Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2022. 08. 21. 21:59
Előzmény: #176318  Placi82
#176320
A kormanyunk altalaban buszke a pragmatikus kulpolitikajukra.  Ecceru a dontes Kelet vagy Nyugat.  Melyik a jobb?  (nem jo hanem jobb)  sajnos tusvanyosi beszed alapjan a masik oldalt tamogatjak a donteshozok...  Szerintem jobb a nyugati elnyomas mint a keleti:) es oruljunk ha valaszthatunk.  Sokszor nem lehet... 
Pistike12 2022. 08. 21. 21:55
Előzmény: #176317  Pistike12
#176319
Ja es nincs koztes megoldas.  Sosem volt es sosem lesz mielott vki elkezdene a nyugathoz tartozunk de kozben kipcsak kelet.  Epp most tanitja viktort terdelni az EU. Ecceruen nem adnak pénzt:)  ami ugye a haldoklo nyugatrol nem kell de megis:) 
Na nem offolok tovabb de sajnos ez is erintheti a lakaspiacot(lasd 10.75%os alapkamat) 
Placi82 2022. 08. 21. 21:54
Előzmény: #176315  Pistike12
#176318
J. Conelly  USA penzugyminiszter mondta anno 70 es evekben. Hogy "A dollar a mi penzunk, de a ti problematok"  Ebben  a mondatban minden  fontos benne van nekem.
Vegyuk sorba amit mondtal. Az en olvasatomban roviden, targyilagosan.
1. Petro dollar hegemoniaja a vilag felett. Stimmt! (Par eve Oroszok mar probalkoznak kis tetelben Juanert olajat! Ez az 1 főbun amit Putyin elkovetett, az USA dominanciaja ellen). Barki aki az elmult 50 evben a petro dollar ellen tett, azt elinteztek!
2. Dollar penzpiaci rendszer hegemoniaja!  Stimmel.Itt is voltak mar par eve probalkozasok oroszok , kinaiak reszerol a dollar kivaltasara. A BRCS letrehozasa is ilyen nem hiresztelt cellal jott letre.
3. EU teljesen, es totalisan kiszolgaltatott helyzete az usanak! Stimmel. Ezt most mar elb.sztuk. Nyersanyag fugges az USA tol. Kiderul hamarosan hogy jarunk. Szerintem szarul :)Az LNG igert stabil, biztos szallitasok nem jottek ossze, bar igerte az USA.. De ezt latjuk a TTF aran is:)). Sebaj, az usaban a 1/9ede a gaz ar az europainak. Verseny keppesegunk off .
Nem tudom Ön,  hogy van vele, de igy annyira nem tudok tapsolni az USA-OROSZ haborunak  direk neveztem igy a neven. Es a fentiek kicsit mas kontextusva helyezik a dolgokat , es az USA-t szerintem. 😉 .( Nekem nem tul szépbe. ) . 
Pistike12 2022. 08. 21. 21:36
Előzmény: #176315  Pistike12
#176317
Ugye Schroder Gazprom ügynök ,  Gyurcsany es OV feltetlen baratsaga putyinnal tobb mint arulkodo.  OV palfordulasa a leglatvanyosabb mert Ferinel csaladban maradt az álláspont :)
5. Ez az USA es myugat es az orosz es kelet harca.  Nezzetek meg az alternativat (BRICS) amit ajanl kelet streetviewn random.  Orosz kinai tiltva.:) Brazil india del afrika nagy resze szabolcs megye lebombazva:)  es azt senki se kepzelje hogy putyinnek mas a celja mint a 90 elotti allapotot visszahozni....  Es akkor nem volt jellemzo a tobb lakas kiadasra felallas:) 
berlini
berlini 2022. 08. 21. 21:27
Előzmény: #176306  Murdoch
#176316
Akárhogy olvasom, Pistike az orosz kultúráról irt és nem a több ezer éves kinait, indiait nézte le.
Márpedig akkor amikor a Kinaiak a porcelán étkészleteiket tervezték, akkoriban az orosz kultúra variációja abban merült ki, hogy a medve nyúzását honna kezdik.
A talpától vagy a fejétől.
Azóta sem léptek sokkal feljebb.
Pistike12 2022. 08. 21. 21:26
Előzmény: #176307  Murdoch
#176315
Ahogy nezem nem tudsz elrugaszkodni a berogzult szabalyoktol.  Segitek: a nyugat irja regota a szabalyokat,  ahogy az allamadossagi szabalyokat is.  Csak ket harom momentum amit sokan nem tudnak vagy nem akarnak megerteni.  1. Az usd ugy erododik hogy a sok QE miatt gyengulnie kellene(tehat a szabalyok nem mukodnek naluk) 2. Kina az arukert amit kikuld usdt kap amit amerika  teremt,  ahogy latod kvazi büntetlenül.  Kina mit tesz az usdvel?  Amerikai allamadossagot vesz:)  abbol a penzbol amit az usa nyomtat:)  miert nem valtja be.? Mert akkor a juan ugy megerosodne hogy versenykeptelen lenne a terméke:) 3. Az EU helyzete: sok okoska ervel hogy ossze kellene fogni azsiaval amerika elleneben.  Tenyek: az USA usdje tartalekvaluta amivel energiahordozot vesz az eu (petrodollar).  Ezt az USA kvazi azonnal biztositja az EUnak,  ezert NINCS usdje az EUnak. Ez a 2. vh ota van igy. Mivel europa vesztett.  Nyugat usa terulet mi ugye... Az elozoekbol kovetkezik az hogy az usa gombnyomasra tudna az EZ penzpiacat osszeomlasztani ha nem biztosit usdt es energia sem lenne.  Tehat az EUnak eselye sincs azon lazalmokra amit sokan nyomnak... 4. Veszely kozep kelet EUra.  Mivel a medve bejelentette igemyet a regi Szu övezetre inkabb kussolnunk kellene,  mert fel pillanat alatt visszamehetunk oda.  Kormanyaink kenyesen ugyeltek oldaltol fuggezlenul hogy ne szamoljuk fel az orosz kizarolagossagot az energia teren.  Az eszaki aramlat epp lengyeleket es a baltiakat kerulte ki mi pedig a cinikus nevu baratsagon kapjuk a naftat csehszlovakiaval egyutt illetve a deli aramlaton szinten oroszt. A tobbi nyugati allam megoldhato orpsz nafta nélkül.  Tehat ha ugralunk csak egy ki alku kell az Euval es a fal ott epul ahol volt,  ehhez kell hogy az USA leszarja ezt a területet.  Viszont mi tamadjuk usat:)  Egy ilyen forgatokonyv eseten nem varnek tovabbi aremelkedest:)
Kicsit hosszu lett de remelem érthető:) 
berlini
berlini 2022. 08. 21. 21:23
Előzmény: #176292  2345678
#176314
gondolom rád vár.
Murdoch 2022. 08. 21. 20:49
Előzmény: #176309  infin
#176313
Akkor ne fogd vissza magad, írjál kemény tényeket. Mondjuk pl. átlagbérek..
infin 2022. 08. 21. 19:55
Előzmény: #176305  Pistike12
#176312
A diktátoroknak mindig ennyi tehetsége volt.
infin 2022. 08. 21. 19:54
Előzmény: #176307  Murdoch
#176311
Az államadósságokat nem lehet csak a GDP %-ában összehasonlítani, mert az többet számít, hogy mennyire növekszik a gazdaság és a GDP,  mennyire könnyen tudja az adott ország visszafizetni az adósságát, mennyire könnyen és szívesen hiteleznek neki és mekkora költséggel, és így tovább. Szerintem az USA messze jobban jön ki ebből az összehasonlításból, mint az oroszok:))
Placi82 2022. 08. 21. 19:51
Előzmény: #176298  TSubi
#176310
Azert boven nem a tizede. A sziberia ereje kina fele, es balkani aramlat  Balkan es Torokorszag ,esetleg ausztria fele megmarad. Ott van meg a testvériség vezetek is.  Azon kapjak az ukranok a gazt tolunk meg a szlovakoktol visszaforditva.Kiesik nemetorszag a maga kb 50 mrd m3 vel. Es.? kina fele epul majd az uj.  Nem egesz ugy van az ahogy azt sokan gondoljak.
infin 2022. 08. 21. 19:50
Előzmény: #176306  Murdoch
#176309
Viccelsz azzal, hogy a kínai vidék jobb szinten van, mint Borsod :) (Én amúgy Indiában ugyan nem jártam, de Kínában igen.) És itt nem lenézésről van szó, hanem kemény tényekről.
Placi82 2022. 08. 21. 19:29
Előzmény: #176307  Murdoch
#176308
Mindig is sejtettem, hogy te egy vilaglatott, ertelmesen, onalloan gondolkodo , az adott dolgok moge is nezo ember vagy. Grat:)
Murdoch 2022. 08. 21. 19:21
Előzmény: #176305  Pistike12
#176307
Egyre jobb. Esetleg vesd össze az usa orosz államadósságot is, hogy tisztább legyen a kép.
Murdoch 2022. 08. 21. 19:19
Előzmény: #176304  Pistike12
#176306
Elég sokat időztem Indiában, valamennyire ismerem. Nem szívesen laknék vmi zsúfolt nagyvárosban, de azért ne példálózzunk már a nyugattal, aki évszázadokig fosztogatta őket. Lsd. Kelet-indiai Társaság viselt dolgai. Az egy dolog hogy most mi van, de az ókorban is már fejlett civilizáció volt arrafelé, nem nézném le őket. Kína esetében meg nettó hülyeség amit írsz, de van ilyen. Egy világvégi tartományból származó kínai biztos rácsodálkozna pár lepukkant borsodi falura.
Pistike12 2022. 08. 21. 18:35
Előzmény: #176304  Pistike12
#176305
Es a kelet azota a nyugat hanyatlasarol beszél:)  Az oroszok főként. Akik tehetsege addig terjed hogy a nep 90%a vergodik holott annyi energiahordozoja van hogy Norvegia lehetne.  De megsem az:)  hat ennyi tehetségük van. 
Pistike12 2022. 08. 21. 18:32
Előzmény: #176270  Murdoch
#176304
Valoban.  Keleten 50 evben gondolkodnak es terveznek mert a ma es a holnap is szar.  Aki meg 50 evre tervez addig meghal igy szamonkeres sincs a nep felol.  Lasd kommunizmus.  Elt 45 evet:)  escmindig a kovetkezo 20 ev utan varta mindenki a Kánaánt:)  Kina felemelkedese sem olyan regi mint sokan gondoljak.  A videk meg mindig putri es barmikor ossze is dolhet.  Aki meg Indiaval peldalozik az koltozzon oda.  Sirva futna hazaig:) 
De valahogy a myugat tobb szaz eve fejlett mindenben. 
Gaguse
Gaguse 2022. 08. 21. 16:59
Előzmény: #176302  mpagnes
#176303
Pont ezért vannak nagyon nagy bajban😅
mpagnes 2022. 08. 21. 16:57
Előzmény: #176301  Gaguse
#176302
A pénzből nem vehetnek semmit..A rubel gondolom azért is erős.
Gaguse
Gaguse 2022. 08. 21. 16:55
Előzmény: #176300  mpagnes
#176301
Értem én, meg csinálják, de abból pénzük nem lesz....

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek