Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 09. 07. 12:53
Előzmény: #88057  OlafGrof
#88060
Megnézted a beépitési koncepciókat?
A 2. nekem tettszik.
Ha nem ilyen vékony telek lenne, akkor ebben a méretben ennél jóval többért ajánlanák.
Ennél kisebb telkeket (panoráma nélkül) kinálnak 50-60 millióért azon a környéken.
Murdoch 2020. 09. 07. 12:39
Előzmény: #88057  OlafGrof
#88059
Telkek, házak kb. 90% felejtős, csak szabadulni akarnak ezektől, aranyáron.
Murdoch 2020. 09. 07. 12:38
Előzmény: #88054  OlafGrof
#88058
Az a ház nekem is indikátor, mondjuk ezek pár éve még 50M körül mentek, egyszerűen nagyon fogy a fizetőképes kereslet. Meg azért a 78M is sok, pláne mondjuk egy fiatal családnak, azok ráadásul inkább költöznek egy új lakásba, mint vmi 80-as évekbeli házba. 
Amúgy panelfronton látható jól a folyamat, nem nagyon kapkodják el még a kedvező árú ingatlanokat sem:
https://ingatlan.com/xxi-ker/elado+lakas/panel-lakas/31681185
https://ingatlan.com/xxi-ker/elado+lakas/panel-lakas/31718165
OlafGrof 2020. 09. 07. 12:34
Előzmény: #88055  berlini
#88057
Ne hülyéskedj, ki akar 50 milliot adni egy csík telekért (ráadásul ez nincs 10méter se)? Oké, hogy a hely maga nem rossz, de egy rendes alakú telek szerintem 40 milliot ér ezen a környéken, egy ilyen lakás elosztása szerinted milyen lesz? A végére jó esetben kijössz 100 milcsire ezzel a telek árral és lesz egy házad ami kb élhetetlen.
keljfeljancsi2000 2020. 09. 07. 12:32
#88056

Ebből kíváncsi vagyok mi lesz... 
Nyilván a következő hónapok vírushelyzetétől is függ mit lépnek, de én - ahogy arra korábban is utaltam - fogadni mernék lesz valamiféle hosszabbítás még ha pontosan nem is akkora segítség mint eddig. Lehet mégsem szeretne kormányunk olcsó lakásárakat mert ők tisztában vannak vele hogy az csak nagyon komoly össznépességet érintő negatív spriál eredményeként jönne el? Tudom, teljesen eszement elképzelés ez a részemről hiszen ha leverik a lakásárakat azzal lehet választást nyerni.
https://infostart.hu/gazdasag/2020/09/07/jovore-mar-tobben-elnenek-a-hiteltorlesztesi-moratoriummal
berlini
berlini 2020. 09. 07. 12:19
Előzmény: #88053  OlafGrof
#88055
Szerintem az ár az jó.
Még azzal együtt is, hogy meglehetősen keskeny, ami megneheziti a beépitést, de a tanulmánytervek megmutatják, hogy nem megoldhatattlan a feladat.
(Valószinűleg azért van benne legalább 5%-os alku.)
OlafGrof 2020. 09. 07. 12:15
#88054
22. kerületi megfigyeléseim az elmúlt hónapokból ( nem tudom mikor irtam utoljára lehet nincs annyi).Napi 2-3 hírdetés jön be új, heti egy amit érdemes is megnézni, a többi főleg nagytétény irreális áron, amivel viszont bármit lehet kezdeni és az ára lefelé lóg ki az lekerül egy héten belül. Igazából főleg azt tapasztalom, hogy az eladhatatlan ingatlanok azok amik legjobban tartják az árat, sőt a rózaszín ház ami már volt linkelve ide az rádobott plusz 20 millatt egyik napról a másikra :D. (Itt valami árfelhajtós konteot érzek a háttérben ennyire senki nem lehet hülye)  https://ingatlan.com/xi-ker/elado+haz/csaladi-haz/20644140 ;     
A legjobb ajnálat (szerintem), viszont több mint egy hónapja fent van, ami szintén érthetetlen számomra...  https://ingatlan.jofogas.hu/budapest/Elado_csaladi_haz_Budapest_XXII__kerulet__Aradi_utca_106946883.htm
OlafGrof 2020. 09. 07. 12:04
#88053
Amúgy látom be lett fenyítve a fórum :D, érthető mert ami itt megy néha (olvasni szoktam néha még) az kabaré.
Amúgy mai kedvenc hírdetésem: https://ingatlan.com/budaors/elado+telek/lakoovezeti-telek/31733975#terkep 
berlini
berlini 2020. 09. 07. 12:04
Előzmény: #88049  Murdoch
#88052
Nagyon átlátszó próbálkozás. (Megpróbálja befolyásolni azok hirdetési árát, akiknek sürgős az eladás.
Se alaprajz se fotók
A  fotók hiányának lehetne az az oka, hogy ingyenesen akart hirdetni, de ott is fel lehet tenni alaprajzot ingyért.
OlafGrof 2020. 09. 07. 12:00
Előzmény: #88050  macisajt
#88051
Nem húzza le, mert ha valóban reális (amit kétlek mert ha sűrgős azért egy részletes leírásra csak futotta volna), akkor pár nap alatt elkel.
macisajt 2020. 09. 07. 11:54
Előzmény: #88049  Murdoch
#88050
Lehet sürgős neki, annyiból jó, hogy a többi árát is lehúzza.
Murdoch 2020. 09. 07. 11:27
#88049
Beryl 2020. 09. 07. 10:41
Előzmény: #88042  CyrusTheGreat
#88047
Teljes mertekben helytallo, amit irsz, hogy"- az aktívan hozzászólók érzékeny adatokat, banktitkokat osztanak meg egymással (aktuális pozi, jövőbeli tervek, cash flow)- továbbá feltesszük, hogy van valamennyi pénzük, ha már itt vannak (és mindegy, hogy tőzsdei vagy lakásárakról beszélgetnek).
Az a felvetes, hogy a regisztralas es a kommenteles is  nev szerint tortenjen, jogilag aggalyos ,szemelyisegi jogokat sert  es biztonsagi veszelyt is jelentene. 
A nev alapjan kozelebbi adatok konnyeden kinyomozhatoak barki altal.Viszont egy kisebb osszegu regisztracios dij talan korlatozhatna azokat, akik csak trollkodni akarnak.A forum rendkivul hasznos, erdekes informaciokat tartalmaz, es vannak segitokesz forumozok. 
Murdoch 2020. 09. 07. 10:29
Előzmény: #88031  Hathor
#88046
Ez harmatgyenge megoldás volt, mondjuk a szándék sejthető, ezek után a 'modinak nincs energiája' duma hiteltelen.
CyrusTheGreat 2020. 09. 07. 10:09
Előzmény: #88044  berlini
#88045
Bejelentettem a saját hozzászólásomat (az is vicces, hogy ezt megtehetem, legalább azt nem engedik, hogy down/upvote-ot adjak a saját hozzászólásomnak), meglátjuk, lesz-e neki valami foganatja.
berlini
berlini 2020. 09. 07. 10:01
Előzmény: #88042  CyrusTheGreat
#88044
Egyetértek.
Ird meg a moderátoroknak.
Minden megoldás jó, ami:
- megszünteti a folyamatos , csak trollkodásra regisztráltak hullámszerű támadásait, ami azért veszélyes, mert ezzel a topic a moderátoroknak túl sok gondot jelent,
- több felelőséget jelent a beirásoknál. Sokszor az az érzésem, hogy a beirás nem született volna meg, ha egy könnyen federithetően valós embere állna mögötte.
- megszüntetné annak lehetőségét is, hogy egyvalaki több párhuzamos regisztrációval irjon ugyanabba a topicba. (Én már tapasztaltam ilyet.)
Lenne egy fontos mellékhatása is a változtatásnak:
Nem durvulnának el a párbeszédek és nem kellene véglegesen kitiltani olyat, aki - persze hibázott - de istenigazából csak hagyta magát provokálni és ezért került tiltásra. Igy nem kellene bevallottan (és szabályellenesen) ujra regisztrálni, (ujra és ujra, mert előbb vagy utóbb valakinek piszkálja a csőrét és ujra kitiltatja még ha a hozzászólások stilusa még nem is sért szabályt.)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 07. 09:58
Előzmény: #88042  CyrusTheGreat
#88043
Ebben most egyet értek veled.
De amúgy meg szomorú , hogy valamilyen féket be kell vinni a rendszerbe ahhoz, hogy ne írogathasson barki..
CyrusTheGreat 2020. 09. 07. 09:47
Előzmény: #88041  berlini
#88042
Gazdasági portálról és gazdasági fórumról van szó. Ez két dolgot jelent:
- az aktívan hozzászólók érzékeny adatokat, banktitkokat osztanak meg egymással (aktuális pozi, jövőbeli tervek, cash flow)
- továbbá feltesszük, hogy van valamennyi pénzük, ha már itt vannak (és mindegy, hogy tőzsdei vagy lakásárakról beszélgetnek).
Az első pont alapján nagyon nem tartom jónak a teljes névvel történő publikálást. A második kapcsán pedig szerintem nem nagy elvárás lenne az előfizetés, esetleg egy új szolgáltatás-csomagot is behozhat a portfolió, havi egy ezresért teljes hozzáférés a fórumhoz, és akkor még mindig külön kezelheti a Signature írásokat.
Technikailag sem lehetetlen, most is megvan, hogy egyes URL-eket elrejthetnek paywall mögé, a fórumokhoz a hozzászólást biztosító path-et is be lehet tenni mögé, ez napokban mérhető fejlesztés lenne. Egy Facebook/Google account integráció vagy egy új alapokra helyezett fórummotor hónapos feladat lenne.
berlini
berlini 2020. 09. 07. 09:36
Előzmény: #88029  CyrusTheGreat
#88041
Ez is megoldaná, de félek sokakat az előfizetés tartaná vissza. Aki lakásra gyűjt az nem biztos hogy gyüjti az előfizetéseket, még akkor se amúgy hasznos lenne.
Én irtam már be hozzászólást más oldalakon megjelent cikkekre.
Saját nevem alatt.
Nem látom, hogy az miért volt rossz megoldás.
Itt meg a szabályzat egyenesen tiltja ezt. (Ha jól tudom.)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek