Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2023. 03. 30. 10:30
Előzmény: #194555  Bianco
#194560
Ingyen nincs kisajátítás vagy mi a neve.
mpagnes 2023. 03. 30. 10:29
Előzmény: #194555  Bianco
#194559
Hát szerintem ez nem ingyenes lemondás. 
lacikonyha 2023. 03. 30. 10:28
Előzmény: #194557  lacikonyha
#194558

a panaszkodás nagy magyar nemzeti sport
így panaszkodik a nagyon magyar nemzeti csótány aki újabban szintet lépve inkább csak fideszcsicska, hogy alig tud megélni a nyugdíjából
..
egyes vélemények szerint minden betegség - még ha csak egy szimpla vagy  kiadós nátháról van szó- alapja lelki eredetű-az ingatlan ügybe keveredés is egy nátha szintű kórkép, van aki könnyen viseli, van aki majd beledöglik
a saját néhány ezer főre kiterjedő mintavételezésem után  igaznak vélem ezt
lacikonyha 2023. 03. 30. 10:08
Előzmény: #194555  Bianco
#194557

gyanús kicsit a helyzet
talán enyhén mazochista hajlamúként vonzódsz az extrém sportok felé?
vagy csak kellet valami amire nagy tételben lehet alaposan panaszkodni, mivel az együttérzés jólesik
lacikonyha 2023. 03. 30. 09:59
Előzmény: #194554  lacikonyha
#194556

és persze az sem mindegy hogy az idei értékesítettek között a felújított -felújítatlan arány is a tavalyival megegyező maradt e
az a cikk egy pillanatnyi kétes értékű boldogság hormon löket, mint egy megrögzött bagósnak az első korareggeli slukk
Bianco 2023. 03. 30. 09:53
Előzmény: #194548  mpagnes
#194555
Itt teljesen más a felállás. Az égvilágon semmi hasznom nem származik az út szélesitéséből, sőt. Jelenleg is van teljesen rendben lévő, aszfaltozott út a telek előtt, ezt akarnák szélesíteni, állítólag azért, hogy a későbbiekben buszkozlekedes re  is alkalmas legyen. Ez a forgalom.,levegőminőseg, zaj, egyértelműen csökkentené az értékét. A leadott 50m2 úgyszintén. Az ezzel összefüggő telken belüli athelyezési munkálatok, autó bealló, vízóra akna, kerítés, kertrendezés, stb. újabb 7 számjegyű kiadás. De mondjak le róla grátisz, cserébe kapok egy rakás költséget a nyakamba és egy kisebb telket. 
lacikonyha 2023. 03. 30. 09:50
Előzmény: #194552  tihamer
#194554

nyugi
először is ez nem a tények könyve különkiadása, hanem egy marketing cég pr kiáltványa
aztán egy ilyen becslésnek van hibahatára
továbbá csend van benne arról hogy történt e lokációs súlypont áthelyeződés,vagy ugyanez a méret kategóriában hogy néz ki
gumicsont az ébren álmódóknak
Benzedrine
Benzedrine 2023. 03. 30. 09:39
Előzmény: #194552  tihamer
#194553
Felső középoszálytól lefele csökkent a reálbér és fáj a megdrágult hitel. Hatszázmilliós frekvenciás tihanyi telket vegyél befektetésnek, ott válságálló a célközönség pénztárcája.
tihamer
tihamer 2023. 03. 30. 09:22
Előzmény: #194550  tihamer
#194552
https://www.azenpenzem.hu/cikkek/megerkezett-az-arcsokkenes-a-lakaspiacra/9297/
"A fővárosi panelekhez az idén a tavalyi átlagárnál 9-12 százalékkal olcsóbban jutottak a vevők az egyik ingatlanközvetítő adatai szerint. A vidéki árak közben alig enyhültek, esetenként még emelkedtek is. Már a hirdetési árakat is elérte a túlkínálat hatása.
Az idei, fővárosi tranzakciók szerint ez év februárjában Budán 9 százalékponttal, a pesti oldalon 12 százalékponttal csökkent a panelek átlagos négyzetméterára a 2022-es átlaghoz képest – "
lacikonyha 2023. 03. 30. 08:14
Előzmény: #194545  Murdoch
#194551

na lásd kivel van dolgod, mesélek neked az álom és valóság témában,, és mivel az ingatlanpiacon alig történik valami, van idő
..
utolsó éves voltam az egyetemen, és nagyon későn mentem a menzára, alig volt már valaki ott, és egy elsős lánnyal együtt kaptam az ablaknál a kaját, akik látásból ismertem, de ez nem volt nagy dolog mert meglehetősen szemrevaló jelenség volt
aztán mondtam neki hogy együnk együtt, és mire az asztalhoz értünk valahogy sikerült megkérdeznem tőle, hogy szűz e
és ezzel úgy beletaláltam egy napirenden lévő nagyon megoldandó  témába, hogy el sem kezdett enni, hanem felszólított hogy kérdezzek még, mert nagyon jó hogy végre valakit érdekel az ő súlyos gondja, ráadásul olyan hozzáértőnek nézek ki, végül egyáltalán nem nyúlt a kajájához, hanem én ettem meg azt is, és megegyeztünk hogy a napokban véget vetünk ennek az áldatlan helyzetnek
hát így is lett
aztán ott aludtam nála és éjszaka felébredtem és tisztán,határozottan éreztem hogy újra kedvem van, így hát nyúltam ide meg oda, mindent rendben találtam, és megesett újra, aztán aludtunk reggelig
mosolyogva kelt,és elmesélte, hogy alvás közben érezte hogy valami nagyon jó történik,és azon izgult hogy mire felébred teljesen nehogy kiderüljön hogy mindez álom csak csupán, hanem legyen valóság, és képzeljem az volt
..
Áginak hívták, veszprémi lány volt, neki 19 évet kellet várni arra hogy egyszer csak valósággá váljon a mindennapi álma, bár te bőven több mint kétszer annyi vagy, ha nem adod fel, még veled is megtörténhet
tihamer
tihamer 2023. 03. 29. 23:52
Előzmény: #194547  Loco44
#194550
Így van, ilyenkor kell felújítani. A mostani szuperinfóban pl 8 db tetőjavitás-tetőkeszités hirdetést olvastam. Az ilyen jellegű hirdetésszám kb 2 éve egy max két darab volt, az is csak úgy snaszban. Most hosszan, részletezve, némelyik keretben, de pl az egyik sárga színnel kiemelve.
Hiába , elég sok építőipari munkaerő felszabadult.
Kereslet kínálat ☝️
mpagnes 2023. 03. 29. 23:39
Előzmény: #194531  Bianco
#194549
Röviden. Ha kertesek dobják össze Az utat, akkor ingyen van, ha hivatalos út, akkor nem ingyen van.
mpagnes 2023. 03. 29. 23:32
Előzmény: #194531  Bianco
#194548
Én a 70-es évekből tudok olyan példát, hogy ingyen mondtak le az út miatt..25 ezer nm-t két sávban adtak el 40 vevőnek. Középen kellett egy út. Szerintem, ha nektek, kerteseknek kell az út és mindenkinek egyformán kell ebbe területet adni, akkor lehet ingyen, hiszen ez nektek jó és miattatok épül. Ez sokat emel a kert értékén és semmilyen kár nem éri a tulajokat.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 03. 29. 22:15
Előzmény: #194541  Ishar
#194546
Eddig a 20% infla is csak álmunkban, még talán 30 éve volt. Most meg...
Murdoch 2023. 03. 29. 22:04
Előzmény: #194544  lacikonyha
#194545
Sajnos az van, hogy Bobnak áll a zászló, te meg max tovább erősíted az ellendrukker kemény magot.
lacikonyha 2023. 03. 29. 21:42
Előzmény: #194542  mr_bob
#194544

minden igaz bobby
de őszíntén: te az a fajtó korgógyomrú vagy aki folyton álmodozik, vagy aki ábrándozik arról hogy egyszer jól fog lakni az olcsó ingatlanpiacból lakmározva?
 a berlini kishibás idézete passzol inkább rád vagy az eredeti Vörösmarty?
kukor-ica 2023. 03. 29. 21:12
Előzmény: #194531  Bianco
#194543
Szinte minden zártkertben 3% a beépítési arány. A legkisebb beépíthető telekméret viszont nagyon nem mindegy, és az már el tud térni, általában 720-3000 m2 között (de 1500 a leggyakoribb).
Az utakra és hasonlókra tervezett kisajátításokat a telked méretéből le kell vonni, tehát építési szempontból mintha már most nem is a tiéd lenne az az 50 m2.
Szinte minden zártkerti övezet minden útját 5-810 méterre szélesíteni tervezik a HÉSZ-ek, amik az esetek 99%-ában amúgy nem fognak megvalósulni.
.
És az öreg rókának igaza van: a zártkerti építkezés extrém sport, a könnyített, bejelentési lehetőségek nem játszanak, hitelt nem kapsz, sok helyen azzal is szivatnak, hogy művelt kertészeti kultúra legyen a telken, vagy horribile dictu szőlő, belekötnek, hogy nincs víz meg csatorna, a fúrt kút vize nem jó, vizsgáltasd be, csinálj házi tisztítót, stb. stb.
.
Viszont pont ezért azok az ingatlanok tudnak kurva drágák lenni, ahol a megfelelő okmánybélyeggel az előző tulaj a fenti szopás hegyet már végigcsinálta, és a palotája gazdasági épület, ahol minden helyiség terménytároló meg gyümölcs előkészítő, a medence meg tűzivíz tározó. 
Nyilván mindez nem Hajdúbiharbasznád-külsőre jellemző, hanem mondjuk a Balaton felvidékre (de arra nagyon)
mr_bob
mr_bob 2023. 03. 29. 20:55
Előzmény: #194541  Ishar
#194542
Ishar
Ishar 2023. 03. 29. 20:27
Előzmény: #194532  berlini
#194541
"Csak Vörösmartyt tudom idézni: Álmodozás az élet megrontója" --- Nagyon jó idézet! Az ingatlanok árcsökkenése az olyan álom, mint hogy - hamarosan - 20 ezer felett lesz az OTP árfolyama és 100 millió egy panellakás, vagy másfajta?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek