Topiknyitó: bpmcwap 2008. 09. 20. 13:34

MENEKÜLJETEK KI BUDAPESTRŐL!  

... kiscsalád kocsiba be, irány a nagyi, irány rokonok, vagy ha más nem egy szálloda egy hétvégi pancsi valahol... Iszonyu ami itt lesz már megint, a rendőrök már most brutálisak... olyanokat láttam a kocsiból araszolva budán hogy azt hittem agyam eldobom... nem tudom hogy hirekben mi lesz mi nem lesz benne, igazából én nem olvastam semmi hajmeresztőt eddig, de az utcán annál többet láttam... valószínű be lett fenyítve a sajtó vagy nem tudom, de az se igaz hogy én 2 kilométeren mindenféle olyan dolgot látok nyílt utcán ami nem igazán illik egy jogállamba, közben meg se origo, se index, se sehol semmi... ez már naggggyon kőkemény diktatúra basszus... Énnem vagyok ilyen matgab típus de azért van ami már engem is irritál...

Részletekbe nem mennék bele, aki nagyon kiváncsi menjen sétáljon egyet budán, de nem hiszem hogy pesten különb lenne a helyzet... ja rendőr rátok néz forduljatok el!!!! Engem is bekóstoltak.... engem!!! picibabával mellettem!!! a boci szemeimmel... itt valami nagyon készül megint..... :(
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 21:44
Előzmény: #66  BudFox
#67
Benyaltad magad ...
:)))
A zöldkártyával kapcsolatban (és sok más felesleges egyébbel kapcsolatban) azonban igazad van.
BudFox
BudFox 2008. 09. 22. 21:29
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Na üdv..

Én mondjuk félig meddig ismertem a rendőröket...illetve nem is ismertem..de elmondtam hogy hol van a kávéházam.. a rendőrük meg egyből mondák..:ja az az a hely ahol az a finom csavart fagylalt van ugye ? ...
aztán mérsékelték a büntetést...

Meg a másik :

Ez a hülye zöld kártya miért kell egyáltalán az autóra ?
Miért nem lehet a műszaki vizsgával egybekötni ?

megmondom miért :
- sok pénzt beszed az állam.
- Ha külön kell megcsináltatni a papírokat, sokan elfelejtik..ami büntetéssel jár, ez megint sok pénzt az államnak
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 15:36
Előzmény: #62  tokos.
#65
"Amúgy télleg, ha van egy hatvas tábla miért megy némelyik marha 30-40-el?"

lehet, h vidékről jött és nagyon keresett egy utcát, ahol be akart kanyarodni :)

üdv,
SirGeorge
tokos. 2008. 09. 22. 14:37
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Az elsőre:

Egyszerűen nem vettem észre, volt valami címem, ahol a DVD lejátszómat akartam tuningoltatni a paneldzsungelben, aztán észrevettem, hogy hoppá, itt az utca, megörültem, hogy megtaláltam, gyorsan befordultam, anélkül, hogy észrevettem volna a táblát. Már mentem vagy 50 métert, majdnem elértem a címhez, amit kerestem...

A másodikra:

Elvileg lehet, bár kíváncsi lennék, hány embert büntettek meg ezzel az indokkal.
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 14:29
Előzmény: #62  tokos.
#63
Az elsőre :
- Csak meg akartál fordulni (persze,csak ha nem mentélé nagyon be az utcába), hiszen akkor beállhatsz vagy betolathatsz !
A másodikra :
- A szándékos feltartását a forgalomnak büntetik. Ha csak nem idokolt a lassú haladás (pl. törékeny dolgot szállít).
tokos. 2008. 09. 22. 13:54
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Amúgy én nem vagyok ennyire rendőr ellenes, mint a többség itt. Szerintem sokat fejlődtek a kommunizmushoz képest.

Példák:

Budapest, keresgélek egy címet, és nem veszem észre a behajtani tilost, szépen bemegyek. 10 másodpercen belül kék villogó mögöttem, leállít.
Mondja, tudja, hogy miért állítottam meg?

Bizonytalanul: talán behajtani tilos volt?

Bingó.

És ekkor jön a duma: Tudja biztos úr, vidékről jötem, és nem ismerem a környéket és...

Válasz zordan: A behajtani tilos vidken is ugyanilyen.

Igen, de én nagyon kerestem egy címet, és annyira figyeltem, és egyébként is vidékről jöttem és nem ismerem itt a közlekedést. Még két három ilyen szellemi szegénységről kiállított mondat jött, de végül elengedett.

Másik:

Záróvonal, a világtalan hülye 60-as táblánál megy 20-al. Döcögök egy kicsit utána, aztán idex, át a záróvonalon. A barom annyira lassan ment, feltartva fél országot, hogy nem vettem észre, hogy szemből villognak. Persze mikor már kint voltam, láttam hogy áll egy fehér Opel az út mellett. Gáz vissza, sebesség betartva persze a záróvonal túloldalán... Rendőr leállít.

Tudja-e, hogy miért állítottam le? - kérdi.

Hát volt egy záróvonal mondom... Aztán kifakadtam:

De az az ember olyan lasssan ment. Hogy lehet hússzal menni, ha hatvanas a tábla? Normális az ilyen? Miért kell 20-al menni, ha lehet hatvannal is? Ráadásul mondom, a sebességre figyeltem,, betartottam (miután észrevettem őket). Stb, stb...

A végén ez is elengedett.

Amúgy télleg, ha van egy hatvas tábla miért megy némelyik marha 30-40-el? Normális az ilyen? Szerintem ezt is büntetni kellene, ha más nem keresni valami indokot, pl emberiség ellenes bűncslekmény, vagy hasonló...
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 13:05
Előzmény: #60  tokos.
#61
Mázlista ...
:)))
tokos. 2008. 09. 22. 12:52
Előzmény: #42  BudFox
#60
Egyszer én is jártam így, egy hete járt le, levették a rendszámot, volt némi utánajárás.

Az volt a legjobb az egészben, hogy a rendőr megkérdezte, hogy mennyit keresek. Hát, mondom, mi köze ehhez a rendőrségnek?

Aszondja, az, hogy ha nagyon alacsony a jövedelem, akkor azt a büntetés kiszabásánál figyelembe vehetik.

Én meg annyit mondtam, hogy elegendő...

Na a lényeg, kijött a papír, amiben azt írták, hogy a vétségem a közlekedés biztonságára olyan jelentéktelen hatást gyakorolt, hogy eltekintenek a pénzbüntetéstől!!!!

Azért mulatságos a dolog, mert ha akkor megmondom a jövedelmemet, garantálom, hogy megbüntettek volna.
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 12:25
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
ezt egy vicc de szerintem a valóságból fakad-

Cigányékhoz kilátogat az újságíró, mert a főnök mondta, hogy elnyomottakkal kell riportot csinálnia. Bemegy a házba, látja milyen nagy a szegénység és csodálkozik a sok gyereken. Kérdezi az asszonyt:
- Ezt a gyereket miért szereti?
- Ezt a gyereket azért szeretem, mert jól tud lopni!
- És a lányát miért szereti?
- Mert jól tud strihelni!
- És ezt a kissrácot, aki itt áll mellettünk?
- Ezt meg azért, mert szófogadó!
- ?????
- Mondtam neki, bazdmeg az anyád, a többi hét gyerek tőle van!
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 12:23
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
link

és ezeknek a szülei jönnek budapestre felvonulni,hogy mi is magyarok vagyunk.

hogy miért nem roh@dnak meg.....

nem szociális lakásokat kell építeni,hanem börtönöket

vagy egy magyar gázai övezet kellene,jó sok gázzal....
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 12:01
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
link
Akartok magas szinten tömény dilettáns baromságokat olvasni? Itt megtalálhatjátok.
Na ezért lesz válság és ezért fog tovább romlani a helyzet.
pampa 2008. 09. 22. 11:49
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Volt már erről szó itt a fórumon.
Az egyik település iskolájában két első indult. Az egyikben 19 roma,a másikban 18 nem roma gyerek lett beíratva.
A jogvédők feljelentették az igazgatót,a minisztérium kötelezte az összekeverésüket.és egy hétig talán így tanítottak.
És lassan az összes nem roma gyereket a szülők átíratták a kb. 20 km-re lévő város iskoláiba.
Maradt a településen két első ahol az egyik osztályba járt 10 roma,a másikba 9 roma gyerek,és mivel ilyen kis létszámmal nem működhet osztály ezért összevonta az igazgató és lett egy osztály ahová jár 19 roma gyerek.....
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 11:38
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
link

Ki más tudná jobban megmondani, ha nem a tanár, hogy ki milyen képességű, felkészültségű, ezért kit kivel lehet egy csoportban oktatni, hogy a többit ne hátráltassa egy határozottan gyenge képességű?
Volt roma származásu iskolatársam, most külföldön dolgozik, mérnök. Egy volt sporttársam, francia országban találkoztam vele, boxol.
És ennyi ...
A többi roma származású ismerősöm már akikre emlékszem és megismerem azok ...
No, hagyjuk.
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 10:49
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Na ezzel egyetértek. Azt hiszem nem kellett volna ilyen finoman fogalmaznom.
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 10:44
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
"Éveken belül el fog kapni egy válság minket a cigánykérdés miatt."

egyetértünk. Pontosabban fogalmazva, a válság már itt van. Valahol Olaszliszka környékén (időben) gyorsultak fel az események.

Castorp
A szánalmas az, ami az országban folyik, különös tekintettel a "megélhetési" vezetőinkre (vezetőitekre). A fórum legfeljebb tükörképe, néha torz, de alapvetően igaz tükröképe a magyar valóságnak.
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 10:20
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Szánalmas ami itt folyik.
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 10:00
Előzmény: #50  tko_
#51
szegregáció...
ez kéne ugye
de ma itt éppen egy erőszakos szociális integráció folyik.
Kulturális különbségek miatt ez nagyon nehéz és hosszas folyamat lenne.

Cigányokat bekényszerítik a városba falvakba, és segélyeket osztanak amikor ennek a rassznak még mindig az a természetes, hogy szabad ég alatt alszik táborokban és azt eszik amit talál.

A majmokat se tanítjuk meg általában késsel, villával enni, ebben a kérdésben sem értem az erőfeszítést.
Nem ismerik el az ország törvényeit és nem is tartják be erre viszont sokkal kevésbé lép fel szigorúan az állam.
Ja és a falkásodás miatt a cigányok lokálisan sokkal erősebbek.

Éveken belül el fog kapni egy válság minket a cigánykérdés miatt.

drpsimon: nem gondolom, hogy fekete,fehér és fizetett provokátor létezik csak, ha így gondolod nem túl cizellált az értékrendszered.
tko_ 2008. 09. 22. 08:53
Előzmény: #45  BudFox
#50
Budfox,

Vas megyében nem sok roma él.Általában az ország északi, észak-nyugati megyéiben jóval kevesebb cigány él. Szinte alig. Ennek tudom az okát, de most nem írom le. Viszont az ország déli megyéiben pl. Dél-Baranya (Ormánság) meg elképesztően sok. Sokkal több, mint magyar...Pl Alsószentmárton-ban a 300 fős lakosság 100%-a cigány. Még a polgármester is. ide a rendőrök is minimum két autóval jönnek ki. Szinte senki sem dolgozik, gondolhatjátok mekkora a bűnözés.
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 08:45
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#49
pedig a szegregáció az egyetlen megoldás, bármit ugatnak (egzisztenciális érdekből, nem a cigányok iránti tiszteletből-szeretetből! az (ál)liberálisok.)
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 08:43
Előzmény: #42  BudFox
#48
USA legött államában nincs műszaki vizsga. Saját felelősségedre autókázgatsz. Itthon ugyanakkor elengendenk, ha elcsapsz a járdásn egy rakás embert. Viccország.
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 08:40
Előzmény: #40  prfecó
#47
"alapvetően 620289 értek egyet , főleg az adóoptimalizálás cimű fejezetével "

azzal én is, maximálisan. Nem hiszem, hogy helyes lenne tőlünk, hogy anyagilag támogassuk azokat, akik mindent megtesznek a tönkretételünkért és még le is köpnek.

psimon
Törölt felhasználó 2008. 09. 22. 08:37
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#46
62!
rendben :)
BudFox
BudFox 2008. 09. 21. 23:10
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Na egy kis hozzászólás a cigányságról is...

Ahol lakom az egy 3000 lakosú kisváros Vas megyében..
Itt összesen 4 cigány él : a festő Jóska..rendes ember.nálunk is ő tapétázott - festett, rendes dolgos ember..senki sem bántja, mindenki tiszteli. :-))
A másik egy alkoholista nőszemély, aki gyárban dolgozik...múltkor itt szembe a parkban fetrengett a fűben..
3. egy gyárban , vezető tisztségviselő ember, felesége..senki nem tudja miért vette el..de a nő szokott lopni közbe közbe a boltkban..pedig férje tuti keres 400.000 Ft ot. :-))
4. meg az ő fia...Vezető beosztásban volt egy faipari cégnél itt, de kirúgták miután az udvaron otthon egy szállítmány lopott fa volt....na őtet nem mindenki szereti..én megvagyok vele...

Aki roma és rendes - dolgozik..azt én nem is tekintem cigánynak--és a többi helybeli sem..
Ő teljesen olyan ember mint a többi aki szorgalmasan dolgozik..ők beilleszkedtek..így kellene mindnekinek is.

a baj a többiekkel van :

Szóval 4 roma származású lakik itt...de több nem fog ide költözni azt biztosan kijelenthetem.. Hogy miért ?
- Múltkor a kocsma előtt megállt egy romákkal teli autó...kijöttek az emberek a kocsmából és elállták az utat : - Ide, nem jöhettek be.
- a szomszéd faluból átjárnak kukázni..a helyi huligán vezér és haverjai meglátták : - Mikor jövünk vissza a benzinkútról, nem szeretném ha még itt lennétek a faluban. - ezt mondák neki...persze ezek bicikliket szoktak lopkodni. meg ezt-azt.
- Rendőrök fokozottan ellenőriznek mindenkit, aki gyanús...nem csak romákat..hanem másokat is.

Mindezek ellenére most éppen egy betörő banda garázdálkodik a környéken..de amúgy azért biztonságos helynek számítunk...

Pl..bicikli kinnt marad nemegyszer a főút mellett. éjszaka...és másnapra nem vitték el...5-6 szor volt már ilyen...lakat nem kell a biciklire. :-)))

A kisvárusunk nagyon összetartó népség..nem tűri meg maga között aki nem ide való...:

Egy roma család azért csak-csak ideköltözött albérletbe...de csak 2 hónapig bírták...szerintem belátták hogy ahogy viselkednek azt itt nem lehet..
Itt dolgozni kell..ha lop, azonnal elviszik.
De szerencsére ide az ilyen maffiózó romák sem jönnek..itt nincs maradásuk - ezt a rendőrök , és polgárok mindig alaposan nyomatékosítják :-))

Ilyen összetartás kellene máshova is .
TrendMan 2008. 09. 21. 23:03
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Ne ! Ne !
Ne meneküljetek, most gyertek vissza !
Holnap Cricial Mass rendezvény !!!
Egy kis testmozgás levezeti a feszültséget, segíti a jó döntéseket, kikapcsol :-)
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 22:52
Előzmény: #40  prfecó
#43
"Nálunk nincs gond, csak fehér család vehet az utcába ingatlan, mert kiheréljük a leendő eladót ,ismerjük apját-anyját , tudjuk hol dolgozik, stb."

És te kritizálod az ország "elitjét" sok éve? Akiktől még be is vallod, hogy példát veszel?

Mégis milyen alapon?

Nagy a képed, de még ráadásul mutogatod is.

Nézzél már tükörbe ember...
BudFox
BudFox 2008. 09. 21. 22:43
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Na szevasztok...látom megy a vita itt is rendesen..

Múltkor Vasárnap engemi is igazoltattak a rendőrök...lejárt a műszaki vizsga a kocsin..mint kiderült...azthittem hogy korábban meg lett csináltatva a zöldkártyával együtt....60.000 lett volna a büntetés.és a rendszámot is levették volna a hűtőkocsiról...szerencsémre megértették hogy munkaautóról van szó...mondtam nekik hogy másnap le fogom vizságztatni ( úgy is lett) 10.000 Ft -ra mérsékelték a büntetést.....azért rendesek voltak....vagy ha azt vesszük hogy miért kell vasárnap reggel egy kis faluban ellenőrizni ? ??

és mi baja lehet egy 1 hete lejárt műszaki vizsgás autónak ? miért kell büntetni ? miért nem lehet haladékot adni ?

mert kell az államnak a pénzünk..ne adjátok oda könnyen :-)))
Törölt felhasználó 2008. 09. 21. 22:32
Előzmény: #40  prfecó
#41
drpsimon: nekem a szélsőségekkel vannak komoly problémáim.

Cigánykérdés: ominózus falu jó pár éve kihívták a rendőröket intézkedni randalírozó etnikumhoz. Másnap kórházban ápolták mindkét zsaru családtagjait.

Magyar Gárda: Hősök terén egyenruhába díszelegni, utcán buzit dobálni meg verni. Ez megy nekik eddig terjed az IQ. Maga a létezésük számomra demokrácia ellenes. Félkatonai szervezet, belső nemzetbiztonságra és a külpolitikai megítélésünkre potenciális veszélyforrás. Elkezdenek katonásdit játszani, de a Hősök terének kövei felbontásáig jutnak. Ha megkérdezed az egyik tagot, hogy mi a szervezetének célja, milyen eszme és erkölcsi értékeket képvisel ami oly mértékben tud azonosulni a saját értékrendszerével, hogy elkötelezi magát ennek a csoportosulásnak?
Na mit fog mondani erre?
kb annyit, hogy ma nem játszanak foci meccset úgyhogy ráér.

ajánlott olvasmány erős idegzetűeknek:
link

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók