Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 22. 10:38
Előzmény: #312  PImre
#320
PImre:milyen összeesküvéselmélet???? Ez engem is érdekelne....
Amugy igen,"valoban" csak 2-3honapja irogatok... :) Na nem mintha számitana....

DLPH
66%... :DDDDDD

Ugy látom jól bele tenyereltem a lecsoba.... :)
Tod mit?Igazad van!

(SE broker se elemző nem vagyok, legalábbis szemellenzős TA elemző nem vagyok... Spekuláns vagyok, kő kemény spekuláns)
Még jobban beleolvastam a topikodba... Nagy igazságokat mondasz az biztos... a föld gömbölyü, a kerék gurul, kocka szögletes... Aki még annyira is lusta hogy ezeket megtanulja az NE TŐZSDÉZZEN!!!ÉS NE OLVASSON ÁLTALAD JOSLATOKNAK TITULÁLT MUNKÁKAT! Inkább vegyen valami alapot, vagy termöföldet...
Egy biztos te nem fox tévedni sose, mert nem modasz semmit... Majd kiváncsi leszek 2év mulva is itt osztod e az észt és ha igen mi lesz azokkal akik ma isszák szavaid... )
További sok sikert, sok pénzt
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 10:36
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#319
nem kaptam meg sem tegnap este, sem most :-((
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 10:29
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#318
Felebarátaim a Mol-ban!
Remegő kezekre ülni, elmenni monitor mellől, hóvirágot szedni, színházba menni, nyugton maradni. Nem akarni mindjárt eladni!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 10:12
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#317
Átküldtem teganap este. Most újra.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 09:09
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#316
DLPH!

Átküldöd a mailt?

Köszi
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 08:09
#315
bpmcwap!

Légyszives DLPH-t nem bántani és piszkálni, mert nekünk kezdőknek igen sokat segít és nagyon hasznos tanácsokkal lát el!!
Köszönjük neki és várjuk a további tanácsait, ötleteit!
Inkább Te is hallgatnál rá!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 02:23
Előzmény: #312  PImre
#314
Kösz Imre.
Nézd, nem az "húz fel" ami rám nézve lenne veszélyes. Nem ma kezdtem ( az életet sem).
Csak félő, túl sokan túl sokat fektetnek be emiatt. De nem is ez a baj, hanem túl gyakran! És ez a brokiknak jó, másnak nem. Nem kell magyarázni.
Szomorúan látom, mekkora tekintéllyel bíró egyáltalán nem hatékony "jósda" alakult itt ki hazánkban az elmúlt 10 évben.

Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 02:18
Előzmény: #281  bpmcwap
#313
Kupánvágom magam ha még egyet emiatt írok, de újra végigolvasva észrevettem: hiszen elhangzik itt a lényeg! Idézet:
"Látom szapulod rendesen az összes elemzőt de eggyikkel szembe sem teszel le semmit-értsd: pl a jövőheti várakozásaid, papirokban miért, meddig stb..."
Na ez az !
Kit érdekel a jövő heti várakozás? Akit igen, annak annyi. Ha nem most, holnap.
5-10 év-befektető 1-2 -év spekuláns
3 hónap - rendkívül nagy kockázatú spekuláns 1 hét - lutri és sok-sok brokilóvé.
Nem én találtam ki, csak elhiszem és tapasztaltam.
Egy hétre sem lehet jósolni, nemhogy másnapra! Kivéve ha minden zöld vagy piros előző nap. De az meg nyilvánvaló.
Bárki statisztikázza le az elemzői várakozásokat 1 hónapig, és nézze meg a jóslatok helyességének az arányát.
Legyen 66 % (képtelenség, túl sok, de tegyük fel)
Uraim, ha én kalapácsgyártó szakmunkás vagyok, és minden harmadik kalapácsom selejt, akkor meddíg leszek munkaviszonyban?
Esküszöm, mint az ókori Egyiptom papjai.
Hány befektető tudná elmondani e pillanatban magáról, hogy ahelyett amit x ideig csinált, ha ül a seggén és semmit sem tesz több pénze lenne?
Részemről ennyit erről.

PImre 2007. 01. 22. 01:54
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
Egyébként ne húzd fel magad bpmcwap véleményén! Furcsa egy alkat. Amikor az első (?) írásaival találkoztam itt pár hónapja (ha korábban is írt, akkor az elkerülte a figyelmemet), elsőre egész rokonszenves volt (emlékeim szerint egyébként nem bróker, és nem is elemző, de lehet, hogy rosszul emlékszem).
És kifejezetten sértőnek találtam, amikor valaki megjegyezte, hogy azért nem semmi, hogy valaki ilyen nick nevet választ. Annál is inkább, mert sejtettem, hogy ez valami számítástechnikai/mobiltelefonos utalás.

Aztán jött a meglepetés. Bpmc barátunk írásaiban emlékeim szerint 2-3 hónapja egyre több esetben jelentek meg összeesküvés elméletes szélsőséges, tőzsdétől idegen hozzászólások.
Csodálkoztam, és találgattam, hogy vajon ez a nick ugyanazt a személyt takarja-e, akit korábban olvastam.
Ezt most sem tudom. És nem is kérdeztem rá.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 01:31
Előzmény: #310  PImre
#311
Ne viccelj!
Köszi mindenki nevében (gondolom) a segítségedet.
Szia!
PImre 2007. 01. 22. 01:28
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
Igen, ezt viszont én néztem el. Bocs.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 01:28
Előzmény: #307  PImre
#309
Sikerült.A státusza "nem rendelhető".

PImre 2007. 01. 22. 01:26
Előzmény: #307  PImre
#308
Na ez már majdnem összejött. Sajnos a link szövegébe bekerült a záró zárójel, meg egy vessző. Ezek törlése után valóban elérhető az áruház, és kereshető a könyv.
Hát nem volt könnyű.
PImre 2007. 01. 22. 01:23
Előzmény: #305  PImre
#307
Na az előző link nem jött össze. Akkor javaslom, hívd meg magát a könyváruházat (link és ott próbálj meg rákeresni a címre (tőzsdepszichológia). Nekem így összejött.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 01:20
Előzmény: #305  PImre
#306
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A linkre kattintva a tűzfalam és vírusirtóm fertőzött fájlt jelez.
PImre 2007. 01. 22. 01:17
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#305
A kostolany könyvre rákerestem a neten. Ezt találtam (nem tudok semmit a könyváruházról, aki árulja): link Szerintem elviselhető áron adja. Nézd meg!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 01:13
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#304
Ha tévedtem, és összkeverlek valakivel akkor is tartom amit mondtam.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:57
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#303
Köszönöm, lehet hogy félreértettem.

Arra céloztam, hogy a nagyobb tőke valószínűleg már eddig elért hozam eredménye.
Az összefoglalásról, szívesen megteszem, de nem tudom mennyi helyet foglal el, és szerénytelennek is tűnhet! Nem tenné ezt meg valaki más ha a többség egyetért ezzel?

Paramentes, magabiztos, önálló, és sikeres kereskedést kívánok Nektek. Jó éjt.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:53
Előzmény: #289  ingcapa
#302
Igen...igen...
Emlékszem, más topicokban olvastam hébe-kórba ezt-azt tőled, és emlékszem, bölcs beírásaid vannak, másoknak korrekt véleményeket írsz. Ez maradt meg emlékként bennem.

Ezt NEM visszakedvességnek szánom, hanem a hullámhossz-azonosság oka lehet ez, ezért említem.

A véleményed köszönöm. Sokat számít.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:45
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#301
Köszönöm!
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:43
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#300
Most itt csinálom a reklámot... No mindegy...

www.chartcenter.hu és/vagy
www.trendlines.hu/index.php és/vagy
www.tozsdeklub.com/napi.html

Equitas ügyfeleinek bónusz járnak Babics Egon úr elemzései.

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:39
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#299
Vennék, de nem tudok (szubjektum)

Szinte nincs eladó részvény (ez objektív) . Néha borítanak. ( ez is objektí) De vevőnek egy ilyen kis papírba beállni... Hoppon marad az ember.

Egy nagyobb világvége hangulatban be fogok vásárolni.

Szubjektív : nem tűnik reálisnak, hogy lufi vagy spekuláció emeli. Olvastam róla ezt-azt,
zömmel meggyőzőeket. Ha tévedek, és ez lufi volt, akkor a köv. up valószínűleg nem az lesz. (szubjektív)

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:38
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#298
:)))
És ilyet hol találok?
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:32
Előzmény: #294  Tycoon
#297
Valószínűleg kölcsönözhető:
Budapesti Corvinus Egyetem Központi Könyvtára. Nem tudom én sem hol lehetne megvásárolni.

Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 00:21
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#296
:)))
Magyarul technikai analízis, olyan mint a függvényanalízis, a nevükben legalábbis hasonlóak. :)))
Az elemzők outputja = TA.

Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 23:44
Előzmény: #294  Tycoon
#295
Bocsássatok meg tudatlanságomért, de elárulná valaki ki az a TA!!!
Tycoon 2007. 01. 21. 22:21
#294
sajna én is nézegettem a könyveit, de nagyrészt már fél éve sem voltak elérhetőek. remélem még kiadják őket újra, vagy marad a könyvtár és az antikvárium.
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 22:21
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293
Digo pénteki vizsgád eredményéről leszel szíves beszámolni LINDA topicban!!!

Ott kapsz választ kérdésedre!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 22:15
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#292
Hello!

Gondoltam írok pár sort, mert nagy nekem is az egóm! :)

Semmi gond nincs azzal, hogy ha 2 ember nem ért egyet, és összevitatkoznak, amíg ezt kulturált formában, normális hangnemben, nem személyeskedve teszik!
Gondolok arra, hogy a kedves kritikus kollégának is főleg arra kéne koncentrálnia, hogy a kezdők arra kiváncsiak, hogy ő honnan sajátította el az elemzések technikáját, és mi alapján tőzsdézik!
Azért az valószínű, hogy senki sem a fórumok beírásai alapján kereskedik, csak megfogad pár tanácsot, észrevételt, árszintet!

A technikai elemzésnek én sem vagyok nagy híve, mert mint "befektető" kezdtem el, és a TA a rövid távú kereskedéshez jó! A spekuláns hírek alapján kereskedik, a befektető a fundamentumok alapján!
De szerintem a TA is csak a pszichológia miatt müködik, tehát ha azonosan gondolkodnak a piaci szereplők, akkor azonos irányba megy a piac, de ha bejön valami hír, vagy új piaci szereplő, akkor ez megdől!

DLPH: félreértetted a hozamot, mert szerintem úgy értette, hogy az számít, hogy hány % hozamot érsz el a befektetett tőkéddel függetlenül attól, hogy nagy pénzzel, vagy kis pénzzel rendelkezel!

Csinálsz DLPH majd néha összefoglalásokat, mert néha lemaradok a beírásokról, mert elég sokan írnak a topicba, és lusta vagyok végignyálazni az egészet! Előre is köszi!

u.i.: Tudja valaki, hogy hol lehet megveni: Anré Kostolany: Tőzsdepszichológia c. könyvét? Mert én sehol sem találom!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 21:43
#291
Kicsit elhúzok és máris egymásnak esnek a nagyfiúk.
Hát Uraim milyen példát mutattok itt a lelkes kis csapatnak!

Viselkedjetek jól mert megmondalak titeket az Anyunak!!! :-)
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 21:41
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#290
DLPH.
A véleményedre lennék kiváncsi a tvk-val kapcsolatban.
Köszi.
ingcapa 2007. 01. 21. 21:39
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Dlph! Én szivesen olvasgatlak. Ha számít a véleményem, jók az írásaid, de nekem túl cizelláltak! Aki akar tanulhat belőle, a bírálatokat meg le kell szarni nagyívben! Hajrá dlph!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 20:58
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Nyugi.
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 20:46
Előzmény: #281  bpmcwap
#287
Nézd pajtás!
Ha már szabad így mondanom a magam 42 évével , vagy legyen pajti!
Programtervező-matematikus lévén tudok logikusan gondolkodni. Ha ez szerénytelenség volt, ám legyen.

Nincs itt semmi baj azon kívül, hogy érdemben EGYETLEN állításomat sem cáfoltad meg. Nem azzal foglalkozol AMIT mondtam, hanem azzal, hogy ugyan milyen ember lehetek én?

És szépen leértékelsz. A kimerítő pszichológia elemzésedért külön köszönet.

Igen kb 8 éve kb 10 milliót kivettek az elemzők a zsebemből (és a brokik).
Nem tegnap volt. Mellé.

Ha nem láttam volna, hogy ebben a fórumban megy a hülyítés, bizony nem írtam volna be. Mellé.

Én pénzt gyűjtök, nem topicocat vagy híveket. Ajánlom ezt mindenkinek. Az én koromban hidd el, ezek az ovis dolgok már elmúlnak.

Gyakorlatilag szinte mindenben tévedsz.

Az életemet nem a tőzsde teszi ki hanem a hivatásom, és a szeretteim, a családom, a gyermekeim. Mellé.

Azt írod, mellesleg elszóltam magam. Elfelejtetted közölni, hogy miért is? Állítás, indok nélkül. Kösz.

Stratégiát próbálok a fejekbe pupálni, igen,
A pumpálni azért fura de mondjuk így, ha ez tetszetősebb.Igen, ennek valóban semmi köze az elemzésekhez.

Kosztolány és Soros tőzsdéről szóló munkáit ajánlom melegen figyelmedbe. Az elemzők véleményének hatása az akcióikra -> nulla.
A saját stratégiáiknak a hatása az akcióikra --> 100 %. nem azért hiszem el , mert ők mondták, hanem mert magam is e szerint gyarapodok.

Kosztolány egyenesen kávézaccból jósláshoz hasonlítja munkásságotokat.
Én is.
Az a baj, hogy ha egyáltalán erre rájön valaki, addigra egy csomó pénze elúszott. És a kezdők igenis hallgatnak Rátok.
Igen, egyetlen "elemzést" sen írtam. Mert semmi értelmét nem látom. Ennyire egyszerű.

Tessék felelősen jósolni a közeljövőre, vagy semmit sem csinálni.

Ezekre a paranoid klón, meg legomboltak dolgokra no komment.

Hogy én tűntem fel hirtelen a semmiből? Számomra Ti tettétek ezt. Ha szabad így mondanom : én már itt vagyok egy ideje...

Hogy a pénz nem számít a tőzsdén? Hanem a hozam? Most erre mit mondjak? Bravó.
Gyermekien naív. Az egyetlen ami számít.
A hozam hozadéka a pénz. Nem?

Hogy én villogok? Jól hangzik. De nem igaz, Mindegy, gondold ezt.

Azt mondod ahelyett hogy a kérdésedre válaszolnék, Veled foglalkozom. Egyetlen kérdést sem tettél fel, mire kellene válaszolnom?

Ellenben engem leértékeltél, mint embert.

Utolsó állításoddal egyetéretek.
Igen, esetleg egy hangyányit másokon segíteni, az bizony nekem lelki támasz. Helyesebben jó érzés. Így önző módon itt szórakozok ebben a fórumban.

De most belenyúltam a mézes bödönbe, lett is nagy ribillió.

Soha , semmikor nem sugalltam senkinek, hogy mit kezdjen a TA elemzésekkel.
Arról beszéltem, hogy ÉN mit kezdek velük. Semmit. Egyetlen a tőzsdén meggazdagodott elemzőről nem tudok. Havi fizetésért jósolnak, a kisbefektetők jelentős része pedig a kis megtakarított pénzét viszi a vásárra. Ezért legyetek felelősek!
A kisbefektető pedig gondolkodjon, mielőtt dönt.
Ennyire egyszerű. Gondolkodjon. ez az egyetlen, amire mindenkit bíztatok.

Biztos lehetsz abban, hogy a magam szerény módján igyekszem majd ezt továbbra
is elérni. Vagy nem szerény, ahogy tetszik.

HA ÉRDEMI reakciód, ellenérved van bármelyik állításomra amit a szalonban tettem, érdemben reagálni fogok rá.

A további sértegetésekre nem reagálok.

Üdvözlettel:

Tycoon 2007. 01. 21. 19:17
#286
a mankó témához egy gondolat: nekem mindig biztató, amikor van egy elgondolásom valamelyik részvényrõl, és valaki olyan aki nálam sokkal jobban ért hozzá hasonlókat mond a témában. ez persze még nem jelenti azt, hogy akár nekem, akár neki igaza lesz.

valahogy igy kezdtem el tõzsdézni is. beszélgettem nálam sokkal hozzáértõbbekkel (és persze sikeresebbekkel), és gyakran mondták, hogy nem rosszak a meglátásaim, nem gondolkozom rossz vonalak mentén.

Az persze egy teljesen másik kérdés, amikor valaki beirja a fórumon, hogy meneküljetek, itt a vég (esetleg a forditottja, mindenki vásároljon mint a gõzgép), és erre egy pár tucat ember ész nélkül, gondolkodás nélkül követi.

Valahol nagyon meg tudom érteni azokat, akik nagyon óvatosan bánnak 1-1 konkrét tanáccsal, mert sokaknak már a célzás is elég, hogy kövessék...
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 18:05
Előzmény: #284  bpmcwap
#285
A mankók,nekünk,nekem irányt adnak,és ennyi elég.
Nem hagyatkozunk teljesen a mankókra.
Van nekünk saját lábunk is.
Lehet,hogy egy kicsit gyengécske,de egy baba sem futott még ki a szülőszobából!
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 21. 17:59
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#284
mielőtt elszaporodnak a védelemre kelések... szvsz nem kell DLPHnak a védelmére kellni, bizom benne hogy ezt ő is tudja... :)
Mi csak eszmét cserélünk és ahogy én is irtam jómagam is elismerem amit csinál, de nem mindenben értek vele egyet... Még annyit tennék hozzá novellámhoz-de főként a másik topikban irtakra válaszolva- és egyuttal reagálva jonasjozsef hszére is, hogy jó dolog a manko csak van vele két nagyan nagy baj... az egyik, hogy sose tudjuk mikor csuzsik ki alólunk, a másik mivel rávagyunk utalva mert nem értünk hozzá, nem biztos hogy a legmegfelelőbbre támaszkodunk(és ezalatt kőkeményen értem önmagamat is!!!) Minden hszt, elemzést,joslatot, stb bármennyire is jóindulatunak látszik fentartásokkal kell kezelni!!!Ha erre nem képes az user akkor nem szabad mankora támaszkodni, ha képes akkor megkérdőjelezi a manko jogosultságát... :) Na ebből jöjjek ki... :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 17:44
Előzmény: #281  bpmcwap
#283
bpmcwap,szia.
Védelmére kelek DLPH-nak.
Ezt a topikot nem ő kezdeményezte,megkérték rá!
A cim sem az ő ötlete volt,azt is az találta ki,aki a topikot.
DLPH csak segit.
Lehet,hogy neked már nem tud segiteni,de a magamfajta sok zöldfülűnek igenis segitség ez a topik.
Olvasom a te irásaidat is,és azokból is sokat tanulok.
Köszönjük nektek,hogy karöltve pátyolgattok minket!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 17:18
Előzmény: #281  bpmcwap
#282
Nem azért a 2 fillért mondom, de DLPH írományi igen hasznosak, és nem csak én, hanem még jónéhányan hálásak vagyunk azért, amit ír és ahogyan leírja! Érthető, hasznos, és hatékony!
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 21. 17:13
#281
Mindenek előtt eszem ágában sem volt benézni ebbe a topikba a cime alapján... Számomra tulságosan sokat mondo volt... nem helytállo, satöbbi... gázos na... mindegy... most vettem a fáratságot... Továbbra is tartom az álláspontom, bár elismerem hogy leteszel valamit az asztalra... Startégiát probálsz a fejekbe pumpálni, aminek szvsz semmi köze az elemzéshez... Látom szapulod rendesen az összes elemzőt de eggyikkel szembe sem teszel le semmit-értsd: pl a jövőheti várakozásaid, papirokban miért, meddig stb... azért azt se felejtsd el hogy aki dolgozik az hibázik is és azért nem feltételezném hogy az elemzők nagyrésze büfire mondana be majd mindent...
Mellesleg sajnálom, mert elszoltad magad.... Érdekes egy ember lehetsz hallod e... Ha nem veszed magadra leirnám hogy milyennek ismertelek meg:
Nagyon okos vagy de messziről sem annyira inteligens, az elemzők munkáját kritizálod-sokkal egyet is értek, de nem igy, ahogy te ugyanakkor nem mutatsz fel egy elemzést sem. Szerintem egy elemző jól legombolhatott mostanában valamikor, mert hirtelen tüntél fel a semmiből-illetve lenne egy sanda gyanum hogy kinek a klonja lehetsz, de erre nem vennék mérget. Bár a szerénység köntösébe probálsz bujni szukséged van a reflektorra, van egy olyan gyanum ha nem vágtak volna át a palánkon eszed ágában se lenne ide irogatni, de most jöttél rá hogy az életedet a tőzsde teszi ki, ettől értesz hozzá annyira, ugyanakkor nem értem miért villogsz a pénzeddel és pláne miért nekem... Tudhatnád a pénz nem számit...még a tőzsdén sem... az abszolut lényeg a hozam!Azt meg már végkép nem értem miért irsz olyat hogy számomra fura hogy agodsz másokért...??? Te rám reagálsz ahelyett hogy a kérdésre reagálnál, mindesetre elgánsan háritasz az biztos... :)
Nem hiszem hogy én mindent tudok, azt sem hogy én esetleg jobban elemzek mint pl arp, hogy nálad jobban elemzek e az meg nem kérdés mert te nem elemzel csak az elemzéseket... :) Mindenesetre az amit ebben a topikban csinálsz-még ha csak futo hobort, idéglenes lelkitámasz (véleményem szerint számodra)-, BECSÜLENDŐ , hiszen starégiákat tanitani, nehezebb mint elemzésre oktatni, szal ezt mindenek felett becsülöm és további sok sikert hozzá(nem mintha lennék valaki, vagy számitana a véleményem). Bár vissza olvasva talán tulon tul személyes, de véleményem szerint le tudod kezelni és plusz tisztában vagy vele hogy nem az számit amit mondanak hanem aki mondja én meg senki vagyok... Egy oka van hogy rányomom a Mehet gombot:az pedig az hogy hallod amit mondok csak nem hogy nem érted de még vissza is kérdezel, pedig tök egyértelmü volt... SEMMI rossz indulat nincs e sorokban!
További sikeres tőzsdézést, sok pénzt és sok erőt a fejtágitásokhoz!
Törölt felhasználó 2007. 01. 20. 21:19
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#280
valóban nem Nóbel díjas, viszont Desmond M. Tutu érsek az, s ő korszakalkotó műnek minősíti a Tőkés társaságok világuralma c. munkáját
Törölt felhasználó 2007. 01. 20. 19:39
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#279
Megnéztem,valóban nem. Tévedtem. Igazad van.
Hogy nem fog, az nem kétséges.
Válaszomban nem arról beszéltem, hogy mit tartanék helyesnek, hanem ami most (sajnos) van. Erkölcsi hovatartozásom sugallmazása nélkül.

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan szóltál, hogy butaságot írtam.
Törölt felhasználó 2007. 01. 20. 19:39
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#278
DLPH jókat mond, javaslom, olvassák szorgalmasan a kezdők:)
Apróság, de:
"Azt kell eltalálnod, hogy a többi ember , a TÖBBSÉG mit fog MAJD gondolni. Akkor nyerhetsz."
A DT pont ezért pluszkockázatot tartalmaz, mert sokszor nem is a többség, hanem akár egyetlen nagyobb szereplő reakcióját ki kell találnod, előre, mert ilyen kis piacon elég egyetlen kisebb külföldi vagy akár közepes hazai intézmény és eltolja még a legnagyobbak árát is.
Törölt felhasználó 2007. 01. 20. 19:22
#277
Köszönöm a válaszodat. Majd holnap reflektálok, most csak annyit röviden, hogy rosszul tudod, David C. Korten nem kapott Nobel-díjat, és hogy őszinte legyek, nem is nagyon hiszem, hogy fog, hiszen ő az antiglobalista közgazdaságtan egyik tudós élharcosa, és ez manapság nem comme il faut. Különben van saját honlapja is: link

A közgazdászok közül nagyon figyelemre méltó még a már elhunyt Ernst F. Schumacher (link többek közt A kicsi szép (The Small is beautiful) című könyv szerzője, az ökológiai közgazdaságtan egyik alapító atyja, illetve nagyon érdekesnek találtam még Joel Bakan The Corporation c. művében kifejtett eszmefuttatásokat. Dennis Meadows pedig, gondolom, említenem sem kell.
Törölt felhasználó 2007. 01. 20. 19:22
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
Helyesen : úr és nem Úr. Nagybetűvel mást jelent. Elnézést kérek. Többször is hibáztam.
Törölt felhasználó 2007. 01. 20. 16:37
Előzmény: #274  Tycoon
#275
Elolvastam. Köszönöm. Világos. És "TECCIK IS ÉRTENI" :)

Ez a történet megér egy misét.
Hadd mondjam el kicsit hosszan,hogy látom én:

Klasszikus a probléma.

nézzük meg, mi a valóság, vizsgáljuk meg tényleg, hogy ha minden a reális értéken forogna és minden ember végre venné a fáradságot és ahelyett. hogy egy-egy pilótajátékba beszállna a tetőn, megértené már végre, hogy mindezek mögött valójában mi a fene is van???!!! Akkor aztán....

És itt kezdődik amit mondani szeretnék.

Mi lenne akkor aztán? Jó erőset korrigálna hirtelen minden minden irányba, és beállna egy új rend. Ez eddig rendben is volna, egy csomó résztvevő egy csomó veszteséget realizált.

Tovább mi lesz? Nem jönnek új vevők egyre többen? Nem fognak befektetni a tőzsdén? Nem szeretnének 10 évre vagy 3 napra minél magasabb hozamot? Nem indulna újra az elejétől minden? Nem lenne többé "kapzsi" , aki a könnyű pénzkereset reménye mellett vásárolna össze-vissza mindent? Nem az lenne újra azonnal a tőzsde mint most?

Szerintem igen. Ez az igen határozott véleményem.

Miért is?

David C. Korten szerint (egy Nobel díjas közgazdász) a világ első tőzsdéje a létezésének első 10 percében volt valamennyire közel a valóságból ésszerűen következő értékekkel.

Szubjektum : szerintem ez az egész nem valamiféle reálgazdasági tükröződést megmutatni kívánó erőfeszítésekről szól. Visszaköszön nekem Babics Úr nézőpontja is, aki vélhetően tökéletesen tisztában lehet azzal, hogy minek kéne lenni inkább ha a valóságot figyelembe vesszük, és hát ki az a "hülye" (bocsánat) aki még ebbe is belevesz??

Ezért ő mindent inkább lefelé vár.
Ha valaki az ő ajánlásai szerint kereskedne, évente két három pozíciót jó ha nyitna, és az első kis ereszkedésre azonnal el is adna még veszteségben is, mert innentől ez aztán bődületesen be fog zúgn minden.

Hogy ez egy lufi? Kit érdekel? Mikor nem volt az?

Nyilván vannak korrekciók, amikor a fáradt gőzt leeresztik, világgazdasági válságot az irányító gigatőke sem akar. Nem azért mert szegény többség akkor rosszul jár, hanem mert első törvényük a stabilitás. Bármilyen rendszer is alakuljon ki bárhol (politikai , gazdasági) az legyen miharabb stabil.
És maradjon minél tovább az.
A saját jól felfogott érdekük kívánja ezt.

A baj az, hogy Babics Úr és a többi , aki a nagy visszarendeződést várja és tartja ésszerűnek , nem mond rosszakat, mert ésszerűen ennek kéne bekövetkeznie, ugyanakkor rosszakat mond annak aki e szerint kereskedik, mert ez jellemzően nem következik be.
De ha ez meg is történik, akkor is villámgyorsan elindulna újra a lufi felfújása. Ugyanakkor "ne vegyél semmit mert esni fog, hiszen esnie kell!!!" nézőpontjával nem sokat segít itt a tőzsdén. Nem bántó szándékkal mondtam.

Szóval attól, hogy tökéletesen egyetértek azzal, hogy normális helyzetben hasonlóknak kéne már bekövetkeznie, mint amit a linkben található írás is közöl, ez itt a tőzsde, és szerény véleményem szerint nem így működik.
Nagyon ritkán valósul meg az, hogy elkezd közelíteni egy racionális helyzethez minden.

De lehet, hogy még ez sem igaz, mert mi az hogy racionális árfolyamérték? Egy szubjektum. Most 2007-ben X módon kiszámítjuk, és ezt figyelembe vesszük. Mindegy hogyan.

Teszzük ezt 6-7 milliárd emberre vonatkoztatva.(nem tudom a mostani bolygó lakossági helyzetet pontosan) .

Ebből a mennyiségből viszont egyre több (TÖBB) a potenciális tőzsdei befektető.

Ha 12 milliárdan lennénk, hogy állnának a részvényárfolyamok?

Csak azt próbálom itt erőnek erejével érzékeltetni, hogy van itt ám például egy ilyen összefüggés is!

Lehet hosszúra húztam, de roppant fontos a kérdéskör szerintem.

És végül a lényeg , amivel mélységesen egyetértek:

A tőzsdén nem számít, hogy te mit gondolsz, vagy mit tartasz reálisnak. Ha e szerint kereskedsz, veszíteni fogsz.

Azt kell eltalálnod, hogy a többi ember , a TÖBBSÉG mit fog MAJD gondolni. Akkor nyerhetsz.

Ezt bizony Kosztolány mondta, amivel száz százalékig magam is egyetérek.

Az meg egyenesen borzasztó, hogy a tőzsdén legsikeresebb multimilliárdosoknak zömmel a világon semmilyen közgazdasági ismerete nem volt és nincs.

Gondolom , hogy értem miért.

Elnézést a hosszúságért, de érthető szerettem volna lenni. Köszönöm.

Tycoon 2007. 01. 20. 15:24
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
DLPH: megy a link, csak a végén fentmaradt egy felesleges ] karakter azt törölni kell.
Törölt felhasználó 2007. 01. 20. 15:09
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#273
Ilyen dícséretre talán mégsem szolgáltam rá, de köszönöm szépen, jól estek szavaid.

Ez a link nem működik, de olvasgattam az Úrtól, ésszerűen gondolkodik.
Egy megjegyzésem van mindehhez:
ami tényleg ésszerű jóslata volt, annak jelentős része mégsem valósult meg.
Ennek okát abban látom, hogy ez az egész kupi logikusan működik, de nem feltétlen ésszerűen. Vagyis ha az ember utólag végignéz bizonyos makrogazdasági történéseket,attól hogy logikus (szigorúan ok-okozati összefüggések halmaza az egész) mégsem ésszerűek a történések. Az ésszerűség már olyan jellegű ok-okozati összefüggéslánc, amely a minimális energiafelhasználás elvén egyensúlyi állapot elérésére törekszik.
Tőzsde, pénzvilág, nemzetközi devizák , árutőzsde s.t.b logikus, de nem feltétlen ésszerű. Nagyon hosszú távon viszont már az. Ahogy eddig megtapasztaltam.

Ha jelentős és hosszabb negatív fordulat nem következik be nemzetközi pénzvilágban,
akkor

1, Otp meglátásod még rövidebb távon is teljesülni fog véleményem szerint mint ez év vége. Sokkal hamarabb.

2, Egis , Richter : egy magasabb energiaszintnek egy nyomott ára a 29300. és a 44870. Ha mindegyik visszaugrik egy szintet, akkor hamar odáig mehetnek az árfolyamok., ha mostanában nem is, a célkitűzés nem irreális az év végére. Kis szerencsével megvalósulhat.
Ha szabad egy megjegyzést: javaslom, ha ez megtörténik, akkor már ne kótyavetyéld el, hanem szépen futtasd ki ha átmenne nyerő poziba, amennyire csak lehet.

Arra gondolok, hogy most az ember azt kívánná: ha holnap felmenne nullába, de jó lenne, azonnal kiszórnám,
A reálisabb az, hogy ha egy magasabb megítélési csatornába kerülnek vissza ezek a papírok, akkor lesznek csak újra ilyen árfolyamok, ebben a helyzetben viszont már nem biztos, hogy el kell pazarolni a papírokat. Én megnézném a helyedben, hogy abban a jövőbeni kívánatos új helyzetben mi lenne egy jó kiszállási pont.

A többi amit írtál szimpatikus, nem hiszem, hogy a vesztők közé fogsz tartozni. Sok sikert kívánok Neked !

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 20:41
#272
Kedves DLPH!

Nagyon jók a beírásaid, bevallom, ezekből többet tanultam, mint az utóbbi fél évben - mióta tőzsdézem - az elemzők összességétől. Még az is eszembe jutott, hogy akár létre is hozhatnánk egy - nem virtuális, hanem valóságos - tőzsdés törzsasztalt, mint amilyenről Kostolany ír. De ez a jövő zenéje. Azt is köszönöm, hogy konkretizáltad a példáidat, így sokkal megfoghatóbb és érthetőbb a dolog.

Azzal nem értek egyet, hogy a múltat könnyű lenne elemezni, szerintem ez messze nem így van, sem az életben, sem pedig tőzsdén, de ebbe nem érdemes belemenni.

Az én jelenlegi stratégiám leginkább tanulóidőszaknak nevezhető. Azért kezdtem el tőzsdézni, mert elegem lett a bankokból, illetve abból, hogy a Raiffeisen Banknál vásárolt befektetési jegyeim sorsa egyrészről követhetetlen volt, másrészről bebizonyosodott, hogy nem értenek hozzá, s végül dühösen enyhe mínusszal kiszálltam s elkezdtem tőzsdézni. [A befektetési szolgáltatók impotenciájáról egyébként Nyilasi Attila készített egy kitűnő összefoglalót, ha érdekel (2006.06.23. "Bízza pénzét szakemberre!" ): link Korábban 1997-98-ban már tőzsdéztem, de akkor az egyszerűbb világ volt, fél év alatt sikerült az OTP-vel 79%-ot pluszt elérni.

Újkori tőzsdei "pályafutásom" elején két-három alkalommal jól megégettem magam a TDT-vel, s ez meggyőzött arról, hogy egyelőre ne próbálkozzam vele. Viszont megpróbáltam elemezni mindazokat a hibákat, ami miatt nem sikerült, illetve amiért ezen ügyletek során még csak a veszteségeimet sem sikerült minimalizálnom, így a harmadik alkalommal már sikerült minimális bukóval kiszállnom. A TDT rendkívül csábító, de nagyon veszélyes. Elég sokat buktam vele, mert aránylag nagy összeggel próbálkoztam. Lesz még idő, mikor megpróbálom, de csak előre felállított szabályok betartásával és erre külön félretett pénzzel. Nem vagyok szerencsejátékos típus, soha nem is játszottam ruletten vagy ehhez hasonlón, s a tőzsdét sem ennek tekintem.

Most jelenleg nagyjából nullszaldós vagyok. Pénzem nagy része (kb. 80%-a) OTP-ben van (súlyozott átlag 8430). Év végére 10000 Ft körüli árfolyamot várok, ami kb. 20%-os növekmény. Jelenlegi (aktív) veszteségeim nagy része a gyógyszertári papírok aktuális árfolyamából adódik, szinte le se merem írni, hogy mekkora barom voltam (súlyozott átlagárak: Egis 29300, Richter 44870). Csak magamat hibáztathatom, nem használtam stop-loss-t, s belenyúltam - terminus technicus-szal élve - a hulló késekbe. Mindenesetre azt gondolom, hogy előbb-utóbb a gyogyósok is helyre fognak rázódni, s minimális veszteséggel vagy nullszaldóval néhány hónapon belül ki tudok majd szállni belőlük. A jelenlegi helyzet alaptalanul hisztérikusnak tartom, ennyire nem rosszak ezek a papírok. Ha lenne szabad pénzem, biztos vásárolnék most gyogyós papírokat. Azt is el tudom képzelni, hogy a történet arról szól, hogy minél inkább lenyomják a Richter árát, hogy olcsón fel lehessen vásárolni.

Szóval a jelenlegi stratégiám leginkább egy hosszú távú befektetőhöz hasonlít, mivel még egyáltalán nem döntöttem el, hogy milyen módon is kellene kereskednem. Most mindenesetre gyakorolom a türelem erényét - ami egyébként a természetemtől valójában messze áll - s ez a stratégia az OTP-ben eleddig bevált. Mint írtam, a jelenlegi periódust tanulóidőszaknak tekintem, igyekszem követni az árfolyamokat és az elemzéseket, valamint a tőzsdéről szóló minden értelmesebb könyvet elolvasni. Amennyiben úgy látom, hogy egy év alatt nem sikerül legalább minimális nyereséget elérnem, akkor belátom, hogy ez nem nekem való, s abba fogom hagyni.

Elnézést mindenkitől, hogy ilyen hosszan írtam egy kezdő első (sokszor sajnos sikertelen) lépéseiről.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 20:32
#271
Léptem sörözni!
További jó estét mindenkinek!

Hétvégén szigorú pihenés!!! :-)
Na meg persze egy kis vadászat......
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 20:02
#270
Bitte Danke!

Kicsit meg számolgatok oszt majd meglátjuk.
De ha kell objektívan kivágom!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 19:33
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#269
ne oda írj, mert elfelejtettem a jelszavamat. bocsi

takacsisti67@freemail.hu

ehhez felírtam a jelszót, köszi, bocs a kavarodásért.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 19:30
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#268
Ha kiszámoltad (vagy kitaláltál egyet) akkor figyelembe vehetőek a lélektani határok.

A Richter esetében nekem , 38175, 37715 közül valamelyik lenne a szimpi. De ez abszolút szubjektív, mert ismerni kell az elfogadható veszteség mértékét, ami mindenki saját pénztárcájától függ.

Még nagyobb szubjektum : az Egis mai szereplése azért kicsit beszédes. Emiatt szűkebb stoppot használnék.

Talán megvárnám a stoppal a hétfőt, és annak nyitójából vonnám le a kiszámított értéket, mert kicsit nyomottnak tűnik most az árf. De ez tényleg szubj.!!!

Nincs Richterem, így nem fair írogatnom.

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 19:27
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
bogica70@freemail.hu

erre írj akkor, köszi, onnan akkor válaszolok, vagyis kérdezek. Köszönöm!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 19:21
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#266
Nyiss új freemail címet , oda esetleg elküldöm. Aztán szüntesd meg.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 19:13
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#265
DLPH!

megadod a mail címed? írnék neked!

Köszi
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 19:09
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
re : borussia 01.18
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 18:57
#263
Engem még mindig ez a stop szint érdekel.

Mondjuk: Ricsi 40.000 beker
2-3 hónapig akarom tartani
hova tegyem a stopot, mi az a szint ahol már mégéri kivágni és lentebb beszálni???
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 18:52
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Igazából szerintem ez "minket" Kisbüfiket nem éint.
Nincs nagytőkénk, és hiperszámítógépünk.

De azért jó tudni ilyen nagy dobásokról!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 18:32
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#261
Kár. Benne van.
Klasszikusan leírtak ha jól tudom 6 egymástól jól elkülönülő startégiát.

Ebből hármat igazán ismerek ezeket leírtam
már hátrafelé , nézd meg ha gondolod.

Akkor folytatom:

4, Hosszútávú befektető (valójában az egyetlen nem spekuláns) Egyszerű amit tesz.
A bázistrendet ismeri, Pld. 10 évre tervez évi 15 %-ot. Kialakít egy portfóliót. Ha long, akkor beteszi az eladási árfolyamokat visszavonásig. Az egészet bezárja egy páncélba, eldobja a kulcsot, elfelejti a tőzsdét. Évente korrigálja az eladási árfolyamait. a példa szerint évente emeli 15 %-al. Stoppot nem használ.

5. Fedezeti ügylet spekuláns.
Nem csak az értéktőzsdén dolgozik, hanem szinte mindenhol. Kiválaszt klasszikusan párosával egymásnak ellentmondó irányba változó instrumentumokat, vagyis ha ez és ez emelkedik, akkor az meg az biztosan csökken. Megnyitja a pozícióit a megfelelő irányokba , és mivel matematikailag a valószínűsége nulla, hogy egyenlő arányban mozduljanak el a csomagjai, a kettő különbözetén nyer. Persze ahogy olvastam, ez nem ennyire egyszerű, mert kombinálnak több csomaggal egyszerre az irány és az arányok miatt. Nem ismerem ezt, csak olvastam erről hajdan. Ha long nagyobb lett mint short, akkor is nyert, ha short győzött, akkor is. Mivel ez (úgy tudom, de logikus is) kis haszonkulcsot ad viszonylag alacsony kockázattal, ezért irdatlan nagy tőkével csinálják.

6. A jövő spekulánsai:

Gigaszámítógéppekkel dolgozó spekuláns nagytőke szövetségek ezek.

Matematikusokat és számítástechnikusokat foglalkoztatnak ezerrel.

Arra hajtanak, hogy pld. egy tízezred másodpercen belül ugyanaz az instrumentum a világ egyik pontján már beárazódott, a másikon még nem. És ezt az eltérést lekaszálják ha sikerül.

A programjaik arra kellenek, hogy ezeket a pillanatokat elkapják, és erre rányúlnak. Ehhez nem kell más, mint ezek a számítógépes programok.

Többről nem tudok.
Azért csak hármat írtam ide kezdetben, mert a másik háromról nem gondolom, hogy egy kezdő kisbefektető alkalmazná.

Ami a múlt beírásaiból talán lejöhetett volna, az a következő.

A kező kiválaszt egy számára, a jelleméhez jól igazodó stratégiát. Ha türelmetlen ember, pld. akkor ne válassza a ragadozó eljárást, mert túl korán fog belépni , mert nem bírt magával.

Aztán az évek során létrehozhat ebből egy saját, az ő személyiségéhez illeszkedő egyéni munkamódszert, igazítva jellemét is ehhez, a tőzsde kezdetben sok pofont fog kiosztani.

Pld. ha statisztikázza visszamenőleg 3 hónapig a manővereit, akkor 3 hónap után meg tudja vizsgálni, hogy milyen mértékben tért el valójában ettől és miért. Ha meg tud változni a stratégiához akkor ezt teheti, ha nem tud, akkor a módszerét változtatja a jelleméhez.

Szerintem a fentiek "lejöhettek volna", mert már akár kérdésre válaszolva akár magamtól, és mások is - de írtak erről.

Vagy rosszul gondolom, akkor elnézést, és álljon itt most ez konkrétnak válaszként, amit írtam.

Az állandóan fejlesztett létező startégia nem elégséges, csak elengedhetetlen része a sikernek. Sajna más is kell még, ami hosszú tanulás eredménye lesz. De valahol el kell kezdeni, e nélkül szerintem biztos halál. Az improvizáció jó a zenében , itt halál.

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 18:06
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#260
Stratégia. Ne olyan tankönyvi példastratégiára gondolj, amiket DLPH írt. Ilyeneken kár agyalni, újat úgy se fogsz kitalálni, ez olyan mintha azt mondanánk fedezz fel egy új matematikai törvényt. Persze, hogy ilyen nem lesz.

Stratégia az, hogy kialakítod magadban, hogy egyáltalán hol, milyen termékekkel, milyen távon, milyen mozgásokat és hogyan kívánsz megfogni. Egy kezdő szerintem maradjon a BÉT-en, először részvényezzen (aztán BUX hati). És próbáld meg bluek, mid-ek középtávú (néhány hét - néhány hónap) trendjeit megfogni. Nincs kapkodás, ki-be ugrálás, ne is figyelj mást, ne érdekeljen, hogy felfüggesztették a Csepelt, koncentrálj arra az 5-6 papírra, meg a piac egészére. Ha van időd és figyelgetősebb vagy, akkor pl. a pénzed egy kisebb részével kipróbálható a spekulatívabb játék is, vagy a rövidebb mozgásokat megfogó trade. De ezek sem ultralikvid nagyonszarokban.
És csak akkor lépj tovább (továbblépés = több pénz, új termékek, új piacok), ha ez már elég jól megy. Ha itt nagyon vesztésre állsz, ne kezdj el hatizni, daytradelni, mert mégjobban megszívod.

Csak pár ötlet, irogatós kedvemben voltam.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 17:40
#259
az en problemam tovabbra is az, hogy valahogy nem latom a strategiat, amit nekem szemely szerint tartanom kellene. Azt latom, hogy irtad DLPH, hogy van ilyen, es lehet csak en ne mtudok olvasni a sorok kozott, de valahogy nekem nem jott le, mi is az. Sot, valahogy az sem, hogy hogyan tudna akarmelyik kezdo ratalalni a sajat tetstreszabott strategiajara :( ha ez mar leirasra kerult, akkor elnezest kerek, lehet csak en vesztettem el a fonalat itt a rengeteg beiras kozott.. de elvileg mindent tuzetetsen elolvastam, es ez nkem nem jott le... lehet, hogy szamomra nem a forum a legmegfelelobb csatorna ehez.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:53
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#258
Igen-igen. Iyesmikkel el lehet játszadozni. Lehet, hogy a kormánykörök pénzügyi holdudvara pedig rányúl a történetre. Lehet sok minden.
Továbbra is tartom, hogy az én nézőpontomból ilyen szintű konkrétumok lényegtelenek.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:50
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
Értem. Ez jó kérdés. De ami engem illet, számomra mindegy, hogy a kiszálló maga a cég, vagy valaki más.
A motivációm szempontjából lényegtelennek tartom.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:45
#256
Szia DLPH!

Nem azért van ennyire lent a MOL árfolyama, merthogy pakolják bele a (saját részvény)pénzt az INA-ba , hogy azt megszerezzék tőzsdén?

Vagy valami ilyesmi?
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:30
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#255
Köszi.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:29
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#254
Szigorúan szubjektum!!!!!!
Valahányadik érzékem azt súgja, hogy a nagyobb erő a beszálló, ő a rutinosabb mágus ( de több érdekcsoport összehangolt tevékenysége valószínűbb a számora) . Sok pici apróságból gondolom. Ha ez igaz,akkor az lesz a nagyobb pénz. A beszállóé. Meglátjuk.

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:23
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#253
Sziasztok.
Sok lehet még a nagy kiszállónak?
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:20
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#252
Koi hadd mondjak valamit, mert most a Mol topicban gyűröd az idegeid.

Azért 20 K-n azt a sok eladót kikapta mi?
Megfigyelted 19995-ön a 10 K felvillanását amit azonnal megvett?
Ettől függetlenül tökmindegy a mai záró hidd el. Ne idegeld magad.

No de nem ez a lényeg, hanem most a hurrá optimizmus valamiféle gyógyszer akármire.

Amíg a nagy kiszálló nem végzett, a Mol nem fog beindulni. Viszont lehet, hogy addígra megőrülsz. ezt elkerülendő, no para.

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:13
#251
Ha valakit kihagytam elnézést, kérdezzen újra, ha érdemesnek tart a válaszadásra.

Sziasztok!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:10
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#250
Nekem nem stílusom a sok kicsi sokra megy. Pont ellenkezőleg.
Otp-ben még most is látok nagy beszálló(ka)t, ezért osztom a nézeted, hogy nagyot vársz a papírtól.
Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:07
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#249
Igyekszem konkrét is lenni. (Kapok is bubókat cserébe a nyakamba.)

A múltat elemezni nem túl nehéz, az már igen, hogy ebből következtetve a jövőre megfelelő pozíciót tudjon nyitni az ember.

Ha ez informatívabb, akkor vettem Mol-t, mert a nagy kiszálló mellett egy(több) nagy beszállót is felfedezni véltem.
Ha tévedtem, akkor a stop megment.
Belefér. Lejjebb nem rakom. Mivel 3 hónapra tervezek egy-egy befektetést, akkor megvizsgálom a helyzetet, ha addíg nem ütöttek ki. A stop szint állítgatásáról már írtam konkrétan is.

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 16:00
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#248
Nem látok olyan összefüggést a tőzsde és az elv között , melyet figyelembe kéne vennem, annak ellenére mondom ezt, hogy nem fizikus vagyok.
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:32
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#247
Oksa.
Akkor nálad az igazság szerinted. Maradjunk abban, hogy nem értünk egyet.
Azért ülj a kezedre néha-néha, nem akarok Neked rosszat.


Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:25
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
hát bizony itt az igazság nálam!
a nagytökének mi kell???????

hát az eus pénz nem fognak itt csekolni mint a hülyék ezzen a hülyeségen mikor kintröl tonna számra öntik majd a pénzt!
na ehez helyeszkednek be most! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:21
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
Állj már meg testvér!
Elveszel a részletekben.

Egy színházat látsz millió információval.
Ami nem fontos infó (90 %-a ilyen) azzal ne foglalkozz! Járai, akárki , bárki, semmi köze semmihez!

Teszik, amit mondanak nekik. Elveszel az okozatok közt. Az ok a lényeg.
Abból egy van. A nagytőke még nagyobb akar lenni. Ilyen egyszerű. A politika eszköz.

Követhető vagyok?

Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:16
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#244
mert mit mondtak brüsszelben ha csak végigvisszi azt amit kitüzött akkor lehet beszélni arrol hogy megcsináltuk a hétszázát neki!
de sora buknak el a dolgok !kamatadó gyogyszer szarakodás gázárkompenzácio....stb!
tehát nem tudja végigvinni mert ha bezárul egy kapu nyilik helyette még vagy 200 másik! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:14
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
az eus pályázatokra amire annyira várt gyurcsány már nem biztos hogy jó uton haladnak!
amitöl ő gondolta hogy az országot madj fényüzö szintre emeli majd csak előtte elszegényati !
veszélyes dolog ez mert ha nem jön meg idöre az amire vár akkor ebböl még csúnya dolgok is lehetnek!:))
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:11
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#242
ha kell beleveszek én most is és tartom ha láttom értelmét tehát tudok benne ülni!

ha a politikát meg a politikusokat veszik alapul mert hát lehet hogy ök alakitanak majd nagyot hát ebben nem lennék olyan biztos!
olvastam egy pár hírt már ma hát nem állunk valami fényesen!
persze ha járaira gondolunk akkor lehet benfentes dolog de mai szar itt a fejünkre hulhat nemsokára az már járai odébbrakása sem segít! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 19. 15:08
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
tehát ha sokáig szarakodnak és nem csapnak neki a dolgoknak akkor könnyen elöfordulhat hogy fordítva sül el!
a hosszú idő és a velejáró oldalazás nem tesz jót egy papírnak!
itt van például az egis! :))

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek