Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 22:10
Előzmény: #90997  copa
#91000
Mindenkinek van igaza.
Megertem oket is. De kerdem en.
(Mert en igy dolgozom).
Neked 30milla kell a lakasodert, en rateszem a brutto 3%om, szamlat kapsz rola, ami esetleges adobol leirhato koltsegkent. 30.9 a limitarunk. 31.9re felrakom, 31ert elviszik. Te megkapod 30.1milliod, en megkapom 9kilomat. Mindketten boldogok vagyunk. Ebben mi olyan rossz, hogy ingatlanos kimeljen ettol?
Törölt felhasználó 2020. 09. 25. 21:52
Törölt hozzászólás
#90999
Törölt felhasználó 2020. 09. 25. 21:50
Törölt hozzászólás
#90998
copa 2020. 09. 25. 21:46
Előzmény: #90981  Hathor
#90997

Szerintem az a gond, hogy az eladó és a közvetítő érdekei ellentétesek. Az eladó szeretné minél drágábban eladni, a közvetítő meg minél olcsóbban hirdetni, mert neki a gyorsaság a célja, nem az ár. Ezért nehéz az együttműködés.
Ha az eladónak sürgős, akkor egyeznek az érdekek. :)
-
A másik meg az, hogy sok közvetítő lejáratja a szakmát. Aki kimondottan kéri, hogy közvetítők ne hívják, azt is felhívják, 20-an 30-an 40-en. Olyanok mint a legyek, bosszantóak tudnak lenni.
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 21:41
Előzmény: #90992  Törölt felhasználó
#90996
A melosok beret, az epitoanyag arat nem fogjak tudni lenyomni. Inflacio van. Nincs hozam. Nem kene esnie a piacnak.
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 21:12
Előzmény: #90992  Törölt felhasználó
#90995
Igen, en is 1998ben kezdtem ingatlsnba befektetni, akkor az Expressz ujsag elozo nap kaphato volt a blahan a Jozsef koruti kiadoi udvarban. Eladok feladtak pentekre ujsagba ingatlan hirdetest en mar csutortokon 2kor kezben fogtam a hirdetesuket, es mentem licitalni a lakasra. Ilyen idok voltak. Penteken fellapoztad az expresszt, es minden ingatlan el volt adva belole. Masfel millas pesti panelek 3milliora ugrottak akkor. Es akkor volt lakaszerzesi kedvezmeny. Ami azt jelentette, hogy vetel es eladasi ar kozti kulonbozetet be lehetett forgatni masik ingatlan vetelebe. Nagy idoszakok voltak! Evente duplazasok voltak. Oke a banki kamat is volt vagy 30% :)
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 21:04
Előzmény: #90990  Törölt felhasználó
#90994
A strategiam eleg faraszto kulonben, mert egesz nap tozsdei informaciokat figyelek. Hirek, chartok, indikatorok, makrok, kozlemenyek, forum stb.
Ezt mondjuk akkor teszem amikor akarom. Ha parom azt mondja masnap szabi, akkor megyunk szabi es utazunk.
Kusut a nap, kedvem van, felulok a bringara, es tekerek egy napot. Persze nalam nincs ilyen kiulos trade. Aznapi daytradek vannak, vagy max masnap, jobb esetben 1-2het, de hataridos poziciom ebben az evben ket napnal tovabb nem tartott. Rovid trade, gyors haszon, de minden heten, minde nhonapban uj csucsra meno tokeszamla.
Veszteseges pozi max 1nap, masnap likvidalasra kerul, ha nem arra megy, mint varom. Reszveny, chart alapjan alj koruli, fodulos jeleket ado reszveny vetel, az max 1-2het, esetleg 1honap. Nem jon be, dobas mihamarabb. Blue chipben szinte azonnal veszteseg vagas aznap, esetleg masnap.
Nehez igy leirni, mert minden instrumentum mas
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 25. 21:01
Előzmény: #90990  Törölt felhasználó
#90993
Amúgy igen, jó businesss lehet! 
Nem te írtad pár hete, hogy belevágsz?
Törölt felhasználó 2020. 09. 25. 21:01
Előzmény: #90989  Hathor
#90992

"Ezert vallom, az ingatlan mindig biztos penz. Sosem buktam rajta. Mindig egyre dragabb lett"
A jövő nem szereti a múltat másolni. A magyar ingatlanárak nagyon mélyről jöttek, ezt sokan elfelejtik. Én emlékszem, amikor bátyám fiatal külföldi kollégái viccből, szórakozásból vették a pesti kégliket, mert odahaz esélytelen lett volna ilyen fiatalon bármit is, itt meg megvették. Volt aki 98-ban 1 év alatt duplázott és ott röhögött, hogy nem hiszi ezt el. Bratyó akkor vidéken dolgozott, a német srác pesten vett egy kéglit 3m-ért, ami neki szinte röhejes összeg volt, 6m felett adta el 1 év múlva, amikor hazament. Közben használta csajozni minden hétvégén.
A 2000-es években az írek jöttek, egy ottani garázs árából vettek itt egy lakást.
Ezek az arányok mostanra megváltoztak, nagyon is. Azért egy belváros 1m / nm-re már egy külföldi se mondja azt, hogy milyen olcsó, veszek egyet viccből meg hétvégére csajozni.
Érted, minden bulinak vége van egyszer. Jól lehetett a kéglikkel keresni, de ezt egyre inkább múltidőbe kell tenni. Főleg mivel a kiadás is egyre gyötrelmesebb lesz.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 25. 21:00
Előzmény: #90989  Hathor
#90991
Tiborhoz kapcsolódva én is gratulálok hogy elértel egy olyan szintre a tőzsdén hogy tudd fő bevételi forrásnak tekinteni!
-
Ok vissza ingatlanokhoz. Sztem is nagyon jó befektetési forma. Mondjuk én amit megvettem eszembe se jut eladni.. Ezért nem értettem egyből ezt az 5 évet..
-
Ncseed-el kapcsolatban kicsit szigorú voltál sztem. De ahogy írtad jön vissza!
Törölt felhasználó 2020. 09. 25. 20:53
Előzmény: #90985  Hathor
#90990

csédé mondta valamelyik videójában, hogy elad 15 kéglit egy évben és annyit keresett vele, mint egy felső vezető.
ha stabilan tudsz nyereséget termelni a tőzsdével hónapról hónapra az jó dolog, a népek 99,99%-a bukik rajta, ha sűrűn kereskedik. Az nekem sem jött be soha, de amikor veszek olcsón és kiseggelem, azon még nem buktam, igaz a válságok valahogy elkerültek. soha nem ültem nagy részvénypakkban, amikor nagy zuhék voltak, de ez inkább szerencse meg előre látás valamennyire, mert pl 2007-ben már megmondták neke usákok ismerősök, hogy ebből tőzsde zuhé lesz, ugyanígy a covid is elég egyértelmű volt
most bevásároltam, azták kiülöm, amíg felmennek. Így is szépen fognak hozni, akár egy lakás árát, de a tőzsdén folyamatosan pénzt nyerni, az már egy másik szint. Az szép, ha elérted ezt a szintet.
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 20:51
Előzmény: #90987  fogpaszta
#90989
5evig megtartom a vett ingatlanokat es utana a vetel es elsdas kozti kulonbseg adomentes. 15%ert megeri varnom.
Kozben szerencseim voltak, mert ingatlan triplazasok voltak.
Igen, ez a legfontosabb szamomra, hogy szabad legyek, mint a madar.
2000ota nem voltam beosztott, elotte is uzletvezeto voltam.. na de terjunk vissza az ingatlanokhoz.
Ezert vallom, az ingatlan mindig biztos penz. Sosem buktam rajta. Mindig egyre dragabb lett
jocinet 2020. 09. 25. 20:50
#90988
Sziasztok!
Mi volt ncseed bűne?
Itt páran nem vagytok egy kicsit túlérzékenyek? Nem kell mindig a moderátorhoz szaladgálni, a moderátor nem anyuci, aki a kis gyereket megvigasztalja. Ti az életben mit csináltok azzal, akit nem kedveltek, vagy nem értetek egyet vele? Szerintem simán ignoráljátok a jövőben, ne szaladgáljatok azonnal feljelentgetni.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 25. 20:44
Előzmény: #90985  Hathor
#90987
Azt hogy kell érteni, hogy az ingatlan befektetések 5 éves kifutasuak? 
-
Szabad lehetsz mint a madár..😊 Emiatt kicsit irigyellek!
-
Én nagyon jól keresek egy multinál de sokszor úgy érzem, hogy mi a fenét keresek ott.. 3 éven belül most  a 7-ik főnököm van és olyan életidegen, de persze van pár  jó oldala is. A legfontosabb persze az, hogy jön az sms 7-én..🤣
-
De még max 10 évig szertenek ott maradni, utánna valami jóval szabadabbra váltani..
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 20:37
#90986
Na mindjart jon ncseed.
Remeljuk higgadtan :)
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 20:30
Előzmény: #90984  fogpaszta
#90985
Igen megvoltam elegedve.
En mindig elegedett vagyok mindennel.
Mellette nekem is van ingatlan portfoliom nehany ingatlannal.
%osan nem lehet meghatarozni a nyerot, mert a kereskedesi toke huszadat sem hasznalom. Havi 1milla a cel a tozsdebol, ami eleg, tobb nem kell. Utobbi evekben megvolt. Tavaly es iden voltak honapok amikor megvoltak, es van, mikor csak par szazezer. Tartos befektetesi szamlan kereskedek, igy adomentes jovedelem. Ingatlanbrfekteteseim pedig pedig 5eves kifutasuak, ami szinten adomentes az ingatlanpiaci felfutasbol.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 25. 20:13
Előzmény: #90983  Hathor
#90984
Egy ilyen srácról tudok ( ő is móri volt anno ) és aki csak ezzel foglalkozik mint Te és baromira megszedte magát vele..
-
Én magamat hozza ( vagy hozzad ) csak egy kétkezi iparosnak érzem az ingatlan portfóliómmal. Mondjuk nekem egyenlore a fő bevétel a melohelybol jön..
-
Hogy sikerültek az előző éveid? Meg voltál elégedve?
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 20:05
Előzmény: #90982  fogpaszta
#90983
Hataridos Bux kontratktusokra kereskedem foleg. Mellette neha 1-1papir, ami rovidtavon mehet chart alapjan. De barmit letradelek, mert mrgbizhaonak erzem, szamomra megfelelonek a kereskedesi strategiam, kockazatkezelesemet, technikai analaizisen alapu ismeretemet.
Igen, legjobb tobb monitor, gep elott ules. Ennel fuggetlenebb eletu vagyok.
Mobil 6-24ig a kezemben es trade, mobil appokon keresztul. Kovetve futuresoket, hireket, grafikonokat, ajanlati konyveket, es a tozsdepszichot
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 25. 19:59
Előzmény: #90981  Hathor
#90982
És azt hogy tőzsdénél hogy kell elképzelni? Egész nap ülsz és több monitort nézel és lépsz ha a stratégia megkívánja vagy kereskedő robotok vannak és alig nézel rá vagy hogy? Tényleg érdekel! 
-
És éves szinten ( természetesen nem összegre vagyok kiváncsi hanem mondjuk %-ra) mit tudsz összehozni? 
-
Bocsi kicsit off topik kicsit ide de érdekel!
Hathor
Hathor 2020. 09. 25. 19:52
Előzmény: #90978  fogpaszta
#90981
Most mar inkabb tozsdes.
Van sajat cegem, de tozsde elhuzott. Most csak tobbnyire ismerosok keresre kozvetitek.
Tozsde mindig mozog, nem kell hideghivnom, kuncsorogni megbizasi szerzodesekert. Mindig ezt hallani, hogy ingatlanos kimeljen.. hat jo, kimelem.
Nekem nem fontos eladnom az O dragara arazott ingatlanat, ha sajnalja a jutit. Amit kulonben vevo fizet, nem elado.. felteve, ha egyuttmukodik az okos ember velem. De nem... O maga eladja.. Oke, semmi nem kotelezo :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek