Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 04. 23. 08:33
Előzmény: #196616  tihamer
#196620

kicsit idősebb vagyok nálad, 76-ban érettségiztem
az utána jövő kb 20 évben bárki bárhol bármilyen ingatlanügybe belemászott jó eséllyel nyert rajta, akármilyen felkészültséggel csinálta
mára alaposan megváltozott a helyzet
Murdoch 2023. 04. 23. 08:32
Előzmény: #196615  lacikonyha
#196619
Két aprócska megjegyzés. Az ingatlanjaidat zömmel az utolsó ciklus aljánál vásároltad. És mivel ingatlanos voltál, feltételezem kövér alkupozícióval. Ez így kábé olyan mint a Klondike-i aranyláz, az elsők vitték a jó helyeket, a többiek meg szívtak. Annál, aki 2020 környékén vásárolt, már más a matek.
lacikonyha 2023. 04. 23. 08:25
Előzmény: #196614  J0hnnyEnglish
#196618

tanulni valakitől vagy valakiktől nem szégyen, sőt nagyon hasznos lehet
az ingatlannal való üzletelést 50 évesen elsősorban egy idős olasz jogász házaspártól tanultam el alkalmazottként
nameg néhány ügyes kollégámtól, aztán egy jó adag ingatlanostól, akikkel gyümölcsöző módon együtt működtem
és elévülhetetlen érdemeik vannak a kiképzésemben annak a jóval ezer feletti számú embernek akikkel alaposan elbeszélgettem az ingatlanügyeik kapcsán
tihamer
tihamer 2023. 04. 23. 08:24
Előzmény: #196616  tihamer
#196617
Hogyan legyünk gazdagok.
Tanulságosak a hozzászólások.
https://kiszamolo.hu/uj-netflix-sorozat-hogyan-legyunk-gazdagok/
De szerintem a hogyannál fontosabb a miérted.
Hogy legyen indítékod.
tihamer
tihamer 2023. 04. 23. 08:19
Előzmény: #196614  J0hnnyEnglish
#196616
Én 1998. óta utazok ingatlanbizniszben, de még most is óvatos optimista vagyok.
Nagyon fontos nekem pl az időzítés ❗
Válságban vásárolni ✔️
Mániában tartani ✔️
Persze most már folyamatosan figyelemmel kísérem a felújított egy, másfél, kétszobás garzonokat.
Ugyanis pár év múlva megemelhetik a PMÁP visszaváltási díjat 1%-rol akár 3-5 %-ra is.
Figyelni kell a jó időzítésre.
   👍
lacikonyha 2023. 04. 23. 08:15
Előzmény: #196607  HPPapa
#196615

amúgy az általam tegnap emlegetett ingatlanaim hosszútávra szánt befektetések, amihez illik csinálni tervet előre ,mégpedig 3 verziót, és nem csakúgy belevágni, hogy majd lesz valahogy
optimistát
pesszimistát
realistát
..
a hosszútávú gondos ingatlanbefektetés és működtetés realista terve szerint megőrzi a reálértékét, a hozama pedig a bérleti díj bevételből ered
mindez tegnap az álompapírral való összevetésként került szóba, ami esetében az álompapírba tett tőke nem őrzi meg a reálértékét, és a kamata sem pótolja maradéktalanul
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 23. 08:11
Előzmény: #196612  lacikonyha
#196614
A leélt több mint 6 évtizedből, már ha igazat mondasz az utóbbi hét év tapasztalatából messzemenő következtetéseket vonsz le. Majd lobogtatod az észosztást náladnál jó 35-40 évvel fiatalabbaknak, hogy kellett bizniszt csinálni 2008 óta. Nincs több kérdésem, nem kell válaszolnod!
Törölt felhasználó 2023. 04. 23. 08:02
Előzmény: #196611  Törölt felhasználó
#196613
kulonosebb gond
inkabb leirom 2X 
nehanyan hajlamosak itt az elo faba is belekotni 
lacikonyha 2023. 04. 23. 08:00
Előzmény: #196607  HPPapa
#196612

soha nem használom a "mennyit ér" kifejezést ingatlan ügyben, olyan módon mondatba foglalva pedig különösen megmosolyogtató használni, ahogy egy ingatlan állandó paramétereit szokás
ugyanis egy ingatlan van akinek sokat ér, van akinek keveset, van akinek semmit
legutóbb is az eladhatóságot forintosítottam
..
reálérték vesztés
van ugyebár a realizált ingatlan értékvesztés, és a nem realizált
a reálértékvesztés realizálás módja pl hogy valaki elad egy ingatlant, majd a megkapott az árával átballag a Lidlbe és kajára elkölti maradék nélkül, vagy az autószalonba és autóra elkölti
elég ritka esetek
..
a nem realizált értékvesztés pedig egy elméleti kreáció ami fel van írva a kéménybe,és idővel elszáll a füsttel
..
a 2008 nyarán 9,5-ért vett újpesti panelem 2012 végi mélypontján kb max 8 millióért lett volna eladható.és az a 8 millió kb 10-15%-t inflálódott közben, mint reálértékvesztés 
aztán 2015 végén,amikor még nem lépett hatályba a csok rendelet, 15-16 között cseréltek ott gazdát a hasonló alaprajzú panelek,vagyis a nominális és reálértékvesztés is elszállt a füsttel a kéményből
ma is megvan a lakás, 35 a legolcsóbb hirdetés
..
óvatosan a "mennyit ér" kifejezés és a "reálértékvesztés" használatával egyaránt, hátha van a hallgatóság között olyan aki tudja mit jelentenek ezek
ezek hatékony marketinges kreációk a kevésbé informáltak megvezetéséhez
 
Törölt felhasználó 2023. 04. 23. 07:55
Előzmény: #196610  Törölt felhasználó
#196611
akinek nemcsak a tiptop a jo az vegye meg, nincs ezzel a lakassal semmi kulonosebb gond
Törölt felhasználó 2023. 04. 23. 07:52
#196610
ez egy tiszta rendezett teljes mertekben azonnal koltozheto lakas  Ilyet vetek megvenni azert hogy szetverje az ember ahhoz ez tul jo. Nalam a sajat hasznalatu ingatan is amiben epp lakok befekteteskent van a fejembe jelen. Mivel konyitok  a furas faragashoz nekem csak a zsiruj felel meg., igy alakult. Erre van igenyem
bpwjk 2023. 04. 23. 07:38
#196609
"ehh mondom en  mindig egy lepusztult putrit kell venni es ujracsinalni az egeszet"
Akkor ez végülis ideális?
Törölt felhasználó 2023. 04. 23. 07:09
#196608
Na akkor nominálba négyszereződtek az árak, de reálba 2019-es szintek vannak.
 Akkor aztán most van Öröm és Boldogság :))
 :DDDDDDD
HPPapa 2023. 04. 23. 06:39
#196607
Olvasgattam a legutóbbi DH barométert és úgy látom a legtöbb ingatlankategória reálértelemben már a 2018-2019-es szinteken van. Budapesti tégla pl. 2015-ös szinten! Lacikonyha dobálózik a számokkal, hogy mennyivel többet érnek az ingatlanjai, közben maximum értékmegőrzésre volt elég.
slash 2023. 04. 23. 06:20
Előzmény: #196600  hunball
#196606
Belülről rendben van viszont a tető öreg. Ha megnézed, menj ki a padlásra és nézd meg belülről a tetőt. Gondolom fafödémes. Nézd meg a tetőléceket , gerendákat. Az  abaj hogy a beépített tetőteres tetőt már nem nagyon lehet kicserélni, nálunk is először tetőcserevolt és utána építettem be a padlásteret. 60 körül már jó ár. 
Törölt felhasználó 2023. 04. 23. 05:32
#196605
na meg 2  kavet benyomok is indulok mekkmesterkedni mindig az a munka 
muhaha
Törölt felhasználó 2023. 04. 23. 05:29
Előzmény: #196600  hunball
#196604
ez nem lakott lakas alkudni kotelezo ha1 ev utan feltette ujra van ott valos eladasi szandek, ha egyszer mar a 60 ba belenyugodott nem kell felni a 62 es iranyartol. Meg kell kinalni 58al azt ennyi, azt kell mondani ennyi a max mert kell meg felujitasra is. Ha kell kell ha nem, par het mulva meg visszamehetsz. Azonnali dontest ne varj tole es ne is tegy neki szemtol szembe ajanlatot ha az ugynokkel mikor kimesz megtekintesre a tulaj is jelen van , ha kulcsos az a legjobb. adj az ugynoknek irasos vetelit parszaz kiloval es 2 nap gondolkodasi idot hadd ragodjon
Törölt felhasználó 2023. 04. 23. 05:20
Előzmény: #196602  Törölt felhasználó
#196603
na ez szep lett se kisnagybetuk se tagoltsag stilisztika mondatvegi irasjelek vesszok az egesz egyetlen mondatfele  :D
Törölt felhasználó 2023. 04. 23. 05:18
Előzmény: #196600  hunball
#196602
kazan nem mai gyereknek tunik 10 ev folott mar necceseka burkolatok nem modernek a konyhabaa kapcsolok dugaljak nem oregek 10en evesek de ki tudja a villanyosvezetekek csereltek e vagy csak a kirakat a latszat le kell szedni a dugaljak es kapcsolok burkolatat ha sarga rez ha szurke aluminium es mindenhol ez serulesmentesen igy ellenorizheto, sokszor csak reszben cserelikeleg soherek voltak a mekkmesterek az elvedokkel a tetoterben, a ferde tetosikoknal az ablakoknal latszik nem vastag a gipszkartonfal ha atszellozo reteget is hagytak 5 centint akkor 10 centi lehet a szigeteles ami keves. Ha nincs szellozo reteg hagyva es kisporoltak a parazaro hotukorfoliat akkor megkonnyebben berohadhat az egesz ha kimegy a para.A gipszkarton kotodobozok moge nezve ellenorizheto, ha odzkodik a tulaj az gyanus ha el akarja valoban adni turnie erdemesHa van regi gugli utcakep téli nezd meg a tetot ha latszik a cserep akkor foleg szar a szigeteleskulso homlokzaton nem latok szigetelest mert latszik a gazcso, ami kilogo bizbasz van kesz elmeny lesz a dryvitolas kis hely sok el ez igy felaras lesz a tetocserep oreg a szeldeszkak kezeletlenek ki tudja hany eve?hol a legfontosabb resz a furdo kepek??ehh mondom en  mindig egy lepusztult putrit kell venni es ujracsinalni az egeszet
Gaboracing 2023. 04. 23. 04:16
Előzmény: #196596  lacikonyha
#196601
Neked lételemed más zrikálása?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek