Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 10:55
Előzmény: #320  bpmcwap
#321
bpmcwap, kérlek nyugodj meg, s ne szórakozz másokkal, ez a topik nem erre való. Ha van érdemi mondanivalód, akkor írd le, meghallgatunk, megfontoljuk a tanácsaidat, de arra semmi szükség, hogy másokba indokolatlanul és személyeskedve belegázolj. Nem hiszem, hogy az egyetlen vagyok, aki sokat tanult DLPH beírásaiból. Hozzászólásait mindig korrrektnek, segítőkésznek és jóindulatúnak éreztem, és sajnos ez nem mindig mondható el a te észrevételeidről. Szóval nyugodj meg, mi szerény kezdő zöldfülűek minden tapasztalt tőzsdéző tanácsára nyitottak vagyunk, feltéve, hogy kellő jószándékot tapasztalunk a másik fél részéről.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 11:08
#322
Én úgy látom tisztelt olvasók, hogy mindenkinek szólás(ÍRÁS) joga van ebben a topikban.

Kérlek titeket Tartsátok tiszteletben a másik fél véleményét mert az éremnek mindig két oldala van.
Minden véleményt, tanácsot fenntartással kezeljetek, mert a Ti jövőtökért csak Ti tartoztok felelősséggel. Minden hozzászólás emeli a topik értékét.

Tisztelettel:
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 11:19
Előzmény: #320  bpmcwap
#323
Spekulálj el egy kicsit a helyesírás szabályain is.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 11:20
#324
ha néhány erős egyéniségű hapsi összejön, mindjárt kezdődik a dominanciáért a harc

több legény is elfér a csárdában
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 11:28
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#325
Kata! :DD Ez egy nagyon jo meglatas! :D Es barcsak minden no igy gondolkodna :DDDDD
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 22. 11:30
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#326
Kata ha itt erről lenne szó akkor DLPH már rég tudná hogy mijért irok ijen hejesen.... De nem tudja mert nem mérte föl az "ellenséges himet" mert nem tekinti ellenségnek... :DDD (Miért is kéne hisz nem az vagyok, én is csak egy véleménynilvánito vagyok!)Én szintén csak utolag olvastam bele a topikjába, én is csak azért mert nem szoktam ismeretlenül véleményt alkotni...
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 11:36
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#327
Tévedsz kedves Kata, ez nem erről szól. Van, aki erős egyéniségű, s van, aki csak szeretne az lenni, de szerintem itt még csak nem is erről van szó.

Én még korábban kértem, hogy jó lenne, ha mindenki, aki tanácsokat ad, leírná, hogy hány éves és mióta tőzsdézik, esetleg azt is, hogy mekkora összeggel és milyen eredménnyel. Csupán annak érdekében, hogy az olvasó el tudja dönteni, hogy kinek milyen súllyal kell figyelembe venni a szavát. Persze, hazudhat is, de írásaiból nagyon hamar kiderül a turpisság. Eddig DLPH és jómagam mutatkoztunk be ily módon.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 11:39
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#328
Elhatárolódnék lassan itt mindentől ha nem gond. Legelőször is a wap-os suhanctól vagy a Freudi párhuzamoktól.
E pillanatban ez a topic az eredeti szándékommal már köszönő viszonyban sincs.

Megint írt itt a kis hapsi, állít hetet-havat, indokolni elfelejt. Ez csak nekem szúr szemet? Nem kéne az állításainkat alá is támasztani?

Egy dologban igaza lesz. Valóban nem fogom itt osztani az észt két év múlva. Majd ők az egyiptomi papság, a Szent Grál őrzői, a titkok tudói.

5 éve azt hittem , ennél mélyebb intellektuális és morális szintre már nem lehet hazánkat lenyomni. Tévedtem.

Koi meg tényleg jó srác. Ebben is tévedtem. Bocs koi, bírlak.Ne haragudj.

kispangit 2007. 01. 22. 11:46
Előzmény: #294  Tycoon
#329
Tőzsdepszichológia: elolvastam, de nem azt kaptam, amire vártam. Néhány bölcsesség, de elég sok semmitmondás, öntömjénezés is. A fordító sem tört a maximumra. Most az Egy spekuláns bölcsességét olvasom, meglátjuk.
Asszem többre mentek a Fellegi-féle Bárki lehet tőzsdéssel, az tetszett, megéri az árát.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 11:50
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#330
DLPH, egy-két hülye miatt, kérlek, ne rágj be. Mindig ez van, s tény, hogy nehéz túltennie magát ezen az embernek. Vedd figyelembe, hogy a 90-95% mégiscsak kéri és várja a tanácsaidat.

Teljesen egyetértek, országunk morális és intellektuális szintjének még mindig nem ez az alja. Vajon lesz-e valaha forduló, vagy ez már egy bessztársadalom marad végleg? Közel a negyvenhez én már nem vagyok túl optimista a fordulópontot illetően, hiszen nem csak a pillanatnyi állás, de a trend is nagyon rossz irányba mutat.

(Koi meg tényleg jó fej, néha egy picit zavaros ugyan, de van benne rendszer.)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 12:09
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#331
nos akkor en is hozzatennem a magamet...

en maximalisan pozitivan es minden korabbi serelmemet felre teve indultam ennek a topicnak. Jol indult, jo volt a kezdemenyezes. En meg a muhelymunkaba is beszalltam onkent es dalolva, hogy ezzel segitsek, es segitseget kerjek. Sajnos kb onnantol kezdve szerintem teljesen rossz iranyt vett az egesz, itt mar joideje nem arrol van szo, amirol szerintem kellene hogy szo legyen. En ezert nem is kezdtem el vitazni, volt meg egy ket hianyolo beirasom, de aztan inkabb hagytam, gondoltam, bennem van a hiba...Persze mindenki maga donti el, mennyit profital az itt leirtakbol. Viszont mindnekinek legyen tiszta, hogy a forum adottsagainal fogva olyan, hogy mindig lesz, akinek mas a velemenye... es ennek mindig az lesz a vege, hogy valakik, akik vegre segithetnenek, hajbakapnak, es a helyett, hogy segitenenek nekunk, vitaznak... En azt hiszem, jobb lenne valami olyan, hogy tobb okos ember kulon kulon osszeszedi a gondolatait, es egy adott helyen ezt leirja, ahol el lehet olvasni. Es nincs vita. Maximum keres, hogy mirol irjon meg az adott ember bovebben vagy konkretabban. Aztan mindenki maga eldonti, hogy ennek vagy annak hisz.

De a lenyeg, hogy en nagyon sajnalom, hogy ez a topic is tipikus sorsra jutott....
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 12:17
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#332
Egyetértek. Ha kérdeztél tőlem és nem válaszoltam, elnézésedet kérem. Remélem nem volt ilyen.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 13:20
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#333
Egyebkent meg en arra jovok ra, hogy igazabol mindenkinek lehet igaza. A kulonbseg abban van, hogy ki kinek a szavait erti meg, vagy fogadja el. Tehat a DLPH igy erzi, hogy igy lehet elerni hasznot, es o igy el is tud, mas meg mashogy eri el ugyan azt, akkor nem tok mindegy, kire hallgatunk??? Akkor nem felesleges barmilyen vita??? Mert szerintem tok felesleges, hiszen mindket modszer mukodik, csak mashogy.... csak valahogy mindig ez lesz a vege, hogy mindenki irkal mindent, aztan maradunk mi kicsik pofara esve, es nem leptunk elorebb, de cserebe elolvashattunk egy rakas szamunkra teljesen felesleges informaciot arrol, hogy ki a jobb es miert.... nem akarok tiszteletlen lenni a hozzaertokkel, de erre a kicsiknek semmi szuksege... csak azt ernem meg egyszer, hogy a kicsiknek valodi segitseget ad valaki, konkret leirasokkal. Es akkor a 3-4 fele kulonbozo konkret strategia es hozzaallasbol minden kicsi aki most csak piislog a nagyok kozott kivalaszthatna, hogy melyiket valasztja, hiszen ez is jo meg az is...

Es itt mar el is jutunk oda, amit Kata irt... igen is ez a lenyeg, hogy nem kell itt duhajkodni meg kakaskodni, tesztoszteron pazarlas az egesz, igen is elfer tobb legeny is a csardaban!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 13:28
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
már ne is haragudj jecub, de DLPH nevezetesen 6 stratégiát vázolt fel nekünk! Inkább először nézz szét a topikokban!
kispangit 2007. 01. 22. 13:30
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#335
A legjobb topikok is azért jutnak ebek 30adjára, mert tipikus magyar módra mindenki mindent jobban tud (akinek nem inge...), és csak addig jó valaki, amíg véleménye megegyezik az enyémmel. Mihelyst mást mond, minden átmenet nélkül minimum egy hülye lesz, akinek fingja sincs az egészről, de inkább valami más bolygóról jött kis zöld zombivá lényegül át. Tarol a bennfenteskedő dilettantizmus.
Magyarország: vitakultúra=0.
Azért itt még mindig sokkal jobb a helyzet, mint az origós-indexes fórumokon.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 22. 13:39
Előzmény: #335  kispangit
#336
nem akarok legény lenni senki csárdájában, van sajátom, thx...;)
Senki ne akarjon azalapján kereskedni amit valaki mond!!!Akár speki akár funda akár ta, akár Pálfy a hiradóbol!!!!! Legyen saját stratégiád!!!Az lesz a nyerő!

Látom én vagyok a mumus... mert én itt jól megmondom hogy én azt jobban tudom... na ez itt a nagyon nagy tévedés, de ha igy gondoljátok ám legyen... :)

Akinek fingja sincs az egészről az meg ne ilyen ismeretlen nickektől akarjon tanulni mint pl én is vagyok /a magam 2-3hónapjával ugye... :) / Hanem tanuljon!!!Vannak iskolák, könyvek, stbstbstb

DLPH:
"Megint írt itt a kis hapsi, állít hetet-havat, indokolni elfelejt. Ez csak nekem szúr szemet? Nem kéne az állításainkat alá is támasztani?"

Kedves! Csak neked csak itt csak most és utoljára:

Próbálom követni a stílusod, hogy meg értsd...
„Befektető vagy spekuláns vagy?válasz erre 2006.10.31
Eberek. Ne ugrabugráljatok ki-be a részvények között, ezzel csak a brókerek keresnek. Ti nem. Ha hiszel egy részvényben, hagyd kifutni. Ha évente egyszer végzel el egy mûveletet, még mindíg spekuláns vagy. A fundamentumok évek alatt jönnek be. De akkor bejönnek. Amúgy jól szórakoztam a hozzászólásaitokon. Köszönöm.
DLPH ”
Továbbá, ha nem unalmas...válasz erre 2006.10.31
A spekuláns 3-6 hónapra tervez, stratégia szerint. Több kidolgozott stratégia létezik. A fundamentum természetesen alig számít ebben az esetben. A Rába az egyik klasszikus stratégiába most beleiillik. 6 hónap lefutással valószínűsíthető magas hozam. A spekik 70 %-a vesztes. A tózsdei befektetők 80 %-a veszít.
Namost! Hová tegyük az 1-2 hétre tervező befektetőt? A kapkodás katasztrófa. Ha nem ma, akkor holnap. Szóval gondolkodjatok, és vigyázzatok a pénzetekre. És elnézést, ha indiszkrétnek látszódtam.
DLPH

Nos el tudom képzelni mit szólt volna az a befektető aki a 2-3ezer forinton vásárolt Synergonjait 350 forinton látja...
Tehát te szerinted az itteni hozzászólok között körülbelül mindenki spekuláns-amivel nem is lenne baj ha nem lenne a jelződ olyan

„A fundamentumokról. Pflax, reálisan nem jöhetett szóba már fél éve sem.
Ugyanakkor : aki 3-4 éve befektetett egy biztonságos portfólióval a magyar tőzsdén
(Bank 50 % gyógyszer 25 % energia 15 % software 10 %) ha most realizál, akkor kb. évi 65% az övé. Ez irreálisan magas.
A részvényben (is) érdekelt pénzügyi alapok 10-15 éves futamidőkkel dolgoznak.
Csak azt az apróságot szeretném megvilágítani, hogy egy spekiulánsnak nem dominál a fundametum,és spekulánsnak minősítik még az évente mozgolódókat is. ”

3-4éve biztonságosnak lehetett nevezni a MATÁV-ot is, sőőőt akkoriban ugye tombolt a kommunikációs láz... Milyen jól keresett vele aki benne volt az elmúlt 3-4évben... Bár például az IEB-ben is jól bejött a fundamentum a napokban...
De hogy ne tűnjön kiforgatásnak a hszem: OTP, Richter, Égis és MOL árfolyamának emelkedését távolról sem nevezném irreálisnak, SŐT pont fordítva az árfolyamok a cég értékéhez képest realizálódtak valamelyest, kiemelném valamelyest, mivel szvsz jelenleg sem forog minden papír a reál értékén aminek meg van az oka. Ellenben közel sem hiszem hogy fundamentálisan túl sok lehetőség lenne bármelyik papírban is az elkövetkezendő 5 évben, mely hasonló árfolyam mozgást generálna, sőt 1-2csillag már lehulló félben van, ehhez képest ajánlod, hogy vegyék meg és üljenek bele évekre, mert ugye ha „évente egyszer végzel el egy mûveletet, még mindíg spekuláns vagy”...

Fundamentum, fundamentum, fundamentum... szép szó, de mutatnál esetleg egy értékelhető fundamentalista elemzést? Sőt ha már ekkora fundalista vagy érdekelne a te elemzésed! Válaszd bármelyik papírt is!

„Szomorúan látom, mekkora tekintéllyel bíró egyáltalán nem hatékony "jósda" alakult itt ki hazánkban az elmúlt 10 évben. „
Ebben van valami de túlságosan mellbe vágó az általánosítás... Ennyi erővel akár azt is írhatnád hogy minden nő qva... (Elnézést a hölgyektől!!!)

Aztán a nagy fundaisten, a spekik lenézője, aki a TA-sokat és az elemzőket egyértelmű boszorkányoknak és jósoknak titulálja, mit csinál???

„Re: pundit-nak aki izgulElözmény válasz erre 2006.11.08
A véleményem: ne add el semmiképpen. Ebben a papírban van jövő, a cég szépen fejlődik. Hosszú távon jön be a fundamentum, rövid távon nem. A fél év is rövid távnak számít.
Én kiszálltam egy időre 980-on , mert egy másik papírban látok rövid távon nagy spekulatív mozgást. Ha ez 2-3 héten belül nem valósul meg, akkor IS visszatérek a papírba akár 1200-on is (bár ennyi később lesz...) , mert minden tényezőt nagyon pozitívnak látok.

Szóval a lényeg: egy kis kirándulást tettem spekulatíve, de még pl. 1200-on is vételre érdemesnek tartom. Nos, ne remegjen a kezed. Nézd az árfolyamot péntekenként egyszer, és nyugi.
DLPH ”

ti üljetek csak benne én spekizek egyet 2-3hétre(!!!!!) valami másban...
Bort iszik vizet prédikál...

„3, A stop loss kísérje a papírt, de ügyesen ! Tudni kell, hogy melyik árf. -tól kezdve szakadhat. DE ! A jó fundamentum megállítja a szakadást is. ”
Ja, de hol??? OTP???Dereng valami??? úgy tavaly május környékéről...
Ott ha azt végig ülte valaki nem rossz, de ha spekizett valaki és eladta időben, esetleg még shortot is nyitott rá majd még az emelkedésbe is időben belevett, mert valami jós azt mondta, vagy mert valami jóskönyvet kiolvasott és tudta értékelni az információt és a tudást akkor valóban jól keresett... Ellenben hangsúlyoznám, hogy senki, legalábbis nagyon kevesen vélték tudni, hogy 2006 nem 1998... azóta viszont többen okultak-vagy nem- a történtekből, mert bőven volt mit tanulni....

De eredetileg mint te azt tudod nem ezen buktam ki alapvetően hanem mikor ARPot(es vele együtt mást is) úgy leszapultad és nem azért mert leszapultad hanem mert nem mutattál fel alternatívát, már pedig ha nem tudsz felmutatni jobbat akkor nem hiszem hogy nagyon lenne jogod bárkit is leszapulni, pláne ilyen szinten, és ilyen általánosságban. Az hogy van aki megissza a vizedet, az ő baja, megfizeti a tanulópénzt, a világ kegyetlen... Előbb utóbb meg majd rájön hogy mennyire vezetik félre... Legyen saját szemétdombod, legyél rajta kiskakas, de ne köss bele az alvo oroszlánba mert nem mindenki ojan huje mint amijennek nézed, még akkor sem ha egy kokorszaki bantu dzsumándzsi kis csávesznek tunci a maga kis hujeségeivel együtt... az hogy ki honnan jött hol tart azt meg végképp ne akard kitalálni egy ijen irogatos forumbol... ha tudnád lehet meg is lepődnél...
Azért zavart mert 2éve probálok(lunk!) értékelhetően segiteni a kisbefektetőknek, hogy hogy kell elindulni, merre, miként, mik az alapvető hibák és én még senkit nem xaroztam le két év alatt, te meg itt az első hszedben lexarozol itt gyakorlatilag mindenkit... Van aki ezek fölött átlép, vagy észre se veszi, vagy ép nem olvasta a hszedi, te meg itt irod milyen szép gömbölyü a föld, milyen zöld a fű és milyen kék az ég ugyanakkor pedig jól szórakozol a hozzászólásokon... Naaa ne mááár...
Ha még azt is csinálnád amit probálsz magadról elhitetni, illetve amit itt hisznek rólad, és esetleg értékelhető alternativával állnál elő még azt mondanám, hogy itt ott tévedtél, de én szándékosság jegyeit vélem inkább felfedezni... Bocsánat ha beleköptem a levesedbe, szorri ha nem sikerült úgy lejáratni a szakmát ahogy szeretted volna, pedig isten látja lelkem nem az elemzők védelme volt a célom mint inkább a kisbefektetőké, de azt hangosztatni amit te hangoztatsz valahogy nem tudtam elmenni mellette... nem engedte az igazságérzetem... ahogy azt sem hogy ne emlitsem meg amit már meg is emlitettem, hogy igen valóban van becsülendő is a hszeidben, csak azok olyan alap dolgok ami nélkül nem szabadna senkinek a tőzsdére még gondolnia sem nemhogy kereskedni...

Hát ennyi volt az elemzés elemzésének az elemzése hogy ismét a te szavaiddal éljek... Uj fent megjegyezném, hogy NEM rosszándéku kötekedő a hozzászolásom-bár tisztában vagyok vele hogy annak fogod venni, mint ahogy még itt jópáran,de azzal is tisztában vagyok hogy ez a kisebb pofon egyeseket egy veréstől ment meg...
BuySell 2007. 01. 22. 13:43
Előzmény: #336  bpmcwap
#337
Bp tőzsdézni is van időd ennyi irogatás mellett????? :))))
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 22. 13:47
Előzmény: #337  BuySell
#338
nem olvastad???Én nem tőzsdézek vaze én josolgatok!!! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 14:11
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#339
mary_m, na ez a hozzaszolas jo pelda volt arra, hogyan vitazunk mi, magyarok.... en szetneztem, kerlek te is olvasd el rendesen amit en irtam, ha mar reaglasz... mert amit en irtam abban az van, hogy DLPH lehet hogy jot ir, csak nem jut el mindenkihez... mert pl nem erti, vagy nemerzi eleg konkretnak, stb. es hogy talan masvalaki mas modszereket mar ugy tud megfogalmazni, hogy amit DLPHnal nem errtett meg, azt ott megerti. Nem DLPH ellen es nem is mellett irtam amit irtam, hanem altalanossagban! Ha teh DLPban megtalaltad azt, akit megertesz es el tudod sajatitani amit mond, akkor tedd azt! Tok jo! De en egy nagyobb volumenu problemat fogalmaztam meg a mondanivalomban, sajnalom, ha nem volt ertheto.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 14:12
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#340
DLPH

Érdekelne a véleményed Babics Egon úr(ahogy nevezted) elemzéseiről. Elemzései biztos veszteséget okoznának a kisbüfiknek, ha követnék azokat, ahhoz képest szépen írsz róla . Hogy van ez?
Knight Tyris 2007. 01. 22. 14:32
Előzmény: #338  bpmcwap
#341
Hát Bp, -jaj bocs mindenkitől "wap-os suhanc" :o) :o) :o)- neked aztán van lelkierőd, szép kontra volt. Ráadásul a saját fegyverével... :o)

---

És ha még mindig nem értené valaki mért most jöttek DLPH-val kapcsolatban ezek a hozzászólások.
Legyen elég annyi, hogy DLPH minden előzmény nélkül, teljesen alaptalanul belekötött egy olyan személybe (nem Bp-be), aki nem 2 hete, hanem legalább 2 ÉVE próbál segíteni tanítani minket.
Tehát, ha ő vette a bátorságot egy ilyen cselekedethez, akkor most ne sírjon itt, hogy kapott néhány jogos kritikai észrevételt.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 14:34
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#342
Xy úrnak nevezni valakit, teljesen természetes a számomra.
Elemzéseiben rendre csökkenést, szakadást jósol. Ritkán up-ot, azok viszont az átlag elemzéseknél (40-50% ) meghökkentően magassbb arányban jönnek be. Ergo informatív.
Így van ez.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 14:43
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
Értem DLPH, tehát csak udvarias fordulat volt az Úr megnevezés. Maradjunk viszont a wapos suhanc helyett BPMCWAP úrnál.
Megtisztelő válaszodat köszönöm, nem akarlak zavarni.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 22. 14:56
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
jajajajjj!!!Neee!! Köszönöm szépen de engedd meg hogy visszautasitsalak és megelőzzem atovábbi hszeket melyben ujdonsult kiskakasnak akarnak itt negem kinevezni... Kérlek szépen ne vedd sértésnek vagy tiszteletlenségnek, de részemről tényleg nem arról szólt hogy ki itt a domináns him, sőt, valoban találtam értékelhető hszt ,mert sajna van itt akinek el kell mondani hogy igen a föld valoban gömbölyü, noha NEM értek vele egyet, hiszen ez szvsz olyan mintha valaki megmondta volna hogy a futyidet meg kell fogni pisilés kozben... kétlem hogy ne jott volna rá magátol egyik kis gézeguz sem... ;) Szal az hogy a föld gömbölyü, azt tessék megtanulni, azt hogy miért az már megvitatás tárgya lehet, vagy hogy mi ennek a következményei az is(lásd az ég kék...) ;)
Én maradok a kis waposcsávo aki teszi amit ugy érez hogy jó és közben igyexem minnél kevesebb embert porig gyalázni és minnél többnek segiteni, de nem mártirt vagy istent jácani, vagy ki ha én nemet... Én is tévedek, jaj hányszor!!!SŐŐŐŐT van mikor azokat a szabályokat is megszegem amiket másoknak szentirásként emlitek, szal ne nézzen itt rám senki se úr ként, se guruként, egyszerüen volt egy HSZ ami mellett nem tudtam elmenni, csak ez sajnos idáig fajult, bár szvsz megmaradtunk a kulturált anyazas mellett... :))) És remélem hogy azért DLPH lelkébe sem tiportam földig a gabona csirájit... Én csak a magam igazát probáltam leirni és alátámasztani mindenféle rossz indulatoktól mentesen!!!!
(nem véletlenül nem irtam semmit az ilyen %os találatokra... Aki követi az ugyis tudja aki nem azt meg nem érdekli és amugy is kivagyokságnak érezném, ami szintén távolál tőlem)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 15:49
Előzmény: #336  bpmcwap
#345
Kezdő kijelentésedre :

Valami ehhez hasonlót javasoltam annak, aki erre rákérdezett, nem egyszer. Nem világos, hogy ez most nekem ellentmondó példa?

Idézel tőlem ha jól látom kétszer:

Az első két idézetem noha nem prognózisnak szántam eleddig megvalósulni látszik.
Azt állítod azért nem helytálló, mert a 2-3E ft-os Syn 350-en rondán festene.
Tévedsz.
E topicban visszemenőleg nem egyszer írtam: a stoppot nem módosítom le, ha rosszul döntöttem, hadd menjen.
Új pozíció felvétele más műfaj, erről kevés szó esett eddíg. Nem volt rá senki kíváncsi.

Hogy itt mindenki spekuláns:

Mivel ez a pénzügyi befektetések egyik típusa, az ehhez értők állítják, hogy éven belül aztán feltétlen csak spekuláció bármely pénzügyi manőver. De ez szemantikai kérdés, szerintem mindegy, nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy kiről mennyi jutalékot gombolnak le az ebből élők.

A Matáv-os példáddal megint az a baj, hogy a soppot kifelejted. Holott nem győztem a múltban eleget hangsúlyozni. A tőlem idézett példa pedig valós, ki lehet számolni.

Utána azt írod, hogy én ajánlom: vegyenek papírokat, és üljenek bennük évekig.
Senkinek soha nem ajánlottam semmilyen papír megvételét. Ha találsz ilyet, ollózd már ide!
Ellenkezőleg. Többször felhívtam a figyelmet, létezik igazi medve piac is. Olvasd el.

Aztán gúnyolódva közlöd: én lenni nagy fundamentalista.
Többször írtam, 3 hónapra tervezek. Kőkemény spekuláció az ilyen.
Ugra-bugra ellenes vagyok. nem összekeverendő a kettő.

Fundamentális elemzést nem adok neked.
Ha érdekel ilyen, kérj mástól.

A jósdáról :
Altalánosítok? Hülyítés. De minden vonalon. Most pl a dollár erősödéséről beszélnek a nagytiszteletű elemzők a jövőre. Nézzük meg 3 héttel ezelőtt mit mondtak erre az évre. Jó?
Vagy nézzük csak naponta az elérhető elemzéseket.
40-55 % hatékony . Megvizsgáltam nem kis időintervallumra, több elemző "tevékenységet" folytató szövetkezés kapcsán. Bocs, de ez jött ki.
Ha én így dolgoznék, nem lenne munkám.
Ha egy orvos így operálna, börtönben lenne, nemhogy munkája volna.
Nektek van. Most erre mit mondjak?
A minden nő .... hasonlatod (sem) jó. Nem erkölcstelennek tituláltam az elemzéseket (tisztelet a kivételnek, ha vannak) hanem haszontalan manipulációnak, amivel a kisbefektetők érdeke sérül, pénzük egyre fogy.
Persze ez sem túl erkölcsös, igaz ami igaz.

A Rába példa mutatja,. ,hogy a kérdezőnek nem bősz baromságot mondtam.
Tudom, szándékosan csúsztatsz. Hogy milyen sikerrel, azt sosem fogom megtudni.
Ha egyszer 3 hónapokban gondolkodom, akkor mirét is vagyok "fundaisten"?
Egyszrűbben: a 2-3-4 napos pánik van, eladok, hurrá van veszek ellen vagyok. Erre azt állítod, mindenkit arra bíztatok, üljön a papírjában, mindegy mi lesz. Ez egyszerűen hazugság. A bizonyíték itt van ebben a topicban, olvasd el.

Idézet tőled:
"
3, A stop loss kísérje a papírt, de ügyesen ! Tudni kell, hogy melyik árf. -tól kezdve szakadhat. DE ! A jó fundamentum megállítja a szakadást is. ”
Ja, de hol??? OTP???Dereng valami??? úgy tavaly május környékéről...
"
Most mit szerettél volna mondani?
Nem értem. De ezt is úgy adtad elő, mint rám nézve negatívumot. Ügyes.

Az utolsó bekezdés nagyon jó, sok lényeges van benne.

"Kibuktál". Ja. Akkor mégsem én fogtam fel hiúsági szempontból?
ARP-t leszpultam. Nos, nagyon komolyan momndom. Olyat állíts, ami igaz. Most ebben a pillanatban "XY bácsi szalonja" vagy ilyesmi nevű topicban elolvasható PONTOSAN ARP 2 db elemzése és erre válaszul PONTOSAN az én 2 reakcióm. Mivel zömmel rosszakat mond és modott, és az idő ( a józan észt hagyjuk) is ezt igazolta, volt rá reális alapom. A Rába és a Synergont kinevezte 2007-re a BUX indikátorainak , ez bődült marhaság. Hogy szerintem miért, odaírtam.

Ti ezt 2 éve csináljátok? Ez nagyon szomorú...

Az egyetlen ember, aki érdemben reagált a véleményemre, az ARP volt. Te és társaid kezdtetek itt valami .... nem is tudom mi ez... ovi?

Bizonyíték ebben és abban a topicban benne van, csak el kell olvasni.
Nem szaroztam le a véleményét. ollózd már ide jó ?

Azt állítod, nem mutattam fel alternatívát .

Dehogynem Nem figyeltél? Ott van, olvasd el. Ide ismétlem :
Ha már elemeztek, tegyétek azt felelősséggel.
Vagy ne tegyetek semmit.
Ez az alternatíva.
A semmi jobb, mint a manipula.
Hogy én alapvetéseket állítok? (Zöld fű kék ég s.t.b.) Számomra azok, de mégis sok olvasónak - így írták - segítség volt. Számodra is azok? Nagyszerű. Mindíg olyat mondj, amire a másik kíváncsi. És úgy mondd el, hogy megértse.
Ha mindjárt derívatívákról hadoválsz, egy szót sem fog megérteni belőle. De az biztos hogy nagy gurunak fog gondolni.

Amúgy ez az egész nem egy úri huncutság, és nem is túl bonyolult. Csak sokan agyonbonyolítják. Így aztán belterjes agyonmisztifikált tudomány látszatát kelti.

Végül : köpködtél ugyan (mint írod) de nekem nincs levesem. Sejtésem van, hová céloztál.

Legvégül : érdemben szóltam hozzá pontról-pontra ahhoz, amiket ARP írt.

Hangsúlyozom, az ottani állításaimat eleddig a világon senki nem cáfolta meg.

Hogy ez egy szakma? a 10% selejt már kritikus bármely vállalatnál.

Az én szakmámban sajnos a 100% pontosság a követelmény.

Tán ezért fura egy ilyen találati aránnyal jövendölő és ebből jól megélő, összetartó társaság mértéktelen pökhendiségével és önbizalmával találkoznom. De ha legalább nem a kisbefektetők pénzével játszadoznátok!

Csak neked, csak itt és csak most : kedves,
tudod mi a különbség a buta és a bölcs között?

A buta senkiről nem feltételezi , hogy bölcs lehet. A bölcs még a butáról iS képest ezt feltételezni.

Gyertek nyugodtan csőstől, nem gond. Érdemi kritikára érdemben válaszolni fogok.

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 16:15
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#346
ez a topik tényleg lelkisegély lett!

szerintem nyitni kéne egy másikat ,hogy hová tart a tözsde címmal ,és akkor ketté tudnánk választani a személyes dolgokat ,a tözsdétöl! :)))

vagy ez nem fog menni????
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 22. 16:22
Előzmény: #345  Törölt felhasználó
#347
Megint mondtál valamit de nem mondtál semmit... Politikusnak készültél vagy az is vagy???
Csak egy dolog: az általam "ismert" felhasználok nevében is elutasitom ezt a gyanusitgatást, hogy mi más pénzével játszunk!

Egy dolog amiben viszont tévedtem... a topik cime valoban frappáns és találó...
Na további sok sikert a néphujitésre... Nem sok maradt meg ebből a fórumbol a fénykorához képest, de te még a maradékot is sikeresen szét fogod bombázni...
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 16:59
#348
hogy DLPH allandoan a stopjarol ill. annak helyes beallitasarol irogatott. Nekem legalabbis ugy tunt hangsulyos eleme ez az o uzenetenek. Nekem at is jott. Ergo az ilyen majusi jellegu dolgok szepen elkerulhetoek.

Viszont azert azt lassuk be, szakirodalom is van errol sok, hogy a TA alapvetoen arra osztonzi az embert, hogy minel tobb tranzakciot hajtson vegre, ami nyilvan a brokerek erdeke.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:00
Előzmény: #347  bpmcwap
#349
Mondtam eleget. Nem elég?
Ennyi a válasz?
A magadfajta nem kapna máshol munkát ekkora hatékonysággal.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:01
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#350
"Viszont azert azt lassuk be, szakirodalom is van errol sok, hogy a TA alapvetoen arra osztonzi az embert, hogy minel tobb tranzakciot hajtson vegre, ami nyilvan a brokerek "

szerintem mostmár a kormánynak is hiszen 20% adót fizetsz! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:04
#351
...kihagytam a kepletbol, milyen igaz :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:14
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#352
és hol játszik be a kormány?????
na hol?
hát a molban! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:17
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#353
Értem én (mostmár).
Azt sem tudtam kiknek a szentélyébe hatolok, olvastam valamit, reagáltam rá.

Erre kiderül, a TA elemzők klubjába tévedtem, és az elemzőt mertem elemezni.
Jóslatai nem jöttek be , ráadásul azt állítja, hogy a Rába és a Synergon szerinte 2007 BUX indikátora? Nem semmi.

Erre a kisbüfi (ha megy a kettőből valamelyik) jól bevásárol Otp-t itt, egy kis Richter-t ott.. Aztán néz mint a moziba, amikor látja, hogy ugyan ez a (jelenleg) két illikvid részvény tényleg megy mint golyó, csak épp a BUX zuhan szépen de biztosan, köztük az ő papírjai.

Hogy lehet felelősen totál illikvid papírokat indikátornak nevezni?

Na erre felfigyelve mertem alaposan végignézni minden egyes állítást, aztán leírtam a véleméynem. A zöme szerintem nem helytálló.

Erre most ez van.

Komolyan, mint az ókori Egyiptom papjai.
Szentek és sérthetetlenek, "tudásuk" földi halandónak érthetetlen és nem hozzáférhető.
A tudatlan nép meg vakon követi.

Hogy egyáltalán megszólalok itt valaha is, azt még nem tudom. De az eddigiekről azt gondolom, ha akár egyetlen befektető a hsz-eim miatt ezentúl gondolkodik mielőtt cselekszik és leszokik a kereskedési kényszerről, így neki több marad ( a brokiknak sajna kevesebb) , megérte írogatnom.

PImre 2007. 01. 22. 17:23
Előzmény: #350  Törölt felhasználó
#354
Koi, ne beszélj szamárságot! a 20%-ot az éves nyereséged után fizeted (ha van), és nem a tranzakciókért.
Olyan világ valamikor 2001 körül volt, hogy 25% fizettél minden nyereségből azonnal, aztán a következő évben állíthattad vele szembe a veszteségeket.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:26
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#355
Á! Szia Koi!
Kibírtad, hogy nem vágtad a szemük közé oda nekik Molocskádat?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:29
#356
Kedves Béláim!

Fejezzük be a veszekedést, mert már a sarki késdobálóban is kultúráltabban balhéznak mint itt a topikban jópáran!

Megértésetek előre is köszönöm, stb. stb. .....
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:31
Előzmény: #354  PImre
#357
hallotál te olyat hogy iá iá iá ??????

én nem! :))))

a tranzakciot az elemzökkel hozták összefügésbe én meg a mollal!
de nem hoztam összefügésben a tranzakcios dij gykoriságát a 20% adóval és annak intervallumárol! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:32
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#358
Kér valaki egy hideg sört?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:37
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#359
molt?

hát már rég eladtam!
egisben voltam egy kicsit!
pénteken elbasztam hogy nem figyeltem oda és nem vettem bele egisbe!
pedig írták is hogy hullámokban esik!
aztán meg volt a tüskés gyertya de ott meg nem rajzoltam be a csökenő csatornát még reggel!igy hát volt rajta valami de nem sok!
molban látszot már az elején hogy csak lötyögni fog egész nap.
otp töl megilyedtem én is egy kicsit hogy na ez most el fog menni waze és már megint nem vagyok benne.
de hát agybeteg otp t csak ugy lehet legyürni mint guriga molbol ki és nem nézni semmit csak vakon át otp be oszt jó napot!
egyszer be kell állni otp be mert igy csak nézük kintröl és csak bámuljuk!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:38
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#360
... én kérek, ... s mellé egy Jagert ... :9
:)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:42
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#361
de ha bejön a hideg ,és az olaj is menni fog akkor megint beállok molba majd!
nekem 20800 is jó csak menjünk egy széppet majd!
igazábol vagy 21K ig megyünk és akkor lentebbröl jó vagy 21K rol 22K ig nekem mind két dolog jó! :)))
tudod szörfölök ha nem jó a program akkor odébbkapcsolok!
de nem nézzek magyar atv cool tv stb! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:43
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#362
Na akkor igyunk! Úgy jártam mint koi ,csak annyival megspékelve, hogy még a fotiban is benne ülök :-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:47
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#363
Nos, bevallom töredelmesen , én sem szoktam ilyesmi televíziókat nézni :)

Hanem ez a szörfözés cefetül ideg és munkás dolog nem? Így kétnaponta...
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:47
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#364
na és fotiban mi ujság?

valaki valami jövöképet tud fotira?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:50
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#365
Gyere a foti oldalra :-)) oszt lehet találgatni :-))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:50
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#366
bizony bizony el is fárad az ujjam a sok egerezéstöl!

de mig valaki ül mint a kotlos a tojáson addig én elopom a tojásokat!

igaz nincs rajta dátumbélyeg de hamar továbbadok rajta csak azért hogy ne nálam romoljon tovább!

na adok neked egy kis pénzt romoljon tovább nálad!

de mellékhatások tekintetében olvassa el a betegtájékoztatot vagy kérdeze meg kezelöorvosát gyogyszerészét és benzinkutasát! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:51
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#367
Elemzők szerint ha nem tör ki, esni fog.
Múlt hét pénteki infó.
Hosszan eltűnődtem, végül beláttam, igazuk van.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:54
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#368
ez komoly???? akkor nem fog oldalazni hanem a lovak kőzé csap na ezt már szerettem majd szóljatok hogy mikor kell belevenni!
de nekem nehogy valami kivezetős szar papírba húzatok bele! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:55
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#369
egyébként ha hosszútávú vagy akkor tényleg nem kell elemzés!
mert ha sokáig ülsz otthon és eszed ágában sincs kimeni a kertbe vagy az utcára akkor mondjuk tényleg felesleges az időjárás jelentés!nem?:))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:56
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#370
Igen igen. Röstellem hogy ennyire nem tetszik ami nem tetszik. Bocs.

Az egyik Béla.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 17:59
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#371
egyébként tényleg honnan jöttél ???

vagy eddig még nem forumoztál?
és hogy kerültél elöször az otp s topikba majd utána ide
a végét azt már tudom de az elejét még nem!
olvastál engem az otp s topikban mikor egyedül írogattam?

index ? origo?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:00
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#372
Ja. De ha minden zivatart sikításra új ernyőt kéne vennem , aztán eldobnom a tűző napon,
végül az időjáráslenetés is tökmindegy lenne, úgysincs miből esernyőt vennem.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:01
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#373
Ja. De ha minden zivatart sikításra új ernyőt kéne vennem , aztán eldobnom a tűző napon,
végül az időjáráslenetés is tökmindegy lenne, úgysincs miből esernyőt vennem

igen föleg ha van otthon internet oszt ki sem kell mozdulni otthonrol! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:06
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#374
na de akkor beszéljünk tözsdéröl!
merthát ez egy tözsdés forum!
de mit beszéljünk rola ha nem elemezhetjük?
elemzés nélkül ez szintiszta joslás meg kivárás nem?
mondjuk néha ha elmegy a kedvem akkor csak szerencsejátéknak titulálom mindig!

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:06
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#375
Nem , eddig nem fórumoztam.
Az Otp-vel többéves "szoros" kapcsolatom van, és az engem érdeklő részvényekkel kapcsolatos minden infót meg szoktam keresni a neten.
Aztán így eljutottam Otp-s topicba, ahol sok jót, de sok nem jót is olvastam, és beírtam egyet-kettőt, már nem emlékszem pontosan.
Aztán sok jószándékú ember könnyen javítható hibáit véltem felfedezni más beírásokban, erre oda is írogattam ezt-azt.
Mary_m vakmerőségeire írtam még komolyakat.
Aztán Bnetzgu felkért e topic elindítására.
Ez volt első lökés.

(Hogy mivé fajult, az más tészta.)

Ebben a pillanatban már nem biztos, hogy jó ötletnek tartja :))

Valahogy így.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:07
#376
Ahogy egy ismerosom fogalmazott, irkalhatok en ide barmit, ugyis tipikus magyar "kinek a f@#za nagyobb" verseny topic lesz ebbol is... igaza lett... koi veled meg egyertertek, tenyleg uj topic kene.... hogy egy ido utan abbol is az lehessen :DDDDD

Pedig az elejen en tenyleg elhittem, hogy ez jo lesz... micsoda egy naiv marha vagyok...
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:08
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#377
de aztán megjön ha láttok valamit ,oszt bejön mert arra megy ,amerre vártam!
egyébként miért van az hogy a daytreder.hu
ahogy megindult a TDT leírása az ugy ahogy
van be is halt sőt mára már a tökös gyerekek
mind elmentek!
talán sokat buktak vagy rájöttek hogy nem is olyan fasza gyerekek?
vagy megunták???

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:08
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#378
Dehogynem ,van mit vizsgálni.
Minél rövidebb a táv, annál nagyobb lutri az egész. Gondolom én. Tán joggal.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:09
#379
Juteszembe hasznaltok barmifajta grafikonrajzolo programot? Ha igen, akkor milyet, mennyibe kerul, stb. Gondolkodom egynek a beszerzesen, mert egyelore semmi ilyesmim nincs.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:10
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#380
néztem amultkor egy jó pár képet és kielemzést de arra jutottam hogy sokat buktak sőt ugy egyenlöen van a bukás és a nyerés is!
mert a kockáztatás a nyerés és a bukta eredménye de nem csak a nyerésé! :)

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:11
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#381
Nem vagy "naiv marha". Kizárt.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:14
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#382
amugy mondtad hogy a sok broker "átbaszot"
és akkor elhatároztad hogy elkezded egyedül!

a történet ugyan nem bizots hogy igy volt
de nem az a lényeg!

érdekes én az első perctöl kezdve nem foglakoztam brokikkal talán azért mert bizzok magamba?

vagy hiba és meg kell tanulni azt is?
az is igaz hogy vannak jó brokik azért sikeres valaki itt a forumon?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:16
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#383
otp vel szoros volt a kapcsolatod ?

akkor szerinted Spéder miért távozot???

jecub: ha gondoljátok nyithatunk másik topikot is!
felölem,nekem mindegy hogy hol koptatom a billyentyüzetetett :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:19
Előzmény: #383  Törölt felhasználó
#384
ja és szerinted ha olaj nem lesz drágább akkor a molnak befelegzet?

vagy lesz még benne mindenkép egy nagy felrántás?
mert ruhim elég érdekesek mondot és gondolom ő csak tudja bár ez jó szöveg,bevállt hogy az olaj ára elég csunyán fog kinézni! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:24
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#385
Ennek kb olyan 10 éve.
Akkor még nem volt internetes tőzsdézés, úgy kereskedtél, hogy bent a brókerirodában egy monitoron láttad az árfolyamot, és ordibáltál a brókerednek, hogy mit akarsz. az meg kapkodott ott szanaszét jobbra-balra.
Merthogy többen voltunk.

Nem gáz, ha a tanácsai nem jöttek be.(zömmel)
Nem gáz, ha az elemzők elemzései nem jöttek be.(zömmel)
Megtanulztam(remélem) , hogy mikor mit tegyek.

Az a gáz, hogy az internetes kereskedés miatt elszabadult a kereskedési kényszer, nincs ami gátat szabjon neki. Odaülsz, gép bekapcs, elolvasol 60 elemzést mára, látod Te nem úgy alakultál eddig ahogy ők jósolják a mai napot, erre eladsz. Jósolnak valami emelkedést, máris veszel. Ütöd az enter-t ész nélkül.

Ez már gáz.

Egyszerűen le kell szokni a kereskedési kényszerről, mert minden elmegy , ha nem TDT-zel, akkor meg szépen lassan megy el.

Ahogy egy előző beíró is utalt rá (naná, hogy egyetértek) a napi TA elemzések is a kereskedési kényszert erősitik az emberben.

Nem?



Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:25
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#386
"Dehogynem ,van mit vizsgálni.
Minél rövidebb a táv, annál nagyobb lutri az egész. Gondolom én. Tán joggal."

de ha veszünk egy távot és mondjuk te várod
500 rol 1000 re de nem megy csak minden nap fel 500 rol 750 re!
akokr ha énelkapok 3 hullámot mig te vársz a 1000 re akkor lehethogy beelőzlek nem?
bocs mondjuk 4 et mert több a broki díj! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:29
#387
Fiúk, az a baj ezekkel a topicokkal, hogy ha kezd kialakulni egy vita, különböző vélemények elhangzanak, akkor valaki elkezdi a saját teóriáját védeni, a másikéban meg keresni a hibát.
Szóval ilyen bizonyítási kényszer lesz úrrá egyeseken, ez elfajul, és átcsap személyeskedésbe, sértegetésbe, nem csak ezen a fórumon, máshol tapasztaltam.
Nekem pedig tetszene a vita, mert poziban ülve van az embernek egy elképzelése a saját részvényét illetően, és soxor nem látja meg a fától az erdőt,
Jó ha egy másik ember más szempontból rávilágít valamire, ami mondjuk kiszúrja a szememet és a csőlátásom miatt mégsem veszem észre, el kell gondolkodni azon, hogy érdemes e poziban maradni, vagy jobb időben váltani.
Úgyhogy csak vitázzatok, nem kell görcsösen bizonyítani.
Ott van koi, néha olyanokat zagyvál össze, jókat szórakozom rajta, de ha odafigyelsz, a másmilyen észjárásában is akad ráció.
(Valahogy egészen máshogy működik az agya, jópofa gyerek, nincs benne semmi rosszindulat, ha néha helyreteszik se sértődik meg, kicsit visszahúzódik, aztán folytatja tovább)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:30
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#388
értem tehát a kényszer vit rá hogy brokerezél na meg az egyeduralmuk akkor!

ez jó mert te láttod a régi rendszer hibáit
és joságát meg a z újnak is!
tehát te ugy gondolod hogy az egész piacot részben ez a kapkodás nyomja lantba!
vélemélnyem:ez igaz!
de ha felgyorsul a világ akko rez lesz belöle!
persze ha néhány okos emeber mint mondjuk csányi adna be ökleteket a bét nek akkor lehet hogy lenne feljödés is!
pld 5 db feletti tételek lehetnek csak!

na de menjünk tovább mert külföldön az ineternet már kurva régen nyomja magát a tözsdére !
ha viszük tovább a gondolatott akkor valoszinü hogy az amerikai piacon is ez lehet a gáz?
ezért tünek el a "tökös "gyerekek.

de marah bonyolultá válik igy a dolog mert nyugaton én már hallotam arrol is hogy befolyásolják még azt is amit nem kéne!
tehát terror akciok stb!
lassan a nagy kapitalizácioban már mi is itt tartunk! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:31
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#389
Nem tudom miért távozott. Nem tartom lényegi infónak.

A Mol-nak ilyen szoros köze nem kellene hogy legyen az olaj árával.

Van itt a Mol-ban egy(több) nagy kiszálló. Amíg nem végzett, nem lesz emelkedés.
Van aki ezt a rengeteget megvegye.

Emiatt inkább felre tippelek. Nem tudom mikor.

A beszámolót azért meg kéne várnom.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:32
Előzmény: #388  Törölt felhasználó
#390
"Az a gáz, hogy az internetes kereskedés miatt elszabadult a kereskedési kényszer, nincs ami gátat szabjon neki. Odaülsz, gép bekapcs, elolvasol 60 elemzést mára, látod Te nem úgy alakultál eddig ahogy ők jósolják a mai napot, erre eladsz. Jósolnak valami emelkedést, máris veszel. Ütöd az enter-t ész nélkül"
lehet hogy igy jön le neked amugy de sajna nekem is!
de mit lehet ez elen tenni???
mert hát a virágnak megtiltani nem lehet.... hogy ha pénze van akkor azt tegyen amit lehet!!! :)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:39
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#391
Van itt a Mol-ban egy(több) nagy kiszálló. Amíg nem végzett, nem lesz emelkedés.
Van aki ezt a rengeteget megvegye.

gondolom ez még a régi rendszerböl láttad amikor szembesültél nem csak virtuálisan az emeberekkel az az a bszálló nagy befektetökkel és ott elkaptál egy két megjegyzést vagy ilyesmit!

mert itt a parketen nincs se egy füles vagy egy félrekapott pillantás meg ilyenek!
tehát olyan messze vagyunk a moltol fizikálisan meg a befektetökböl hogy az nem semmi! :))
ez mondjuk elég nagy gáz!
persze a brokiknál a táborukban persze ami egyre kisebb lesz ez szép csendben behal mert a pletyka néha még a városban vagy a faluban is fontosabb mint hogy mi volt a barátok köztben! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:40
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#392
Nézd meg másik topicot, az első kritikámra már nagyszájú hangember voltam.

Szerintem érveltem. Legalábbis próbáltam.
Vagy nem látom hogy a tesztoszteron vezérelt?

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:45
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#393
Lehet, ezen még nem gondolkodtam.
Automatikusan odaképzelem a személyt , aki egy utasítással azonnal kikap 10 000 tételt ha felbukkan a vételi sávjában?
A nagy pénz sosem téved. (tőzsdéről veszélünk) De nem is 2 hétre tervez.

Az van előttem amikor on-line látom, hogy irdatlan sok pénz bevásárol a Mol-ból most, és tervszerúen teszik.
Ha lúzerek bukom én is.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:46
#394
ezért írtam korábban, hogy folytasd
szeretem olvasni a klf, véleményeket, mert rávilágítanak bizonyos dolgokra,
legalább elgondolkodom, megvizsgálom a stratégiámat, stb. stb.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:46
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#395
kata111!
ismerem a helyzetedet!
tudom milyen nehéz neked elmondtad hogy
mik az életkörlményed és ez még most is elöttem van!
talán remélem egyszer te is laza leszel majd ha a környezeted pizitív irányba változik!
de tudod hogy mire gondolok?
a legnehezebb dolgod neked van mondjuk matgab után csak és pont miattad írogatok ide hogy segítsünk neked jó nem csak én hanem sokan mások is!
modjuk te már tudod hogy az olvasotak után mit kell csinálni!
kivánom neked hogy tamulj sokat legyen még több pénzed és segíts másokon mert akkor isten is megsegít!
de amugy szerintem már ez is szerencse hogy ezt a bevételi forrást is megtaláltad mert ilyen nehéz helyzetben neked igazán oda kell figyelned nálad hibának helye nincs!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:48
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#396
koi, valakivel összekeversz?
PImre 2007. 01. 22. 18:49
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#397
Dehogynem, olvasd el, amit írtál! :-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:59
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#398
lehet! :))
de nem biztos!
vagy volt már kata 11 is?
ezt a múltkor már beszéltük és akkor
megerősítetél!
ez olyanmint jecub se emlékezet a szalma kalapra! :))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:00
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#399
na szóval szerintem minden összegnek megvan a a megfelelő időtávja!
mert a te helyzeted értehtő is mert akkora a broki díj hogy nem éri meg ki be rakosgatni!
már 5 misi felett sem igazán én kiszámoltam!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 19:04
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#400
de nem lehet hogy a nagy pénz is téved ebben a tárgyailagoság nélküli világban!
tehát az emlitett hibádat
azaz hogy az online kereskedés tönkrevágta a bét et!
nem lehet hogy ez a nagy tökére is hatással van?
tehát megöli a nagy pörgéseket!
mert az tény hogy a tözsde már nem olyanmint régen!
na és az is lehet hogy bármennyire is nem szeretnék az "olcsó" tömeg cikk megöli a forgalmat !a jó minöségü forgalamt!
mit a kínai piac! nem?

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek