Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2020. 08. 27. 13:16
#86200

https://ingatlan.com/xi-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31710359
Aki akarja vegye meg ,Én még ezért sem adok ennyit, várom a normális esést
Törölt felhasználó 2020. 08. 27. 12:50
Előzmény: #86193  Murdoch
#86199
Rengeteg az olyan ház, ahol évtizedek óta nincs rendes szinten tartó karbantartás (autós hasonlattal éve nem kapta meg a szokásos éves szervizt, és 10 éve motorolaj csere nélkül megy). Elképesztő, mennyire hagyták lerobbanni, vagy egyszerűen sose volt annyi pénzük, ami egy ház normális fenntartására kell. Gyakorlatilag csak olyan eladó van, hogy kihaltak belőle, és a lerobbant házat eladják az örökösök.
Pár éve újítottuk fel a lakást, és egy ilyen felújítás akkora stresszel jár, hogy egy-két évet pihenni akartunk, de látom, nem ússzuk meg, ha belevágunk.
CyrusTheGreat 2020. 08. 27. 12:49
Előzmény: #86191  keljfeljancsi2000
#86198
Nálunk házközponti fűtés van, központi kazánból folydogál a melegvíz a radiátorokban, ez része a közös költségnek: 60-pár nm-re 30k, de ebben benne van a biztosítás, felújítási alap, takarítás. Szerintem ez egyáltalán nem magas, megkeresem az éves társasházi beszámolót, hátha leírják a részletezést is, de nem érzem vészesnek.
A reáltanodás lakás fűtése egyedi gázcirkó, saját radiátorokkal, ott tolod a gázszámlát rendesen, ráadásul mindezt földszinten, ez tényleg nem ér túl sokat. A Károly körútinál meg nem láttam sehol fűtőtestet, ott valóban nem tudunk semmit, az is lehet, hogy elektromos fűtés van, ilyen méretnél lehet ezzel szórakozni.
Azt megkérdezhetem, hogy a fürdő és a WC egy helyiségben történettel mi a probléma?
Vagy az 54nm-en 1+1-es elrendezéssel?
keljfeljancsi2000 2020. 08. 27. 12:46
Előzmény: #86179  mr_bob
#86197

"tegnap említetted, hogy bekerülési árhoz számolod a megtérülést. miért?"
Leírtam már vagy ötször csak mindig törölték később. Lehet veszek egy nagy levegőt és utoljára megírom (akkor el is mentem) röviden egy hasonlattal...
1kor13
1kor13 2020. 08. 27. 12:41
Előzmény: #86184  Murdoch
#86196
Nagyon nagy a baj!
Törölt felhasználó 2020. 08. 27. 12:36
Előzmény: #86191  keljfeljancsi2000
#86195
Jaja, max a felét éri! :D
Murdoch 2020. 08. 27. 12:35
Előzmény: #86191  keljfeljancsi2000
#86194
Elhiszem, de a diákként maga az álom, akkoriban bárhol aludtunk, ahol volt egy ágy.
Murdoch 2020. 08. 27. 12:33
Előzmény: #86189  Törölt felhasználó
#86193
Jó is hogy írod, házat keresek, de előbb venném ki ncseed egyik panelját, minthogy valami lelakott rémálom kádár kockába beleugorjak 100M+-ért, peremkerületben.  Ebben a szegmensben simán megvan a dupla árazás, 60M felett szinte nincs tranzakció, értékesítési időről nem is lehet beszélni. Egy-két jóárasított újszerű ház azonnal elkel, de ennyi, minden más befagyva. 
Törölt felhasználó 2020. 08. 27. 12:30
Törölt hozzászólás
#86192
keljfeljancsi2000 2020. 08. 27. 12:28
Előzmény: #86184  Murdoch
#86191
"Építés éve 1950 előtt"
Korhű ajtókkal, ablakokkal, kellemes kereszthuzattal, magas fűtésszámlával... Cyrus is valami hasonlót mondott a lakásáról.
"54nm,1halo szoba +nappali"
Erre mondhatnám hogy optimális elrendezés ekkora nm-en.
"Fürdő és WC egy helyiségben"
Szintén mindent igényt kielégítő elrendezés egy szoba mellett.
Fűtésről nincs infó de gondolom az is kellően modern. ja nem.
Melyik ember ne akarna ilyen szipi-szupi lakásban élni ÁRTÓL FÜGGETLENÜL? ÁLOM! Akár bérlőként akár sajátban.
Murdoch 2020. 08. 27. 12:27
Előzmény: #86187  lohran
#86190
Gondolom most muszáj ezeket bármi áron kiadni, külföldi diákok/melósok, turisták jó ideig nem igazán lesznek. Ráadásul elég nagy visszaesés volt a felsőoktatásba jelentkezőknél is, bár valószínűleg a járvány miatt a külföldi egyetemekről sokan vissza fognak pattanni. 
https://hvg.hu/gazdasag/20200414_Beszakadt_a_felsooktatasba_jelentkezok_szama
Törölt felhasználó 2020. 08. 27. 12:26
Előzmény: #86155  keljfeljancsi2000
#86189
Ami miatt tanácstalan vagyok, és lenyugszom, mielőtt belevágok, az az, hogy a családi ház hirdetőkbe mostanság ütött bele az extrém túlárazás (én túlárazásnak érzem, aztán vagy igazam van, vagy nem). Valamelyik elkezdte a 100M+ kínálati árat, aztán egyre többen felbátorodnak. Most a héten is linkeltem egyet, hogy garázs nélkül nem is kimondottan jó helyen, simán feltette 105-ért. Gondolom a mostanában megszokott sémán gondolkodnak, hogy majd beéri a piac a megálmodott árat. Bár van, aki erre is emelget, ha látja a másikat. Az övé többet ér, mint a másiké, aki szintén nem adta még el. Bele se gondol, hogy 1 M kínálati nm áron teljesen felújítandó romhalmazt kínál, amire 30 milliót ránézésre is költeni kell. Így nagyon nehéz, mert elhatároztam, hogy 80 M-nál többe nem kerülhet tokkal-vonóval egy 3-4 szobás, felújított állapotú, mellékutcában levő családi ház.
Murdoch 2020. 08. 27. 12:15
Előzmény: #86178  fogpaszta
#86188
Lehet, hogy tévedek, de nem így gondolom, mindenesetre féloldalas személyeskedést még nem olvastam tőle, de egyértelmű trágár szavakra sem emléxem.
lohran 2020. 08. 27. 12:15
Előzmény: #86184  Murdoch
#86187
ha valaki látja ezeket akkor nem értem miért szívózik a paneljével.
kukker 2020. 08. 27. 12:12
Előzmény: #86181  tihamer
#86186

"És van még egy tanács, amit a feleség szerint érdemes megfogadni: „Nagyon nehéz, de nem lehet mindenkinek segíteni, a szeretteinknek sem."
Hát igen.
A szeretteinknek már alapból nagyon nehéz segíteni és hát nem is lehet nekik segíteni, hiszen "csak" a szeretteink.
Hát még 636 millióból.
Bele sem tudok gondolni, hogy ezt hogyan vitelezném ki.
ÉS csodálkozunk, hova tart a világ vagy, hogy mi van a világban.
Bocsánat, nagyon off, de erre muszáj volt reagálnom, annyira abszurd maga ez a kijelentés és tartalma minden irányból.
Csak ennyi és még egyszer elnézést a beleoffolásért.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 27. 12:11
Előzmény: #86181  tihamer
#86185
636 millió forintot sikerült úgy elbaszni hogy a maradék ingatlan havi egy misit hoz? Az nem gyenge. Hát Anikó így tény hogy nem sok embernek fog segíteni. Bár már megtette amikor elszórta a nagyját.
tihamer
tihamer 2020. 08. 27. 12:06
Előzmény: #86182  Murdoch
#86183
Legalább volt még egy szerencséjük a győri lakások jó időben való vásárlásaival.
Murdoch 2020. 08. 27. 12:02
Előzmény: #86180  tihamer
#86182
Ezzel egyetértek. Mondjuk tegyük hozzá, hogy 2013 környékén igencsak jó időszak volt a vásárlásra.  
tihamer
tihamer 2020. 08. 27. 12:00
Előzmény: #86180  tihamer
#86181
2013-ban a győri Andraschek László és felesége, Anikó, akik hajléktalanként éltek, 636 millió forintot nyertek a skandináv lottón. A Blikk most felkereste a házaspárt, akik nemcsak tanácsokat adtak azoknak, akik lottón nyernek, hanem elmesélték, mi történt velük azóta, hogy megütötték a főnyereményt.
  • A férj alkoholbeteg lett, de már három éve józan.
  • A nyeremény egy részéből kávézót nyitottak, amely azonban veszteséges volt, ezért bezárták. Az ingatlan most bérbe van adva, abból élnek. 
  • „A lányom egy évvel ezelőtt elvált, mind a négy unokám elkerült Győrből. Őket azóta sem láttam. Ezt azóta sem tudtam feldolgozni, hiányzik a nagy zsivaj" - mesélte a feleség, Anikó.
  • Anikó szeretett volna nyitni egy bioszoláriumot, de végül mégsem kezdett új vállalkozásba.
  • Márciusban nagyjából 1 millió forint körül mozgott az öt lakás kiadásából származó állandó havi bevételük. Jelenleg négy lakást és az üzletet adják ki az Audi gyárának vonzáskörzetében.
  • A leendő nyerteseknek Anikó azt tanácsolja: „Befektetni mindenképp megéri, ha nyerünk. Hogy kinek mi sikerül, azt az idő igazolja, de olyasmivel érdemes foglalkozni, amihez értünk, vagy nem kell különösebb szakértelem hozzá. Az ingatlan mindig jó befektetés."
  • És van még egy tanács, amit a feleség szerint érdemes megfogadni: „Nagyon nehéz, de nem lehet mindenkinek segíteni, a szeretteinknek sem. Sokan ilyenkor érdekből keresnek fel. Amit viszont mindenképpen tegyünk meg, ha nyertünk, hogy bakancslistát készítünk."

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók