Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Portfoliooo 2020. 08. 31. 19:19
Előzmény: #86866  impudent
#86880
Szerintem neki meg van a palack aljan. Szivesen atkuldi neked belbudara futarral. :))) Egy kostolast csak meger, nem?
impudent 2020. 08. 31. 19:19
Előzmény: #86878  impudent
#86879
Miskolcon
impudent 2020. 08. 31. 19:18
#86878
73 m² panel jó állaput 12,5 millio
Mögveszem 10 ert es becsukom az ajtót és jól élek.
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 19:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#86877
Ennek örülük, akkor már kettőnknek van jó napja ebben a covid veszélyes időkben.
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 19:17
Előzmény: #86874  Törölt felhasználó
#86876
Tibor, hát Ő se vesz semmit, mögmondta, Ő már csak szüretel.
De azért gondosan idejár napi 20-40 hsz-ben verbálisan interventálni az árakat, mert bár ugye Ő nem ad el, de azért sose lehet tudni, még a végén tényleg "muszáj" lesz.
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 19:16
Törölt hozzászólás
#86875
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 19:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#86874

Melós: értem amit írsz, csak nem értem, mire írod. Nem lehet, hogy sokat ittál és kissé depressziós vagy?
Ncseed: igen, nagyjából önként csökkentettem a bérleti díjat, mert a kiadói tapasztalatom alapján és a beszélgetéseim alapján úgy ítéltem meg, hogy a bérlők maradnának pesten, de csak akkor, ha olcsóbban adom. Ugyanis bukták a munkákat sorban. Most még nem csökkentettem, még van hol dolgozniuk, ha szólnak, hogy baj van, akkor visszállunk megint 80e / hó összegre.
Igazából ez az a helyzet, amikor tényleg nem kenyérre kell és gondolhatok a jövőre is, mert még évekig maradni fognak. Legalábbis így gondolom.
Azt is elfogadom, hogy te sokkal ügyesebb lakáskiadó vagy, akin semmilyen válság nem tud kifogni.
Evvan, ezért sem veszek kiadásra kéglit, csak nagyon nagyon nagyon jó beszálló áron, mert én nem vagyok olyan ügyes lakáskiadó :)
Ezt nem szarkasztikusan írom. Fogalmam sincs, hogy hazudsz vagy az igazat mondod, én a lerajzolt panelcsászár karakterre mondom ezt, aki nagyon ügyesen ki tudja adni a lakásait. Azt nem tudom, hogy ez tényleg igaz vagy sem, azt csak te tudod, de nem is lényeges tulajdonképpen. Én tudom, hogy nem tudok ennyire ügyes lenni, ezért nem is stresszelek amiatt, hogy nem vagyok ennyire ügyes.
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 19:09
Előzmény: #86844  berlini
#86873
Micsoda meghaladott nézetek ezek.
Fizetésből lakást venni?!
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 19:07
Törölt hozzászólás
#86872
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 19:05
Törölt hozzászólás
#86871
impudent 2020. 08. 31. 19:05
Előzmény: #86866  impudent
#86870
Keressetek valami tolvaj állami pénzest a pergnonho
keljfeljancsi2000 2020. 08. 31. 19:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#86869
Szevasz melós! Remélem kialudtad magad! 
Tegnap este nagyon becsápolhattál mert megszaladt a billentyűzet...
keljfeljancsi2000 2020. 08. 31. 19:02
Előzmény: #86840  Toniba
#86868
"Vege azoknak az idoknek, amikor barmit, barhol es barmennyiert meg lehetett venni es jol kiadni."
Ezt Tibi már csak tudja! Első körben egy elbukott lakáseladás útján szembesült ezzel tavaly, majd "profi" kiadóként mindenféle bérlői kérés nélkül beköszönt egy kiadós akcióval, erre a tanévre egy milcsi bevételcsökkenést már beárazott ! Hiába, na, így csinálja egy PRO... miközben nálam még emelés is volt. 🤣 ja bocsi elfelejtettem hogy Ő emberbaráti szeretetből ad ki, gondolom lakást is abból akar venni occsón! Szegény tulajdonost megszabadítaná a tulajdonlás kínjaitól kellően occsó áron! Aranyember!
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 19:01
Törölt hozzászólás
#86867
impudent 2020. 08. 31. 19:01
Előzmény: #86862  keljfeljancsi2000
#86866
A don perignont möghagyom Néked nem fuzetek 50 rongyot egy pisiért
impudent 2020. 08. 31. 19:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#86865
A kancsi nőnek képes voltál füzetni a torténelem hamisításért ?
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 18:58
Törölt hozzászólás
#86864
Törölt felhasználó 2020. 08. 31. 18:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#86863

Ezt mire is mondod?
Hogy amikor mondta az illető, hogy veszik a békási panyelt 23 mihályért, hogy majd a srác 2 haverjával beköltözik és majd a haverock fizetik a törlesztőt és öröm lesz és bódogság? Akkor mondtam neki, legalább fontolják meg, mert eső árak mellett olcsóbb a belvárosban bérelni és biztonságosabb is egyébként?
Ettől még én kívánom, legyen szerencséje a békási panyellel, de a kockázatok már szerintem elég ijesztőek, ha a haverock lelépnek, mert miért fizetnének, ha nem muszáj pesten maradni csak pár napig?
Legyen vele szerencséje, nekem tényleg mindegy, de érdemes azért ezen az eseten is gondolkodni. A családnak szépen pötyögne map+-ban a pénze, ha gond lesz a munkával, akkor lehet, hogy jól jön, lehet, hogy nem számít, ezt ők tudják. Ha bérel a csemete egy jó kéglit valahol, akkor fel is modhatja és kivesz egy airbnb kéglit akkor ha fel kell jönnie havonta egyszer-kétszer.
Csak azért mondom, hogy én nem utólag pofázok valamiről, hanem előre is merek véleményt mondani.
Egyébként most nagyon jó a kedvem, a Tesla megvette a srácoknak a karácsonyi ajándékot. Jó, régi tőzsdés vagyok, de azért ilyennel én sem sokszor találkozom, mint most a Tesla amit leművelt.
A pénzt átutalom RC-re és berakom apple-be karácsonyig, mert jön ősszel várhatóan a 12-es széria és mert RC-n lehet stoppolni.
Gyakorlatilag bármi cuccot venni akarok, érdemes előtte Teslában vagy egyéb részvényben tartani pár hétig, mots ilyen idők vannak.
Aki meg kéglit vett tulajdonképpen befektetésre, lásd a békási panyel, az teljesen ki van szolgáltatva egy rendkívül hektikus piacnak.
keljfeljancsi2000 2020. 08. 31. 18:56
Előzmény: #86838  CyrusTheGreat
#86862
Jaja, csak meg kellene tanulni OLVASNI!
"Magyarul a kedvezőtlen gazdasági környezet, az meg válságban van. "
impudent 2020. 08. 31. 18:56
Előzmény: #86859  Portfoliooo
#86861
Filmen láttam a halom utcai kocsmában a szagok amik beivodnak a ruházatodba az csak gyerekkori ámlék

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók