Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Béla2021 2020. 10. 20. 12:39
Előzmény: #98444  ncseed!
#98460
Tudom, hogy végre szép idő van, meg happy, meg sunshine... de szerintem azért csak vedd be ma is a gyógyszereket, mert amiket ma eddig itt összehordtál, az még hozzád képest is gyenge.
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 12:38
Előzmény: #98456  franc0
#98459
direkt írtam, hogy nagyon nagyon kevés pénzem van állampapírban (kb. 6 havi megélhetés). értő olvasás megy? ki beszélt arról, hogy nem akarok dolgozni 30 évesen? hol olvastál ilyet? ne haragudj, de olvasd el, hogy mit írok, mielőtt faszságokat hordasz itt össze.
-
"A munka alapú társadalom egyik lényege az, hogy azt a réteget, aki a felhalmozott pénzből akar megélni, mérsékeljék. Ezért csinálják a negatív reálkamatot mindenhol.
Előbb-utóbb kénytelen lesz mindenki reáleszközbe tenni a pénzét, különben el fog fogyni."
-
mondod ezt egy olyan fórumon, ahol lakáskiadásból van annyi passzív jövedelme itt sokaknak, hogy ők aztán tényleg nyugdíjba tudnának menni 50 éves koruk előtt. más szemében a szálkát...
Béla2021 2020. 10. 20. 12:38
Előzmény: #98456  franc0
#98458
"Aki állampapírba teszi a pénzét, az nem csinál semmit, az egy here, egy élősködő."
-
Ezt oszt igen, öcsém! Eljutottunk oda, hogy aki valószínűleg a képzettségének megfelően jól keres és felelősen megtakarít, nem szórja el a pénzt hülyeségre/külföldön/stb.. az egy élősködő rohadék. Bezzeg aki (tíz)milliókkal többet kiad valamiért, mint a reális értéke, aaaaz királycsávó. Jómunkásember.
Hát, kettőnk közül valaki nem százas, az biztos. 
Murdoch 2020. 10. 20. 12:35
Előzmény: #98456  franc0
#98457
És amikor a családtámogatások azonnal beépülnek az ingatlanárakba az mi? Újakról van szó, meg a pár év alatti duplázódásról...
franc0 2020. 10. 20. 12:31
Előzmény: #98451  mr_bob
#98456
Na most álljunk meg egy pillanatra. Mert nagyon nincs igazad.
Megértem, hogy hogy van most pár tízmilliód. Azt is megértem, hogy nagyon sok meló volt összerakni. Azt is megértem, hogy azért csináltad, hogy ne kelljen dolgoznod.
Te meg azt értsd meg, hogy rajtad kívül még nagyon-nagyon sokan vannak.
.
Aki állampapírba teszi a pénzét, az nem csinál semmit, az egy here, egy élősködő.
.
A munka alapú társadalom egyik lényege az, hogy azt a réteget, aki a felhalmozott pénzből akar megélni, mérsékeljék. Ezért csinálják a negatív reálkamatot mindenhol.
Előbb-utóbb kénytelen lesz mindenki reáleszközbe tenni a pénzét, különben el fog fogyni.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:30
Előzmény: #98453  Törölt felhasználó
#98455
Ne kezdjed megint! Nézd meg az 5 éves közületi állampapírok kamatait... 
Kivonás megy megy?
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:27
Törölt hozzászólás
#98454
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:26
Előzmény: #98446  ncseed!
#98453
Milyen extra kamat, 4-10% infláció mellett?
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:26
Törölt hozzászólás
#98452
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 12:25
Előzmény: #98444  ncseed!
#98451
"Ha ti nemvagytok partnerek a gazdaság fenntartásában majd más lesz és ehhez kap némi ingyenpénzt! ENNYI!"
-
tudod mi az az állampapír? ki ad kinek kölcsön? szerintem, aki betolja a több tízmillióját állampapírba az jobban támogatja a gazdaság fenntartását, mint aki csak kifele vesz az állam zsebéből beígért gyerekekre felvett tízmilliókkal. a kamatot meg saját devizából fizetni mindannyian tudjuk, hogy nem túl megterhelő. többször láttam már itt a fórumon, hogy fordítva ülnek páran a lovon állampapír témában. ilyen ajánlom, hogy cseréld ki az államot az egyik haveroddal, vagy fordítsd meg a dolgot a bankra és rád. egyből kiderül ki ad kinek pénzt, ki segít kin... zárójelben megjegyzem, hogy nagyon nagyon minimális állampapírom van, szóval nem pozícióból beszélek.
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:25
Törölt hozzászólás
#98450
Murdoch 2020. 10. 20. 12:20
Előzmény: #98443  ncseed!
#98449
A XVI-ban néztem egy-két éve teljesen új ikerházat, 70M körül voltak. Most a hasonló méretű házak 120-190M, de nyilván a vevőkkel van a baj.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 20. 12:19
Előzmény: #98436  elemerorsos
#98448
Ez már másodpiac. Valaki 1,6-2 millió EUR-ért vette,  ha jól sejtem. Onnan nézve nem túl nagy rajta a profit, de azért egészséges. Ahogy írtam, sok lakás alapból licittel ment el. Ez is el fog menni hamar, ha nem túl nagy alkut mond a vevőjelölt.
Az ilyesmit nem azért veszik mert gazdaságilag megéri. Azért veszik, hogy legyen egy ilyen vagyonelem is. Egy S Merci minden valós igényt kielégít, mégis tudsz dupla áron venni egy Bentleyt. 
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 12:16
Előzmény: #98443  ncseed!
#98447
a MÁP előtt is és után is voltak/vannak támogatások, nem sokat zavart a bevezetése. az utolsó kérdésedre a válasz: mert jönnek a választások.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:15
Előzmény: #98441  ncseed!
#98446
"Csak mint előbb írtam a MÁP magas kamata miatt ez utóbbiak is kivárnak mert úgy ítélik meg (valószínűleg jól) hogy jelen helyzetben minden támogatás ellenére sem fognak annyit emelkedni a lakásárak mint amit a MÁP hoz nekik, azaz megéri kivárni!"
Ja, és ha egyszer majd ők vesznek lakást "családtámogatás nélkül" akkor ne nagyon hirdessék hogy ők semmi támogatást nem kaptak mert a MÁP extra kamata is állami támogatás!!!
Törölt felhasználó 2020. 10. 20. 12:15
Törölt hozzászólás
#98445
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:13
Előzmény: #98442  mr_bob
#98444
Csináltok amit akartok (meg én is) csak ne csodálkozzatok ha a kormány nem nézi végig ölbe tett kézzel ahogy a gazdaság kárára spekuláltok (plusz felnyaljátok az extrakamatot is mellé)...! 
***
Ha ti nemvagytok partnerek a gazdaság fenntartásában majd más lesz és ehhez kap némi ingyenpénzt! ENNYI!
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:10
Előzmény: #98440  Murdoch
#98443
Bocsi, elismerem kell némi gógyi meg "out of box thinking" hogy átlássa az ember mi is folyik a valóságban!
***
Tegye fel a kezét aki szerint a MÁP bevezetése után (ami kivonta a csúnya befektetőket) ha a lakhatási vevők megvették volna a szükséges mennyiségű újlakást ami a gazdaságnak 'kell' akkor is lettek volna a mostani támogatások! Ugye hogy nem! Minek??
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 20. 12:06
Előzmény: #98438  ncseed!
#98442
ha jól emlékszem, akkor neked nincs hiteled a kis kaptáraidra, ugye? illetve az elmúlt pár évben se bővítetted a kaptárad, ugye? de azért más rohanjon az évek alatt félretett pénzét gyorsan elszórni meg hitelt felmarkolni, ugye? ne más f*szával verd a csalánt.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 20. 12:06
Előzmény: #98438  ncseed!
#98441
Illetve még az is gond hogy Matolcsy MÁP-ja nem csak a befektetőket vonta ki a piacról hanem ismét az olyanokat mint Cyrus, Murdoch akiknek van pénzük venni de még a támogatások folyamatos elemlése ellenére is kivárnak mert közben ~5%-on kamatyoztathatják a pínzüket!!! 
***
Próbál a kormány meg az MNB lavírozni hogy el is tántorítson befektetőket a lakáspiactól de elég lakhatási vevőt vonzzon be egyidejűleg. Csak mint előbb írtam a MÁP magas kamata miatt ez utóbbiak is kivárnak mert úgy ítélik meg (valószínűleg jól) hogy jelen helyzetben minden támogatás ellenére sem fognak annyit emelkedni a lakásárak mint amit a MÁP hoz nekik, azaz megéri kivárni!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek