Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ishar
Ishar 2023. 03. 26. 10:14
Előzmény: #194337  tihamer
#194340
Gondolom te szívesen segítenél rajtuk (gombokért), sőt a PMÁP hozamából vissza is bérelhetnék tőled. Aztán mehetne a cidri nehogy tihamér megneszelje a nyári nyugdíjprémium mértékét, mert azt is előre beépíti a januári bérleti díj emelésbe. Téged mennyire ural az ingatlan, amikor itt kérdezgeted ki mennyivel tervez emelni és azon tépelődsz, hogy vajon belefér-e a 20%-os (4000 HUF) emelés a garázsod bérleti díjánál vagy maximum 15%-ig (3000 HUF) mehetsz el?!
lacikonyha 2023. 03. 26. 09:42
Előzmény: #194338  lacikonyha
#194339
sorry ezt nem olvastam el mielőtt elküldtem
lacikonyha 2023. 03. 26. 09:34
Előzmény: #194337  tihamer
#194338

volt ifő amikor uralkodó nézet volt,hogy az ember racionális lény,az eszévelképes lesz megérteni a világot és uralkodni az ösztönein
aztán legkésőbb az első világháború idején kiderült hogy ez utópia, utána kezdték leírogatni a magyarázatát: a racionalizmus jóllakatja az észt, dee köznem  kiszikkasztja a lelket
na már kb 100 éve a lélek jóllakatása a főemberi tevékenység, mivel csillapíthatatlan ésvégtelen az étvágya amint a legnagyobb profit termelhető
..
ezért van az hogy az ingatlanügyeknek csak a tárgya és mellékszereplője az ingatlan a főszereplő a két fél lelke
..
és az a szép hogy ezt legtöbben nem így tudják
..
tihamer
tihamer 2023. 03. 26. 09:13
#194337
Amikor az ingatlanod nem szolgál,
Hanem ural téged.
https://www.penzcentrum.hu/otthon/20230326/erik-a-lakhatasi-katasztrofa-erre-ramehet-az-idos-magyarok-haza-lakasa-is-1135371
Tipikus példája az idős, elmagányosodott nyugdíjasoknak akik minimális bevétellel rendelkeznek, de foggal körömmel ragaszkodnak a hodály házhoz, lakáshoz.
Inkább fagyoskodnak, rossz minőségű kaját vesznek és ezzel leamortizálják az életüket. El kellene adni. Feléből kis lakást venni. Másik feléből PMÁP-t és élhetnének sokkal, de sokkal nivósabb életet.
De nem, inkább szenvednek, panaszkodnak.
Döbbenet.
lacikonyha 2023. 03. 26. 09:13
#194336

a magyar lakóingatlan piac kb fele részben vagy kétharmadában gazdaságilag leszálló ágban lévő területeken álló, sufnituning és bontószökevény kategóriájú felépítményekből áll
..
itt más a marketing ereje szerepe mint máshol
..
a szaharában is gyenge a homok marketingje
lacikonyha 2023. 03. 26. 08:53
Előzmény: #194333  Törölt felhasználó
#194335

persze
van ugyebár a broker,aki körülveszi magát sales person sereggel
..
csak a sales meg maga a marketing  a kb 120 éves születésekor is már bőven magyartalan colt, amivel rendes törzsökös magyarnak szégyen volt foglalkoznia,ezért ráhagyták a tuggyukkikre
aztán a tudggyukkik is gyakran a dzsentríhez asszimilálódtak, nem csoda ha ma is köp egy nagyot az átlag magyar  ha marketingről van szó
és az semmi ő is meg tudja ugyan olyan eredménnyel,vagy még inkább jobbal csinálni bármikor
lacikonyha 2023. 03. 26. 08:43
#194334

az ingatlanközvetítés számos atipikus elemösszesség
maga az ingatlanközvetítői megbízási szerződés amivel az egész kezdődik, szintén egy atipikus szerződési forma
érdemes ezen a talajon izlelgetni, nem sportágidegen szempontokon keresztül
..
persze lehet úgy is,
itt meg főleg mert ez nem szakértői fórum, hanem főleg az igen határozott véleménnyel rendelkező de legalább büszkén ingatlanpiaci dilettánsok terepe
Törölt felhasználó 2023. 03. 26. 08:38
Előzmény: #194330  kukor-ica
#194333
Ez színtiszta sales meló, valakinek nem jön be. Ha az első pár hétben nincs sikerélmény, elbizonytalanodik. Akkor jön egy lehetséges megoldásként az ingatlanos, akivel vagy szerencséje van vagy nem.
Én is, Berlini is, más is bízott már meg így ingatlanost.
Meg ugye van olyan vevőjelölt, aki csak ingatlanoson keresztül, pl külföldiek.
lacikonyha 2023. 03. 26. 08:31
#194332

minden vélemény a saját megszerzett ismeret és élményanyagon alapul, aztán vagy helyes vagy helytelen következtetésekkel kiegészülve áll össze
így aztán egyszerre két dologról mindig szól:
a véleményalkotó adott tárgyi műveltség szintjéről, és magáróla tárgyról, ami aztán keresztül van engedve a véleményalkotó szándékától neveltetésétől,egyéniségétől, stb függő valamilyen mértékű szándékos,vagy ösztönös torzitó folyamaton
..
és vannak vélemények ami alapján végzett cselekvésen fájdalmas következményekkel járhatnak, és vannak amik gyümölcsözőek lehetnek
.
kukor-ica 2023. 03. 26. 01:58
Előzmény: #194319  Törölt felhasználó
#194331
Egyszer én is majdnem megbíztam egy (amúgy sokat látott, és az élet más területéről ismert) ingatlanost, hogy találjon nekem ingatlant.
Kijelöltem egy környéket, a paramétereket, az árat, mindent.
De ne olyat, amit hirdetnek, bazmeg, azt én is megtalálom... Hanem amit nem hirdetnek.
Járjon körbe, mi elhagyatott, kérjen le tulajdoni lapokat, keresse meg őket, nyomozza ki a telefonszámot, kinek van jelzáloga, ki áll szarul, adjon ajánlatot, győzze meg őket, hogy adják el, stb. stb.
Nem vállalta, a számokig el sem jutottunk. Mert ez tényleg kemény meló lett volna.
Pedig ez lenne a "szakma" egyedüli hozzáadott értéke, amire az átlag vevőnek nincs se ideje, se energiája. 
Meg ugye a kéretlen megkeresésekhez kell egy ügynök személyiségtípus, ami sok embernek idegen.
kukor-ica 2023. 03. 26. 01:50
Előzmény: #194317  Rotel
#194330
Egyetértek.
Egy 50 milliós lakásra simán ki lehet fizetni 1,5 milkó jutalékot.
Az ilyenek mind azt mondják, nincs idejük ezzel foglalkozni.
.
Ad1 az embernek általában arra van ideje, amit akar.
Ad2: Nézzük, mitől is szabadul meg az ember ennyi pénzért?
.
Legyen 100 érdeklődő telefonon. (manapság...?) Mindegyik 15 perc, elmondani a telefonban a szöveget, hogy 1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt, stb. stb. . Az 25 óra.
Jöjjön el ebből 20 komoly érdeklődő. 1 óra mutogatni, 1 óra utazás (városon belül). Az 40 óra.
Legyen ebből a végén 1 vevő, aki 3x is eljön, mert elhozza aput, anyut, párját, akárkit. Legyen még 10 óra.
Az 75 óra.
1,5 millióért.
20e Ft-os órabér annak, aki maga intézi az egészet, és nem fogad fel hiénát.
És akkor nagyon túlbecsültem minden óraszámot.
Persze vannak nem számszerűsíthető tételek, kell tudni helyesen írni, sok megapixeles mobiltelefont vízszintesen tartva fotózni, szaros pelenkát a fénykép elől eltenni, stb. 
Ja, és pár tízezer elmegy az ingatlan-com-nak is, ami egy köcsög banda, mert kb annyi a regisztrált ingatlanos (extrák nélküli) havi csomagdíja, mint 1 magánszemély 1 lakásának a hirdetése képekkel.
De kvázi monopolhelyzetben vannak, megtehetik. 
somogyi 2023. 03. 26. 01:05
Előzmény: #194328  lacikonyha
#194329
unoka jövetele nem lett önre hatással úgy látom.........
lacikonyha 2023. 03. 25. 23:15
Előzmény: #194327  mr_bob
#194328
ha nem írsz hozzá semmiféle ajánló szöveget,le se szarom, és pláne nem kattintok a linkedre
mr_bob
mr_bob 2023. 03. 25. 22:53
Előzmény: #194325  lacikonyha
#194327
https://port.hu/adatlap/film/tv/glengarry-glen-ross-glengarry-glen-ross/movie-39026
ezt meg én ajánlom neked. jó film, ha még nem láttad!
Törölt felhasználó 2023. 03. 25. 22:46
Előzmény: #194325  lacikonyha
#194326
Kösz.
lacikonyha 2023. 03. 25. 22:34
Előzmény: #194324  Törölt felhasználó
#194325
Törölt felhasználó 2023. 03. 25. 22:24
Előzmény: #194323  lacikonyha
#194324
Gyerekkel mostanában néztem meg a Tőzsdecápák mindkét részét. A másodikban az egyetemi beszédére külön felhívtam a gyerek figyelmét, az egy alapmű. Majd írd be ha megvan a filmcím.
lacikonyha 2023. 03. 25. 22:17
Előzmény: #194322  lacikonyha
#194323

Michael Douglas is alakított főszereplőkénz ingatlanost, majd előkeresem a film címét
na az is telitalálatos figura
lacikonyha 2023. 03. 25. 21:49
Előzmény: #194319  Törölt felhasználó
#194322

baleknak nézhettél ki, és annak is kezelt
és hagytad
és ez előfordulhat számtalan szituban az emberrel az élete során
azt pedig hogy mi volt az ingatlanos valódi célja a neked való mutatással,azt csak ő tudja,te csak elképzeled
lehet az is hogy csak gyakorolt rajtad, de vannak ennél ügyesebb felhasználási módjai egy érdeklődő testének
az igazi ingatlanos karakter a két pasi meg egy fél sorozatban látható öregasszony
aki mást gondol róluk, az megérdemli a sorsát
lacikonyha 2023. 03. 25. 21:33
Előzmény: #194317  Rotel
#194321
a bölcs főszabály mély piac ismeretedet és szerteágazó piaci gyakorlatodat bizonyítja hogy ismered az egyetlen számításba vehető  kivételt is

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek