Topiknyitó: Portfolio 2017. 03. 27. 13:25

Megegyezett a Heineken és a Csíki Sör!  

Ugrás a cikkhez
Megegyezett a Csíki Sör márkanév használatáról a Heineken Románia és az Igazi Csíki Sört levédő Csíki Sör Manufaktúra. A két cég magyar és angol nyelvű közös közleményét a Csíki Sör Manufaktúra tette közzé hétfőn a közösségi oldalán. Ebben közölték:...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=246110
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny 2017. 03. 27. 14:12
Törölt hozzászólás
#2
Juvefan
Juvefan 2017. 03. 27. 14:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
eddig sem ittam csiki sört ezután pedig már biztosan nem fogok, jó nekem a Heineken, bár amikor csak tehettem Peronit iszom, vagy szűretlen búzát:))
bigyula 2017. 03. 27. 14:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
Majd azt mondják, hogy ők jót akartak, csak a bíróság elkaszálta.
Törölt felhasználó 2017. 03. 27. 16:00
Előzmény: #1  portfolio
#5
na ezért kellett a kormányunk részéről is \"kitenni az irányjelzőt\". SZÉP VOLT!

persze értem én hogy a merjünk kicsinek lenni filozófiába a fülünket-farkunkat behúzva elkullogunk a sarki kocsmába, és rendelünk egy Heineken + csendben búslakodunk szcenárió fér csak bele...

:)
Törölt felhasználó 2017. 03. 27. 16:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#6
te nem érted a dolog lényegét..

ha az indiai jelkép lenne egy sörön, ahhoz mit szólnál? Értem én hogy a Holokauszton kívül más baj nem érte az emberiséget, de lehet hogy mégis érte...
csendben 2017. 03. 27. 16:07
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Te a jelképet iszod vagy a sört? (a mise bor után...)
-bubu-
-bubu- 2017. 03. 27. 16:09
Előzmény: #1  Portfolio
#8
Nem vonják vissza a lex Heinekent
2017. március 27. 16:02
nyomtatás

A magyar kormány már megküldte Brüsszelnek a lex Heinekent notifikációs eljárásra, így azt nem vonják vissza - árulta el Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter az atv.hu kérdésére azután, hogy a Heineken és a Csíki Sör ma megegyezett. Egy másik kormányzati forrás szerint, ha lesz törvény, a Heinekennel "kivételezni" fognak, és büntetés nélkül használhatja a vörös csillagot.
SREd 2017. 03. 27. 16:28
Előzmény: #3  Juvefan
#9
Nemrég kóstoltam meg először az Igazi Csíki sört a felhajtás kapcsán, és meg kell hogy mondjam, hogy teljesen meg vagyok elégedve vele, van olyan jó sör mint bármelyik, amit ittam, nem véletlenül lett az év söre 2015-ben, és Magyar Termék nagydíjas - így érthetőbb is a magyar kormány kiállása.
Ha tudatosan tette a Lénárd András, hogy a Heineken által a román államkasszától megvásárolt védjegyre hasonlító márkát hozott létre, akkor elég ügyesen tette, mert ez olyan, mint a Mátyás király-féle mesékben, hoztam is ajándékot (egy galambot), meg nem is (mert elrepült). A Premium Ciuc feliratot csak rosszindulattal lehet összetéveszteni az Igazi Csíki sörrel, és persze kell hozzá magyar-tudás. A Heineken túlságosan beleállt a már jócskán idejétmúlt sablon-antant gondolkodásba, hogy Romániában románok élnek (akiknek persze semmit sem mond az, hogy csíki sör, csak az értik, hogy ciuc) és Lénárt kihasználta a kedvező piaci rest - ráadásul egy egész jó termékkel, én biztosan fogom még fogyasztani.
Javaslom, hogy gyártsanak alkoholmenteset is, a magyarországi autózásban elvárás a 0% véralkoholszint.
-pny 2017. 03. 27. 16:31
Törölt hozzászólás
#10
-pny 2017. 03. 27. 16:36
Törölt hozzászólás
#11
-pny 2017. 03. 27. 16:40
Törölt hozzászólás
#12
kukutyinbenko 2017. 03. 27. 16:40
#13
Hol van gyártókapacitása, hová fizet adót a Csiki Sör gyártója? Romániában.
Hol van gyártókapacitása, hová fizet adót a Heineken? Magyarországon (is).

A többi duma. Az meg hogy mi motiválta a magyar költségvetés felelős gazdáit a kérdésben, talán egyszer kiderül.

ui.

Az meg hogy melyik milyen ital, egyrészt szubjektív, másrészt nekem tök mindegy nem iszom sört.
kukutyinbenko 2017. 03. 27. 16:41
Előzmény: #7  csendben
#14
mindegy, csak ártson :)
kukutyinbenko 2017. 03. 27. 16:43
Előzmény: #14  kukutyinbenko
#15
jav, mivel félreérthető :)

Neki mindegy, csak ártson!
SREd 2017. 03. 27. 16:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#16
Úgy érted, hogy a Heineken kész bosszúból (részben/egészen) kivonulni Magyarországról? Gondolom az Igazi Csíki sör nagyon szívesen betölti a keletkezett piaci rést, úgy értesültem készülnek a gyártókapacitásuk drasztikus növelésére, abból biztosan jut Magyarországra is, és nem kell majd sírnod a kiesett adóbevételek és munkahelyek miatt. Ezzel talán az itteni kereskedelmi áraikat is csökkenteni tudják, hogy megválaszoljam a még korábbi aggályodat.
-pny 2017. 03. 27. 16:48
Törölt hozzászólás
#17
SREd 2017. 03. 27. 16:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#18
Nincsen boxmeccs ütésváltás nélkül, de lám, újra számolgattak és kiderült, hogy mindenki jobban jár a peren kívüli megegyezéssel, az egész nem is tartott olyan sokáig, hogy egy akkora óriás, mint a Heineken ne heverje ki (főleg ha továbbra is elhisszük, hogy a vörös csillaguk nem is AZ a vörös csillag).
gyula1971
gyula1971 2017. 03. 27. 17:00
Előzmény: #1  Portfolio
#19
Na micsoda meglepetés,megegyezés történt. Akkor a vörös csillag is maradhat a Heineken sörön gondolom...
-pny 2017. 03. 27. 17:01
Törölt hozzászólás
#20

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek