Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemerorsos 2021. 01. 14. 21:23
Előzmény: #104097  Törölt felhasználó
#104120
https://ingatlan.com/31970867 - Ez most jött, szerintem nem rossz, sokkal jobb mint a Balaton utcai. Nagy belmagasság, egész jó állapotban van, utcai, kisebb esztétikai felújítást igényel meg a villamos miatt esetleg egy ablakcsere ajánlott.
Zoltán42 2021. 01. 14. 21:07
#104119

Vajon Római partnál mit engedtek a levegőbe? ingatlan.com-on panel garzonok (40m2 alatt) hírdetési átlagára 935 ezer ft/m2
https://ingatlan.com/iii-ker/elado+lakas/panel-lakas/31890789
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 19:10
#104118
Nem reprezentatív, de érdekes jelenség, ami a környezetemben zajlik.
3 család is nagyobb ingatlanba költözött.
Az egyik esetben eladták a lakást (erről írtam korábban, hogy pár hét alatt elment), és vettek kertkapcsolatos újat fél szobával nagyobbat, némi hitellel.
Második esetben megtartották a régi lakást, és vettek egy nagyobbat, már be is költöztek, csutka full meghitelezve, ahogy csak lehet, de csak akkor jön ki a matek, ha a régit ki tudják adni. Itt most azon megy a para, hogy találjanak fizetőképes és normális bérlőt, mert semmilyen bérbeadói tapasztalatuk sincs. Tippre ez egy vakszerencse lesz náluk. Ők a bátrak.
Harmadik család ugyanúgy megtartotta a régi lakást, és vett nagyobbat csutka full hitellel, de náluk van akkora tartalék, hogy nem kell mindenáron kiadni a régit, bár ki szeretnék adni ők is.
Tehát 3 ingatlan vételre jutott egy ingatlan eladás.
CyrusTheGreat 2021. 01. 14. 18:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#104117
Aztan nehogy az legyen, hogy az orszagos index no, mig Budapest osszehoz megint egy negyedeves csokkenest:
https://www.mnb.hu/letoltes/mnb-lakasarindex-hu.pdf
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 18:53
Előzmény: #104113  Murdoch
#104116
Szögezzük le: én sem tudom mi jön a lakásárakban csak összedem a meglévő és várható hatásokat (ahogy eddig is).
Amit biztosan kijelenthetek: amikor beütött a vírus akkor azt hittétek megütöttétek a főnyereményt és zuhanórepülésbe váltanak az árak. Mostanra világos lett hogy ez a legrosszabb ami történhetett számotokra!!!
*** 
Épp kinézőben volt egy kisebb (ki tudja lehet nagyobb) korrekció a lakásárakban egy+ éve, lehet normalizálódott volna a kamatkörnyezet is de a vírus miatt pénzlapátolásba/kamatvágásokba kezdtek a jegybankok/kormányok és nekiálltak fűteni a gazdaságot és/vagy lakáspiacot! Olyan mennyiségű pénz toltak valamilyen formában a gazdaságba hogy döbbenet! És még hátra van a java... Sokaknak csökkent a jövedelme, de összességében még sincs csökkenés, sőt a megtakarítások kilőttek mert spórol a nép ezekben az időkben meg nem is tud sok pénzt hová elkölteni a kiesett iparágak miatt (ami korábban elköltött). Adóbevételek szintén nem csökkentek!!! Most még nincs látható jele a nagy pénzszórásnak az árakban, de a pénz keresi a helyét és előbb-utóbb a lakáspiacon is lecsapódik a hatás ami eddig lakásárár stagnálást hozott csak. Bónuszban szop*s volt mindenkinek a bezártság, a félelem, a hozzátartozók/ismerősök/barátok elvesztése és mindennek szinte semmilyen pénzbeli haszna nem lett számotokra a lakásárakban! Sőt, a házaknál kilőttek az árak... most mondanám itt hogy hihihi.
***
Na szóval, nem tudom mi jön lakásárakban de gyanítom pont annak az ellenkezője (ismét) mint amire a többség számít! Nézd a jó oldalát: lehet majd hisztizni, kizsákmányolózni, adócsalózni, népnyúzózni teli torokból és a többiek majd tapsolni fognak neki még jobban mint eddig!
Murdoch 2021. 01. 14. 18:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#104115
M-O-R-A-T-Ó-R-I-U-M :) 
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 18:36
Törölt hozzászólás
#104114
Murdoch 2021. 01. 14. 18:16
Előzmény: #104112  ncseed!
#104113
Tavaly 10 millió utas párolgott el csak Ferihegyen. Várhatóan idén sem lesz jobb a helyzet.
https://hvg.hu/kkv/20210113_hungarocontrol_felmillioval_kevesebb_repulo_2020
Én előre szóltam :)  
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 17:47
Előzmény: #104065  ncseed!
#104112

Érdekes ezt olvasni egy CSOK károsult tollából aki ugye tudjuk miben érdekelt...
érdekes az rbnb-ről megírt véleménye is, lehet egybevág valakiével innét? :D
CSOK károsult
2021-01-14 at 14:20
Miért is kerülnek annyiba az ingatlanok, amennyibe? (BP-n és környékén) Airbnb, állam ingatlanpiacot pörgető hozzáállása, alacsony kamatkörnyezet.Ebből a háromból állami szerepvállalás – amíg ez a kormány van, márpedig szerintem ez fog maradni – várhatóan nem változik, alacsony kamatkörnyezet nem változik. Airbnb kapott egy gellert most, de a teljes turizmus is. Koronavírus után utóbbit valahogy talpra kell majd állítani, BP pedig nem teheti meg majd, hogy csökkenti a turisták számát az Airbnb kinyírásával. Szóval szerintem marad az is.Aki saját célra venne ingatlant, mostanság akció van, stagnálnak az árak illetve picit lehet alkudni. Oltás után újra teljes lesz a csillagállás, indul majd újra a rally + eltűnik majd az alku lehetősége megint. Akinek van rá módja, most vegyen, vagy engedje szépen el a saját lakás témát. Ha bérlés, akkor pedig játszik külföld is…Én előre szóltam.
berlini
berlini 2021. 01. 14. 16:59
Előzmény: #104110  Törölt felhasználó
#104111
A selyemzsinórt már a középkorban is home office-ba küldték.
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 16:08
Előzmény: #101354  elemerorsos
#104110
Jár a csoki a Balaton utcai szakértésért is, én egyébként már felhívtam volna azt, de a "tettestársamnak" nagyon turn off.
Mondjuk ha a Kékgolyóval nem lesz semmi, akkor megint felmelegítem a kérdést, hátha lassan a balatonosok is lassan megérnek egy kis alkura/árcsökkenésre.
Mondjuk azért még mindig nem jár csoki, hogy szerinted a költő már nem jó lokáció, előbb felérek innek a karmelitába audienciára, mint a rádayból :).
Murdoch 2021. 01. 14. 16:04
Előzmény: #104096  Törölt felhasználó
#104109
Na igen :D
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 15:56
Előzmény: #104106  siemens
#104108
A költő utcával viszont úgy látom tényleg mellélőttem, mert azt nem nagyon viszik.
Mármint hogy én azon is gondolkodtam, csak inkább vennék azért olyat, amire öt évig nem költ az ember, ha nem muszáj.
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 15:30
Előzmény: #104106  siemens
#104107
Természetesen az én eladóm is annó a feledékeny fajta volt, de mint írtam nem bántam meg. :)
siemens 2021. 01. 14. 15:26
Előzmény: #104105  Törölt felhasználó
#104106
Hajlamosak erről megfeledkezni a hirdetők.
+ emeletráépítés (IV. emelet) 1960-ban.
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 15:24
Előzmény: #104104  siemens
#104105
Azokra "szakosodtam", de köszönöm a figyelmeztetést :)
siemens 2021. 01. 14. 15:21
Előzmény: #104097  Törölt felhasználó
#104104
Bauxitbetonos épület.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 14. 15:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#104103
fake news. már a zellenzéki sajtó is hazudik! tolják a fitesz szekerét!
az ilyen cikkeket elolvassák a zeladók és máris beemelnek 1 milcsit a hirdetési áron a keményen dolgozó kisemberek meg pislognak mint ha a szatyorban hogy WTF? 
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 15:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#104102
Megnéztem kívülről a hétvégén az általad linkelt gazdagréti kispanelt is, 22.8 volt talán, már inaktív.
Sok kp-t nem fogok beletenni, ha egyrészt megkapom a hitelt, másrészt meg tényleg olyan, amilyennek látszik.
Törölt felhasználó 2021. 01. 14. 15:07
Törölt hozzászólás
#104101

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek