Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vortex 2016. 12. 08. 13:42
#11380

link

160 ezres adásvételt prognosztizálnak.
Jövőre meglátjuk, hogy állunk.
mage 2016. 12. 07. 17:33
Előzmény: #11377  Törölt felhasználó
#11379
Megkérdeztem, 32 órát kellett bent lenni a pedagógusoknak, de idéntől ezt is eltörölték.

Hát akkor patologusnak kel, menni az orvosi után. Úgy is hiányszakma, a rezidens is plusz 50% bérpótlékot kap :).

Mit értesz azon, hogy a háziorvos igazi makkalsó?
mage 2016. 12. 07. 17:28
Előzmény: #11375  Törölt felhasználó
#11378
Jövőre 12 millióra emelkedik a kata határa, viszont az áfa mentesség talán csak 8 millióig.

Nyilván meg van a hátránya, ha nem tudd keresni az alapanyagon. Persze megoldás lehet, hogy azokon nem keres, hanem a munkadíjba építi be azt amit eddig azokon keresett. Amúgy sok iparos hozza a számlát az általa beszerzett anyagokról a boltból ahol vette, tehát nem keres rajta, csak közvetít. Arról nem is beszélve, hogy akik meg nem hoznak róla számlát, jó eséllyel számla nélkül szerzik be, tehát ha katas lesz akkor is tudja a csövek, szaniter, ragasztó számla nélkül eladni.
Törölt felhasználó 2016. 12. 07. 15:41
Előzmény: #11376  mage
#11377
ne viccelj
a patológus a lehető legösszetettebb szakirány az a csúcsa az egész orvostudománynak

évente elvégzi kb 10 ember ezeket menet közben már megtámadják az amerikai német stb. munkáltatók

háziorvos az igazi makkalsó, olyan mint a belgyógyász

hát nem mondanám meg milyen szakirány túl közeli rokon :) de több is van egyébként
professzor mta doktor is

a patológust külön finanszírozzák a kórházak egyébként különben egy sem lenne itthon
mage 2016. 12. 07. 15:29
Előzmény: #11372  Törölt felhasználó
#11376
Pont azért volt jó példa, mert ott biztos nincs hálapénz és még is jól keres. Nem tudok róla, hogy a patológus szakvizsga nehezebb lenne, mint a többi, eddig a háziorvosiról hallottam, hogy nehezebb, mint a többi. Amúgy se az alapján válogat egy végzett orvosis, hogy most melyiknél nehéz a szakvizsga, ilyet én még nem hallottam. A patológus is ugyan az a bértábla, mint a többi orvosnak. Persze hiány van belőlük, tehát ha valaki jó az bedolgozhat vállalkozóként intézményeknek és az jó pénz, de kb minden szakiránynál meg van a lehetőség a magas bére.

Most magán praxisról beszélünk? Még mindig nem tudom a rokonod milyen orvos.
Törölt felhasználó 2016. 12. 07. 14:19
Előzmény: #11374  Törölt felhasználó
#11375
de lehet 6 millióig
viszont akkor nem tud keresni a cuccon (csövek, szaniter, ragasztó stb, hisz azok áfásak)
Törölt felhasználó 2016. 12. 07. 14:15
Előzmény: #11370  mage
#11374
szerintem kivitelezés nem lehet alanyai áfa mentes
jocinet 2016. 12. 07. 14:15
Előzmény: #11369  mage
#11373
Egyszerű. Van 5 db egyenként 150 kW-os márkás hőszivattyú a kezem alatt. 2006-ban lettek újonnan véve. Minden szaki azt mondja, hogy életük végén járnak, nem éri meg már nagyon javítani őket ha gond lesz, azt mondják vegyek újat mielőbb.
Mik lehetnek javítandók egy hőszivattyúban?
Kompresszorok, hőcserélő.
Kompresszorok 10 év alatt már életük legvégén járnak és kompresszort nem is lehet javítani, felújítani. Hőcserélőnél bármi gond van (kilyukad például) szintén nem éri meg javítani. Ezen túl szivárgásvizsgálatot kell csináltatni a hőszivattyúkra minden évben kétszer, mivel veszélyes anyag a gáz bennük.
Továbbá a 10 éves hőszivattyú COP értékben is már totál elavult a maiakhoz képest, arról nem is beszélve, hogy az újak már kisebb helyet is foglalnak ugyanahhoz a teljesítményhez.
Ehhez jön még, hogy csak egy-két becsületes szakival találkoztam eddig hőszivattyú karbantartása témában (igen, ezt évente komolyan karban kell tartani).
Törölt felhasználó 2016. 12. 07. 14:13
Előzmény: #11371  mage
#11372
a patológus igen rossz példa
egyrészt a halott hogyan adna hálapénzt?
másrészt a szövettan során sem találkozik a beteggel
és végül: a patológus messze a legnehezebb szak és alig képesek elvégezni, ezért egekben a fizetés
milliókat keresnek konkrétan

szakvizsga nélkül hogyan praktizál?
mage 2016. 12. 07. 13:57
Előzmény: #11359  Törölt felhasználó
#11371
Mit gondoljak át ezen? Csak azért csinálja meg a szakvizsgát, hogy társadalmilag magasabb szintre kerüljön? Mert abból, hogy úgy hiszed kevesebb pénzt kap, ha megcsinálja csak ezt tudom elképzelni.

Hálapénzt egyre kevesebb orvos kap. Ismerek patológust is nem egyet, náluk a hála pénz nem létezik, még se 200e-t keresnek...
mage 2016. 12. 07. 13:50
Előzmény: #11358  Törölt felhasználó
#11370
A tudtommal a katának pont az a lényege, hogy 0%-os áfáról állít ki számlát, de ő se tudd visszaigényelni áfát emiatt.

Anyát majd megkérdem, de szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy 32 óra. Nem vihet be senkit? Hát ilyenről még sose hallottam, pedig akad bőven pedagógus a családban meg az ismerősök között is.

Aki nem csinálja meg a mesterpedagógust az magára vessen, egy rossz vicc az egész.

Ki fogja azokat is váltani a mesterséges intelligencia, de sokkal később, mert azért nem ugyan az a szint polcról levenni a dolgokat, meg az emberekkel intellektuális kapcsolatot teremteni. Pénztáros már most is csak azért kell a boltba, mert az emberek amúgy lopnának, de már itthon is a tescoban ott vannak az önkiszolgáló kaszák. Vagy ott vannak a kínai boltosok akik csak ülnek a pénztárban, magyarul még köszöni se tudd, de még is el tudja látni a feladatát.
mage 2016. 12. 07. 13:35
Előzmény: #11365  jocinet
#11369
Honnan van ez az információ, hogy 10 év múlva kuka a hőszivattyú? Én ilyenről még nem hallottam?
Törölt felhasználó 2016. 12. 07. 11:44
Előzmény: #11367  Törölt felhasználó
#11368
szerintem a kolléga ilyen ár körül keres

800e-ért linkelt használtakat
Törölt felhasználó 2016. 12. 07. 08:52
Előzmény: #11366  Törölt felhasználó
#11367
De mennyiért?
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 23:50
Előzmény: #11365  jocinet
#11366
azért múltkor azt írtad h nincs semmi ajánlat és látod, hirtelen 3 projekt

és lesz még bőven
jocinet 2016. 12. 06. 23:47
Előzmény: #11364  Törölt felhasználó
#11365
Azért a hőszivattyút remélem nem erőltetik egy ekkora társasházba, mert akkor szóba se jöhet nálam. Hőszivattyú irodaházakba való, ott lehet ezeket gazdaságosan működtetni. Társasházba, családi házba anyagi csőd ilyet tenni. 10 év után ráadásul kuka és vehetsz új hőszivattyút.
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 23:24
Előzmény: #11360  jocinet
#11364
ezért tartom nevetségesnek a használt árakat
ez pl, ha tényleg ilyen lesz kb dupláját kellene h érje egy kocka kuka házban lévő lakásnak

mint egy suzuki vs. audi
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 23:21
Előzmény: #11361  jocinet
#11363
nem tudom, de ez jól néz ki

és ha a múltkori linkelésedhez viszonyítjuk sokkal jobban megéri, bár szerintem ez is drága :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 23:20
Előzmény: #11360  jocinet
#11362
nem
úgy emlékszem 49. szám
de benne van a hirdetésben
1 mill alatti nm ár vagy pont annyi
jocinet 2016. 12. 06. 23:16
Előzmény: #11360  jocinet
#11361
Ja és még ezt láttam, erről tudsz valamit mi-hol-merre?
link

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek