Topiknyitó: Portfolio 2017. 09. 06. 09:57

Megszületett a döntés a nagy kvótaperben  

Ugrás a cikkhez
A papírforma érvényesült az Európai Bíróság ma kihirdetett ítéletében, amelynek lényege, hogy elutasította a testület Magyarország és Szlovákia felperesi keresetét, amely kifogásolta a 2015. szeptemberi ideiglenes
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2017. 09. 06. 15:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#200
Lentebb is írtam, hogy a kvóta nem működik.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 15:33
Előzmény: #181  martin36
#199
kint élsz és a PF-en írkálsz... semmi "turbomagyarkám" (ez amúgy a kint vergődő sikertelen magyarok szóhasználata) "tt élnek körülöttem,nem tv-ből és fidesz propagandistáktól értesülök a létezésükről,hanem gyakorlatból," tehát egy migrónegyedben laksz vmi tömegszálláson, vagy olcsó bérleményben, ahol mindenféle náció lakik... nem cserélnék veled emberke... "egy más nemzethez tartozóhoz nyugodtabb szívvel lehet fordulni" mármint segélyért, igaz ? megértem, hogy lelkironcs lettél kint és nem vált be az álmod, de ezért csak te magad tehetsz... de sebaj, ha egy kicsit megemberelnéd magad, és a segélyen valamint a mosogatáson túl is lenne lehetőséged ! Sok sikert hozzá !
hatosa 2017. 09. 06. 15:32
Törölt hozzászólás
#198
Tibi0002 2017. 09. 06. 15:32
Előzmény: #187  signal2
#197
Egyébként ez az egész ügy egyáltalán nem is lenne probléma, rég lezavarták volna, csak a kormány úgy dramatizálja és fújja fel, hogy az itthoni nyugdíjas választóknál szavazatokra tudja beváltani.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 15:32
Előzmény: #185  szivacs
#196
Nyitott táborok probléma: Ja, de muszáj volt Győr és Debrecen mellé rakni egyet-egyet? :) Jogvédők: és, akkor mi van? Pár pert TALÁN elvesztett volna a magyar állam. TALÁN... belekerült volna 100-200 millióba, és még sokat mondtam. Inkább költsünk sok tízmilliárdot kampányra, mi? :) Kilóg a lóláb, na :)
hatosa 2017. 09. 06. 15:29
Törölt hozzászólás
#195
szivacs
szivacs 2017. 09. 06. 15:29
Előzmény: #188  signal2
#194
Nem az. Mindezek megtörténtek már.
signal2
signal2 2017. 09. 06. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#193
azt a hülye bíróságát hát, amelyik ezt nem tudja!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 15:29
Előzmény: #181  martin36
#192
Fiatal még, nincs kellő élettapasztalata :) Majd benő a feje lágya, és nem fogja becumizni a kúrmánypropagandát. A korrupt féregegyházak propagandáját is sokan becumizzák, ők sem rossz emberek ettől még, csak tapasztalatlanok :) Pont a legnagyobb "bibliások" cumizzák be a leginkább azt, amit az aljas és korrupt egyházaik terjesztenek, holott nekik kellene a leginkább tudni, hogy egy árva szóval sincs "megengedve" a patkányegyházaknak, hogy harácsoljanak. Nekik minden fillért a szegényekre, betegekre stb. kellene költeniük, de még rajtuk is nyerészkednek, pl. otthonápolás, stb., amiért pénzt kapnak a magyar kúrmánytól. Na, nem ragozom, a lényeg, hogy ez egy ilyen elba...ott ország, és hát az emberiség sincs a helyzet magaslatán :)
hatosa 2017. 09. 06. 15:27
Törölt hozzászólás
#191
signal2
signal2 2017. 09. 06. 15:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#190
Akkor legyen ez a konklúzió. Nekem tetszik.
hatosa 2017. 09. 06. 15:25
Törölt hozzászólás
#189
signal2
signal2 2017. 09. 06. 15:24
Előzmény: #185  szivacs
#188
újabb spekuláció
signal2
signal2 2017. 09. 06. 15:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#187
A betelepítés szó fidesz-találmány. Jó átvetted. A kvóta angolul relocation quote. Normális fordításban áthelyezés. Annak érdekében, hogy ne az összes eljárást az elárasztott országokban kelljen elvégezni
hatosa 2017. 09. 06. 15:22
Törölt hozzászólás
#186
szivacs
szivacs 2017. 09. 06. 15:22
Előzmény: #170  upgrayeddAKS
#185
"A többinél eü.-i kockázatokra, terrorveszélyre meg még ki tudja mire hivatkozva elutasítják a kérelmet." Az eddigi tapasztalatok alapján kizárt, hogy ezt a "jogvédők" szó nélkül hagyták volna, most tele lennénk kártérítési perekkel meg brüsszelbe tett feljelentésekkel és méjnsztrímmédia össztűz alatt állnánk. "nyitott menekülttábort " - erre köteleztek, a zárt táborért akkora börtönözést kaptunk a kalergistáktól és médiájuktól, mint ide Jeruzsálem!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 15:22
Előzmény: #172  MetalHeart
#184
Még annyit, hogy a menekülttáborok lakói szinte kivétel nélkül Németo.-ba, a skandikhoz, stb. akart menni Ausztrián keresztül. A kúrmány mikor adta hírül, hogy tárgyal Ausztriával, DE+SW-al, stb. erről? Nyilván azért nem, mert nekik az tök jó volt, hogy itt vannak Mo.-on és hergelik a helyi lakosságot. Nem az volt a céluk, hogy minél kevesebb legyen a konfliktus, hanem hogy minél több. A nép, az istenadta nép meg nem lát át a szitán, mert... :) ...nem írom le sokadjára...
signal2
signal2 2017. 09. 06. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#183
Eddig én egyszer sem írtam, hogy a kvóta értelmes megoldása lenne. Ellenben ahogy betartom a nekem nem tetsző törvényeket, úgy elvárom a kormánytól is. Ahogy én például elvárnám minden civil szervezettől, hogy regisztrálják magukat külföldről támogatott szervezetként (ahogy érdekes módon a kormány is elvárja tőlük ugyanezt), és küzdjenek ezen túlmenően az igazukért. Ennek ellenére full értelmetlennek tartom ezt a regisztrációt. Ugyanúgy nem old meg semmit, mint a kvóta, de van, és be kell tartani.
hatosa 2017. 09. 06. 15:20
Törölt hozzászólás
#182
martin36
martin36 2017. 09. 06. 15:18
Előzmény: #159  MetalHeart
#181
Utolsó mondatodban felszinre kerül a fideszes gonosz és aljas mentalitás,igazán gratulálok hozzá,büszke lehetsz magadra. Bár kifejtetted egy másik posztban a netto hazugságot,h nem vagy kárörvendő,alaposan bizonyítod pont az ellenkezőjét.Sajnos kicsit el kell h keserítselek,nincs lányom. Ezen felül meg is kell h döbbentselek:látom őket,itt élnek körülöttem,nem tv-ből és fidesz propagandistáktól értesülök a létezésükről,hanem gyakorlatból,itt külföldön,ahol egy más nemzethez tartozóhoz nyugodtabb szívvel lehet fordulni,mint egy magyarhoz,turbomagyarkám. Szánalmas,de inkább szánni való az a vergődés,amit véghez viszel,felnőtt emberként ,kormányzati propagandát szajkózni,saját,valós tapasztalat nélkül,meggyőződéssel vonyítani "tényeket" arról,amiről egész egyszerűen lövésed sincs......nos,a két bitesek ezt legalább pénzért végzik.Aki meg utolsó utáni a sorban,ingyen propagálják emberi gyenge jellemüket.Azért sok mindenkinek ne dicsekedj vele..:-)
hatosa 2017. 09. 06. 15:18
Törölt hozzászólás
#180
signal2
signal2 2017. 09. 06. 15:17
Előzmény: #177  Phylaxa
#179
Gondoltam, hogy ezt fogod írni. Kk zárjuk le. DE MI LEGYEN AZ ITT LÉVŐKKEL? Dögöljön bele Olaszország és Görögország?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 15:15
Előzmény: #172  MetalHeart
#178
OK, megbeszéltük :) Még annyit: mint írtam, 1300 ember menedékkérelmének elbírálásáról volt szó, nem futóvadak tömegéről, stb. Mit tippelsz, miért telepítették orbánpatkányék olyan nagyvárosok közelébe a nyílt befogadótáborokat, mint Debrecen vagy Győr?
Phylaxa 2017. 09. 06. 15:15
Előzmény: #174  signal2
#177
Miért is engedik be? Két éve biztosan erről beszélünk, hogy lezárni és kinn ellenőrizni, majd direktben odaszállítani, akik velük akarják megoldani a nyugdíjproblémájukat. TUdom ez addig lehetetlen, amíg hirtelen azt nem mondják a "hozzáértők, hogy " hűűűű vazzeg, holnap reggel lezárni". :)
Dodo34
Dodo34 2017. 09. 06. 15:14
#176
És még hány ilyen lesz:)link Lölönek nem kell majd kupiba mennie, anélkül is fogják a golyóit morzsolni :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 15:12
Előzmény: #160  Phylaxa
#175
Ezen jót röhögtem :) Többen jönnének, hahahahaha... Szóval annyira untermenschnek tartod sintérpintért, hogy az általa vezetett BM képtelen lenne megállítani az illegális bevándorlást? :) Mondjuk az tény, hogy a legtöbb seggzsernyák egy komplett idióta, de azért akadnak kivételek. Ha nem lenne korrupt férgekből álló kúrmányunk, akkor megfelelő mederben tudná terelgetni ezt a problémát is, csakhogy nem a mederbe(n) terelés a céljuk, hanem az, hogy megszopassák a zembereket. (Értsd: minél többet kihozzanak maguknak a szituációból pl. szavazatok formájában.) De most komolyan: szerintetek egy ilyen kis "idegen közösséget" nem tudna kezelni a segghülye BM? Akkor sintérpintér mondjon le azonnal :)
signal2
signal2 2017. 09. 06. 15:10
Előzmény: #169  Phylaxa
#174
A probléma alatt az olaszoknál és görögöknél lévő tömegeket értem, amit a két ország nyilván nem tud kezelni.
Phylaxa 2017. 09. 06. 15:10
Előzmény: #167  upgrayeddAKS
#173
Ez nem komplex probléma. Ez a gond vele, hogy annak akarják beaállítani. Kvóta nix, továbbra is mi határozzuk meg, hogy kit engedünk letelepedni. Nekem tök mindegy, hogy ki gondolja hasonlóan, melyik politikai tömörülés gondolja úgy, hogy egy szuperszámítógépet kellene teletömni paraméterekkel és amit kidob, az jó egy iránynak. :) Ha arra gondolsz, hogy az elkövetkező évtizedek problematikája miből is fog állni a kontinensen, akkor ez a már megkezdődött népvándorlás lesz a legfontosabb papraméter szerintem. Tehát aki nem nyilatkozik róla, az ne is foglalkozzon politikával! :)
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 15:08
Előzmény: #161  upgrayeddAKS
#172
NEM, soha nem fogom megérteni, hogy beengedjük a futóvadak tömegét ebbe a kis országba, ahol a cigókkal sem tudtunk összehangolódni, akik ennyi idő alatt sem tudtak integrálódni. Sosem fogok megbékélni azzal, hogy arab-afrikai negyedek alakuljanak ki (mint ahogy vannak cigó zónák), nem akarok muszlimokat tömegesen az utcán látni, sem kibaszott burkát, sem imádkozásokat mecsetekben és sosem fogom elfogadni integrálási költségként, hogy naponta utcai atrocitások legyenek és 2-3 havonta robbantások legyenek. Leszarom Orbánt és leszarom az impotens ellenzéket is, amely ha egységbe tömörülne, sem lenne képes érdemi alternatívát adni a mai problémákra... na ennyit erről, minden megbeszéltünk, van fontosabb dolgom is !
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 15:07
Előzmény: #168  MetalHeart
#171
Nem kell semminek utánaolvasnom, de gondolatolvasó még nem vagyok :) Szóval maradjunk annyiban: azt hittem, hogy a "dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás" vezérel, de tévedtem. Ebben a konkrét kérdésben természetesen mea maxima culpa: tévesen feltételeztem valamit az adott információkból. Szóval bocs a feltételezésért, de nem voltál Te sem egyértelmű...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 15:04
Előzmény: #165  MetalHeart
#170
Ez jó megközelítés, elkezdődött valamiféle érdemi vita... nos: 1300 fő menedékkérelmének elbírálásáról volt szó. Ha a kúrmány nem csak propagandacélokra akarta volna felhasználni a szituációt, akkor ezt elfogadták volna, és csak azoknak a kérelmét fogadják el, akiknél komolyabb garanciák vannak arra, amiket a 100 fő beilleszkedőnél írsz. A többinél eü.-i kockázatokra, terrorveszélyre meg még ki tudja mire hivatkozva elutasítják a kérelmet. Persze akkor nem lehetett volna ekkora csinnadrattát kreálni az egészből :) Nem lehetett volna Debrecen és Győr közelébe nyitott menekülttábort sem telepíteni, ha a súrlódások minimalizálása és a problémák higgadt megoldása a kúrmány célja :) Lehet még ragozni...
Phylaxa 2017. 09. 06. 15:03
Előzmény: #166  signal2
#169
Neked értelmesebb dolognak tűnik az 1294 és ennyi ne tovább. Pedig bizony tovább. Nincs megállás. Na ezt nem érted. De ezek szerint akkor a különbség az, hogy te 1294 után mondanád csak azt amit én 0-nál. A kvótáról van szó természetesen és nem a megszokott és törvényes befogadásról. Azzal semmi problémám nem volt eddig sem. Akiket befogadunk , azokat ugyanúgy integrálni kell, mint ahogy eddig is tettük. Nem tudok róla, hogy ezzel valaha is problémánk volt. Milyen problémára gondolsz? :)
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 15:00
Előzmény: #162  upgrayeddAKS
#168
nem ... ezzel azt akartam hangsúlyozni, hogy ezzel máris meglesz a félelemérzeted, ha a családodat veszélyben érzed... semmi köze a szomszéd tehene összehasonlításhoz, teljesen másra használják, sztem jó lenne utánaolvasnod !
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:59
Előzmény: #163  Phylaxa
#167
Az generálja a hisztit, de ez akkor is lényegesen komplexebb probléma annál, mint ahogy a "jobboldali komcsik" :) be akarják állítani.
signal2
signal2 2017. 09. 06. 14:58
Előzmény: #163  Phylaxa
#166
Értem én ezt, beleállhatunk. Csak vállaljuk a következményeit, és én ezt feleslegesnek tartom. Nálam sokkal értelmesebb álláspontnak tűnt volna, hogy 1294, és ennyi, ne tovább. Te hogy oldanád meg a már itt lévők problémáját?
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:58
Előzmény: #158  upgrayeddAKS
#165
értem... tehát racionálisan elfogadom, hogy beengedek 1000 futóvadat, ebből 1 terrorista, 800 úgymond "menekült", azaz lássam el őket, költsük az adófizetők pénzét rájuk, 100 valóban használható, azaz beilleszkedik, dolgozik, beszéli a nyelvet, adózik és tiszteletben tartja a fogadó ország törvényeit és kultúráját. Cserébe napi, de min. heti szinten utcai atrocitások, havonta merényletek, magas munkanélküliség, bűncselekmények, de büszkén verem a mellem, hogy milyen jó humanitárius programunk van.... kszi de nekem ez nem jó arány, ennél sokkal nagyobb eredményt várok el tőlük !
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:57
Előzmény: #158  upgrayeddAKS
#164
jav.: "médiamocskot" és ... "mintha egy moziban ülnének, és valami szirupos komédiát néznének."
Phylaxa 2017. 09. 06. 14:56
Előzmény: #150  signal2
#163
Mert nem értünk egyet a kvótával. Mi akarjuk továbbra is meghatározni, hogy ki települhet le nálunk és nem más. Nem hiszti, hanem állítás. A hisztit a média generálja. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:55
Előzmény: #159  MetalHeart
#162
"a lányodat külön ajánlom nekik remélem van..." Aha, semmi kárörvendés, aha :) Kit akarsz ezzel áltatni... magad tudod legfeljebb :) (gy.k.: kárörvendés az is, amikor valaki azt mondja: dögöljön meg a szomszéd tehene)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:54
Előzmény: #153  MetalHeart
#161
Még mindig uazt a mantrát mondod, de még mindig nem gondolkodsz. Hányszor kell leírjam ahhoz, hogy megértsd: sapere aude!Ja, és az, amit felvázolsz, akkor fog bekövetkezni, ha mindenki olyan meggondolatlan / agyatlan módon reagál, mint ahogy Te is reagáltál eddig. :) Észre sem veszed, hogy az orbánpatkányi médiafos került az asztalodra. Nem csak ez a 2 lehetőség van, egy halom megoldása lehet ennek a probléma-halmaznak, de csak ismételgeted azt a sok hülye mantrát, amit itt Phyl is nyom. A többi marhaságra, amiket leírtál, nincs időm/energiám tételesen reagálni, mert amíg ezt nem érted meg, addig úgyis felesleges időpocsékolás részemről. Talán 1x megérted...
Phylaxa 2017. 09. 06. 14:52
Előzmény: #149  signal2
#160
Az az 1200 ember egy humbuk. Sokkal többen jönnének, ha beindulna. Ahol letelepednek, oda pillanatokon belül csapódnak. Nem érted még a népvándorlás folyamatát. Az őslakók pedig elköltöznek. Átéltem már ezt a folyamatot, teljesen felesleges az idológia. A média sem érdekel amit összehord ezzel kapcsolatban. :)
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:52
Előzmény: #141  martin36
#159
Te majd akkor fogsz rettegni, ha már beverték a fejedet, ha nem adod meg nekik az "emberi bánásmódot"... aham, értem... nincs több kérdésem, se mondanivalóm... nem érted a problémát, nem érted az okot és nem érted az okozatot... sok szerencsét a futóvadakhoz, a lányodat külön ajánlom nekik remélem van...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:48
Előzmény: #142  MetalHeart
#158
"az égvilágon semmilyen összefüggést nem találok a migri simogatás elutasítása és egy fejlesztés-tesztelés munka kapcsolatában" Azt hittem, totál nyilvánvaló, mire akarok kilyukadni, de akkor leírom, hogy mindenki megértse: amikor az emberek a munkájukat végzik, akkor RACIONÁLIS döntések sokaságát hozzák meg. Amikor viszont a "médimocskot" nyelik ilyen vagy olyan formában (mindenkire hat így vagy úgy), akkor általában ba...nak gondolkodni. Éreznek nagyokat, mintha egy moziban ülnének és valami szirupos komédiát néznének. De az agyuk nem "dolgozik" rendesen, csak ösztönszerűen reagálnak. Erre játszanak rá azok a mocskok, amik az emberek átveréséből élnek meg... ők a "hülyeség vámszedői". Alattomosan dolgoznak, ezért sokan észre sem veszik, hogy becsapták őket...
signal2
signal2 2017. 09. 06. 14:47
Előzmény: #155  MetalHeart
#157
Ez ám a magabiztosság...
signal2
signal2 2017. 09. 06. 14:47
Előzmény: #153  MetalHeart
#156
2006-ban sokan megtapasztalhatták a tömeges érzelmek kiteljesedését....
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:46
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#155
hazudsz ... 1 ft-ot sem adtál még senkinek
szivacs
szivacs 2017. 09. 06. 14:45
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#154
Nem jó válasz, hanem rosszindulatú csúsztatás.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:44
Előzmény: #140  upgrayeddAKS
#153
a Tőzsde teljesen más... pénzügyi fegyelmet kíván, jövőképet tudsz alakítani vele... semmi köze a futóvadak randalírozásához és tömeges erőszakosságuk megértéséhez. a kárörvendés is teljes öngól, illetve nem érted alapból sem az értelmét. Az égvilágon semmilyen kárörvendés nincs bennem, sem a tőzsdén bukott emberekkel szemben, sem a hazai , elesett emberekkel szemben. A te fajtád előbb "segít" egy futóvadnak, mintsem a szomszéd öreg nyugdíjasnak vagy egy erdélyi magyarnak beilleszkedni. Egy több ezer km-t megtett "menekült" fontosabb, minthogy itthon segíts a nyomor felszámolásában bármilyen módon. A magyar állampolgárság elutasítása az elsődleges fontosságú volt annak idején, erre nagyon büszkék vagytok mindmáig, de már rég volt, ugye, talán igaz sem volt. Ezt nevezem beteg mentalitásnak, hogy a szomszédos országokban lévő magyarokat zsigerből elutasítjátok, de a futóvadakkal szemben kijön a nagy irgalmas jóságotok. Leginkább azt szeretném a családjaitokkal megtapasztalnátok a tömeges migró életérzést.... nem 1-2 tagot, illetve családot, hanem tömeges méretben. Most még nincs mit veszítenetek, csak a kényelem és biztonság...
szivacs
szivacs 2017. 09. 06. 14:44
Előzmény: #126  martin36
#152
Nem analógia.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:42
Előzmény: #141  martin36
#151
Fog menni neki, de biztos fiatal még és "forrófejű" :) Majd kinövi :) A lényeg, hogy megtanulják a magyarok: ez a mai társadalom "megbetegíti" őket. Ki kell fejleszteni mindenkinek magában az "immúnrendszerét" - mármint a propagandával szembenit. Persze nem csak a kúrmánypropagandára gondolok itt, mert a csapból is a médiaszenny folyik. Nem véletlen, hogy pl. gnómtóni annyira jól érzi magát a bulvármédiában, még a fa..ztarisznyája is 2 pofára tömi a médiamocskot :)
signal2
signal2 2017. 09. 06. 14:41
Előzmény: #146  Phylaxa
#150
A kerítés egyébként egy jó dolog. Mivel EU-s külső határ, eddig sem lehetett senkinek átjönni a határátkelőn kívül, szóval ez egyértelműen hatásos eszköz az illegális határátlépések megakadályozására. Minekutána felépült, és sok pénzbe került, kár lebontani, mert az felesleges megint sok pénzbe kerülne, és újfent több határrendészt kellene csatasorba állítani. Viszont, hogy 1294 fő migráns miatt miért csapunk hisztit, az nekem nem világos.
signal2
signal2 2017. 09. 06. 14:39
Előzmény: #147  Phylaxa
#149
Miféle 200k? Itt az elosztási kvótáról folyik a vita, ami 1294 főt jelent. A 200k-val valami olyasmit próbálsz belemagyarázni, ami nincs.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:36
Előzmény: #142  MetalHeart
#148
"de gondolom, hogy ott már képes vagy higgadtan gondolkodni " ezt is írtam, miért jó csúsztatni? :) Látszik, hogy érzelmi reakciókat adsz az ilyen hozzászólásokra is, pedig én nem támadtalak, csak vitatkoztam azzal, amiket leírtál. (Lehet, hogy rosszul tettem :) ...majd az idő eldönti.) A konfliktiskezelő készséged általában milyen? (Ez sem támadás, csak megkérdeztem, hátha azzal van a gond.)
Phylaxa 2017. 09. 06. 14:35
Előzmény: #137  signal2
#147
Egyrészt Budapestre menne az összes, ha nem léphetnek le, másrészt Ott is kiválasztanának egy helyet és oda vándorolna az utánpótlás. Melyik kerületet áldoznád fel annak a 200K-nak amennyien első körben összejönnének. Természetesen a feketén csapódókat nem említve. Egy lakásba egyébként 50-en lennének bejelentve. :)
Phylaxa 2017. 09. 06. 14:32
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#146
Mivel kétirányú a dolog, ezért elsősorban a saját seggünket védtük meg és jól tettük szerintem. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:31
Előzmény: #129  MetalHeart
#145
Ad2 nem vagyok reménytelen, sőt :) Sztem Te sem vagy, bár ahogy elnézem az indulataidat, még nem értél meg arra a gondolatra, hogy az ilyen jellegű problémáknak van egy "nagy titka": akkor lehet azokat megoldani, ha racionálisan végigelemezgetjük azokat. Ha egy bantu néger fejbe akar verni, akkor ösztönszerűen cselekszel, de ha sok bantu néger halad az országhatár felé, akkor már káros ösztönszerűen reagálni. (Nyilván sarkítottam...)
Phylaxa 2017. 09. 06. 14:31
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#144
Miután életbe lépett a kerítés 500K vonult végig Horvátországon és Szlovénián a török zárásig. Azóta pedig akik mégis megérkeztek a szigorú török határzár ellenére, nem tudtak átmenni rajtunk. Azok se fognak tudni, akik ezután jönnek. Namost hiába mennének át, nagy részüket visszatoloncolnák hozánk. Ugyanis nálunk kellene regisztrálniuk. KB. 3 havonta közzéteszik például a svédek, hogy Magyarország szörnyű állapotban van a menekültjog tekintetében, ezért nem toloncolják vissza hozzánk azt a 70K-t. Hát kb csak ennyi értelme van a kerítésnek. Úgyis mondhatnám, hogy ritka egy építmény, aminek csak értelme van. :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 14:31
Előzmény: #135  MetalHeart
#143
házam előtt nincs koldus nem az környék ahol vannak szerencsétlen EMBEREK , de egyébként igen szoktam és adakozni is szoktam a magam mértékén a te "fajtád" tanulhatna
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:30
Előzmény: #127  upgrayeddAKS
#142
(Mondjuk tudnék említeni bőven olyan cégeket, amik sz..r programokat adnak ki a kezeik közül... de ez más téma.) tehát saját tapasztalat... nem csodálom ! nekem szerencsére nincs ilyen irányú tapasztalatom és az égvilágon semmilyen összefüggést nem találok a migri simogatás elutasítása és egy fejlesztés-tesztelés munka kapcsolatában, de úgy érzem kibírom ezen hiányosságot. Engem inkább a megrendelő elégedettsége és a jövedelmem nagysága érdekel és ezt futóvadak nélküli országban, városokban képzelem el továbbra és remélem még sokáig így is marad, mikor kint már az utcai balhék mindennapossá válnak a nagy beilleszkedési igyekezetben 4
martin36
martin36 2017. 09. 06. 14:28
Előzmény: #128  MetalHeart
#141
Szóval egyet sem. De te el döntöd más helyett,h aki emberi bánásmódot kíván idegenek felé,h az csakis azt kívánja,h máshoz költöztessék őket be. Nos,miután felmondtad az összes kormánylózungot,az 1000 km óta idegent nem látott,de mégis azoktól rettegő mondandóját,ülj azért le,és próbálkozz a gondolkodással. Kis szerencsével lehet még menni is fog.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:27
Előzmény: #132  MetalHeart
#140
:) mivel én plusszoltalak, de végül visszavontam (ezért ment le 2-ről 1-re), de nem mínuszoltam, ezért akár ignorálhatnám is a "jókívánságaidat" - de az a helyzet, hogy a tőzsde elvileg arra neveli az embert, hogy minél több emberi gyarlóságot küzdjön le (olyasmi tehát, mint a zazen :) de ebbe most nem mennék bele). 1x majd talán rájössz... addig viszont megmaradsz olyannak, mint a legtöbb magyar: kárörvendőnek. Sztem ez az ország "bemocskolja" az embereket, megfertőzi a sok hülye zombi a beteg mentalitásával a többi embert is. Ez óriási probléma, mert ezért nem fog ez az ország talán soha kitörni ebből a szellemi mocsárból...
signal2
signal2 2017. 09. 06. 14:27
Előzmény: #135  MetalHeart
#139
Én afrikai bevándorlóról tudok beszámolni, mint tapasztalat. 30 éve él itt. Él, dolgozik, barátai vannak, köszöni jól van. Neked nem mutatnám be, mert nem szeretném, hogy hányj, vagy valami ilyesmi.
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 14:26
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#138
jav 300e
signal2
signal2 2017. 09. 06. 14:25
Előzmény: #132  MetalHeart
#137
1300, de még 10-20 ezer fő is bakfitty ahhoz, hogy szétosztva tömeggé formálódjon. Másrészt szerinted hány százaléka "futóvad"?
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 14:25
Előzmény: #133  Phylaxa
#136
semmi értelme nem volt, mert utána bezárult a balkáni út miután 30e regisztrált és ki tudja mennyi nem regisztrált menekült/migri ment át rajtunk ennyi, megvédtük európát ezzel
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:24
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#135
te a házad előtt lévő koldusnak sem adtál még semmi... maradjunk annyiban... se a fajtád ! Ezt korábban már megbeszéltük... majd jelentkezz, ha a családod is tapasztalatokat szerezz migró ügyben... nagyon kivi leszek rád !
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:23
Előzmény: #129  MetalHeart
#134
HEHEHEHEHEHE, hát erre valóban nem számítottam. Ad1 nem vagyok "migrisimogató", és többek közt én sem örülök annak, hogy kontroll nélkül jönnek ill. vonulnak át Mo.-on. DE ez attól még nem ennyire 1xű :)
Phylaxa 2017. 09. 06. 14:22
Előzmény: #121  elemes
#133
A kerítésre gondolsz? AZ az egyetlen valós és értelmes megoldás amíg ez az ökörség el nem múlik. Egyrészt nem kerülnek át a Görögországban élő tömegek, másrészt a Visszatoloncolásra várók száma is annyival csökkent, amennyien másfelé érkeztek/érkeznek meg a fejlett országokba.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:22
Előzmény: #129  MetalHeart
#132
A mínuszolóknak egy közös, általános üzenetem van: nagyon, de nagyon remélem, hogy egyszer személyesen is látni fogjátok a futóvadak "közelségét" (nem, nemcsak a tévéből, meg elvétve 1-2 példányt az utcán, hanem tömegeket, leginkább a lakhelyeteken) és személyesen/családostul is megtapasztaljátok áldásos hatását, mert ésszel titeket nem lehet meggyőzni !
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:20
Előzmény: #126  martin36
#131
Jó az analógia szerintem, viszont az ukránokkal van igazából "gond", mert ők jönnek a nyugdíjért. A romániai magyarok nem kapnak kb. semmit (sztem még jó is, hogyha Mo.-ra jönnek élni úgy általában), és az ukrajnai magyar fiatalok sem (sztem az is pozitívum, ha ők jönnek), de a "magyar" nyugdíjasok, akik Ukrajnából jönnek, más tészta. Van egy 1965-ös megállapodás, amit anno ugye a SZU-val kötött Mo., és azt a mai napig nem helyezték hatályon kívül, pedig milliárdokba kerül évente, hogy megkapják "puszira" a magyar nyugdíjat. Nyilván a cigi/üzemanyag-csempészetet is erősíti a dolog, valószínűleg ezért sem akarják a korrupt magyar gennypolitikusok hatályon kívül helyezni... (meg ugye biztos szavazók elvesztése lenne adott kurmánynak, aki meglépné)
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 14:19
Előzmény: #126  martin36
#130
jó válasz )na és mennyi magyart aki épp az utcán van télen? érdekes
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:18
Előzmény: #127  upgrayeddAKS
#129
passzolom a választ... messze kritikán aluli vagy... maradj csak a migrik simogatásánál és a programjaidnál... tök reménytelen vagy...
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:17
Előzmény: #126  martin36
#128
A szellemi szinted nagyságát mutatja a kérdésed: eleve hogy lehet a két kultúrát és népet összehasonlítani ? Megsúgom van kapcsolatom erdélyi magyarokkal, idejöttek, beszélnek magyarul (is), rendes munkájuk van, dolgoznak és adóznak(!), pörgetik a GDP-t, fogyasztanak és beilleszkedtek (!!!), nem viselkednek végletekben, nem erőszakoskodnak, nem öltöznek irritáló módon, nem követelőznek pénzért, ellátásért, házért, stb. Nos Martin, ha mindezt 36 évesen képes vagy felfogni, akkor komoly haladást lehet elérni nálad a futóvadak komolyabb elemzését és összehasonlítását követően ...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:13
Előzmény: #125  MetalHeart
#127
Köszönjük a nagyívű akadémiai székfoglalót. :) Ha ilyen "érzelmi töltésű" hozzáállással akarsz programozni, akkor sz..r programok fognak születni, de gondolom, hogy ott már képes vagy higgadtan gondolkodni :) (Mondjuk tudnék említeni bőven olyan cégeket, amik sz..r programokat adnak ki a kezeik közül... de ez más téma.)
martin36
martin36 2017. 09. 06. 14:11
Előzmény: #125  MetalHeart
#126
Csodálatos egyedi gondolatok.Te hány romániai magyart fogadtál be?Már csak hogy maradjunk az analógiánál.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 09. 06. 14:08
#125
ezt a pár futóvadat, vagy finoman fogalmazva "menekültet" a migri simogatók is befogadhatnák... leányukat, fiúkat, asszonyaikat is közösbe dobhatnák... megnézném a bárgyú pofájukat ezek után... adómat is megspórolnám... de egy robbantásban is remélhetőleg csak migri simogatók lesznek "töltetként"... persze tudom, hogy nem "ők", hanem a "terroristák" az elkövetők, de azért megnézném a megnyúlt képüket... talán ezek is megcsókolnák az imám koszos talpát megbocsátásból, azaz semmi gond, hogy a fél család odaveszett, ez még belefér az "integrálási költségbe"... hát köszönöm szépen én ebből nem kérek !
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 06. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#124
Az a BM-hez tartozik, sintérpintérhez :)
Dodo34
Dodo34 2017. 09. 06. 13:58
Előzmény: #121  elemes
#123
sajnos gazdasági ügyekben nincs életfogytiglan, pedig megérdemelnék...
elemes
elemes 2017. 09. 06. 13:53
Előzmény: #120  szivacs
#122
...és azt is, hogy akkor most kilépünk az EU-ból, ugye?
elemes
elemes 2017. 09. 06. 13:53
Előzmény: #84  Phylaxa
#121
ez egy lehetséges narratíva, de akkor az egyébként is tök értelmetlen ellenkampány minimum hűtlen kezelés, harmincmilliárdos elkövetési értékben, bűnszövetkezetben, azért elég sok évet lehet kapni.
szivacs
szivacs 2017. 09. 06. 13:47
#120
Európai politikai Bíróság eldöntötte a kvótapert és mellesleg a 2018-as magyarországi választásokat.
Törölt felhasználó 2017. 09. 06. 13:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
"Előfordulhat egyszer,hogy az EU vezetésébe nem annyira liberális gondolkodású pártok lesznek többségben." Létezik olyan hogy kisebbségi blokkolás. Hiába szavazza meg a többség.
hatosa 2017. 09. 06. 13:39
Törölt hozzászólás
#118
hatosa 2017. 09. 06. 13:38
Törölt hozzászólás
#117
szivacs
szivacs 2017. 09. 06. 13:33
#116
Részlet a cikkből: "A Politico ugyanis olyan értesülést közölt, hogy az Európai Bizottság a kvótaperben a magyar és a szlovák keresetet elutasító ítéletet követően a menekültáthelyezési program megduplázását előirányzó javaslatot készít. Margarítisz Szkínász, az Európai Bizottság szóvivője Twitter-üzenetében cáfolta az értesülést, amelynek lényege, hogy a brüsszeli testület azt fontolgatja, hogy 40 ezerrel emeli az Európán kívülről befogadandó menekültek számát. A szóvivő a bíróság döntését követően közzétett Twitter-üzenetében cáfolta a Politico értesülését, kijelentve, hogy hamisak az uniós bizottság állítólagos új, 40 ezer ember áthelyezésére irányuló terveiről szóló híradások."
-pny
-pny 2017. 09. 06. 13:31
Előzmény: #113  szivacs
#115
Tök mindegy, mi a neve, vezetése / döntés hozó testülete van...
szivacs
szivacs 2017. 09. 06. 13:20
Előzmény: #75  signal2
#114
"Közös kül- és biztonságpolitika." - helytálló megnevezése: többségi kül- és biztonságpolitika. De ennek a fejezetnek persze nem volt része az egységes migrációs politika, merthogy olyan sose volt még az alapítók között sem.
szivacs
szivacs 2017. 09. 06. 13:18
Előzmény: #68  rockmaster
#113
"teljesen kormányozhatatlanná válna az EU" Az eu nem egy ország/állam, így kormánya sincs - csak szólok, hogy tudd.
Phylaxa 2017. 09. 06. 13:04
Előzmény: #104  pf2
#112
Persze. Próbálnak keresztény családokat befogadni. Megy a bűvészkedés, mert unio muszlimokat adna. Jaa, hogy a hivatalos helyeken nem ezt állítják? Ott azt mondják, hogy te választhatod ki ugye? :)
Phylaxa 2017. 09. 06. 13:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#111
Miben hallottál utoljára olyat, hogy a vétó testület elé került az ügy? Na abban maradhat meg. Személy szerint én ilyet nem hallottam. De 2004-ben csak a vétó jogot hallottam naponta 100-szor. Ez egy ilyen dolog. Laza könnyű kis átverésnek nevezzük egyébként. :)
Phylaxa 2017. 09. 06. 12:55
Előzmény: #100  -pny
#110
Nem mindig. Most mondta ki a bíróság, hogy rendkívüli tumultus esetén. Legyünk pontosak. :)
Phylaxa 2017. 09. 06. 12:54
Előzmény: #98  -pny
#109
A kvóta és a központi betelepítés egy ökörség. Az UNIO jövője a népvándorlás kezelésén múlik a jövőben. Ez az egyetlen olyan dolog, ami új mindenki életében. Amivel hasonlítgatni próbálod, az mindenkinél rutin. Olyan ez mint a hazai választás. A Fidesz egyszerűen nem tud veszteni, mert az ellenzék elárasztaná az országot muszlim tömegekkel. Leegyszerűsödött kicsit a dolog. Az egyébként szokásos rutin témák értéküket vesztették az elárasztáshoz képest. Sajnos ez van. Ezért is épülhet annyi stadion például uszodák helyett. :)
hatosa 2017. 09. 06. 12:52
Törölt hozzászólás
#108
hatosa 2017. 09. 06. 12:50
Törölt hozzászólás
#107
signal2
signal2 2017. 09. 06. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#106
kül- és biztonságpolitika
-pny
-pny 2017. 09. 06. 12:45
Előzmény: #104  pf2
#105
Orbán meg évtizedekre szétverte a magyar külpolitikát.
pf2 2017. 09. 06. 12:41
Előzmény: #100  -pny
#104
Véleményem szerint Orbán mögül kihátrál Szlovákia. V4 lassan wegry-polsky lesz. Csehek és szlovákok már Ausztriával megalakították a maguk triászát ( euró bevezetés gyorsan - belső mag lesz) Mi meg maradunk Azerbajdzsán , Georgia etc szinten. Lengyelek is lassan észre térnek menekülteket speciel befogadnak
-pny
-pny 2017. 09. 06. 12:38
Előzmény: #101  kukker
#103
Szólj, ha már érted.
-pny
-pny 2017. 09. 06. 12:38
Előzmény: #101  kukker
#102
1. Először nézz utána az oximoron szó jelentésének (szerintem a paradoxon az, amit használni akartál). 2. Olvasd el újra és próbáld meg értelmezni, amit írtam, mert tartalmilag is nagy szamárságot írtál.
kukker 2017. 09. 06. 12:36
Előzmény: #98  -pny
#101
"Olyan nincs, hogy valaki mindig mindenben egyetért egy közösség döntésével. Viszont tudomásul kell venni, hogy ha egy közösség tagja vagyunk és részesülünk is az ebből származó előnyökből, akkor bizony kötelezettségeink is vannak." Vazze. Mi magunk (is) a KÖZÖSSÉG vagyunk! Érted a fogalmazásod, a mondandódat, mekkora oximoron?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek