Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 21:23
Törölt hozzászólás
#88719
berlini
berlini 2020. 09. 10. 21:18
Előzmény: #88714  Zedisdead
#88718
ezer év óta működik.
Nem én álmodozom.
Ébredj fel.
Murdoch 2020. 09. 10. 21:06
Előzmény: #88716  mr_bob
#88717
Már hétkor átlépte a 15k-t... :)
mr_bob
mr_bob 2020. 09. 10. 20:58
#88716
melós remélem nyitod a pezsgőt :))
keljfeljancsi2000 2020. 09. 10. 19:53
Előzmény: #88696  franc0
#88715
Mint írtam:  "Közelebb kerülni persze így is tudunk"és tudott más exszoc ország is elhelyezkedésétől és politikától függően több-kevesebb sikerrel, de utolérni 40 év alatt sem tudták de még megközelíteni sem!!! Bocsi, de engem az nem vígasztal hogy majd 120+ év alatt TALÁN még közelebb érünk hozzájuk, vagy nem. Annyi idő alatt biztos be fog b****i valami ami borítja a meglévő világrendet! Meg jó eséllyel a gyerekem se éri meg...
https://www.reinisfischer.com/average-salary-european-union-2018
Zedisdead 2020. 09. 10. 19:32
Előzmény: #88709  berlini
#88714
" egy rendezett bevándorlási politikának"
elnézve a lángokban álló Nyugat Európai és Amerikai városokat, nem nagyon látni  azt a rendezett bevándorlási modelt, amiről ábrándozol.
(ja nem nézek TVt, nem az M1ről veszem, és külföldön is éltem már, nem is keveset, 5 évet, két kontinensen.)
Murdoch 2020. 09. 10. 19:28
Előzmény: #88711  CyrusTheGreat
#88713
Érdekes dolog ez, úgy nem látom működőképesnek, hogy a bevándorlókkal szemben az adott ország állampolgárai háttérbe szorulnak.  Nálam egyelőre az ausztrál modell a nyerő, él ott rokonom, nagy a szigor, alkalmazkodni kell, de ezt kívánja a nép is. 
berlini
berlini 2020. 09. 10. 19:19
Előzmény: #88711  CyrusTheGreat
#88712
Számomra örök rejtély marad, hogy a NER rendszerrel szemben amúgy kritikus állásponton lévők, mennyire  azonosulni  tudnak Orbán migrács-politikájával
CyrusTheGreat 2020. 09. 10. 19:12
Előzmény: #88709  berlini
#88711
Biztosan van valamilyen pozitív oldala is ennek a baráti körnek. A bevándorlási politika megváltozását szerintem az idő fogja kikényszeríteni, már a japánok is kezdik beadni a derekukat.
CyrusTheGreat 2020. 09. 10. 19:06
Előzmény: #88678  keljfeljancsi2000
#88710
Ezt az állítást gondoltam tovább: "Csak azt nem értem miért 2010-11 után nőtt meg ugrásszerűen a kivándorlók száma ha olyan jó volt a lakosságnak a lakásáréses mint ahogy itt a fő vallási vezetők állítják?? JA MERT NEM VOLT JÓ!"
Én csak arra tennék utalást, hogy elképzelhető, talán mégsem volt a kivándorlásnak olyan nagy köze a lakásáreséshez (és fordítva), hanem egészen mások voltak a mozgatórugók? Ezt egyébként te is hajlamos vagy elfogadni:
"inkább azt bizonyítja, hogy sokkal kisebb ok a lakásár/albiár változása (bármelyik irányba) a kivándorlási döntés mögött mint amit a többség tulajdonít neki!" 
De a főbb problémám a két állítással az, hogy ütik egymást, legalábbis minél többet gondolkodok a kettőn, egyre furcsább lesz. 
berlini
berlini 2020. 09. 10. 18:39
Előzmény: #88708  CyrusTheGreat
#88709
Mert az én ismerősi, baráti körömben egybehangzó vélemény, hogy a vezérnek igaza van, ha mindenkit távoltart az országunktól.
Ha jelzem nekik, hogy az egyre erősödő idegengyűlölet már odáig vezetett, hogy többévtizede nálunk praktizáló szir orvos azon gondolkodik, hogy elhúz innen, mert idegenek leköpik az utcán, akkor ők azt mondják, hogy ez sajnálatos eset, de nem változtat az orbáni politika helyességén.
Magyarországon azokon a helyeken utálják még a gondolatát is egy rendezett bevándorlási politikának, akik még életükben nem láttak se arabot se feketét.
CyrusTheGreat 2020. 09. 10. 18:34
Előzmény: #88701  berlini
#88708
Nem teljesen értem, miért lenne népszerűtlen a vélemény, ezek tények.
Törölt felhasználó 2020. 09. 10. 17:58
Előzmény: #88687  orosb
#88707

A Vitézy már mutatott egy jó kis térképet a környékről, hogyan változik majd a közlekedés. A facebook oldalán megtalálod, valamikor a nyáron volt.
A lényeg, hogy áthozzák a 3-as villamost egy új felüljáróval, meg ráeresztik az M3 forgalmának egy részét a szegedi útra. Ugyanis lezárják a városligetet az autók elől.
Ha a szegedire néz a kégli vagy közel van, akkor én azért emészteném a Vitézy térképét egy ideig. A villamos csörömpölést még csak meg lehet szokni, de az autó forgalom valószínűleg nagyon megnő majd, minden áldásos hatásával együtt.
Az egyik legnagyobb rozsdaövezeti projekt ott fog indulni, csak én ilyenkor azon gondolkodom, hogy kinek? 5-8e lakás, 13-15e ember alsó hangon, oda?
Na mindegy, ha meglesz és a közlekedési fejlesztések is megtörténnek, akkor az egy elég komoly csomópont lesz, jönnek üzletek is tutira, ennyi ember ha lesz ott.
Van szó például vasúti alagútról is a nyugatinál a délivel vagy kelenfölddel összekötve, bár nem tudom, mennyi ideig akarsz ott lakni, de azt már valószínűleg nem ott fogod megélni :) Több tíz év, de az viszont jó kis dolog lenne, dél-buda 10-15 perce lenne a rákosrendezőn felszállva egy átmenő vonatra.
Most se rossz, 5 perc alatt a nyugatiban lenni, aki a környéken lakik ismerősöm, mind vonatozik befele.
Alkudozni mindig muszáj, különben hülyének néznek.
Egy ismerősöm szerkesztett egy kamu ajánlatot, de ki is satírozta a nevet direkt, hogy egy hasonló kéglit ennyi millióval olcsóbban meg tudná venni máshol és ezt az ajánlatot kapta. Meglobogtatta a faszinak, de nem adta oda neki a papírt természetesen, csak mondta neki, hogy ez van, ez a kiindulási alap. Engedett neki valamennyit, de túl sokra ne számíts.Egy jó alkudozással talán még 5% benne lehet.
Csak futtában olvastam a hozzászólásokat, de más is írta, ha nem akar az árból engedni, akkor a következő taktika, hogy tárolót belealkudni vagy felszíni beállót, mélygarázst, akár teljesen, akár úgy, hogy mondjuk a felét fizeted csak. Ezekre szoktak hajlani a vállakozók, inkább ezt, minthogy az árból engedjen.
Amúgy nem mondanám kirívóan drágának a használtakhoz képest, sőt.
Szerintem sejtem is melyik építkezés ez. Ettől még drága persze és várhatóan nem fogja az árát tartani használtként, de egy jó kis új lakásod lehet, ha saját célra kell és nem befektetésre, akkor vállalható.
A környék meg erős fejlődésnek indulhat, úgyhogy emiatt is mérsékelt lesz rajta a veszteséged, ennél többet  egyik ilyen tucat új lakás se tud szerintem. Úgy értem egyik se fogja jól tartani az árát, de ez a jobbak között van.
A szegedi útra ráeresztett forgalmat és a villamost azért gondold át (3-5 év és meglesz állítólag). Ha nem zavar, akkor viszont előnynek is felfogható. Főleg ha később tovább viszik a 3-as villamost a metró irányába az árpád hídig legalább.
infin 2020. 09. 10. 17:38
Előzmény: #88693  hétszilvafás
#88706
Így van lol, az 530e az max vmi bedőlt hiteles vagy egyéb spec lehetett
infin 2020. 09. 10. 17:36
Előzmény: #88687  orosb
#88705
Egy hajszálnyit szerintem még megpróbálhatsz alkudni, de amúgy egyáltalán nem rossz választás ez!
infin 2020. 09. 10. 17:32
Előzmény: #88689  indigo12345
#88704
Melyik utcában, mennyire új építésűt (tehát hány éve épült, mert ezt az első ütemes dolgot nem tudom értelmezni így)?
Beryl 2020. 09. 10. 17:30
Előzmény: #88701  berlini
#88703
Nagyon tetszik a tortenelmi attekintes nagy vonalakban.  Rovid kiegeszites: A mai generacio nem ad arrol maganak szamot - talan szerencsere - hogy nehany genaraciora visszamenoleg mi a szarmazasa. ( Ezt rosszemleku idokben kenytelenek voltak elodeink kutatni, keresztleveleket beszerezni, stb.)). Tehat kevesen ismerik a csaladfajukat, es vszinuleg kevesen erdeklodnek iranta. Ha tobben kutatnanak, , igencsak rajonnenek, hogy szinte mindnyajan kulonbozo nemzetisegiek kevereke vagyunk. Bevandorlasok a torok idok utan (Buda visszavetele utan 1686) erkeztek a Balkanrol (ahol meg mindig ott voltak a torokok): gorogok, ormenyek is (sokszor tehetos csaladok, gondoljunk a belvarosi Harris kozre!), szerbek (kovetve patriarkajukat letelepedtek a ma is kozossegi jelleguket megorzo Szent Endre, Rackevere, es mas kis falvakba a Duna menten. Maria Terezia a 18.sz.ban betelepitette a svabokat, hogy legyen ki muvelje a foldeket (hiszen sok ferfi meghalt a torokok elleni harcokban), a svab szorgalmas, preciz nep, a kis svab falvak ma is ismertek. Jol ismert Budaors, annak gyors fejlodese. Itt a regi svab csaladok ma is osszetarto kozosseget kepeznek.
*****Tehat aki idegengyulolo, az nyugodtan kutathatna a sajat szarmazasat, csaladja multjat.
***Azt irod:  ".....célszerű lenne jól megválogatva értelmes jól képzett embereknek megengedni, hogy ide jöjjenek dolgozni és ha beválnak, akkor megengedné nekik a letelepedést."
Lehet, hogy hirtelen nem tudok statisztikat mellekelni (ez nem igazan a kedvenc teruletem), de ismert az, hogy sokan dolgoznak nalunk kulfoldiek, foleg a kulfoldi erdekeltsegu nagyvallalatoknal. Ok tobbek kozott azok, akik ma is egy szeletet kepezik a lakast berloknek. Ismereteim szerint - en meg nem talalkoztam ilyennel - eszuk agaban sincsen Magyarorszagon letelepedni. Mint kulfoldi itt dolgozo allampolgarok - "expatriates" - kulonbozo potlekokat kapnak (pl. a gyermekeik iskolaztatasara), ezt foleg a franciak eseteben ismerem. 
berlini
berlini 2020. 09. 10. 17:26
Előzmény: #88687  orosb
#88702
Alkudni mindig kell.
Még akkor is ha nem fog sikerülni.
Amivel mindenképpen megpróbálkoznék, az egy plusz tároló ingyen, vagy ami még jobb lenne egy gépkocsi beálló ugyancsak ingyért.
Amúgy az ár szerintem jól.
Nem sokkal beljebb 10%-kal drágábban tudsz hasonlót venni.
Itt többen irják majd, hogy mindenképpen várj. Hiszen most olcsóbban tudsz lakást bérelni és kivárhatod, hogy hátha jövő év elején ennél jóval olcsóbban tudsz lakást venni.
Ez előfrodulhat.
De az is, hogy az uj lakás kinálat csökken, (kevesbb projekt indult már ebben az évben is,) és ugyanazért a pénzért rosszabb elrendezésű lakást kapsz rosszabb helyen.
berlini
berlini 2020. 09. 10. 17:09
Előzmény: #88678  keljfeljancsi2000
#88701
Tudom, hogy nagyon népszerűtlen véleménynek adok hangot, DE:
Mi mindig bevándorló ország voltunk.
Kezdődött azzal hogy bevándoroltunk magunk is.
Hogy cifrább legyen a 7 törzs egyike másika (lehet hogy a többsége) nem magyarul beszélt.
Ez Árpád apánkat nem zavarta, (legalábbis erről nem maradt fenn irásos emlék, pedig bizonyára szidta az össze többi törzsi képviselőjét, amelyek közül egyikével másikával még megértési nehézsége is lehetett.)
Folytatódott azzal, hogy a Kárpát medencében bennünket nem tárt karokkal (legfeljebb felemelt kézzel) fogadók lészáma a miénknél magasabb lehetett, (de nekünk mindenképpen több ijjunk és szabjánk és ez akkoriban is döntő érvnek bizonyult.)
Még igy sem laktuk be az ujonnan elfoglalt hazát. 
Több hullámban örömmel fogadtunk a következő évszázadokban besenyő, kun stb nomád törzseket.
Árpádházi uralkodóinknak volt eszük és tudták, hogy egyedül azzal, hogy felvesszük a nyugat-európai vallást nem fogunk tudni felzárkózni. Örültünk az oktató barátoknak, szerzetesrendeknek, a polgárosodást nagyban előremozditották a száz polgárok. (Sajnos a polgárosodás területén még ma is van mit behoznunk).
A tatárok dúlása után a félországot ujra be kellett telepiteni Európa többi részéről.
Szokásos a kárpátmedencei soknemzetiségű lakosságának kialakulását a 150 éves török uralomhoz kötni, de tény, hogy a kárpátmedence középső (alföldies) része kivételével a többi részen a magyar nyelvű lakosság akkor is kisebbségben volt.
De az is tény, hogy pont ez a török uralom a magyar lakta területeken pusztitott a legjobban. A félig elpusztult országban az ujra épitést ismételten bevándorlók végezték. (Nemcsak külföldről érkezettek. Az országon belüli is jelentős volt a népvándorlás. Szlovákok, szerbek, románok stb.)
A csoda az, hogy mindezek ellenére megmaradtunk. (Nyelvünk kultúránk és nem jártunk úgy mint pld az irek.)
A kiegyezés korában a magyarul beszélők a folyamatos asszimiláció ellenére kisebbségben voltak a határakon belül.
De ugrojunk:
Ma tény, hogy egyre kevesebben vagyunk és a lakosság előregedése komoly problémákat okoz már mai is.
Tény viszont az is, hogy a világ 80-90%-a a túlnépesedéssel küzd.
Okos politikus ilyen helyzetben nem azt erőlteti, hogy rávegyen arra nőket hogy pénzért szüljenek.
Okos ember kicsit körülnéz hazánkban és észreveszi hogy itthon is lenne még tennivaló és gondoskodna arról, hogy a megszületett gyerekek közel egyenlő esélyekkel induljanak az életben.
Okos politikus még arra is rájönne, hogy célszerű lenne jól megválogatva értelmes jól képzett embereknek megengedni, hogy ide jöjjenek dolgozni és ha beválnak, akkor megengedné nekik a letelepedést.
A jelenlegi fajvédő ideológia azért abszurd, mert ha megnézzük hogy kik is voltak eleink, akkor azok kis termetű görbelábú és zömében ázsiai kinézetűek lehettek. 
Nem túl sikeres fajvédő politika következményeként lettünk olyanok amilyenek.
És akkor sem leszünk rosszabbak, ha további génkevesedés után 100 év múlva ujra kicsit mások leszünk. genetikailag.
Mert a magyarság tudatot nem a gének határozzák meg. 
Annak megóvása viszi előre a nemzetet nem a génállomány változatlansága.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek