Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pitzu 2017. 07. 05. 23:32
Előzmény: #16236  sakal83
#16240
Én is így vagyok ezzel. Idén lett egy kicsit nagyobb befektethető pénzünk és nézegetünk lakásokat. 1 éve még 2 garzon is kijött volna belőle, most már jó esetben is csak 1,5. Megnéztünk pár 10-12 éve épült lakást, de eddig siralmas az összkép. Ennyi idős házaknak nem kellene ilyen lepukkantaknak lenniük, de sajnos vannak csapnivalóan megépítettek. Új építésbe ezért nem is merünk beszállni, mert isten tudja milyen lesz a végeredmény. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb újépítésű ház semmilyen esztétikai élményt nem nyújt. Meg én ezekkel a 20,27,30 nm-es lyukakkal sem vagyok kibékülve. Ezek szinte csak diákoknak jók, akik hétvégente hazajárnak. A tartós és normális ottlakáshoz nekem kell legalább 35 nm. Meg szeretem az időtálló dolgokat és a karakteres megjelenést. Úgyhogy most a fókuszt áthelyeztük a nagyobb, 60-75 nm-es lakások felé, mert ott még normálisabbak az árak.
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 22:54
Előzmény: #16236  sakal83
#16239
Ha nem engednéd 75 négyzetméter alatt, akkor a régi 75 alattiak még durvábban felértékelődnének, pedig így is a kisebbeknek magasabb a négyzetméter ára, mert a minimum lakhatás relatív mindig drágább. A másik, hogy vannak akik egyedülállóan költöznek egy lakásba, nekik a 75 az hatalmas, de egy fiatal pár miért ne élhetne csak 40 négyzetméteren is, amíg nincs gyerek, és amúgy sem töltenek sok időt otthon? Ha a belépő szintet kivonod, majd a piacra hagyod, akkor nagyon sok emberrel kicseszel, aki így majd nem tud lakást venni. Egyébként el van túlozva a lakás méret fontossága. Kamasz koromba szüleimmel és testvéreimmel, 5 fős család, 200 négyzetméteresbe költöztünk. Visszagondolva, simán sokkal kisebb is elég lett volna, ha van benne 4 félszoba plusz nappali, de ebben rendes méretű szobák voltak. Így meg a cuccok gyűltek csak, amitől szüleim máig nem bírnak megszabadulni, és laknak most is, csak már ketten egy 200 négyzetméteresben.
sakal83 2017. 07. 05. 22:51
Előzmény: #16237  sakal83
#16238
A 17ben levool 11;3 volt... Sokat filóztam de qva messze van... Meg most is meg talan ennyiért is:)
sakal83 2017. 07. 05. 22:48
Előzmény: #16232  Törölt felhasználó
#16237
Holnap ranezek a többire is. Kivancsi vagyok. De a peremben 3 eve kva olcsón lehezltett szerezni kegliket. A 15ben ha valaki kicsit rafkos volt 5-6 között vett egy 50-70 közötti felujitando panelt.A csaladi házakról nem is beszelek:) emlékszem hogy a 17ben tudtam volna 13ban venni 117nmes 2006ban épült ikerhazat:) 8 hónapig ajánlat sem jott:)meg 2015 októberében is lett volna lehetosegem 26;8ert venni a 15ben 147nmes 2007es sorhazat. Azt azota is bánom mert nem voltam likvid azon a héten:) jo állapotú volt nagyon
sakal83 2017. 07. 05. 22:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#16236
Nem i döntünk arrol sajnos hogy mi a jo:) én sajnos idealista vagyok. Nem szeretem ha részvény jellege van az ingatlannak mert a minoseget nem tükrözi.meglátásom szerint az ingatlannak jo minosegunek es elhetonek kellene lennie. Sajnos a magyarokat hozzaszoktattak az 50-60nmes lyukakhoz. Tolunk nyugatra a kis es nagyméretű keglik aránya sokkal jobb.75nm alatt én nem engednek lakást építeni sem. A piac meg megalkotna a fizetőképes keresletet es kinalatot:)
kbb 2017. 07. 05. 22:11
#16235
Kerek 3 hét múlva húzzák meg a felsőoktatási ponthatárokat. Érdemes megnézni, a nagy felköltöző-hullám fog-e hozni idén is áremelkedést az egyetemek környékén. Diákok által különösen kedvelt kelenföldi min. másfélszobás panelek ilyen áron vannak fent most (7 db): 110, 120, 120, 125, 125, 140, 140
kbb 2017. 07. 05. 22:05
Előzmény: #16183  DAXHU
#16234
"Bikás parkohoz séta 10 perc onnan M4 és átszállás. 35-40 perc a Váci út irodafolyosó egyik irodája. Nem kellene annyira elájulni ettől a 35-40 perctől, hogy ez mennyire jó" Csakhogy nem mindenki a Váci útra jár dolgozni... munkahelyek számában a XIII. és XI. fej-fej mellett állnak az élen, és utóbbiból jóval könnyebben elérhető a munkahelyekben szintén bővelkedő Könyves Kálmán körút és a másik irányban Budaörs térsége is. Közép-Budáról a pesti oldal, hacsak nem a legbelső részen dolgozik valaki, minimum 1 átszállás!
ncseed 2017. 07. 05. 21:35
Törölt hozzászólás
#16233
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:24
Előzmény: #16218  sakal83
#16232
A XI. kerület azért rossz példa, mert közben metró épült irodaházak épültek, na meg Budapest is relatív felértélelődött, ahogy gazdaságilag is nőtt a Budapest-vidék szakadék. Pl. a dél-pesti külső kerületekben nem volt ilyen arányú növekedés, de az I. és II. kerületben sem. Igen, mert azok maradtak relatív ugyanott Budapesten belül, a legcsóróbb illetve a leggazdagabb kerületek, míg a XI. egy kategóriával feljebb lépett.
ncseed 2017. 07. 05. 21:21
Törölt hozzászólás
#16231
Törölt felhasználó 2017. 07. 05. 21:15
Előzmény: #16212  buyandhold
#16230
Ez így nem igaz, mert a 3 éves emelkedés előtt meg esés volt, miközben az államkötvények jól hoztak, sőt egy ideig még a bankbetétek is.meg az utóbbi években a részvények is. 10-20 év összegyűjteni egy lakásra a pénzt (szintednek megfelelő lakásra), az elmúlt 10-20 évben aki folyamatosan gyűjtött, az nem igaz, hogy futott a piac után. Az elmúlt években tényleg volt ilyen, de 3 év az nem számít soknak ha bérből lakásra gyűjtésről beszélünk.
ncseed 2017. 07. 05. 21:15
Törölt hozzászólás
#16229
sakal83 2017. 07. 05. 20:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#16228
Ertem de ez kifordított logika. A berekhez kell viszonyítani az ingatlanarakat szerintem. Legalabbis az lenne az egészséges. az inflációt számolni mar elébe faszsag az ingatlan tekintetében mert tidtommal kivettek a kosarbol.
sakal83 2017. 07. 05. 20:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#16227
A navos mindig alacsonyabb mert a legjobb penzmoso hely az ingatlan. Illetve az illeték merteket elfelejtettek korrigálni... Gyak megduplaztak az illetekbevetelt igy... sajnos Németországban is szopoag van az ingatlanarakkal de nagyon durván. Ha az ide begyuruzik az ultra szopás. Nem hiaba engedik az olcso munkaerőt be mert csak igy tudjak fnntartani hogy ne ugorjon az infláció mert akkor a nemet oshonosoknak emelni kellene a béreket de durván ami nem fer bele. Magyaroknal meg ugye nincs ki bejojjon igy szopoag lehet a ber termelékenység viszonylatában. Ez látható bp es kelet del mo viszonyában. Nagy a vendégmunkások szama igy tartható fenn egyelore az hogy nem kell duplájára emelni a béreket. Meg:)
ncseed 2017. 07. 05. 20:21
Törölt hozzászólás
#16226
ncseed 2017. 07. 05. 20:18
Törölt hozzászólás
#16225
sakal83 2017. 07. 05. 20:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#16224
Megneztem. Ez a realarmeghataeozas faszsag ezen. 2015tben találkozott eloszor a két graf. Addig a nominal a real alatt volt 2000-tol. A bázis nincs meghatározva.avg fizeteshez illene merni a nm arat. Az mar vita tárgya h bruttó vagy nettohoz.a legkorrektebb az lenne ha a letminimummal csökkentett lenne a ber. De hat azt azonnal eltörölte a Fidesz hogy ne legyen semmi kapaszkodó. Se az infláció semmi. A jegybanki alapkamat meg az infl alatt van...unortodox a vilag. Nem csodálom hogy az ingatlanba menekül a toke. Ami egészségtelen mert nem a realgazdasagba megy. De ez nem ide tartozik.de ha ez tartósan marad akkor kivancsian varom a veget.:) mert lesz 50 milla egy panel:) közben az építmény amortizalt ara meg er majd vagy 5 millat:)
ncseed 2017. 07. 05. 20:14
Törölt hozzászólás
#16223
sakal83 2017. 07. 05. 20:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#16222
Otthonterkep kínálati ar. A navos szart sem er. Eddig nem adtam vettem ugy ingatlant hogy ne lett volna igeny kis csalafintasagra
ncseed 2017. 07. 05. 19:28
Törölt hozzászólás
#16221

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek