzmény: #6506  berlini
#6508
Látod Berlini!  
Ilyen a hit..
Neked abból van pénzed és nem buktál hatalmasat mert Csányi Sándor következetesen igért és teljesített...mégis megkérdőjelezed amikor Te szerinted rossz döntést hozhat..
stolz
stolz 2020. 02. 11. 21:08
Előzmény: #6506  berlini
#6507
Szerintem ezzel a belarusz vétellel ki lesz maxolva az európai terjeszkedés, talán még a Baltikum jöhet szóba (ezt is én vetettem fel), ezután jöhetne egy hosszabb konszolidációs időszak majd legjobb reményeim szerint az Otp egy világkörüli útra indul, ugyan csak reményeim szerint Dél-Kelet Ázsiáb illetve Dél-Amerikába, de ez már inkább az évtized végének storyja lenne...
berlini
berlini 2020. 02. 11. 20:49
Előzmény: #6505  longforever
#6506
Én csupán szerényen leirom a véleményem erről az akviziciós tippről.
Csányi pedig ennél sokkal rosszabbhoz szokott.
Az MLSZ elnökeként majd 10 millió futbalszakértővel vitatkozhat.
Ez az OTP-nél legfeljebb pár tucat okoskodó (velem együtt). :)
De komolyra forditva.
Te is tudod, hogy az időt és energiát (+ pénzt) most már arra kellene forditani, hogy a bankcsoport tudja a legmagasabb szinvonalú teljeskörű pénzpiaci szolgáltatást nyujtani a régióban.
Biztos hogy ez az út csak íFehéroroszországon keresztül vezethet?
longforever 2020. 02. 11. 20:42
Előzmény: #6504  berlini
#6505
Látom kezded adni a tanácsot Csányi Sándornak..
Szerénység .
berlini
berlini 2020. 02. 11. 20:26
Előzmény: #6503  stolz
#6504
Akkor innen fúj a szél?
Elképzelhetőnek tartom.
(Velem is előfordult már, hogy egy internetes blogon szó szerint az egyik hosszú beirásomat jelentették meg más szerző alatt.)
Keveset tudok Fehéroroszországról, de egy nagyon szegény ország, egy Lukasenko nevű diktátorral az élén.
Bármikor komolyrafordulhat az úniós politika az országgal szemben. Most gyakorlatilag egy gazdaságilag az orosz gazdaságba betagozódott államról van szó. Nagyrészt abból élnek, hogy orosz belföldi töredékáron kapják a kőolajat és földgázt és feldolgozva eladják. 
Most az oroszok válaszút elé állitották Lukasenkót.
Vagy egyesül Oroszországgal egy az EU-nál is szorosabb Únióban, vagy az energiahordozókat piaci áron kapja.
Előbbit zsebdiktátorunk nem szeretné, mert ezzel egy Putyin bábbá válna, utóbbi viszont megfosztaná legnagyobb bevételi forrásától.
Kiút lehetne az EU felé fordulás, de annak komoly politikai ára lenne, (demokratizálódás.) De ebben az esetben is, mégha Lukasenko le tudna mondani az élete végéig tartó hatalomról,  az lenne a legvalószinűbb, hogy a közeledés folyamán az oroszok polgárháborút szimulálnának Fehéroroszországban és népszavazással (ami legalább annyira lenne szabad és demokratikus mint a Krim-ben,) eldöntenék, hogy a nép szeretne a nagy Oroszországhoz csatlakozni. Tehát ez egy a moldáviai helyzetnél is labilisabb, (ahol az OTP egy olyan elméletileg egységes ország nyugati 2/3-ában jelenik meg, amely 1/3-a orosz megszállással praktikusan el van szakitva. Én ott sem feltétlenül jelentem volna meg.
stolz
stolz 2020. 02. 11. 19:35
Előzmény: #6502  berlini
#6503
múlt héten említettem Belaruszt...lehet onnan vették, ha jól emlékszem múltkor már a saját fórumukról írtak és azt tették meg hivatkozási alapnak :D ...egyébként én látok benne potenciált...ha Oroszországhoz csatlakozik akkor is fejlődés előtt áll, ha pedig 180 fokos fordulatot vesznek és az unió felé kezdenek közeledni akkor meg azért jó lehetőség...
berlini
berlini 2020. 02. 11. 18:43
Előzmény: #6501  herlas
#6502
Ma a portfolio Fehéroroszországról spekulál, persze minden konkrét információ nélkül.
Nekem nem tettszik az a terv, hogy egy újabb országban kezdene az OTP.
Ehelyett erősiteni kellene a horvát, szlovén leányt, de annak is több értelme lenne, hogy Ukrajnában és oroszországban koncentráljanak nagyobb tőkét.
Ki a fenének kell Fehéroroszország?
Gazdaságilag jelentéktelen, egy zsebputyinnal az élén.
Lassan már kezdem elhinni, hogy nem érem meg amikor a bank végre rendes osztalékot fogsz fizetni.
herlas 2020. 02. 07. 10:39
#6501
A tegnapi Csányi nyilatkozat mintha kezdené felkészíteni a piacot egy egzotikusabb akvizícióra. A körülírásból én Közép-Ázsiára tippelnék, leginkább Azerbajdzsánra, ahol már voltak korábban tapogatózó lépések. A politikai kapcsolatrendszer adott, és bár iszlám többségű ország, a szovjet éra miatt világiasabb kiadásúnak gondolnám.
https://www.portfolio.hu/bank/20200206/az-otp-akvizicios-terveirol-beszelt-csanyi-sandor-415023
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/otp-bank-akvizicio-felvasarlas-szlovenia-szlovakia.699869.html
(Az EB selejtező kapcsán Csányi személyesen is körülnézhetett tavaly nyáron:)
Az ügylet elsőre nem biztos, hogy annyira tetszene minden tulajdonosnak, főleg ha tényleg nagyobb méretű befektetésről lenne szó. Persze egyéb volt szovjet tagköztársaságok is szóba jöhetnek még, amire illik a leírás.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek