Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 20:59
Előzmény: #478  Tycoon
#480
Egyetértek.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 20:58
Előzmény: #475  Törölt felhasználó
#479
Szia! Elmondom, mit teszek én az otimmal.
Így azt olvasod, amit csinálok. Ennél jobbat nem mondhatok, ami a véleményemhez közelítene.

Tiszta kabaré.

Kezdődött tavaly augusztusban, volt valami merénylet Angliában tán? nem biztos, szóval aznap 6000 alá benézett nap végén.
Sok volt kp.-m akkor, és pozifelvevő stratégiának mondjuk így a "vadász" módszert választottam, nagy volt a depresszió, olyankor ez nekem szimpi.

Régről volt egy 6000 alatti vételi ajánlat sávosan bennt, 50 % kp-m re, nem annyira picurka pénz volt akkor az. Nem hittem egy percig sem hogy,megvalósulhat, de ez a módszer az irreálisan alacsony célt tűzi ki.

Erre mi történik? Fullra megkaptam 16:15 körül mindent. Hopp. ez jó.

A sztori innen indul. Hezitálás 6000-6400 között. Stoppom akkor 5845 -től volt lefelé sávosan. Nézem,nézem, itt valaki ravaszkodik, sunyin veszegeti ,nagy játékos.

Fel is pattant néha 6300-ra, de jött a para, vissza . Ez így ment egy darabig. Mivel láttam, hogy itt felvásárlás megy és 6000 felett vesz mint ló, nem aggódtam, stopp emel, 5915-re. Ha kiütnek, az azt jelentené, hogy a 6000-6300 vételi sávja emberemnek módosult.
Egyszercsak elfogytak az eladók. Jött egy gusztustalan nap, amikor 6700- ig meghúzták, lényegében egész nap töretlen up történelmi csúcs forgalommal (vagyis legnagyobb forgalom amióta van oti) emelkedett folyamatosan.

Na ott és akkor, rájöttem, hogy nem jól értem én azt ami itt folyik.

Tudniillik itt olyan történet van, hogy valaki(k) tökmindegy kik azok, gátlástalanul felvásárolják az Otp-t. Hangsúly az orcátlanon van.
Mi következik ebből? Elképesztő volatilitás heti szinten. De a trend (ha nem üt be világgazdasági pánik) az számomra egyértelmű és vitathatatlan fel-fel-fel.

Mi fontos ezek után? Az, hogy meddig tart a felvásárlás. Vagyis mely sávban vásárol emberünk? Ez eldönti a jelent és a jövőt számomra.

Gáz : mit kezdjek most a bevált stophasználatommal? Ez egy egyedi eset, egyedi módszert kell rá kitalálnom, mert ekkora vola mellett a startégiám szerint akkor is kiütnek, ha másnap a mínusz felett még 3 % -ot emelkedni fog.Vagyis nem lesz jó. Egyedi improvizáció kell.

Ekkor két lehetőség állt előttem.
1, vagy kihasználom valamennyire a volatilitást, és depresszióban napi shortok, esetleg 1-2 napos shortok, vagy magas sopp és lent visszaveszem, vagyis figyelem ezerrel mi történik, és nyerni akarok ezen is.

2, nem csinálok semmit, hóvirágot szedek, nézek ki a fejemből.

Utóbbi mellett döntöttem, mert:

1 Ilyen vola mellett így improvizálni elképesztő figyelmet és tudást kíván.
2, Mennyi a hasznom, ha a szerintem reális célár megvalósul?
Megnéztem, X %.

Mennyi plusz hasznom lesz, ha sikerül néha egy-egy le hullámot megülnöm? X+Y % , ahol Y nem sok X-hez képest.

3, Mekkora a kockázatat a hullámvasutazásnak? Nagyon nagy. Jelentős haszontól esem el ha kiütnek, másnap meg a robogó vonat után rohanhatok. És venni sem egyszerű nagyobb tételt.

Szóval úgy döntöttem nem éri meg. Ezért egy egyedi stoppot alkalmazok, ami olyan mély, hogy ha ott kiütnek, akkor már itt a következő fekete (péntek? hétfő?) vagy egy második szeptember 11.

Jelenlegi stop szintem otira ezért (röhejesnek hangzik de nekem rációdús) 6945 től sávban le.

Azért tettem a fenti részletes magyarázatot, hogy értsd az indokaimat.

Szia!
Tycoon 2007. 01. 24. 20:32
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#478
azthiszem a mol tulajok nagyobbik része nem tehet sok mindent. a többségnek 21-22k környékéről van, nekik csak a tartás látszik ésszerűnek, még ha sokáig is lesznek beragadva, a másik fele meg 20k környékén (picivel alatta) vette, igy szintén marad a tartás.

bár szó ami szó az elég zavaró, hogy rengetegen 18k-s MOL-ról beszélnek, de ez szerintem max az ijedősebbekre lehet hatással (főleg, hogy 18k alatti mol esetén azthiszem a többi papír sem úszná meg simán).
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 20:26
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#477
No para.
Ha kiszállók végeztek, eldől az irány.
Én tartom, stoppot emelem. Annak akit ez érdekel.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 20:16
Előzmény: #475  Törölt felhasználó
#476
Oksa yesterday, mindjárt. No para, jó papírban csücsülsz..
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 19:53
#475
DLPH

Tanácsot szeretnék kérni tőled. Nekem a legnagyobb csomagom az OTP-ből 8650-ről van. Kb. két-három hete vettem kb. 2-3 hónapos lefutásra. Bevallom, mikor esik az árfolyam nagy önuralomra van szükségem a tartásához. Tudom, az OTP jó részvény. A legutóbbi zuhanást 7900-ig fegyelmezetten végigültem és -izgultam, majd mikor visszajött az árfolyam, konstatáltam, hogy mennyi pénztől estem el azzal, hogy nem alkalmaztam stop-losst az esésben, és nem vettem vissza a pakkot 8000 körül. Eredetileg 8580-ra állítottam be távollétemre, de másnap kivettem, mondván, hogy úgyis a gép előtt leszek, s majd eldöntöm és személyesen ütöm ki, de ez persze elmaradt. (No comment, tudom...)

A szívbaj elkerülése, illetve a nyugodtabb alvás érdekében jó stop-loss szintet szeretnék most beállítani, s ehhez kérném a segítségedet, amit előre is köszönök.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:33
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#474
Mary

szerintem neked jó lenne kihasználni ha még áll az x5-ös sztori.....

ha éjszaka dobsz egy +19.6%-os vételit valószínű teljesül....

Rengeteg még a vevő.....
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:19
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#473
nem hinném, hogy érdemes belevágni, mire kapnék a papírból, már mindenki eladni akarja majd.....
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:18
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#472
szeretném én is, ha maradnál, itt legalább normális a hangulat....!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:16
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#471
ez már a vég szokott lenni.....meglátjuk...
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:14
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#470
Agrimpex
Forras
Gardenia
Konzum

Vmelyik csak 10%-ot hozott...
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:13
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#469
Gardénia látom..Passz. 3 millió 20 % plusz?
Tényleg speki.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:06
Előzmény: #467  Törölt felhasználó
#468
A Csepel-en kívül melyek?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:04
#467
érdekelne a véleményetek erről nagy speki rallyról.
Már 4-5 kispapír száguld!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 11:12
#466
Borussiaval nagyon konnyu volt egyeterteni ebben a helyzetben :) Az email tenyleg az ilyen topikok egyik legnagyobb elonyet veszik el - a tobb nezopont megismereset. Szoval maradjunk az eddigiekben.

Erzelmek:
matavval szemben nekem is vannak ellenerzeseim. Nem latok perspektivat az egesz papirban, pedig gondoltam mar ra, hogy spekulalok vele. Egyszer a kozgyules elott akartam venni, ami nagyon szepen bejott volna, ill. osztalekfizetes utan, hasonlo szempontok alapjan, mint DLPH. Megsem tettem, mert nem tudok nyugodt lelkiismerettel penzt tenni olyan cegbe, amit utalok es nem latok benne semmi pozitivat. Csak ideges leszek, ha abban van a penzem, ezert egyelore (amig nem vagyok kepes arra, hogy az ilyen jellegu erzelmekkel ne torodjek) bekenhagyom a matavot.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 09:13
#465
Matáv

Minden általam eddig olvasott könyv kiemeli - és én magam is így gondolom -, hogy ne vedd meg annak a cégnek a részvényét, melyrõl személyes tapasztalataid alapján nincs jó véleményed. Én így vagyok a Matávval, hozzátéve még azt, hogy sem a Matávot, sem magát az iparágat sem látom perspektívikusnak. A Matáv pusztán addig tud piacvezetõ maradni, míg lényegileg monopolhelyzetet élvez. Igaz ez a vezetékes telefonokra és az internet-szolgáltatásra is. A Matáv mind az árpolitikájában, mind a szerzõdési feltételekben maximálisan kihasználja a monopolhelyzetét az egyéni ügyfelekel és a szerzõdéses partnereivel szemben.

Jelenleg is ügyfele vagyok a Matávnak, voltam anno westeles is, szóval sok személyes rossz tapasztalatom van ezzel a céggel kapcsolatban, s amint lehetõségem lesz váltani, felmondom a matávos szerzõdésemet. A cégrõl alkotott véleményem és benyomásaim miatt nem vettem Bookline részvényt sem (bár nagy könyvgyûjtõ vagyok).

Szerintem a személyes benyomások is nagyon fontos szempontok a részvények kiválasztásánál.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 08:58
#464
DLPH, úgyis tudod a véleményem: maradj légy szíves!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 04:47
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#463
Kedves Borussia!

Ahelyett, hogy dolgoztam volna, ( ez fontosabb volt) elolvastam, értelmeztem, végiggondoltam és rájöttem: ez egy olyan elemzés, mely az első szótól az utolsóig igaz.

Megdöbbentően precíz, világos, informatív.
Én most itten mélyen magambanézek, és tartok egy kis önvizsgálatot.

Értékeset kaptam, köszönet Neked még egyszer.

Ez most egy olyan helyzet, ahol kölcsönösen segíthetjük egymást. Mert ebben a tárgykörben van még mit tanulnom.

Most először talán elhiszem, jó lesz ez..
Ne vessz el....

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 03:07
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#462
Borussia :))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 03:05
Előzmény: #460  Törölt felhasználó
#461
Roppant hálás vagyok.
Most áttanulmányozom, és ne vessz el kérlek....
És komolyan köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 03:00
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#460
DLPH,
Ez megtisztelo keres, nem lehet neki ellenallni. Tehat akkor konyak betolt, nezzuk! :)

1. Szerintem hiba volt “Lelkisegely” nevet adni a topicnak. Pont tozsdei ugyletek temakoreben… Ez kicsit olyan, mint amikor az oroszlant lehet, hogy nem erdekled, de ha elkezdesz szaladni elole, elojon a vadaszoszton belole, es utanad ered. Szerintem sokan eloitelettel lepnek mar be. De ezzel most mar egyutt kell elnunk. Esetleges tanulsag: latszatra kevesbe fontos marketingjellegu dolgoknak (cim) komoly jelentosege lehet (ha felreertheto, nem odavalo, stb), erre oda kell figyelni maskor!

2. A bubo-vita tiszta sor: a doktor nyiltan meghazudtolt, itt nehez nem kemenyen visszavalaszolni. En a veget mar nem ertem, pontosan mi tortent, de a lenyeg – ha megvetted aznap 955-on, akkor neked van igazad, ha nem, nem. Ennyit semmikepp nem vitatkoznek rajta maskor. Persze idegesito, hogy olyan emberek elott, akik felneznek rad, rontjak a hiteled, de aki vallalja a velemenyet nyiltan, annak meg a nemtelen tamadasokra is fel kell keszulni. Nem fog emiatt osszeomlani a hiteled, ha 1. ertelmes magyarazatot adsz a vadjaira 2. egyeb hozzaszolasaid tudast mutatnak.

3. Ebben a kornyezetben (internet, penzvilag) alapvetoen szokatlan, sot kisse gyanus sokaknak, ha valaki joindulatuan segit masoknak, es ebben sokan sejtenek rosszindulatot, ontomjenezest, feltunesi vagyat, stb. Ez van. Ha Te a segitseget komolyan gondolod, akkor ne legyel ilyen erzekeny a beszolasokra, mert azok mindig lesznek (sot minden valaszodra uj erkezik). Arra figyelj, hanyan vesznek komolyan – es ameddig van eleg ember, sikeres vagy a munkadban. A hitetlenkedok meg majd lekopnak, ha nincs vitapartneruk itt.

4. ARP-indexpapir-vita: olvasom vagy 3 honapja a portfoliot, es ARP-t mindenki nagyon tiszteli, ez mar korabban is feltunt. Gondolom van ennek oka. Azonban (meg a ti vitatok elott) amikor ezt az irasat olvastam (marmint hogy a Raba es Syn a 2007-es indexpapirok) akkor sem, azota sem tudom hova tenni, es azota sem lattam erre magyarazatot. Ugyhogy ha idokozben nem jott magyarazat, hajlamos vagyok neked igazat adni. Persze ha valaki bemegy mas topicjaba es a topictulajdonosnak ir egy ellenvelemenyt, annak fel kell keszulni a kemeny vitara – ezzel Neked is szamolnod kell, sot vissza is irtak a Te topikodba. Egy dolgot tudnek javasolni: gyakorold a velemenyed rovidebb, utosebb tomondatokban megfogalmazni, ahol csak a lenyeg/mondanivalo van benne, es az ut. Ez szimpla kommunikacio – de nagyban befolyasolja a velemeny elfogadasat, a tematol es a konkret mondanivalotol fuggetlenul!

5. bpmcwap-vita: Na ez az allatorvosi lo tipikus esete. Mindketten hibaztatok. Elkezdtetek vitazni egy temarol, aminek nincs is jo megoldasa (jo-e a TA vagy nem? Ki tudja?) De mire a tema kibontakozodott volna, mar ramentetek szemelyeskedesre, es innen jol kijonni mar nem lehet. Es itt minden valaszt egy masik, kemenyebb szemelyeskedes kovetett, szoval mindket fel hibas. Egyebkent ha korabban belepek, akkor javasoltam volna, hogy a TA tamogato emberek jeloljenek ki egy reszvenyt, es azt kovessuk naponta figyelemmel ugy, hogy ok elotte leelemzik – abbol mindenki tudna tanulni. Meg megtehetjuk.

6. Konkret eset nincs tobb. Meg emellett en kevesbe hangsulyoznam (legalabbis nem minden mondatban), hogy amit mondasz, az csak a maganvelemenyed. Persze hogy az. Aki szo szerint ugy csinal mindent, amit Te irsz, es esetleg bukik, az mar az o dolga. Nem lehet a feladatod mindenkit megvedeni a sajat hulyesegetol.

7. A konkretumok: igen, most mar sokkal konkretabbak az ugyek, de meg van fejlodesi lehetoseg. Itt az emberek azt varjak, hogy nezzuk meg – mit vettel, miert, miert annyit, miert annyiert, milyen strategiaval, meddig tartottad, mikor, miert, mennyiert adtad el, milyen egyeb opciokat ertekeltel, es miert vetetted el oket? Egy pelda vegigvitele tobbet er 100 altalanos elemzesnel. Nem azert, hogy barki megismetelje, hanem mert igy nagyon hamar ra lehet a dolog lenyegere tapintani, es erre van itt szuksege az emberek nagy reszenek.

8. Jellemzo mondat a helyzetunkre: “A pozinyitás startégiámról a kutya nem kérdezett, ezért nem is szóltam róla.” Ja, hogy szoval ilyet is lehet kerdezni? Letezik ilyen, hogy pozinyitasi strategia? Mi (legalabbis en) igy ezt meg sosem fogalmaztam meg – de azt otlet nagyon jo, csapjunk bele. Meg sokszaz ilyen dolog van, ami erdekel minket, csak nem jut eszunkbe.

Ennyi mara, remelem tudtam segiteni. Ha van meg olyan hsz az elmult napi esemenyekben, amire elfogulatlan kulso velemenyt szeretnel latni, ird meg lszi melyik. Es most jo ejszakat.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 02:54
Előzmény: #458  PImre
#459
Köszönöm. Sokat segítettél ezzel a kritikával, nagyon úgy fest, hogy igaz. Értem mire gondolsz. Sajna igaz :((

A stopot nem lineárisan, hanem exponenciálisan követem felfelé. Mtelekom vás. után (aznap 68-on zárt,) már másnap húztam fel, és naponta ment fel, miközben számszakilag egyre közelebb került a prompt árfolyamhoz. Aztán a végén nem tudtam emelni, mert a promp árf. lefelé csordogált. Végül ez lett.
Bocs ha túlmagyaráztam.

PImre 2007. 01. 24. 02:49
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#458
DLPH, kösz a választ. Azért is kérdeztelek, mert más stratégiára számítottam, hiszen korábban írtad, hogy általában 3 hónapra tervezed a pozíciónyitást (ha jól értettelek). Erre pont a Matávot érzem kevésbé alkalmasnak, de így a szelvényvágással kombinálva értem.

Egyébként meg maradj még itt, legfeljebb egy csendes javaslatot engedj meg (én is 40 felett vagyok jócskán): Nem muszáj mindenre reagálni. Nekem jól esett a válaszod, ez más kérdés, de azért általában javaslok némi visszafogottságot. Nem jó a szó, gondolkoztam az önmérsékleten, de a Te esetedben ez megvan, talán a szelektálás a helyes kifejezés.
Jómagam is szelektálok a hozzászólásaimban (ez azokon a fórumokon derül ki, ahol intenzívebb vagyok az itteninél), és az a tapasztalatom, hogy súlyt ad az ember mondanivalójának (a tényleges tartalmon túlmenően is), ha nem fecsérli el a szavait. Ha van, amire válaszolok, és van, amire hagyom, hogy más reagáljon. Vagy, ha nem, hát haljon el válasz nélkül. Mondhatom úgy is, van amire nem méltó hozzám, hogy szót vesztegessek. Például egyes piti sértések, amiből kaptál itt is néhányat.

Ami engem illet, a véleményedet sok esetben mérvadónak tartom, a befektetési stratégiákról szólókat különösen, ebből lesz olyan is, amit kipróbálok. Van ami még nem világos, mint a nyereség kifuttatásának módja (bár azt hiszem, erre nehéz is lehet általános javaslatot tenni).

Na most elmegyek. Jó éjt!
PImre 2007. 01. 24. 02:27
Előzmény: #443  Törölt felhasználó
#457
Kedves Bnetgzu

Hagyjuk az ilyen formaságokat, mint "mélyen tisztelt…", nem kötekedni vagyok itt, nem ezért írtam. Ahogy DLPH válaszát olvasom, ő nem is annak vette.
Alapjában nem érzelmek alapján választok részvényt (ezt időközben DLPH is megírta, egyet is értek vele), a MT esetében csak azt írtam le, hogy azt érzelmi alapon nem választom. Amit nem írtam le hozzá, nehéz úgy jót várni egy cégtől, ha egyébként a pokolba kívánom őket. Mondok egy másik példát. Egy időben játszottam a TOTO-n. Mindig nagy kínban voltam, ha tudtam, hogy a magyar válogatott biztos vesztő, mert azért csak-csak drukkol nekik az ember, de hogy ülök a TV elé nézni a meccset (és persze drukkolni is), miközben a szelvényemen a vereségünk az érdekem?
Egyébként az tény, hogy nem az 5% nyereséget tekintem célnak egy-egy pozíció felvételekor. Az más kérdés, hogy jól jön, ha legalább ennyi sikerül.

Tehát nem döntésem, hogy Matávot nem, de érzelmi, és logikai alapon inkább kihagyom.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:35
Előzmény: #446  Törölt felhasználó
#456
Elíram, 36 az a 26 elnézést.
Jó éjt mindenkinek.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:34
Előzmény: #454  Törölt felhasználó
#455
A kritikát is megkapom?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:30
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#454
persze, van amikor ugyis napokig nem jutok tozsdehez, csak az arfolyamokra nezek ra... en is a 3 honapos futamideju speki-csapathoz tartozom... hosszabbra turelmem, rovidebbre idom nincs

koszi, jo munkat!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:27
#453
Jó éjt mindenkinek!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:26
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#452
Jó lesz holnap? Ha nem sürgős...
Most még dolgoznom kellene...
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:26
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#451
Én is csak Bíztatni tudlak DLPH..... :-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:23
#450
Mindenesetre en meg kerdezek, talan nem csak a visszhang valaszol :)

Az erdekelne, hogyan lehet shortolni normal magyar reszvennyel? Semmi daytrade, semmi tokeattetel, semmi hatarido (illetve ezekre majd kiterjeszthetjuk a megismerest) csak szimpla reszvenyvasarlas es -tartas ellenkezojet szeretnem csinalni, ha ugy erzem, esni fog egy papir.

Ha technikailag szamit, Equitas-ugyfel vagyok.

koszi
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:22
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#449
Rendben :)). ( Ha elég szavazat jön)

De a helyzet nem ennyire egyszerű. Most ott tartunk , hogy van egy klikk, amelyik (bármire írom hogy nem értek egyet vele bármely topicban) azonnal rámtámad, és kapok a búrámra. Kb sejtem mely körök ezek...:(((

De!!! És ezt nagyon komolyan mondom!

Fogalmam sincs, hogy Gabcsikovó TA elemző vagy sem, ennek ellénere mondom LE A KALAPPAL! Őrá (is????) tessék odafigyelni.

Sajnos keveset szólal meg, és akkor is vezényel inkább. :))

Profi. Nem mondja, de tudom. Tudja mitől döglik a légy. Nyugis.Okos. Szóval oké teljesen.

Na most vádoljon meg engem valaki, hogy elfogult vagyok a TA elemzőkkel, amikor nem tudom, hogy Gabcsikovó az-e!!

De van egy kérésem kedves borussia!

Tedd meg nekem hogy ide bele őszintén( holnap átnézem, bármilyen hosszú is lesz)
a képembe mondd meg : miben érzel hibásnak engem ebben a kakaskodásban?

Az ember néha csak az igazát érzi, és nem látja, ha hibázik. Szóval megteszed? Segíts kérlek. Nem leszek hálátlan..... :)))

Erős kritikát várok. Előre is köszönöm.
Jó éjt mindenkinek.

Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:14
Előzmény: #442  Monster
#448
Nos ez nyilván igaz.
Csakhogy! És nekem ez számít (szubj.)
Láttam a két szememmel,, amikor és amekkora árfolyamon és amennyit a nagytőke (tényleg nagy) bevásárolt ebből a papírból.

Ha ezek hülyék, akkor én is. Általában nem azok. Számomra indifferens, mi a céljuk. A lényeg a lényeg. Ennyi, semmi több.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:12
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#447
szervusztok,
bocsi hogy eddig nem irtam, 14 ora munka mellett ez nem megy mindig. Most olvastam vegig elejetol a topicot megint, es sikerult igen komoly jegyzetet keszitenem. Ennyit osszesen az elmult felevben mas topikokbol + profi ujsagcikkekbol nem tanultam.

A vitak nem voltak szepek, es ennel mar csak az ertelmuk volt kevesebb.

Azonban en azt javasolnam, folytassuk meg a topicot nehany napig. Nem kell foglalkozni azokkal, akik erv nelkul csak kotekednek, van itt, ha jol latom mintegy 15 ember, aki igenis komolyan veszi ezt a topicot (megha a neve viccesen is cseng a penz vilagaban :)
E-mailen pont a legfontosabbol maradnank ki: hogy egymas kerdesebol tanuljunk.

Szoval roviden, aki szeretne folytatni, kerlek jelezze!

Es DLPH, ha megfelelo szamu voks jon ossze, remelem Te is szivesen folytatod. Kerdes-hegyeket irtam mar ossze :)

koszi
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:11
Előzmény: #441  PImre
#446
Szia!

Az érzelmeknek semmi köze a részvényekhez. De ezzel Neked nem mondtam újat.
Mollika még mínuszban van, stoppomat azért szakaszosan emelgetem (csais ahogy a stratégiám megszabja) .
Most 19 395 től kezdődik szakaszosan lefelé. (mert azért sok van belőle...)
Így egy krachnál (20881 nullszaldós ár), veszteséggel kiütnek.
Még vesztőben vagyok.
A pozinyitás startégiámról a kutya nem kérdezett, ezért nem is szóltam róla.
Az Mtelelkom-ot vadász módszerrel vettem , pofátlanul olcsón beálltam szakaszosan kis-nagy tételekkel 956-955-954-re. Részteljesülve lettek papírjaim, egy depressziós öntésben,
Azért vettem, mert osztalékfizetés után számítottam egy irreális csökkenésre (1 szelvényvágás után esik, 2. utána araszol le). Aztán fel a régi szintjére. (1060 mínusz osztalék)
Ez megtörtént, még tovább is ment. Mivel gyorsan történt, a stoppom még az ezret sem érte el, így esett a kb 26 ft / részvény tiszta haszon.

Hogy a továbbiakban mi lesz?

Hát nyáron még egy osztalékfizetés, ezért addig trendszerűen up. De ebben lehetnek kis-nagy gödrök. Lehet, hogy e pár napos le után megy tovább előre fel. Végül 1060 fölé is várom, de ebben az osztalék oka nagyon benne van.

Mindez SZUBJ.
Ha a világhangulat depressziós, az Mtelekom előbb utóbb megy vele. De nem szokott azonnal kapcsolódni a hangulathoz, és képes egyedül esni egy zöld napon.

Sanszosabb a fel. Mivel ma kiütöttek, ezen az áron nem fogok újra beszállni, meg van más lehetőség is. Most azt hiszem, hagyom.

Egyébként osztalék előtt már 1060 is volt, úgyhogy volt már többször is 1000 felett.

Hogy elindul-e mint rég 2640-ig? Nem. Az más világ volt. 1100-on meghökkennék pld., magamba néznék és átértékelném a világnézetem.

Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 01:11
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#445
Megkaptam, válasz megy!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 00:55
Előzmény: #443  Törölt felhasználó
#444
Megkaptad emailt?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 00:50
Előzmény: #441  PImre
#443
Mélyen tisztelt PImre!

Csak egy-két kérdésem lenne: Miért érzelmek alapján választasz részvényt?
Ezzel nem szűkíted az amúgy sem bővelkedő piacot?
Ja és a matáv, mtelecom, stb.-vel elért 5% nem úgyanannyi mint egy másik részvény hozama?

Nem kötekedni szeretnék csak kíváncsi vagyok a döntésed okára?
Monster 2007. 01. 24. 00:48
Előzmény: #441  PImre
#442
Erre engem is érdekel a válasz:)
Anno (5-6 éve talán) haverom anyja gondolt egyet, hogy ő most merész lesz, és részvénybe fektet pénzt.
Aztán hallom, hogy matáv részvényt vett 870 forinton (akkoriban ez épp csúcsközeli volt), én meg a fejemet fogtam, hogy miért pont azt vesz a sok közül, amelyikben semmi növekedési potenciál nem látszik...
Ez sztem azóta sem változott, nincs is semmi ok arra, hogy kimozduljon a 700 - 1000 közti sávból, legalábbis a cég gazdálkodása és fejlődése semmi ilyesmit nem támasztana alá.
PImre 2007. 01. 24. 00:28
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#441
A MOL-od viszont tartja magát, sőt ma mintha beindult volna. (Ismered a viccet, amikor ül Reagan a fehér ház előtt, és sír. Leszáll az Úr, megkérdi mi a baj: Hát az Oroszoknál már megint jobb volt a kukoricatermés, mint nálunk. Ne búsulj, ti meg embert küldtetek a holdra! Másnap látja az Úr Brezsnyevet a Kreml előtt sírni, leszáll: Mi a baj? Hát az Amerikaiak embert küldtek a holdra. Ne sírj, nálatok meg jobb volt a kukoricatermés! Harmadnap látja az Úr Kádárt a Parlament előtt sírni. Leszáll hozzá, átöleli a vállát, és együtt sírnak tovább.)

Na de félre a viccet. Most, hogy túl vagy a dolgon, megkérdezem, mit gondoltál a Mtelekomról? Miből gondoltad, hogy képes 1000 felett tartósan megmaradni. 6 éve nem volt képes elérni az 1100 Ft-ot. Igaz, 700 alá sem ment. Jó, én sajnos nem értek az alapokhoz, de most konkrétan érdekel, hogy úgy érezted, kimozdul a papír a több éves szüttyögésből?

Csak zárójelben teszem hozzá, hogy nekem érzelmi ellenérzésem is van a Matávval. Ez az állandó névváltoztatgatás már 2 alkalommal kényszerített az e-mail címem megváltoztatására. Először matávnet-ről axelero, most meg t-online. Rendkívül sértő, ennél rosszabb már csak az lenne, ha a telefontársaság a telefonszámomat változtatná meg 3 évente. És még csak le sem tudom mondani az előfizetést (havi 4000 Ft a semmiért), mert az ADSL-em hozzá van kötve. A szolgáltatóváltás meg nehézkes. Tudom, hogy ezek nem tőzsdei szempontok, de a haragom befolyásol a részvény kívülállóként való figyelésekor, és hajlamos vagyok túl objektíven megítélni.

Szóval szerinted van erő a papírban, hogy közel 7 szűk esztendő után érdemben 1000 Ft fölé menjen?
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 19:03
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#440
Csak nem bírom megállni...Borzasztó.
Megint írok.

Kiütötték az Mtelekom stoppomat.
Közben emeltem szakaszosan. Ha innen fordul, pech. Ez a sztori itt végetért.

Annak, aki ezt régről figyelte és érdekli.
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 12:53
Előzmény: #438  Törölt felhasználó
#439
szóval annak idején 1,2 misiböl vettél egy panelt ma igaz hogy több pénzed van de ugyan azt kapod érte!

persze más ingatlan autó meg egyebek! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 12:52
Előzmény: #435  PImre
#438
akkor azt is tudod egyébként hogy egy panel nemrég még 3,5 millio most meg 12,5 millioba kerül!

vagy nekünk volt egy lakásunk akkor 3,5 ért adtunk el ez most 15 millioba kerül!
vagy egy telek akkor 7,5 misi volt most ugyanez a belvárosban 45 millio!

:))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 12:46
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#437
de legalább mail-en nem veszítettük el, legalábbis én nem, szerencsére. Hasznos dolgokat ír mindig, és mindig segítőkész, az ilyen embereket becsülni kéne, nem elüldözni! SZERINTEM!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 23. 12:28
#436
Hát sajnálom, hogy sikerült elüldözniük!
Köszönjük az eddigi hozzászólásaid és azért csak nézz be hozzánk! :-)

Ui.: Emailben majd jelentkezek!
PImre 2007. 01. 23. 00:01
#435
Tetszik a verseny alapötlete. Az egész biztos, hogy egy megfelelő rászvényt választva hosszú távon az nyer legtöbbet, aki ül a fenekén.

Én például életemben először valamikor 1994 környékén vettem OTP-t. Akkor volt egy akció, hogy az 1000 Ft névértékű papírt 1200-ért lehetett megvenni. Nosza vettem 100 db-ot, a pénz a következő évi adóra kellett. Azonnal buktam az érték 1/3-át, hiszen a papír hónapokig 800-on forgott. Aztán, amikor kellett, akkorra rendbejött, és el tudtam adni 1600-ért. Istenem, de szép idők voltak, nem tudtam, mi az, hogy bróker, bementem a bankba, fizikailag kikértem, és úgy vittem el egy brókerhez. Azt hiszem, nem sokkal vágott át az eladásnál.

Viszont, ha belegondolok, hogy nem kellett volna a pénz, és azt a kb. 120 000 Ft-ot ott felejtem a részvényben, akkor hol tartanék most? Ha valakinek van kedve kiszámolni, tegye meg! Én 9 millióra becsülöm, ha nem tévedek. Mert ugye volt egy tizedelés, így ma nem 100, hanem 1000 darabom lenne 9000 Ft értéken.

És, ha bele gondolok, hogy akkor olvastam, hogy valamelyik német bankház hosszasan tanakodott, aztán lehívta a sokmilliárdos opcióját. Azoknak akkor mennyijük is van?
Na de abbahagyom az irígykedést.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 23:52
Előzmény: #433  zepi
#434
A mai parttalan vita ugyanúgy sok időmet elveszi, mint az, ha kérdésekre válaszolok.
Utóbbinak volt értelme, előbbinek a világon semmi.
Nem szeretnék többé ide semmit sem írni. Koi bocs, a kísérlet elmarad.
Akik emailt írnak, azokkal term. tartom a kapcsolatot ameddig kívánják.
Bnetzgu moderátor ötletgazdának külön köszönet.
Ha valaki szeretné , hogy emailen kapcsolatban maradjunk , írjon ide egy ideiglenes freemail címet. Néha benézek, van-e ilyen.

Köszönöm érdeklődéseteket, és sok sikert kívánok mindannyiotoknak.

Sziasztok!
zepi
zepi 2007. 01. 22. 21:41
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#433
Van molom,bár ne lenne már többször adtam bukóban túl rajta, de mindig visszacsábit a "bosszú" a veszteség csökkentés akarása.
a legutóbbi gyüjtés 20400-ról.
Lassan ott artok, hogy kikérem, oszt örök okulásul kitapétázom vele a mellékhelyiségemet.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:51
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#432
nem baj !nem az számit!

hanem a végeredmény!
inkább ebben erősködjenek a "himek"
mint egymás személyiségén!

de leírhatná mindenki ide minden nap ha nem titok legfeljebb körvonalakba hogy mit termel ma ja ésmit bukot!
és akkor a számok beszélnének a stratégiák helyett!
én joslatoknak is örülnék!
sőt ha valaki csak azt tud akkor meg pláne!
merthát a jósnő is tanulja a szakmát miután erre született! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:50
#431
Ok, ok. Legalább biztos a nyerőd :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:47
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#430
"Ha a pornó segít a szexuális problémákon, miért nem csillapítja a szakácskönyv az éhséget?"

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:47
#429
A molnál jobb alanyt is választhatnátok.
Elõbb lesz az 18k mint 22.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:41
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#428
a kérdés erröl az árszintröl 20881 hányszor megy fel ugy hogy csak érintse mondjuk a 22K t! :)))

vagy a legegyszerübb ha 18500 lesz a papír! :))

de a legrosszabb az ha elszalad a mol a hideg idő látán! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:39
#427
Te leszel a jobb :) A becsücsülünk módszer csak erős bullban győzhet, annak meg vége szvsz.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:37
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#426
ha 3 x megcsinálom a 800 -1000 pontott
akkor már happy! :)))
vagy 4 szer a 500 pontott még mielött felmegy a 23K ra!:)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:35
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#425
nem verseny ez ?
csak az elméletett , levezetjük gyakorlatban is!

de lehet nekem szurkolni! :)))))

sőt tanácsokkal ellátni ,hogy mikor mit vegyek
igazi spekulálást szeretnék látni !!!!!!
ha kell hívjátok fel a mol vezérigazgatot! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:30
#424
Mi ez a nagy verseny? A ki beugrálós technika és a hosszabb távon ülés verseng?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:27
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#423
mondjuk most gondolkozom hogy
ugrálhatok én bárhogy csak a molban lévö pörgés számit ugy is!
tehát ha én egy nap nem játszom meg a napi 400 pontott mondjuk akkor az az én bajom,legfeljebb akkor neked lesz a végén több % od!
meg az is igaz ha nem tudok nyereséges % ok hanem csak veszteséges % kihozni belöle akkor megint te jársz jól mert neked lesz magasabb a% értéked!
mondjuk én veszteségeset csak szándékosan vagy emberi hibámbol tudok elöidézni .ez mondjuk az ovatoságombol is adodhat!
tehát ha én nem tudok egyetlenegy tranzakciot felmutatni akkor megint neked lesz több % od!
ja és a végére hagytam hogy az is igaz hogyha mondjuk mégis 1 hét mulva felpattan 23K ra akkor megint nálad lesz a nyerő pont mert ilyen rövid idő alatt nem lehet szörfözni!: )))

tehát , nekem okés!
leírom majd ide hogy mit kavartam a molban
addig ,mig el nem éri neked a kiszállási pontodat! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:18
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#422
20881-es nullszaldó áron van Molom.
Az eladás díja is benne van.
Ha neked lesz, írd le mennyi a nullszaldó árad.

Van stop,megemeltem, most 19115 -től sávosan. lefelé. ha kiütnek, nincs mit vizsgálnunk.

Ha használsz, írd le hova tetted. Ha elmozdítjuk, szólunk. Ha bármit csinálunk a Mollal, szólunk. A végén látni fogjuk a Mol akcióink eredményét.
A darabszám szerintem nem fontos, mert a hozamot nézzük, az meg %-ban van.

Így jó?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:13
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#421
vagy legyen bármi ami megfogható ,vagy csak egy részvény?

tehát mig neked a tökéd bentvan egy meghatározot idöszakra, addig én bárhol táncikolhatok ,bármit csinálhatok?
használhatok elemzést ,baráti segítséget
stb. :))

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:09
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#420
egy a gáz otpt nem hagyhatom most majd ki!

ugyhogy holnap veszek de remélem el tudom adni mire az otp lejön a szintre! :)

bár innentöl az számit hogy ki mennyit keres belöle mondjuk 1 misi nél! :)
tehát valós tranzakciokat kell feljegyezni!

ha lemegy 18K ra azt lehet követni?
vagy csak up? a te szintedröl?

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:04
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#419
azon ne muljon veszek holnap!

ugyis beesik szvsz! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 20:03
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#418
Jó. Akkor próbáljuk meg a Molllal.
De mivel most nincs neked, hogy lesz ez?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:56
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#417
de ha mondjuk otpt veszük tesztnek
ami mostanában emelkedő csatornában van!akkor ott más a helyzet !

érdemes megvizsgálni egy ilyen helyzetett!
egyébként ha mondjuk elindul a mol tegyük fel akkor honnan fogod tudni azaz honnan fogod érezni hogy hol kell kiveni mármint hol a teteje!gondolok én itt elemzések nélkül
vagy ellenállás ismerete nélkül?
vagy a könyvben majd látszik ez ?hogy hol szállnak ki a nagybefektetök?
bár nem tudom de ruhimot se lenne jó követni mert nem az a ki be ugrálos srác!
na és honnan lehet lesz majd tudni hogy akikre várunk a molban hogy elinduljon hogy akik kiszállnak azok e azok???
tehát felfelé mig áll (várunk valakire)a téma az fent is jelzés értékü lesz?????
tehát ott is megállnak és várnak arra a befektetöre mig ki nem száll????
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:50
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#416
de kiprobálhatjuk a molban is élőben!
szólsz hogy mikor vettél bele és mennyin
az összeg az egy lesz!

a portfolios grafikont használtam!

ez egy rövid teszt volt igaz lehetnek eltérések de direkt kihagytam egy két felpörgést csak hogy reálisabb legyen de mondjuk mindig az élet a nagy tanító mester az igaz!
de ahogy én is tévedhetek ugy te is !
tehát mondjuk hiába vagy benne 3 honapot ha stop kisérgetésével egyszer csak mégis nem a csúcson sikerül kivened mert mondjuk elszáll a tápegyságed a számitogépban vagy áramszünet van és a stopod kilő! mig nálam nincs áramszünet és vigan kifutatom stop nélkül! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:44
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#415
ha te mondjuk most eladod ahol én 2006,11,09 én 21706 on
akkor neked 51x21706=1107006 od lenne!
- brokidíj 5534 =1101472 töd lenne!

ez az idöszak ugy kb másfél honap
de ha gondolod mehetünk tovább???

te hát az állás 1101472
szemben a 1185904 el!

nem tudom jól számoltam e nézetek utána!
tehát én állok nyerésre de 5 misi vel is végigzongorázom majd egyszer! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:43
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#414
A Mol-ban ottfelejtődött 10 000 db vételi megbízás a könyvben. Érdekes.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:43
#413
Ha nem daytradezel ez bőven jó grafikonrajzoló ( nyisd ki teljes képernyősre, főbb indikátorok fenn vannak, szerintem egész jól használható) : link
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:42
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#412
Koi ez szerintem úgy lenne jó, ha megvizsgálnád a saját kötéseidet, és mellétennéd, hogy ha nem realizálsz gyorsan (ha felelé megy) hanem felfelé kíséred stoppal , akkor mi jött volna ki.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:38
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#411
Az olajár indikátorai össze-vissza mutatják a e pillanatban is a jövőt.
Én ma feladtam.
Használj ha gondolod. Nem tudok segíteni, mert nem használok sajátot.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:35
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#410
majd megveszem 2006,11,02 19815 ön
54x19815=1070010 + 19640 tört rész

majd eladom 2006,11,09 21706 on

54x21706 =1172124 +19640 - 5860 2x brokidij kb. =1185904 ft
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:30
#409
A nagy vitatkozasban elsiklottatok a kerdesem felett :P

Szoval ki milyen grafikonrajzolo programot hasznal, ha hasznal. Nekem egyelore semmi ilyesmim sincs. Kerdes szerezzek-e be es ha igen, milyet. Nem tudom mennyit segitene rajtam, ha egyaltalan.

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:30
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#408
na majd 2006.10.09 én bevásárolok
19605 ön!
52db ot mondjuk 1019460+8128 tört rész!

majd eladomnem rögötn mert mondjuk nem sikerül hanem a 2 dik hullámnál!
azaz 20903 man 10,19 én

52x 20903= 1086956 +8128 -5434 broki dij 2 x 0,25% =1089650

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:22
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#407
koi, Katalin1 van a humet topicban
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:20
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#406
ez egy ugymond oldalazó idöszak !

na mondjuk te beleveszel 2006.09.22 én
19409 nért ez 1 misi nél 51 db mondjuk!

namondjuk én is itt beleveszek!
tehát 51 db van neked meg nekem is!

én mondjuk eladom a második hullámnál
20250 nen akkor 51x 20250 =1032750- brokidíj! -5162 kb 0,25%
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:16
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#405
Hát nem tudom, az elemzésekre spekulálni egy ilyen illikvid piacon mint a miénk, nagy merészség, hogy finom legyek. Az USA tőszdén nagyságrendekkel nagyobb pénzek forognak , és sokkal gyorsabban. Az "pörög" ahogy mondani szokták.
Van kb 15 magyar részvény, régóta ismerem és nyomon követem őket.
A munkamódszeremet erre építettem fel.
ahhoz, hogy USA tőzsdén kereskedjek, kéen először kb. 1 év online megfigyelés.

Hacsak ki nem vezeti ezt a 15 részvényt a tőzsdéről, nekem eddig elégnek bizonyultak.
Ugyanis mindíg van olyan, hogy valamelyiket venni kéne, de most nincs kp. Akkor minek még választék?

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:14
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#404
a vizsgálat tárgy a mol lesz!

időszak 2006.09.18 tol
2007.01.22 ig

a töke most 1 millio lesz majd utána
10 misivel is kiszámoljuk!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:11
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#403
akkor valószinü hogymeg kell nézünk egy konkrét grafikont hogy meglássuk az elmélet münkködik e? :))

tehát az e a jó hogy kivárunk sokáig vagy többször belemászunk ezzel növelve a broki díjat is!

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:08
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#402
képzeld el ha a lakoság több mint 65% majd tözsdézik!
lesznek benne öregek fiatalok olyanok is akik a rossz befektetői társaságokat választoták eddig sajna nem az ő hibájuk ez csak! baumag! :)))

de ilyen hipp hopp befektetök most is vanank hiszen egy re felkapotabb lesz a tözsde föleg ha a megszorítások még mindig tartani fognak!
amugy az amerikai piac ezért is nem koser neked mert nagyon elemzöi dolgokra épül?
ez amolyan maradi még ez a bét a jó régi pénzes stratégiák még münködnek itt ugyi?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:06
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#401
Ezt ne forintban nézd, hanem %-ban.
Persze. 15 mill számszakilag nagy a díj, de százalékban ugyanaz. Ez mindegy.

Valaki írt a kereskedési naplóról.
Ha az ember vezeti, megnézheti, hány felesleges akciót tett, és hol tartana azok nélkül.

Ennyi csak a lényege.

Amióta jecub beírt, lelkiismeretfurdalásom van.

Jecub szerinted miben hibáztam?

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek