Topiknyitó: Portfolio 2012. 05. 21. 15:40

Lejtőn a Facebook - 10% feletti mínuszban a papírok  

Ugrás a cikkhez
A nyitást követően meredeken lefelé vette az irányt a Facebook árfolyama, a papírok több mint 10%-ot zuhantak, ezzel már bőven a 38 dolláros kibocsátási ár alatt vannak. A technológiai szektort egyébként összességében is negatív hangulat övezi, a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=167548
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 14:39
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
16:00 körül indulok az országúti bicajjal Tokajba 2x38km. holnap fűnyírás olyan helyen, ahol 1:45 percig kell tolni a gépet. Csütörtök irány alkatrész cserére a Trekingel Kisvárdára féláron, 2x50km. Péntek pihenő, szombat-vasárnap irány a kárpátok, az egyik hágót tudom, Uzsoki 889m high.
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 14:31
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
Nemes alapanyagból készült dolognál amputálást vállalok. Lehet érzéstelenítés nélkül is.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 22. 14:28
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
az már a régi szép múlt, amikor még volt állásom :)
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 14:04
Előzmény: #35  Bekre_Pal
#37
Na hallod... egyeseknek csak megszületni volt nehéz (vagy még az sem) ! :-)
Egyébként jógaoktatóm is szokta volt mondogatni, hogy nem melóhely kell, hanem gazdag férj !
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 14:02
Előzmény: #35  Bekre_Pal
#36
Boston. Céges ügy. Rövid és fárasztó.
Ja, hát nekem nem is kellene Zucker.
(Ha a micsodája aranyból lenne, akkor sem - idézve drága jó nagyanyámat).
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 22. 13:11
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
akkor hol?

(engem se vett el, azt' mégis voltam 2x :))
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 13:01
Előzmény: #33  Bekre_Pal
#34
Jó is lenne... :-)
Benszülött szálkásizmú fiúkák hordanák talicskával a coctailokat....
Sajna nem. Tudod: nem engem vett el Zuckerberg ! :-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 22. 12:21
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
hawaii?

csak a "gyakorlatilag" és szerény tálalás miatt tippelek :)

akkor biztos vágod az angolt, itt van: link
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 11:57
Előzmény: #31  Bekre_Pal
#32
Gyakorlatilag az USA-ban.
A 2. sem indul el, majd otthon megnézem.
Addig kibírom szerinted ?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 22. 11:05
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
külföldön vagy?

ez is indavideo alapú, de hátha elindul... link
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 10:57
Előzmény: #27  Bekre_Pal
#30
Nem tudom megnyitni a linket, blokkol a rendszer.. :-) Jesszus, mit küldtél nekem ?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 22. 10:54
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
úgy érzik, végre valaki figyel rájuk, közben nem is

a south park rész neked való :)
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 10:51
Előzmény: #27  Bekre_Pal
#28
Velük semmi. A Facebook-al inkább. :-)
Van abban valami hátborzongatóan siralmas számomra, hogy tömegek önként és dalolva teszik közszemlére a privát szférájuk kisebb-nagyobb részét...

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 05. 22. 10:24
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
neked mi bajod van a jászkarafaszajenőiekkel??

amúgy hadd ajándékozzak nektek egy idevágó húszperces kis rajzfilmet link
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 10:21
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Ja csak amennyi jelenleg a cegnek az arfolyama az azt valoszinusiti, hogy a jelenleginel 10x nagyobb arbevetelt es 10x nagyobb eves nyereseget fog termelni, viszont a penzes felhasznalok 99%a mar most is ott van a facebookon es az 5 ev alatt sem kattingatott a reklamokra valami sokat nek most fogja elkezdeni. Az uj felhasznalok pedig olyan csucsorszagokbol erkeznek, mint bangladesh vagy brazilia, akikhez most kotottek be a netet, kell nekik par evtized mire fizetokepesek lesznek :D

Ugyhogy facebook 600.

Persze nem dollar, hanem cent :D
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 10:05
Előzmény: #22  kotelb
#25
A felület értéke nem attól "nagy", hogy Szabó Jancsi + Yen Yan Csung + Gipsz Jakab ott kattintgat és elmeséli, hogy melyik légitársasággal melyik országba utazott vagy mi a kedvenc kajája, hanem attól, hogy a cégek reklámfelületnek használják, mert ott zsezseg több millió ember.
Törölt felhasználó 2012. 05. 22. 09:57
Előzmény: #19  szarvasvadasz
#24
Az IWIW indulása után barátnőm addig rágta a fülemet, míg oda évekkel ezelőtt regisztráltam.
Találtam régi ismerősöket, általános iskolai osztálytársakat, akikkel bejelöltük egymást osztjónapot... azóta sem váltottunk egy büdös szót sem személyesen, sem telefonon, sem írásban.
Ha nem írok ki sok adatot, nem közlök magamról semmit, akkor nem találnak meg. Ha kiírom, elmesélem hol tanultam, mit dolgozom, hol voltam nyaralni, felteszek fényképeket, akkor Jászkarafaszajenőn az utolsó putriban is lehet, azt nézegetik.... köszike, de ebből inkább nem kérek.
Azokkal az emberekkel pedig, akiket szeretek, nem az IWIW-en vagy Facebook-on keresztül fogom tartani a kapcsolatot.

Kolleganőm mesélni, hogy tini lányai otthon ülve (egyik az étkezőben, másik a nappaliban !!!), a Facebook-on beszélgetnek egymással.... hát ez horror számomra.

Kívánom Zuckerbergnek, hogy majd a saját gyereke is üzengessen neki esténként a szobájából: "Good night Daddy, I love you..."
jumbo2 2012. 05. 22. 00:37
Előzmény: #21  togyozo
#23
A tech szektorban is elég eltérő szegmensek vannak.

Abban egyetértek, hogy az Apple szárnyalása visszájára is fordulhat viszonylag gyorsan, de pl. a Microsoft, SAP, Oracle nem tud gyorsan nagyon nagyot bukni. Olyan vállalati szegmensben mozognak, ahol nem lehet és a cégek nem is akarják évek alatt sem változtatni a használt software-jeiket.
kotelb 2012. 05. 21. 23:28
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#22
Szerintem a felület értéke a nagy. Akkor amikor a Lady Gaga nevű hölgynek majdnem 52 Millió rajongója van akkor elég nagy a piac:-)De amúgy virtuális világ, és virtuális pénz:-) Szerintem.
togyozo 2012. 05. 21. 23:21
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Akira,

persze, hogy a tech szektorban a tárgyi eszköz korántsem olyan jelentős tétel, mint a know-how.
Csak az a baj, hogy mondjuk van pl. egy számítógépes játékokat fejlesztő cég, aki kijön egy játékkal ami nem lesz elég sikeres. Akkor mennyit ér az a know-how?

Viszont az, hogy mennyi cash van a cégben, vagy a cég gyártósorai-üzemei azért tényleges értéket képviselnek, hiszen egy ipari robotot viszonylag könnyű átprogramozni más feladatra.

"nem következik valami forradalmi újdonság"

Ahhoz minimum valami teleportot kellene kitalálni, hogy ne legyen szükségünk járművekre a közlekedéshez

Egyébként nem hiszem, hogy az Apple nyereségesség hosszú ideig fenntartható lesz, mivel a profit/árbevétel mutatója még a Porschénál is nagyobb, pedig azért az mégiscsak a high-end vége a fogyasztói kosárnak

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek