Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2022. 05. 16. 12:25
Előzmény: #162439  Benzedrine
#162440

két rossz választás kozol az egyik mindig kicsit rosszabb mint a másik
jo választás nincs, vagy csak hamis dilemma?
Benzedrine
Benzedrine 2022. 05. 16. 12:12
Előzmény: #162438  lacikonyha
#162439
Nem csak. Havi negyvenezer rezsit fizettem amíg el nem adtam, az államkötvény nem kér enni.
lacikonyha 2022. 05. 16. 12:07
Előzmény: #162435  Törölt felhasználó
#162438

ingatlaneladásbol valo profitrealizálásnak két indokolt esete van
1, menekulni kell mert visszafordithatatlan leértékelodés fenyeget, vagy már beindult
2, megvan a kinyert pénz eredményesebb fialtatásának helye
...
azért a pár hétig tarto harpagoni kielégulésért, miszerint jo tapogatni nap mint nap a hizott pénzkotegeket, aztán utána majd egyszer elgondolkodni hogy hol is lennének megint jo helyen, ellenjavalt
lacikonyha 2022. 05. 16. 11:57
Előzmény: #162432  Boomer
#162437

a covid az életkorom és a betegségtol valo félelmem miatt tett be az aktivitásomnak(nem elhanyagolhato tényezo hogy anyagilag megengedhettem magamnak szerencsére)
kovetem a dolgokat de nem ugy mint az elozo 12 évben
az ingatlapiaci változások a vevok és eladok hozzállás változásait jelentik, azt pedig a fotelbol kattintgatva 1-2 év fáziskéséssel lehet csak érzékelni
ingatlanosoktol tanultam el, hogy bizonyos számu kozvetlen kontaktálás nélkul hátrányba kerulok, alapos sokrétu beszélgetéssel szerezhetek releváns jelenideju informáciot a trendek állapotárol, változáok irányárolmértékérol, mikozben tudnom kell hogy az nem számit amit egy ember mond, hanem sokkal fontosabb rájonni hogy mit nem mond és miért, valamint hogy mit is jelent amit mond
ehhez heti átlagban 10-15 lakását eladni kivánoval kell tartalmas beszélgetést folytatni, 15-25 magát vevonek mondoval
na ebben a személyes kontaktálásban léptem vissza, és csupán a bérloimre redukálodott, ami messze tobb a semminél
de ezeket is leirtam már nem egyszer
és hosszutávu ingatlanbefektetést akkor kell csinálni, ha van rá pénz, nem akkor amikor kurvajok az árak.persze egyedi megitálés alapján
és amit szintén ezerzser irtam már: az lakáspiaci ingatlanugyeknél aki az ingatlanra koncentrál félreérti a lényegét az ingatlanugyek nem az ingatlanrol szolnak az csak az elengedhetetlen kellék, hanem foszerepbenaz emberi vágyak, kényszerek, gyarloság és foleg az ego van na meg az orokolt viselkedésminták
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 11:43
Előzmény: #162435  Törölt felhasználó
#162436
Ja de a legfőbb különbség az én "vécém" meg eközött az a + tizenpár nm, amivel tágasabb a moszkvai...
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 11:42
Előzmény: #162433  lacikonyha
#162435
Bár már lemondtam a figyelőim 90%-át, de a XII kerületi fb csoportban menne maradtam, hátha szembejön vmi, ami miatt mégiscsak érdemes volna moccanni:
Hátö, izé:
https://ingatlan.com/ii-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/32909457
Ez legalább olyan zajos, mint az enyém, ellenben tőlünk sokkal távolabbra van a szembe épület.
Megint elgondolkodtam egy lakáscserén, de lehet már profitot kéne relizálni? :D
Boomer 2022. 05. 16. 11:37
#162434
Budapest nem ismétlődő eladó lakások száma.
május 9: 16714
május 16: 16554
Néhány kerület pl IX. népszerű lett mostanság....
lacikonyha 2022. 05. 16. 11:36
Előzmény: #162432  Boomer
#162433

csomoszor leirtam
a berlini által nem létezo rovidtávu spekulativ ugyleteket csináltam sokáig (ezt tanultam a munkaadoimtol nem alapfokon és spéci szegmensben) persze a rovidtáv sportágspecifikus fogalom, az uszásban 25-50 méter az atlétikában 100-200, a biatlonban 7,5-10 km, az ingatlanpiacon pár hét és pár honap kozott értendo
19 márciusban adtam el az utolso ilyen rovidtávu spekulativ vásárlásomat, és az év hátralévo részében 3 hosszura szánt vásárlást csnáltam, mert a rovidezést tul kockázatosnak itéltem akkor, a hosszut meg tok jonak
már sokszor irtam, hogy az ingatlanugyletek mindig egyedi esettek, nem lehet az átlagba befektetni mint a tozsdén, ésdontoen  az átlagokra koncentrálás haszontalan, leginkább hajra kenheto csupán
a neten láthato átlagok ingyen kattintással elérheto fáziskésésben lévo értéktelen adatok, érték az egyedi eset helyes megitélésével realizálhato
hosszutávo rentábilis ingetlenbefektetés mindig eszkozolheto, denem afotelbol
a jelen ingatlanpiaci árváltozások inkább politikai beavatkozások által vezéreltek sem mint natur kereslet kinálat ugyek, illetve a keresleti oldal manipulálása zajlik intenziven
én mindig olyat vettem amit a kutya sem akart megvenni
tipikus jelentos pénzt hozo ugyleteim a lepusztult uzlethelyiség vltel elotti bérbeadása, bérlo általi nem lelekhato modon valo felujitása és a bérlo bekoltozése utáni nérlovel egyutti eladása volt, sokan már unják annyiszor leirtam már
Boomer 2022. 05. 16. 11:18
Előzmény: #162431  lacikonyha
#162432

Nem azt mondtam hogy soha nem volt hozzáadott értéke a hozzászólásaidnak a fórumhoz. Nagyon sokat újraolvastam és tanultam belőle. Mivel írtad hogy 2008/2009 környékén mindössze 5 millával kezdted és szép eredményt értél el, így különösen kíváncsivá tesz a véleményed a mostani helyzetről, és semmi egyéb személyes......
Vagy a Covid után megelégedtél a jelenlegi helyzettel és elengedtél mindent ?
Nem követed már egyáltalán a dolgokat és pihensz ?
Azt mondom hogy a jelen pillanat egyre érdekesebb több szempontból és érdemes ezt vizsgálni.
lacikonyha 2022. 05. 16. 11:04
Előzmény: #162426  Boomer
#162431

a posztmodern igazság témában mit olvastál eddig a forumon?
miért tartod ezt az ismeretterjeszto adakozásomat csupán oktalan és célnélkuli fideszhibáztatásnak?
a gizelle leánygimnázium kapcsán ma  irottak sem hordoznek érdemi uj infot hanem csak céltalan oktalan fideszhibáztatás az is?
a pinamágnesesség ingatlanértékbecslési felhasználásárol sokat irtam már, senki nem cáfolta, az is csak oktalan céltalan fideszhibáztatás?
a blankettaszerzodések általános szerzodési feltételeinek érvénytelenségérol sokat irtam (az érvénytelenség oka nem tartalmi, hanem szerzodés letrejottének korulményeibol fakado), senki nem irt még errol itt, sot aki hallott rola azis ritka errefelé, szoval az is céltalan oktalan fideszhibáztatás s részemrol?
hányan irtak ezen a forumon arrol hogy az ingatlanok értékét három komponens eredoje adja, mégpedig funkcionális, esztétikai, és szimbolikus komponensek, és ezek alpján miért butaság a negativ  általános korgangozás,na ez is érdemi info nélkuli céltalan oktalan fideszhibáztatás?
mit irjak még?
signal2
signal2 2022. 05. 16. 10:50
Előzmény: #162425  Boomer
#162430
Bocs, akkor 472-re megy vissza. A lényegen nem változtat.
Boomer 2022. 05. 16. 10:50
Előzmény: #162427  Murdoch
#162429
Igen de:
"J. K.:. A legfrissebb éves adatok szerint a teljes munkaidőben alkalmazásban állók 66%-a keres kevesebbet, mint az átlag, a medián pedig az átlagkereset kb. 80%-a. Az EU tagországokban (akikre az adat rendelkezésre áll) 84%-nál alacsonyabb volt ez az arány. Vagyis a magyar kereseti egyenlőtlenség európai viszonylatban nem kiemelkedően magas."
Tehát korábban az átlagra hivatkoztunk.
Majd azt mondták hogy a medián inkább ami használható mert az ad valósabb képet.
Most pedig azt mondják a medián egy időben folyamatosan leszakadó érték az átlaghoz képest, ergó 66% mard ahol van, 33 pedig egyre gazdagabb.
Ha azt a 33%-ot nézed, jelen inflációs környezet és kamatok mellett, akkor megtakarítanak, majd a piacra lépnek akár magasabb áron is ingatlant venni ?
Abban egyet értek  Milánik szagértő úrral hogy nemsokára covid végével jönnek újra a külföldi vásárlók, mert a 380-400-as Ft sávban már ismét diszkont árban lesznek az eur-ban vásárlóknak a forintban stagnáló ingatlanok.
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 10:46
Előzmény: #162422  Törölt felhasználó
#162428
Smucig bérlőként szeretne prémium lakást bérelni. Nem jön össze? Lehet, meg kellene fizetni a színvonalat.
Murdoch 2022. 05. 16. 10:41
Előzmény: #162425  Boomer
#162427
...2022 februárjában bruttó kereset mediánértéke 378 100 forint volt...
Boomer 2022. 05. 16. 10:41
Előzmény: #162421  lacikonyha
#162426

Kb mindenki tudja hogy a ksh nem mond igazat.
Már külföldi elemzők is megmondták hogy több ksh adat nem fedi a valóságot.
A "fidesz intézmények" blamálása amúgy minden egybitesnek megy, és azért te ennél sokkal tapasztaltabb vagy.
A medián nem nőtt sokat. A medián sem mérvadó mert a cikkben írják hogy 60% kb akik medián közelben vannak.
Tehát a kérdés inkább az hogy fölső 40% hogy alakul.
Megtakarítanak? nem visz el tőlük semmit az infláció ?
Az élelmiszer drasztikus ugrása nem tétel nekik és marad magasabb ingatlan árak mellett is ingatlanra ?
Erre adj választ Laci.
Azért ha covid óta nem is járod a terepet, egy kicsit szedd össze magad, légy igényesebb és tegyél hozzá valamit fidesz blamán kívül a fórumhoz.
Boomer 2022. 05. 16. 10:34
Előzmény: #162424  signal2
#162425
Olvasd el még egyszer kérlek a cikket
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220516/lehull-a-lepel-a-magyar-keresetekrol-megszolalnak-az-adatok-keszitoi-544673
J.K.: A fegyverpénz figyelembevétele nélkül 472 ezer forintra becsülhető februárban a bruttó átlagkereset, ami 13,9%-os növekedés egy év alatt.
signal2
signal2 2022. 05. 16. 10:28
Előzmény: #162420  Boomer
#162424
Ha a fegyveres erők átlaga magasabb volt a teljes nemzetgazdaságnál, akkor matematikai azonosság, hogy az ő extra pénzük nem növeli a mediánt, ami ugye darabszámra osztja ketté a mintát. Hiszen ők ugyanúgy a felső felében maradnak, csak azon belül kaptak egyszeri többlet pénzt. A sima átlag is vissza fog térni 450 eFt közelébe a márciusi statisztikában. Azaz olyan lesz, mintha jelentősen csökkennének a fizetések hó/hó alapon.  
Murdoch 2022. 05. 16. 10:23
Előzmény: #162419  lacikonyha
#162423
Nem állok én senki pártján, politikai síkon meg főleg nem. Tihamér melldöngetése szvsz teljesen vállalható, pláne ncseedhez képest, kár ezért a földbe döngölni. Lehet nem kaszált, de nem is bukott nagyot. Orbán ugyebár meg azt mondta, hogy ne arra figyeljünk amit mond, hanem amit csinál. Bolond idők, bolond szokások.
Törölt felhasználó 2022. 05. 16. 10:21
#162422
lacikonyha 2022. 05. 16. 09:57
Előzmény: #162420  Boomer
#162421

a ksh eroforrés a fideszmarokban
félretéjékoztatási tudományos eroforrás
mint tudjuk a posztmodernben az igazság fogalom tartalmábol  kigyomláslásra kerult a valoság tudományosan igazolt része
posztmodern igazság amit a kompetensnek látszo jol szabott oltonyt viselo urak korusa harsog az elotérben, mig háttérben a korábbi tekintélyuknél fogva negtévesztésre alkalmas intézmények vokáloznak szunet nélkul

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók