Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:56
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#360
hmmm.... való igaz nem néztem chartot,nem is értettem volna amit látok de pont a bekeretezett részben csökkenő tetők-csökkenő aljak voltak, az egész keretben lévő rész is inkább oldalazás, mint erősödés.... a kamat lényegesen kevesebb volt mint a HUF....

Ehhh....annyira birom azokat akik annyira okasak 4-5 év után....

gondolom, Te, aki nyilvánvalóan láttad, hogy a chf dübörög, minden pénzedet CHF-be fektetted és most kőgazdaggá váltál!

a válást csak azért említettem meg, mert nem minden devizahiteles a luxus miatt lett azzá....

Tomti 2011. 09. 11. 19:54
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#359
Sziasztok

Már elnézést, de az senkinek nem jut eszébe, hogy a hiteleket először a kamatok törlesztésével kezdedik, tehát a bank automatice megkapja Pl. 20 évnyi kamatot, és utána a hitelt is megkapja végtörlesztve.
Ebből van a legtöbb.
Nem járnak olyan rosszúl azért ők se.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:51
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#358
A bankadó meg nem a devizahitelesek problémáira kellett, hanem a kormány saját céljaira, hogy a lopás ütötte lyukak befoltozására

de az extraprofitot (ami miatt a bankadó dolog létrejött) jobbára a dev.hitelezésből szerezték, nem? állambácsi meg persze h nem a dev hitelesekre fordította, hanem a sjaát céljaikra
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:50
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#357
hát persze, hogy a pista bácsi az oka a válásodnak....
Az a jó benned (is) hogy a saját hibáidat más kontójára szeretnéd kijavítani. Nem kényszerített senki sem arra, hogy eladósódj, főleg nem egy spekulatív hitel formában.
Amúgy mit vártála chf árfolyamkockázatától?
Nézz rá kicsit erre a chartra és próbáld meg elképzelni a chfhuf jövőjét. Persze ezt akkor kellett volna megtenni, mielőtt felelőtlenül spekiztél csak a kamatkockázatra, figyelmen kívúl hagyva az árfolyamkockázatot.
link

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:46
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#356
Joe, az egyoldalú módosítás kockázatkezelési eszköz, amely világszerte ismert. Csak az kifogásolja, aki nem ismeri a bankműködést.

A bankadó meg nem a devizahitelesek problémáira kellett, hanem a kormány saját céljaira, hogy a lopás ütötte lyukak befoltozására.

Hirtelen 1500 Md Huf-ot akarnak kivonni a bankrendszerből, ami mást ia hazavágna.
mondoka 2011. 09. 11. 19:45
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#355
Fogd a pénzt és fuss! -ezt teszi majd mindenki akinek hitele van , és most mégis a terv ellen beszél.
De az éremnek van egy másik oldala is.
És pedig az hogy ez valahol erkölcsös lépés e? Ez olyan mint ha -én éhes vagyok és ellopom a szomszéd pénzét, és abból jól bezabálok. -ez valamilyen értelemben jó, hisz milyen szép a világ jólakottan, de vajon helyes e etz a lépés? És vajon számoltunk e a lépés minden következményével?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:45
Előzmény: #349  peter_s
#354
Kun Bèla tudnà a tutit...
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:42
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#353
"Nekem és mancinak is van devizahitele."

akkor valószínűleg Te pusztán hazaszeretetből illetve a bankok miatt érzett odaadás miatt nem fogsz élni a lehetőséggel, igaz? Ha pedig mégis élni fogsz vele akkor az egész szövegelés csak színjáték! Én is mondhatnám, hogy ajajjj szegény ország, mi lesz így vele, de nem teszem. Hitelem van, és minden eszközzel azon vagyok, hogy minél jobb feltételekkel meg tudjak szabadulni tőle.
peter_s 2011. 09. 11. 19:41
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#352
"Az, hogy az otp stb bank részvényeseit hogy érint egy kicsit sem érdekel, hiszen őket sem érdekelte hogy én élek-e vagy halok."

De igen, természetesen a részvényesek abban érdekeltek, hogy a részvényt kibocsátó bank ügyfelei jó adósok legyenek és fizessék hiteleiket. Majd fog érdekelni akkor ha felpörög az infláció és a befektetők kivonulnak, és elszáll a forint. Ha nagyon leértékelődik a forint akár állás nélkül maradhatsz ha importőr a céged. Végső esetben pedig a külföldi befektetők nem fogják tovább finanszírozni az államadósságot, akkor pedig államcsőd... Tényleg, rohadt jó lesz mindenkinek. De ez már a legrosszabb forgatókönyv.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:38
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#351
"Csak a bankadó évi 150 mrd. Ez meg 1000 mrd (persze egyszeri). "

ezt számold át mégegyszer....

"A.) Aki nem tud végtörleszteni, azon nem segít a dolog. Ők vannak többen és ők vannak bajban."

felveszik a forinthitelt: nyertek 50HUF/CHF-t ez nálam én pl több mint 1millát nyernék pedig "csak" 3,5millát vettem fel anno

"C). Megvan a veszélye, hogy a bankok a kormány keménykedésére majd jó magas Ft kamatot adnak."

az alapkamatot a jegybank határozza meg, az ettől való eltérés szabályozva van

"El kéne felejtened azt rövid és szűklátókörű, speki nyelven poziból beszélő szemléletedet, hogy te jól jársz, ezért jó az ötlet. Nem árt néha gondolkodni."

Már miért kellene??? Ha otp részvényes lennék akkor lehetne? A másik oldalon nem?????

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:37
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#350
A veszteséges banknak forinthitelezésre sem lesz elég forrása, vagy nagyon drágán lesz forrása.
peter_s 2011. 09. 11. 19:32
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#349
""Ha paraszt/munkás nem eszik akkor a gazdag nem sz@rik!" és a munkások már igen éhesek, a gazdagoknak meg már kezd kuürülni a belük. szóval valamit adni kell az embereknek..."

És szerinted a 180 ft-os végtörlesztés kinek lesz jó? Az átlag adófizető nem lesz képes végtörleszteni csak a tehetősebbek!!! Persze, el lehet venni a tőkésektől a pénzt és odaadni a szegényebbeknek de akkor nézd majd meg mennyi munkahely fog megszűnni és mekkora lesz az infláció, vissza 1945-46-ba. Ez a világon sehol nem működött!!!

Egyébként a devizahitelezéshez annyit, hogy a mi településünkön egy gazdagnegyed épült devizahtielekből, occsó a hitel, 5-10 szobás házakat építettek, azóta elárvereztek néhányat meg fognak is. Szegények! Nagyobb házat építettek mint Warren Buffett omahai otthona aki mellesleg a világ leggazdagabb befektetője és mentsük meg őket a betétesek pénzéből! Ha már segítünk akkor differenciálni se ártana, inkább fizessük ki a luxusautókat, meg ingatlanokat, nyaralókat is. Agyrém!
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:31
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#348
Joe, nem kell kamuzni:

"a fröcsögő acsarkodó hozzászólásokból hogy : a köcsög devizahitelesek milyen jól járnak"

Ilyet itt nem nagyon olvastam. Nekem és mancinak is van devizahitele. Csak tudod, vannak olyan emberek, akik vállalják a döntésükért a felelősséget, és nem folyton sírnak, meg tartják a markukat. Ja meg nem csak saját rövidtávú érdekei mentén gondolkoznak, amikor gazdasági kérdésekről van szó.
mondoka 2011. 09. 11. 19:31
Előzmény: #339  stock33
#347
És azok fognak még nagyot szopni, (nem magamról beszélek,) Akikre majd nem vonatkozik ez pl. névleg szabadfelhasználású hitel, autóhitel. Ők gondolom kimaradnak. És ha ez a cécó beborítja a forintot, ők nagy kakiban lesznek.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:28
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#346
nem, ez annyit jelent, hogy amikor elváltam az ex elvitte a "vagyonunk" felét, amit az akkori divatnak megfelelően chf hitel felvételével sikerült kiviteleznem. Szóval nem minden dev hiteles elvetemült ingyenélő luxus életű szemétl@da. Természetesen megakarításom is van, de ilyen magas árfolyamon nem kívántam kifizetni, és ez most egy remek alkalom. Az, hogy az otp stb bank részvényeseit hogy érint egy kicsit sem érdekel, hiszen őket sem érdekelte hogy én élek-e vagy halok. egyébként pont az otp részvényeseinek nem volt jó a sok fizetésképtelen adós ha jól tudom... ha pedig a többi bank is kivonul akkor sem fogok könnyezni, ez előt sem volt olyan sok, ha lesz tízzel kevesebb akkor is maradnak bőven :o)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:26
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#345
Nos, akkor kijelenthetjük, hogy itt a fórumon sokak által deviza spekulánsoknak titulált devizahitelesek jól spekuláltak, míg az OTP részvényesek rosszul. Mi ezzel a probléma?:)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:19
Előzmény: #338  watson
#344
"Nem áll messze attól hogy vegyük el a betétesek pénzét, mert nekik úgyis több van, és fizessük ki belőle a hiteleket ;) "

azt hiszem erre már volt példa nem is oly rég tán Argentínában....

én csak azt látom ezekből a fröcsögő acsarkodó hozzászólásokból hogy : a köcsög devizahitelesek milyen jól járnak, és én miért nem.... persze akkor minden mostani ellenző széles szájjal vigyorgott (igazából kárörvendett) amikor karistolta a CHF a 272Ft-ot jól megszívtátok stílusú hozzászólásokkal egyetemben, a hitel felvételének valódi okáról mit sem tudva... srácok, egyszer fent egyszer lent!

azt meg senki se mondja, hogy ha neki lenne x ezer chf hitele (függetlenül attól, hogy mi okból vette fel válás pl én, vagy csak szebbet jobbat akart) és ilyen lehetőség adódna, akkor nem élne vele, mert mi lesz szegény bankokkal, szegény banki részvényesekkel, szegény magyarországgal, szegény akárkivel....

watson: sajnos középosztály már nincs! és ahogy a mondás is szól:

"Ha paraszt/munkás nem eszik akkor a gazdag nem sz@rik!" és a munkások már igen éhesek, a gazdagoknak meg már kezd kuürülni a belük. szóval valamit adni kell az embereknek.....

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:18
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#343
Te joe, még mindig nem érted.

1. "én a bankokat annyira nem siratnám"

Én sem siratom, leírtam ide vagy 20-szor egy megteendő lépéscsomagot, ami hosszútávon kellő szigorral szabályozná a bankokat.

2. "simán kiköhögték a bankadót, és még nem csekély profitot is tudtak termelni...."

Csak a bankadó évi 150 mrd. Ez meg 1000 mrd (persze egyszeri).

3. "az országnak meg miért lesz rossz, ha nem lesz annyi bedőlt lakáshitel?"

A.) Aki nem tud végtörleszteni, azon nem segít a dolog. Ők vannak többen és ők vannak bajban.
B). Ha Ft-os lesz a hitel, azt is fizetni kell ám. A jelenlegi árfolyamon fizetendő törlesztő kb. annyi, mint amennyit fizetniük kell majd 180-as átváltás után Ft kamat szerint.
C). Megvan a veszélye, hogy a bankok a kormány keménykedésére majd jó magas Ft kamatot adnak. Akkor még az is lehet, hogy nő a törlesztő (a 230-as franktörlesztőhöz képest is).
D.) A péntek csak lepkefing volt ahhoz képest, ami lehet ennek a következménye. Ha a Ft beesik emiatt, a hozamok (így a Ft kamatok) ugranak, akkor mégrosszabb lehet a helyzet.

El kéne felejtened azt rövid és szűklátókörű, speki nyelven poziból beszélő szemléletedet, hogy te jól jársz, ezért jó az ötlet. Nem árt néha gondolkodni.
stock33
stock33 2011. 09. 11. 19:15
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#342
továbbá ez a lázáros baromság több magyar bank csődjét okozhatja. na nem fog megszűnni az otp, csak épp tőkét kell majd emelnie, ami egyfajta csőd. a tőkeemelést lehet majd épp a jóságos állam fogja megtenni, megmentve a zemberek betétjeit. cinikusan persze majd veregetni fogják a saját vállukat.

hogy is van ez? felveszed a kölcsönöd, és azt várod el, hogy a rossz döntésed következményeiért az feleljen, aki a kölcsönt adta? jogállam??? lesznek itt még perek, még akkor is, ha csak picurka része valósul meg a lázári ötletnek.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:08
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#341
Neomodel nem ismeri az alapokat, így nem tudja, hogy mi a különbség a hitel/betét arány és a pénzmultiplikátor között. Pedig egyszerű. Helyette inkább anyázik itt. Magát minősíti.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek