Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 22:58
Előzmény: #8178  Törölt felhasználó
#8180
OTP, MOL - ezek akkor veszegettek sajat rv-t amikor az alternativak (pl. felvasarlas) tul draga volt a nemzetközi HBO/LBO aktivitasnak köszönhetöen. Sajat reszvenyeiket jo befektetesnek tartottak, es ebben igazuk is lett. Eddig a "naiv duma"...

Kellett a srv a management-opciok miatt (is) meg mert sajat reszvenyeik erteket is igy tudtak gyarapitani. Ha piacra dobnak, jelentös diszkonttal tudnak csak, am ha felvasarolja egy nagy, inkabb premiummal adhatnak tul rajta. Az en meglatasom szerint ez valoszinüve teszi, hogy igy akarnak kiszallni, es olyan "növekedesi sztoriba" fektetni, ami -ellentetben a MOL-lal meg az OTP-vel- meg erösen feljövöben van - habar nem sietik el, mert azert e 2 meg nincs tul a zeniten. Sztem azert betonoztak be magukat, mert javitjak az alkupoziciot. Abban 1etertek, hogy valoszinüleg jobb arat fognak majd kapni a nagyok a kicsiknel - a gyakorlat is ezt mutatja.

Az srv elsösorban a management erdekeit szolgalja, de masodsorban paternalizmus is :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 22:49
Előzmény: #8178  Törölt felhasználó
#8179
Egy normális cég részvényt bocsájt ki, hogy tőkéhez jusson. A MOL fordítva cselekszik, saját részvényt vesz, hogy elkúrja a nyereségét és hitelt vegyen fel.
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 22:09
Előzmény: #8143  Törölt felhasználó
#8178
mert nem a tőzsdei logika számít. a menedzsment feladata normális esetben, hogy a részvényesi értéket maximalizálja (ezt Csák kezdte mondogatni).
namármost. a MOL a srv vásárlással nem a tulajdonosok érdekét szolgálja, hanem a menezsmentét. és ezt Neked is, mint tukajdonos figyelembe kell venned. a menedzement számodra kockázat. persze a kockázat nemcsak lefelé mutathat az árfolyamban, hanem felfelé is. De mindenképpen logikátlan, ha eltekintünk Csányi-Hernádi saját érdekétől. Mit is diktálna a tőzsdei logika: ha a MOL tele van zsével és nem tud azzal mit kezdeni, akkor ossza szét a zsét a részvényesek között. Ha tud vele mit kezdeni (beruházások, akvizíciók), akkor tegye azt. De amit most csinál, azzal egyszerűen azt üzente a tulajdonosoknak - Neked is - Csányi és Hernádi mester, hogy bekaphatjátok. Ráadásul a kormány és a fidezs is befeküdt nekik. Ennyit arról, hogy Csányinak mekkora hatalma van. Mit is akarok mondani. Majd elfelejtettem, mert ez a sztori mindig kicsapja a biztosítékot nálam. Szóval: amelyik menedzsment nem a tulajok érdekét nézi, azt a menedzsmentet el kell zavarni. Ha beleszólni ebbe nem tudsu, akkor el kell adni a papírt (mert a fundamentum egyik lényeges eleme sérült). Az persze más kérdés, ha felvásárlásra spekulálsz. Utóbbi esetben se felejtsd el, hogy látva a menedzsment külön érdekét: a vételár jelentős része nem a részvényesekhez, hanem egy offshore cégbe érkezik majd.

neomodel 2007. 10. 01. 22:09
Előzmény: #8175  Törölt felhasználó
#8177
Én sehol sem láttam bankcsődöt mostanában.
Néhány bank hedge fundjai vesztettek pénzt, meg elküldtek néhány ezer naplopó ügyinzézőt, aztán elárvereznek lakásokat, (olyanokét akik általában semmit nem tesznek a vég bekövetkeztének elhárítására, pedig rengeteg lehetőséget kapnak a végóra előtt), meg a bankok kicsit jobban odafigyelnek a lelkes delikvens reputációjára, akinek most azonnal kell a pénz, bármi áron, hogy jövőre miből adja meg a tartozását, nem érdekli. Soha nem is fogja. Ilyenek.
Aztán, hogy jövőre olcsóbb lesz az ingatlan? Mint a világon mindenhol, vannak olyan szegmensei az ingatlanoknak amelyek elszenvedhetnek áresést, ezek általában is rossz és nem túl értékes területeken vannak, vagy túl sokan spekuláltak ugyanarra a területre (lást spanyol üdülőövezet) de tapasztalatom szerint a normális desztinációban található házak, lakások ára nem fog csökkenni. Nem szokott. Eddig tartott az ócsó ebéd a hitelnyújtás területén. Sokak szerint. Szerintem meg nem. Nézd meg a mi kis hazánkban elindult 1-2 hónapja elindult folyamatokat. Én figyelem a hitellehetőségeket, egyre olcsóbbak, és egyre gyilkosabb a verseny. Van még tartalék a delikvensekben, itt is ott is. Mindenki zabál, amíg lehet.
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 22:02
Előzmény: #8175  Törölt felhasználó
#8176
citygroup +2,5%, UBS +3,0%. Bravó.
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:47
Előzmény: #8173  Törölt felhasználó
#8175
diszkont kincstárjegy
banyaiz 2007. 10. 01. 21:47
Előzmény: #8170  Törölt felhasználó
#8174
Az ingatlanpiacnak egy időre annyi, az biztos. Ez gazdasági lassuláshoz vezet, amit kamatvágással próbálnak megoldani. Az infláció alakulása is kérdéses.

Kostolányinak van egy-két érdekes gondolata a recesszió és tőzsde kapcsolatáról. Valamint a bankcsődökről, bankok válságáról. Elég időszerűek ezek. Szvsz. :)

Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:46
#8173
miaz a DKJ?
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:44
Előzmény: #8169  banyaiz
#8172
pénzpiaci hiánya engem is rémítően zavar equitasnal. anno ebrokinal ha 1-3hét pl nincs net csak nyaralás vagy vizsgaidőszak volt jovolt oda betolni a pénzt oszt "levanszarva"

vkinek ere vmi 5lete? tudom vegyek belölle 6/29fts humit. :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:41
Előzmény: #8170  Törölt felhasználó
#8171
Korrekció nélkül emelkednek. Én sem adnék el, inkább tolnám utána a szűk stopomat amíg lehet. (DOW)
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:34
Előzmény: #8169  banyaiz
#8170
Amcsiban árazzák a következő kamatcsökkentést. Milyen hatása van ennek a lakásárakra? Én biztos nem vennék fel hitelt, ha valószínűsíthetem, hogy jövőre olcsóbb lesz a hitel. Én biztos nem vennék lakást, ha valószínűsíthetem, hogy jövőre olcsóbb lesz. Márpedig az átlagember megvárja a fordulatokat, a bizonyítékot. Ki fektet egy zsugorodó ingatlanpiacba? Az inflációt meg próbálják elfelejtetni. Nem véletlenül akar az EKB is emelni, bár ők sem tudják már, hogy mi lenne a jó. A recessziótól való félelemnek szintén van recesszió gerjesztő hatása. Márpedig a kamatcsökkentések gerjesztik a recessziótól való félelmet.

Mitől fog esni a tőzsde? Ha többen félnek a visszaeséstől, mint bíznak a további emelkedésben. Csak kell valaki, aki megindítja a stopokat. Szavazz a marketwatch.comon és meglátod, hogy az optimista amcsik mit várnak októbertől. A kezdőlapon van. Van felette egy jó cikk is 87-ről és 07-ről.

Greenspan is 3x% esélyt lát a recesszióra, de ha nem is következik be, akkor sem lesz túl sok okunk az optimizmusra. De még sok érdekeset mondott mostanában könyvével kapcsolatban.
banyaiz 2007. 10. 01. 21:12
Előzmény: #8160  Törölt felhasználó
#8169
Szia Outsider30!

Más a véleményem a nemzetközi helyzetről, lavináról, de erről már írtam néhányszor az elmúlt hónapban.

Brókerem egy kivételes példány lehet, mert nagyon sokszor lebeszél, vagy megpróbál lebeszélni olyan dolgokról amin ő sokat keresne, és úgy nagy általánosságban elég sokszor mond jókat, ezért meghallgatom, gondolatait aztán maximum az ellenkezőjét teszem ha úgy alakul, vagy nem....

A 13 -as OTP P/E most OK, de milyen árfolyam mellett lesz egy év múlva 13-as P/E az OTP-ben ez a nagy kérdés szvsz...

Nincs pénzpiaci az Equtasnál ez elég gáz. Más nem igényli, vagy mi lehet ennek az oka? Nem értem.
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:11
Előzmény: #8166  Törölt felhasználó
#8168
minden ,azért a blogért van!
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:10
Előzmény: #8160  Törölt felhasználó
#8167
mit tudtok arrol hol mit fogadnak el fedezetként?
én példul határidőhöz állampapírt használok most még csak másodlagosként és nem 100%-ban az elsődleges fedezettként való használatára még várok. mivel egy kis kamat hozzácsapódik a tőzsdés pénzhez.
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:08
Előzmény: #8165  stoky
#8166
stoky!
szeretnél a blogba bekerülni ,mi?:)))
stoky 2007. 10. 01. 21:05
Előzmény: #8158  Törölt felhasználó
#8165
keleten a helyzet változatlan
van egy kis hang seng longom 22k ról..
tokió épp kitörés elött ..
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:04
Előzmény: #8163  Törölt felhasználó
#8164
Veszélyes aszteroida közeledik
2007. október 01. 20:52 | Utolsó módosítás:2007. október 01. 20:53
küldés
nyomtatás
betűméret

Egy aszteroida 2029-ben vészesen megközelíti a Földet, és hét évvel később az ütközés veszélye is fennáll, de elhárítható - mondta el hétfőn Moszkvában újságírók előtt Borisz Susztov, az Orosz Tudományos Akadémia csillagászati intézetének vezetője kollégái számításaira hivatkozva.

Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:03
Előzmény: #8160  Törölt felhasználó
#8163
Nem vettem magamra, csak nem akartam, hogy mindketten rosszabbul aludjunk. Jó éjszakát.
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:02
Előzmény: #8161  Törölt felhasználó
#8162
rénk=ránk!!

egzotikus jobban rosszban barátok köztös???
szerintem???
Törölt felhasználó 2007. 10. 01. 21:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#8161
ez olyanhatással lesz rénk mint az iraki háború volt!
de ezt msn nen is megkérdezheted volna! :))

láttod hogy itt a barátok közt megy! :))

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek