Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 01. 26. 12:28
Előzmény: #105399  Törölt felhasználó
#105400
Igen, érdekes.
Pedig néztük a projektjeiket.
Talán az ok az volt, hogy voltak előzetes elképzelések a lakás fekvését illetően. valahogy itt az elmúlt 4 év során ők mindig előnytelenebbnek tüntek.
Mondhatnám, hogy azért mert a lentebb beirt lakások mindegyike pesti volt, de az sem teljesen igaz, mert a barátom Cordiás átvétele most volt a Rupphegyi uton.
Pedig a BigGeorge is bent maradt az első szűrő után..
(Ugyanis nálunk a rostán azonnal kiesett minden kisebb ingatlanfejlesztő, aki nem 20 éve van a piacon.)
Törölt felhasználó 2021. 01. 26. 12:20
Előzmény: #105396  berlini
#105399
Ennyi közül hogy-hogy nem volt egy George-os se még megtekintés szintjén sem?
berlini
berlini 2021. 01. 26. 12:18
Előzmény: #105396  berlini
#105398
...és ez év végén még lesz egy új lakás átvétel a Cordiától. (Kis garzon a Lenhossek utcában. Igérték a nyárra, de szerintem jó ha év végén elkészül.)
berlini
berlini 2021. 01. 26. 12:16
Előzmény: #105395  Törölt felhasználó
#105397
Georges projektet sajnos nem láttam közelről.
berlini
berlini 2021. 01. 26. 12:16
Előzmény: #105395  Törölt felhasználó
#105396
Új lakás vétel a nagycsaládon belül az elmúlt években:
Metrodom: 4db
Cordia: 1db
De résztvettem még barátoknál műszaki átvételben:
Cordia: 1db
Épkar: 1db
A legkevesebb probléma a Cordiánál volt.
Törölt felhasználó 2021. 01. 26. 12:00
Előzmény: #105379  berlini
#105395
Ti csak Cordiánál vásároltatok végül?
George-os projektet volt szerencséd látni közelről?
TitusPullo
TitusPullo 2021. 01. 26. 11:36
Előzmény: #105392  siemens
#105394
sajnos nekem a tudatom, a kétség kívül okos szekrény ellenére nem engedné meg hogy ilyenre költsek, vagy ne adja ég éljek benne.
TitusPullo
TitusPullo 2021. 01. 26. 11:34
Előzmény: #105392  siemens
#105393
Igen, ez egy retek hozzáállás, de nem kell csak társasházban gondolkodni, nézd meg az agglot, betesz a házába 200-300 milliót, a kapuig tökély minden, de a környezete nem érdekli, hogy néz ki az út, amit szétbarmolt, a bejárat, hogy ki van-e előtte pucolva a csatorna, az útszakasz a kert előtt tisztra, hogy nincs elég suli, ovi, bolt. a társadalom már nem figyel a másikra. (és most nem az évi egyszeri-kétszeri adakozásra gondolok, meg a face..okos könnyező kiskutya megosztásra gondolok). na dízel gázfröccs az utcában, kisgyerek kifut az mindegy.
siemens 2021. 01. 26. 11:27
Előzmény: #105387  TitusPullo
#105392
Nagyon érdekes, hogy az emberek többsége nagyon sok pénzt áldoz, hogy olyan helyen éljen ahol szeretne. Olyan lakásban lakjon, olyan autóval járjon......stb. De az épület amiben lakik azt már nem érzi annyira magáénak. Hány olyan ingatlant néztem meg, ahol a lakást szépen/igényesen felújították, de az épület műszaki állapota teljesen leromlott volt. És mi történt egy 4 éve felújított lakásban? Megjelent a NEDVESSÉG. És nem érti, hogy mi a probléma, mi történt. Inkább eljöttem. "Leleményes" ember mit csinál? Elétolja a szekrényt..........
berlini
berlini 2021. 01. 26. 11:27
Előzmény: #105389  Benzedrine
#105391
Igen, amig a kormány minden erejével az épitéseket turbózza és amig a THM a tényleges infláció alatti szinten van, addig érdemes (persze ésszel) de ingatlanban eladósodni. (Pláne azoknak akiknél a költségek fele ingyenpénzből fizethető.)
TitusPullo
TitusPullo 2021. 01. 26. 11:18
Előzmény: #105389  Benzedrine
#105390
Ez is jó pont, teljesen!
Benzedrine
Benzedrine 2021. 01. 26. 11:17
Előzmény: #105384  TitusPullo
#105389
A nettód harmadát fizeted a banknak, ez teljesen jól van így belőve. Infláció és fizetésemelések nélkül örök rabiga lenne, tíz év múlva jó eséllyel aprópénz lesz. 
TitusPullo
TitusPullo 2021. 01. 26. 10:49
Előzmény: #105387  TitusPullo
#105388
ellenben a 2003-ban épült házban, ahol szintén adtam lakást, 20 éve tökéletesen fut a ház, semmi hiba, nulla. azt kicsit sajnáltam, de ez van, jó árat adtak érte.
TitusPullo
TitusPullo 2021. 01. 26. 10:44
Előzmény: #105385  Murdoch
#105387
egyszerűen ez tántorít el mindentől, úgy hogy láttam kb mindent is az építőiparban. ha ázás van, és a víz az épületek legnagyobb ellensége, legyen az szivárgó, kapilláris, vagy ivóvíz, fűtővíz. vannak olyan fatális hibák, amik kijavíthatatlanok, életek munkájának pénze megy kóklerek kezébe. a tavalyi lakásomat, amit 2015-ben vettem, aztán tavaly adtam, ne tudd meg, majdnem behánytam, nem vettem át, nem vettem át, aztán meguntam, mielőtt elállnak, és eladják ő dupla áron. hát átvettem, kifestettem, kigletteltettem, betettem pár csilli bútort, aztán adtam is. azt is hallottam, hogy a szomszéd "kisdolgát" végzi, mindent, a tv-jét, stb. irgalmatlan lett volna ott lakni. szóval ok, most még (megint?) lehet hogy jó üzlet az új (csok, illeték, stb), de nem merek ennyi pénzt belerakni, ha szar. (ezért is keresi az okos a 10 éves házat, nedvességmérővel mész, hőmérővel, sarkokat végignézed, tetőt, falakat, burkolatot, műszaki ellenőrrel, salétrom legkisebb nyomára elhúzol onnan, nem gondolkodsz, már mi köznapi emberekre gondolok., újnál ezek még nem jöhettek elő, főleg nem tervasztalon. az újaknál megnyert támogatás gyorsan vándorol elfele)
Törölt felhasználó 2021. 01. 26. 10:37
Törölt hozzászólás
#105386
Murdoch 2021. 01. 26. 10:32
Előzmény: #105384  TitusPullo
#105385
Ismerős tavalyelőtt vett Budán társasházi lakást (100M körül), gyakorlatilag készen volt. Leinformált építtető volt, költözés után beázások, gyakorlatilag mindent újra kellett burkolni, szigetelni, javítani. Volt olyan helyiség, amit nem lehetett használni és ez így ment egy évig. Most pereskedés, persze a kivitelező cég hatszor eltűnt, megy az egymásra mutogatás. És iszonyú idő mindennek utánajárni. Nem biztos, hogy nem rosszabb, mint egy agglos ház.
TitusPullo
TitusPullo 2021. 01. 26. 10:13
Előzmény: #105382  berlini
#105384
ehhez kell egy önismereti fejlődés, én is az "apa házat épít" csapdába estem, mivel úgy gondoltam, hogy fiatalkoromban csináltam, láttam minden ház körüli munkát, de nem számoltam a 10-12 óra melóval, ami a házat kitermeli, a 2 óra úttal per nap, ami család nélkül ok, de a kisgyermek, feleség igényli jogosan az időt, és a hobbi is. szóval csak ismétlem, önismeret és mások véleményét, mások hibáját komolyan venni, nem az újságoknak és a társ "elvárásoknak" hinni. másik: hogy legyen egy háza x-nek 80 milkáért, 40 milka hitel, közben a feleségével keres 400-600e nettot, amiből 150-200e a hiteltörlesztés, szerintem túlzott optimizmus és örökös rejtett rabiga.
berlini
berlini 2021. 01. 26. 10:03
Előzmény: #105381  TitusPullo
#105383
Vizszigetelés:
nem ismerem a probléma pontos okát, igy először azt kell kideriteni.
A legjobb ha hagyományos módszerrel lehet javitani, de van amikor nem megy.
Én az elmúlt években kétszer is injektáltattam és mindekettőnél sikerült a nedvesedést megszüntetni. (balatoni nyaraló összes fala kapillárisan felnedvesedett , a másik pedig egy pince oldalfalán tönkrement teknőszigetelés rész miatti szabályosan vizbetörés volt.)
berlini
berlini 2021. 01. 26. 09:58
Előzmény: #105381  TitusPullo
#105382
Akkor az egy jól sikerült projekt volt. (padlófűtés radiátor kombináció mutatja hogy ésszel csináltátok.)
Egy családi ház akkor is ad folyamatosan munkát, ha szinte semmi sem lett elszúrva az épitésnél. Márcsak a külső részek miatt is. (terasz, járdák, parkositás, kerités stb.)
Van aki élvezi, (kikapcsolódás a munka után azzl foglalkozni,) van akinek még a fűnyirás is terhes.
Agglóban még hozzájön ehhez, hogy ott sokszor mindenhez utazni kell. (Iskola, orvos, üzletek stb.)
Soka visszamenekülnek pár év után egy a belvároshoz közelebbi lakásba.
Én sok városi ember helyében először kipróbálnék egy nyaralót valahol. Ha az bejött, akkor hoznék radikális döntést a család állandó lakhelyét illetően. 
TitusPullo
TitusPullo 2021. 01. 26. 09:48
Előzmény: #105379  berlini
#105381
Köszi Berlini, a ház a mindenki által keresett, most 10 éves már, akkori állapotában a legmodernebb mindenre költséghatékonyan figyeltem, déli-nyugati tájolás, nagy nyílászárók, (még fa, de 92es), 14cm-es eps, tető 20cm, lemezes és félnyergek, fűtés gáz, padló-radiátor 45 fokon elketyeg 22fokra, marginális. agglo, északi, minden frankó, család szereti, de én személy szerint mennék vissza a városba. egyedül a terasz-erkély csap viz elvezetést szarták el a kóklerek anno, mára tönkrement a kenhető. nincs alatt drain, ezt kéne megcsinálnom, ezen kívűl, kb 10 perc lenne eladni. én nem szeretem mert a munka család mellett sok a stressz vele, kert, karbantartás stb. nem vagyok műszaki ember, megcsinálok mindent, de nem otthonos nekem a szerep.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek