Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
Jogosan tartod a kutyádat azt jelenti, hogy a településen meghatározott keretek között. Pl nem kutya panziód van, vagy ha max 2 kutyád lehet, akkor nincs több.
Nyugodtan jelentsenek fel, ha jogosan tartod a kutyádat, akkor ő így járt. Legkésőbb a bíróságon majd papírt is fog kapni róla. Csak azért írom, mert a közös képviselőnk mondta, hogy voltak már ilyen perek társasházban, és a vége mindig az, hogy a kutya jogszerűen lakik ott és jogszerűen ugat.
Lakáskiadás hozama vajon eltér városonként? Vidéken kevesebb a bérleti díj, de a vételár is kevesebb. Ha csak a kiadásból jövő hozamot nézzük, és a potenciális áremelkedéssel nem spekulálunk, akkor mi a helyzet?
a kertváros az nem az ahol hemzsegnek a vékony szőke milf-ek, sok a szép díszfa és gyönyörű a pázsit, jó a levegő, csend van, béke, nyugalom, mivel a felső középosztály intelligens része lakja a szép új autóikkal egyetemben?
Ez esetben kertvárosi részről van szó, sok helyen van blöki. Ezek lejöttek a nagyvárosból, ahol alig volt kutya és itt állítólag ellehetetlenült az életük miattuk, ezért mindenkit felnyomnak a következő napokban, akinek ugat a kutyája a környékükön.
Van egy klassz új szomszédunk, a férfi magyar, a nő nem a napon égett le. Most minden közeli háztulajdonost, akinél van kutya, fel akarnak jelenteni, mert őket zavarja a kutyaugatás.
Szerintem abban semmi különbség sincs, hogy valamelyik NER lovag kaparintja meg a helyiek elől a földet, vagy külföldi. Max elkeríti, de elhordani úgysem tudja. Sok ismerősöm van Szlovákiában, ott gyakorlatilag nincs semmi korlátozás, úgy is néz ki. Főleg a dánok nyomulnak, óriási banki hitelkerettel a hátuk mögött vásárolják fel a termőföldet, a haldokló TSZ-eket, ezzel a bérleti jogot. Az eléggé sokatmondó, hogy Szlovákiában, a támogatást kiosztó hivatal honlapján a legtöbb támogatást kapó mezőgazdasági cég dán tulajdonú. A dobogó első 3 helye nekik jutott. Ilyen Magyarországon véletlenül sem fordulhatna elő, itt erre csak a NER nek van esélye.
ezek validnak tűnő felvetések de mégiscsak 19 századvégi régi iskola .. már jó ideje a posztmodern meghatározás szerinti igazság fogalmából lehet levezetni a jelen és közeljövő folyamatait: igaz amit a kompetesnek látszó emberek mondanak .. kinyithatod a propagandamédia bármely oldalát, és ott megtalálod a kompetensnek látszó embereket, egyénre szabott öltönyben és frizurával amit ők egységesen mondanak az a domináns igazság a többi nem számít, mert csak azok véleménye akik nem képesek érvényt szerezni a véleményüknek
Tekintve hogy a nyelveket beszélő, tényleges szaktudással rendelkezőkre mekkora igény lesz a kivándorlás és a lerombolt oktatás következményeként nem írnám le a fiatalok esélyeit. Kellenek majd minden pozicióba ami tényleg számít, a nerbáróknál és multis körmyezetben is. Illetve a távmunka miatt bárhova is dolgozhatnak. Más kérdés akarjanak e maradni. Megint más kérdés mekkora arányban termeli ki őket az oktatási rendszer. Megint más kérdés a rekordalacsony születésszám, aminek a túlnyomó tészét roma polgártársainknak köszönhetjük. Megint más kérdés a leszakadó országrészek gyerekeinek mekkora esélye van. Szóval jó alappal lehet, de ahjoz már a szülők jó alapja kell. Meg indok hogy ezt miért itt, ekkora ellenszélben és országkockázat mellett tegyék. A (nemlétező) határokon kívül van egy eu és akörül egy komplett (minusz eu) bolygó.
Meg az is érdekes, hogy a magyar ember alapjában nagyon irigy, de csak a szomszédra. Akivel nincs kapcsolatban, az nem érdekli. Egy gazda ismerősöm panaszkodta, hogy a helyi föld tulajdonosok hamarabb adnák oda akár külföldinek a földjüket, minthogy helyi gazdagodjon rajtuk. Még szerencse hogy ezt törvény szabályozza.
Ebben csak az a szomorú, hogy az átlagembernél ez már nem veri ki a biztosítékot. Ez már a mindennapokhoz tartozik, hogy a NER brutálisan gazdagszik. Sőt, egyre többen jönnek rá, hogy bizony a fideszhez kell dörgölődni és jól jár.
Bocsánat, ezt nem írtam le, az ismerősöm egy önkormányzati projektet felügyel, nem magánberuházó. Kb a beruházás fele megy magánzsebekbe sikerdíjként. Emellett meg a csókos cégek a megbízottak, így még azok is nagyon jól járnak. Így kerülhet egy deszkából összetákolt kilátó 150 millióba, ami az első évben szép, a másodikban csak saját felelősségre használható, harmadikban nem használható a negyedikben meg összedőlt. Három éve körbejártuk Szeged környékét, ott tapasztaltuk ezt. Ami táblácska rajta volt, mikor készült el és mennyi támogatást kapott, pontosan tükrözte az előbb leírtakat. Ami 3 éve készült, már egyik sem volt igazán használható. Ráadásul Erdélyben is találtunk ilyen beruházásokat, a Magyar állam közreműködésével és ugyan ez volt a helyzet. Pici faluban egy óriási játszótár, nyakig érő gazzal. A fából készült dolgok festetlenül megfeketedve, a tojtoj WC felborulva, a kultúrnövények kiszáradva. Három éve adták át, brutális költséggel megépítve.Ebből a pénzből az összes utcát lebetonozhatták volna......meg a játszóteret is.:-) Ha ilyenkor az ember belegondol, hogy mennyi pénz megy így el, gyorsan megérti, hogy miért nem érjük utol az osztrákokat. Persze egyesek előzik bill gateszt is.
"Bár Mészáros vagyonát legutóbb már közel 1000 milliárd forintra becsülték a 100 leggazdagabb magyar című kiadványban, a 61 milliárd még az ő mértékével mérve is sok. Összehasonlításképpen: Mészáros csak az idei osztalékjövedelmével a negyven leggazdagabb magyar között lenne, saját vagyona pedig még 2016-ban is csak durván a harmada volt ennek az összegnek. A milliárdos összesen tíz cégből jutott közvetlen osztalékjövedelemhez. A legkevesebbet hozó vállalatából 11 milliót, a legtöbbet fialó társaságból több mint 38 milliárdot vett ki." Andi! Hová menjünk nyaralni? A holdra? Ehe😃Ehe 😃
A tapasztalat és az évek. Sok embert ismerek láttam kinek hogy ment el az élete, miközben tehetséges emberek voltak. Beirom és mindenki kezd vele amit tud. max 50felé eszébe jutnak ezek, volt valami zajec féleség.. basszus pedig megmondta. :)
Nekem olyan állami kezességvállalás kellene családi ház építéséhez, mint amire a Zugló Városközpontnál és Dürer-parknál volt példa. Ezzel kihez kell fordulnom?
Az ismerősömnek megsúgták, kivel kell bemenni a lölö bankba, ha fejleszteni akar. Tíz százalékot kért a beruházás összegéből. Tavaly októberben besétáltak a lölöbankba, leültek egy irodában és elmondta elképzeléseit. Azonnal megkapta a választ, hogy várjanak áprilisig, mert jócskán le fognak menni a kamatok és lesz felhasználható pályázat is kiírva. Áprilisban meg is egyeztek, már a pályázatíró is ott volt és a kamatok is jócskán lecsökkentek. Indulhat a fejlesztés, minimum 50%-kal túlárazva. :-)
itt mindenki mindent hajszálpontosan tud. Röhögcsélnek rajtatok amikor cimbalmoznak rajtatok ti meg csak nyomjátok. Írjátok fel egy papírra hol akartok tartani 1-2-5-10 év múlva. És ne a papírra vagy másokra haragudjatok majd. Írtam már. 30éves korig tanulni, szeretkezni sportolni kell, kifejleszteni a képességeket, meghatározni célokat, 30-50ig viheted valamire 50-60ig levezetés itt már kevesen dobnak nagyot. 30-50ig az 20év. qrva kevés és ott van a család is. ráadásul 40nél félúton kellene lenni. tik tak tik tak. Ennyi lehetősége soha senkinek nem volt mint ami most van. Kinyílt a világ. Ha itthon nem mert hát a zorbán akkor ott a külföld. Nem lehet kifogás.
Természetesen, egyenesen arányosan az autók (db) és a limlomok (m3) emelkedési ütemével. Amennyiben Tihamér lenti megállapítása helytálló, akkor a garázsok ára a végtelenségig emelkedik.
Csak a kedvedért ránéztem, mik az arányok, a 2 legolcsóbb eladó lakás Kanizsán jelenleg 22 nm és 30 nm, tehát jó indulattal belefér a méretekbe. Ezek hirdetési árai 7,5 és 9,9 M Ft. Amennyiben az elmúlt 8 év áremelkedési üteme megmarad, akkor ebből számítva 2032-ben egy kanizsai átlagos garázs ára (kapaszkodj meg!) kb 17 millió Ft lesz.
""A kisebb városokban ennél mérsékeltebb az árszint: Nagykanizsán 5,5 millió forint a középérték. A vidéki városokban az utóbbi fél évben nem változtak számottevően az árak." . A városon belül lokálisan változó az árak mozgása. Meglátásom szerint a perem vidéken stagnáltak az árak az elmúlt fél évben, míg a frekventáltabb helyeken (belváros, keleti városrész) nőttek.
Ahogy én látom inkább: Megvan a helyileg illetékes örök nyertes aki az adott cégnél adott témakörökben nyer, Kerül valami forrás, állami vagy eu-s Megkérdezik a vállalkozót annyiból mit lenne érdemes cserélni (mit tud szállítani, mi csereérett, stb) Megírja az ajánlatot A kiíró rászabj a kiírást,x évnyi elvárt y tapasztalat, elvárt szakemberek a pályázathoz, stb, esetleg indoklás a zárt meghívásos pályáztatáshoz. Még gcibb helyeken utólagos költségkeret emelés, akkor biztos nem ajánl alá senki a kiemelt pályázónak. de majdnem pontosan ugyanezt írtad, kis eltérés van csak. Biztos ugynazokat a sci-fi és fantasy műveket olvastuk csak ez lehet a hasonlóság alapja.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link