Topiknyitó: Portfolio 2012. 05. 21. 15:40

Lejtőn a Facebook - 10% feletti mínuszban a papírok  

Ugrás a cikkhez
A nyitást követően meredeken lefelé vette az irányt a Facebook árfolyama, a papírok több mint 10%-ot zuhantak, ezzel már bőven a 38 dolláros kibocsátási ár alatt vannak. A technológiai szektort egyébként összességében is negatív hangulat övezi, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=167548
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 16:48
Előzmény: #1  portfolio
#2
Mar 12% feletti a minusz, irany a 10 dollar, a sok divatreszvenyes meg sirhat
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 21. 16:51
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
nem fogják lájkolni
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 16:53
Előzmény: #3  Bekre_Pal
#4
De legalabb meg tudjak osztani egymas kozt a veszteseget hosszas bokesek kozepette
-bubu-
-bubu- 2012. 05. 21. 19:33
Előzmény: #1  Portfolio
#5
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 19:37
Előzmény: #5  -bubu-
#6
No ennyit az évtized üzletéről..
-bubu-
-bubu- 2012. 05. 21. 19:39
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
azért ennek volt nagyobb sansza
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 19:52
Előzmény: #7  -bubu-
#8
Utólag már igen, bejött amit gondoltam, hogy a kereskedés első perceiben, órájában lesz eufória csak, de több mint 10% -os emelkedésre számítottam, ez a 10% semmi nem volt, ráadásul gyorsan visszament a jegyzési szinte, mostmegmár -10% os bukó a jegyzetteknek is, aki pedig 42-n vett, már -20% ban van.
S52Raptor 2012. 05. 21. 20:27
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Az első napokban, hetekben törvényszerű lesz a libikóka. Aztán majd beáll egy egyensúlyi árfolyamra és lassan megindul fel szvsz.

Szerintem akik vettek, nem tettek rossz lóra. Hosszú távon kifizetődő lesz. Nem hülye gyerek a a Cukorhegyi.
budoire 2012. 05. 21. 20:34
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
egy érdekes összehasonlítás:

Facebook = Siemens + RWE + ThyssenKrupp + Lufthansa
- legalábbis a kapitalizáció szempontjából, a nyereségnél már egészen mást mutat a diagram

link
bigyula 2012. 05. 21. 20:45
#11
dotcom lufi 2.0 (Sokan már nem emlékeznek az első lufi durranására. Pedig nagyot szólt...)

Kíváncsian várom az Apple következő 2-3 éves árfolyamának alakulását is. Szerintem erősen túl van értékelve...
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 21:11
Előzmény: #1  Portfolio
#12
Most, hogy telesírtam két csomag százas papírzsepit a hír olvastán, mely szerint Zuckerbergnek csak 17milliárd dollárt ér a cége a mai vesszőfutás után, valamint a haverjai buktak egy nap alatt XXXmilliót.... és most, hogy már kezem sem remeg a fájdalmas együttérzéstől és sajnálattól, így le tudnám csápolni, hogy ez a huszonéves kispöcs hova dugja fel az összes pénzét, amit egy klónozott ötletből összehordtak neki a felhasználók.... de nem teszem, mert finom vagyok és úrinő.

apocca
apocca 2012. 05. 21. 21:18
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Ez cukorsüveg gyerek inkább vett volna telekomot osztalékra:):)
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 21:21
Előzmény: #13  apocca
#14
Most tényleg... magyarázza már el nekem valaki, hogy mitől akkora nagy durranás ez a Facebook nevű tömeghisztéria ????
Mit tett ez hozzá az emberiség fejlődéséhez ? Ráadásul az IWIW már létezett régen, amikor kispajtás kisebb módosításokkal csinált egy ugyanilyet, ami jelenleg a Facebook.
Utálom az ilyen közösségi oldalakat, semmilyen értelmét nem látom. De ez én vagyok.
Viszont az, hogy ebből valaki tul.képpen pár év alatt a világ egyik leggazdagabb embere legyen, azt felháborítónak tartom.
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 21:23
Előzmény: #11  bigyula
#15
Az Apple árfolyama nagyban függ majd attól az elkövetkező 3 évben, hogy lesz-e még valami forradalmi terméke, beszáll-e pl. a televíziózásba vagy a mobilkommunikációs üzletbe, stb...

Ha valaki, akkor az Apple képes volna bármilyen üzlet megvalósítására, hiszen megvan a fizetőképes ügyfélbázisa is, van rá elegendő pénze is, hogy bármit összehozzon...

Ehhez képest a FB-nak se fizetőképes ügyfélbázisa, se pénze, és szerintem ötlete sincs arra, hogyan kellene pénzzé tenni a like-oló felhasználóit...

A Google is fényévekkel a FB előtt jár ötletekbe és lehetőségekben...
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 21:25
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Pffúúúú... már attól a szótól is kiver a víz, hogy "lájkolom"....:-)))
Jó, hogy nem ly-al írják, úgy még szebb lenne.
apocca
apocca 2012. 05. 21. 22:08
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Látod, itt kapsz egy piros 1-est oszt kész:):) (psze tudom lehetne ződ 1-s, de az nem menő mostanság)
togyozo 2012. 05. 21. 22:36
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Ezek az USA tech cégek szerintem is iszonyatosan túl vannak árazva. Az nagyon telling, hogy a Google profitja másfélszerese a BMW meg a Mercedes profitjának a cégértékben meg több, mint a háromszorosa.
Ez főleg úgy durva, hogy a techszektorban egy kis lépéshátrány, vagy egy rosszul sikerült fejlesztés és a cég pikk-pakk hanyatlásnak indul (lásd Nokia). Szerintem a fair árazásnak valahol tükröznie kellene a várható profit volatilitását is, nemcsak a várható értékét.

Azért pl. a német prémiummárkák már 50 éve azok és még a Toyotának is 20 évbe és rengeteg pénzba került mire úgyahogy fel tudott zárkózni. Arról nem is beszélve, hogy egy autógyártóban azért van egy elég masszív tárgyi tőke, a google-ban meg pár épületen meg szerveren kívül gyakorlatilag nincs semmi (fizikai tőke).
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 05. 21. 22:48
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#19
Tükör ez amszti, de sajna nem görbe. Ma azt mondják, hogy aki nincs benne a "faszakönyvben", az az ember nem is létezik. Pár év múlva, amikor majd újra értelmet nyernek a valódi hús-vér emberi kapcsolatok, pillanatok alatt a helyére kerül cukipofa virtuális világa.

Nézzétek meg a Thrive - The Movie (2011) c. filmet vagy Bartlett professzor "Arithmetic, Population and Energy" c. közérthető, szemléletes előadását a youtube-on, segít megérteni, hová tartunk és miért. Az első erősen open-minded szemléletet feltételez, a második jóval konkrétabb.
Törölt felhasználó 2012. 05. 21. 22:57
Előzmény: #18  togyozo
#20
A Tech cégek csak addig kockázatosabbak pl. az autógyáraknál, ameddig a járműgyártásban be nem következik valami forradalmi újdonság, vagy el nem cseszik a design-t ill. a minőséget egy-két jól sikerült modellel, mint ahogy pl. a Toyota is lemaradt néhány év leforgása alatt, és a világ legnagyobb autógyára címét átadta a VW-nek....

A tech szektorban persze gyorsabb felemelkedni és gyorsabb a bukás lehetősége is, de én nem erre gondolok, amikor a FB-ot ekézem, hanem arra, hogy na, ott aztán semmi pénzre váltható technológia nincsen.

Ellentétben pl. akár a Google-lal, de még inkább az Apple-lel...

A Tech szektor lényege ugyanis az, hogy nem muszáj jelentős tárgyi eszköz, elég, ha mindig frissen tartott technológiai eszköz áll rendelkezésre a bevételszerzéshez ill. a profittermeléshez....

A Technológia pedig legalább olyan értékes lehet, mint a tárgyi eszköz....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek