Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2023. 04. 02. 20:41
Előzmény: #194757  Atti
#194760
Kereslet, hitelezés a padlón… csodák nincsenek…
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 02. 20:39
Előzmény: #194754  lacikonyha
#194759
Miért gondolod azt, hogy a 20-30% korrekció összeomlás, vagy a linkelt túlárazott szarok a felét sem éri. Sok minden lesz itt csak emelkedés nem! Prémium lakáspiac - engem nem érdekel, az biztos pörög...
gyula1971
gyula1971 2023. 04. 02. 20:38
Előzmény: #194732  Benzedrine
#194758

Na ez tényleg a Balatonlellei ház északi párja, minden tekintetben.-
Elmentettem, kíváncsi leszek nyár elejére megy-e lejebb az ár?
Atti 2023. 04. 02. 20:34
Előzmény: #194752  J0hnnyEnglish
#194757
Veled értek 1-et.
Én is így látom Mo-on a gazdaság helyzetét.
Szívesen megkérdezném, aki szerint nem lesz csökkenés, esetleg még emelkedés lesz, hogy a mai árakon remélem bevásárolt most, amikor olcsó?
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 04. 02. 18:50
Előzmény: #194752  J0hnnyEnglish
#194756
Ez tény, az emberek már nem vállalnak be, teljesen visszaesett a hitelezés. Én is most pénteken hajnalban kaptam meg az e-mailt és a pop-up üzenetet, hogy megkaptam azt a hitelt amit régebb óta terveztem felvenni. Ezután a hitel után már csak olyat fogok felvenni ami áruhitel lehetőleg 0% THM-el, mert az kb. ajándéknak tűnik ha az ember tudja fizetni.
macisajt 2023. 04. 02. 18:36
#194755
lacikonyha 2023. 04. 02. 17:54
Előzmény: #194752  J0hnnyEnglish
#194754

az ingatlan piac generális összeomlása túlzó handabanda
bizonyos részterületei nagyot zsugorodtak, bizonyos más részterületei nem zsugorodtak sőt emelkedő fázisban lévő is van az utóbbi hónapokban, ilyen pl a lakás bérbeadói részterület
fogalmazni csak pontosan és szépen ahogy a csiga megy a réten
..
a vásárlóerő zsugorodást sokkal nagyobb súllyal orvosolja a piac a tranzakció szám csökkenéssel, mint az átlagár csökkenés amennyivel részt kap ebből
.
..
Ishar
Ishar 2023. 04. 02. 17:43
Előzmény: #194746  kukor-ica
#194753
"Ezért is intem a csodavárókat, hogy a jó adottságú ingatlanok tulajdonosai nincsenek, és nem is lesznek szarban." --- Főleg ameddig az egész társadalom fizeti a kamatstop(juk) költségét...
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 02. 17:33
Előzmény: #194751  lacikonyha
#194752

Azért nem gondolom (továbbra sem), hogy ez így van, mert (bár nincs egy rohadt friss adat ebben a "vágyvezérelt" országban), de a hitelpiac összeomlott (nem a levegőbe kapálózok, van információm), még a támogatott hitelek volumene is bezuhant, gyakorlatilag a bankoknak többet törlesztettek 2023-ban, mint amit kihelyeztek (kamatstoppostul). Innen az irány nekem egyértelmű, csak a volumen és az időbeni alakulás a kérdés.
Ábrándozni ritkán szoktam, elég jól menedzselem az életem köszi!
lacikonyha 2023. 04. 02. 17:09
Előzmény: #194750  J0hnnyEnglish
#194751

azt a hibát követed el rendszeresen és nem csak te
hogy csökkenő vásárlóerő kiváltotta  új egyensúly beállásának  egyedüli vegytiszta lehetősége az áresés
..
tévedés, vágyvezérelt
..
és ami le fog zajlani, és már kezdetét is vette vette: nagymértékű tranzakciószám zsugorodás mellet némi árcsökkenés bizonyos ingatlan típusok és lokációk esetében
és kész az új egyensúly
..
ábrándozok és ébren álmodók pedig bízzanak néhány kivételes alkalmi lehetőségben
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 04. 02. 16:44
Előzmény: #194746  kukor-ica
#194750
Nagyon sok helyen be van tiltva a társasház építés! Továbbra sem gondolom, hogy a 100 milliós átlag ingatlanoknak óriási létjogosultsága lenne. Ez nem csoda várás, a csoda az a mostani árszínvonal és a bérszínvonal különbsége, meg a problémák szőnyeg alá söprése. Addig fognak esni az árak, amíg be nem áll a paicon egyensúly. A kamatok pedig nem mostanában fognak bezuhanni, ahogy az infla sem fog két perc alatt 10% alá menni. De ha jobban tetszik, száguldunk a végtelenbe...
slash 2023. 04. 02. 16:01
Előzmény: #194747  kukor-ica
#194749
Nyáron mindenhol kurva sokan vannak, Csopaktól-Dubrovnikig.  Augusztus valóban durva mi is alig várjuk a szeptembert amikor végre csend van , levonul a tömeg és szuper az idő. 
pbence11 2023. 04. 02. 15:59
Előzmény: #194739  slash
#194748
az albán tenger még sokkal olcsóbb és akkor az afrikai tengerparti ingatlanokról nem beszéltünk :) Mindnek megvan a maga célpiaca.
kukor-ica 2023. 04. 02. 15:51
Előzmény: #194739  slash
#194747
Ezt a környéket speciel jól ismerem, nagyon szép hely. Sokaknak tudom ajánlani, főleg a zsák jelleg miatt.
Viszont nyáron szerintem kurva sokan vannak, ami pont a zsák miatt megbosszulja önmagát. 
(Én tengerpartra szeptember-május közt megyek csak, így nem tudom :)
kukor-ica 2023. 04. 02. 15:45
Előzmény: #194744  Törölt felhasználó
#194746
A helyes válasz megint az, hogy miért akarja eladni?
Ha valaki örökölt egy lepukkant kádár kockát, az előbb utóbb lemegy oda az árral, ahol elkel.
Balatonnál az ilyeneknél ez a 4 lakásos társasházra alkalmas építési telek ára lesz.
.
Ha benne lakik, és költözni akar, akkor saját szempontjából logikus, ha tartja, mert ha megkapná érte a felét, akkor már elérhetetlenek lennének a költözési céljai. 
.
Ezért is intem a csodavárókat, hogy a jó adottságú ingatlanok tulajdonosai nincsenek, és nem is lesznek szarban. Statisztikusok majd kimutatják, hogy az (ilyen) hirdetések száma mennyit nőtt, az ára meg mennyit csökkent, és itt van az inverz kánaán, de ettől még jó áron nem lesz normális állapotú eladó.
Esetleg nem öreg ember hirtelen halála, válás, stb. vezethetnek az ilyen kényszerhelyzetekhez, de ezek az "ilyen is van" jellegű jelenségek közé fognak tartozni, és nem lesznek piacmeghatározó erők.
Majd ha kiszárad a Balaton, döglenek benne a busák, vagy a kékalga miatt nem lehet többé benne fürdeni.
Tehát továbbra is "erősen valószínűtlennek" tartom, hogy a sokak által nyaralóként megfizethető 50-60 milliós tartományban érdemi kínálat itt megjelenik.
A most ennyiért hirdetettek árai közül a szarban lévők engednek, aztán az extrém sportok kedvelői elgondolkodhatnak a nagyfelújításon.
lacikonyha 2023. 04. 02. 15:19
Előzmény: #194744  Törölt felhasználó
#194745

már egyszer leírtam az első ebbéli élményemet
2009 tavasszal a megdermedt körülmények között bejött hozzánk egy idős dán házaspár, hogy van ugyan egy lakásuk az október 6-ban, és tavaly egy ingatlanossal megnéztek egy kis földszintit ami alkalmanként nagyon jól jönne nekik a vendégeik miatt, most megvennék, de nem találják az ingatlanost akivel látták,vállalnánk e hogy megkeressük a tulajdonost,és ha még eladó megvennék, megadtáka pontos címet és hogy holvan az épületben
hát képzeld, vállaltuk
hamarosan ott ultem a konyhasztalnál a gazdasszonnyal,30 nm udvari fölszinti, klasszicista kori épület, az egykori istállóból kialakitott,csalédlépcsőházból níilóajtóval, félig a lépcsőalábetolt sarokban lécőelhelyezkedéssel egyetlen lőrésnyi ablakkal magas boltives mennyezettel (istállónak épült) egy galériázott szoba,  konyhácska fűrdőxske 40körüli elvált nő két tini lánnyal,szépállapotú épületben
12-13 volt a max realitása
azt monfta már fég nem hirdeti,se van az a pénz amiért eladó
elkészült a megbízás 18 millióm
telefon a dánoknak,írott vételi ajánlat 17-en,addala kiegészítésselhogyboldogan megadjáka 18-t,defussunk csakegy kört
vissza a Sasba,a nő már zavartan viselkedett, a lányokmeg majd keresztüldöftek a tekintetükkel, a nőnek elmondtam már a szerződéskötéskor hogy írott ajánlat lesz,írott válasz kell, most mondtam neki hogy írjaaz ajánlat hátuljára, saját gyöngy betűivel,hogy nemfogadja el, az ellenajánlata az eredetiár,vagyis 18 millió, és én pedig elfogom fogadtatni
azt mondta hogy had aludjon rá egyet, és reggel megkeres
reggel jött kialvatlan szemekkel,nyúzott arccal,ésazt mondta,hogy szeretnek ott lakni és ebbőla18-bólúgysem tudna jobbat venni
...
ennek valamilyen verziójából ha 100-t nem láttam már azóta akkor egyet sem
..
ezért ugatom állandóan,hogy ez nem az ingatlanról szól ésez egy stratégiai játék még annál is aki szent meggyőződéssel állítja hogy ő nem játszmázik, és ilyenkor mindig kiderül hogy dehogynem, csak az övét nem tekinti játszmának, mert ő őszinte nyílt ée igaz ember
..
soha nem az eladóingatlan vizslatása az elsődleges feladat hanem az eladó személyéé,
és ki kell deríteni mi a projektje, vagyis mi az eladásból nyerhető pénz felhasználására a terve, és az mennyire reális és megvalósítható e
na most ehhez kell a 60 év a szakmában, meg a rutin
született adottságok sem ártanak
ennek a reális volta nélkül
..
amíg valaki eladóként van benne az ügyben, végtelen pszichológiai nyereségforrást tart életben: jönnek sikeres jómódú emberek, akiknek tűrniük kell hogy ő azt mondja  hogy nem,és még indokolnia sem kell
ha elad, vissza hullik a senki státuszba
..
és ennek megvan a vevőoldali megfelelője is
Törölt felhasználó 2023. 04. 02. 14:36
Előzmény: #194741  lacikonyha
#194744
Azért elég sok ilyen csodaváró van a comon is. Ő maga lepődne meg igazán, ha elmenne, talán szeret turistákkal beszélgetni vagy mi az oka? Aztán egy idő után leveszi a hirdetést, majd szünet, és még extrémebb áron újrakezdi. Van aki már 10+ éve játssza ezt.
lacikonyha 2023. 04. 02. 14:31
Előzmény: #194742  Törölt felhasználó
#194743

ilyen magabiztos távértékelési képességet lehet valahol venni, vagy erre születni lehet csak?
ha lehet venni, nekem megérne valamennyit az elérhetőség
Törölt felhasználó 2023. 04. 02. 14:06
Előzmény: #194722  gyula1971
#194742
Reálisan ... 35 mFt körül max.
lacikonyha 2023. 04. 02. 14:04
Előzmény: #194739  slash
#194741

kurvadrágán hirdetni magasabb társadalmi státusz,a birtoklásból eredő státusz meghosszabbítása Bicskéig
és  gyakran a társadalmi státusz látszata a fontos igazán
az eladás nem annyira
az eladással rövid úton dupla státuszvesztés jár de az tartósan,kinek jó az

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek