Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:40
Előzmény: #85839  fogpaszta
#85840

Te meg vehetnél még egy tucat lakást maxi hitelre Tbányán úgyis olcsó és ott tapossák egymás sarkát a bérlők. Ha hiszel a rakétában miért nem teszed?
Sőt a házadat is eladhatnád, hiszen Tbányán többet kaszálnál a kiadással, mint amennyit a házad hoz. Miért nem teszed meg, miért nem maximalizálod a hasznodat? Bérelsz valami kuckót móron a házad helyett, meg is lenne a zönerőd a tucat kéglihez.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 24. 23:38
Előzmény: #85835  Törölt felhasználó
#85839
Teheted be a havi megtakarításaid MOL- ba meg OTP-be de ezt jóval nagyobb mértékben tudnád növelni ha most azonnal eladnad a lakásod ( nem amiben laksz ) és abból mind vennél papírokat. Csupán azt nem értem miért nem ezt csinálod ha ennyire biztos vagy a lakások reálértékének komoly eseseben?
-
Vagy nem hiszel benne vagy nem ésszerű amit csinálsz.
-
De a Te dolgod...
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#85838

Az nem short, te.
Optimális beszálló ár keresése. Kivárás.
A short az, amikor eladod a haverod kéglijét hanis papírokkal és abban bízol, hogy majd olcsóbban visszavásárolod azt vagy a szomszéd lakást, aztán talán nem veszi észre.
A shortnál te már akkor megkerested a pénzedet, amikor a piac a mélypontot elérte.
Az optimális beszállónál te még semmit nem kerestél, ahhoz utána fel kell mennie a záraknak újra.
Ha van egy kéglit amit eladsz és újra veszel olcsóbban az is long, nem short. Nyereség realizálás és optimális beszálló ár keresése.
A lakáspiacon nincs short, még ha a ncseed azt is mondja, hogy van, mert a shortosok gonosz csúnya emberek.
Azért sem jó a hasonlat, mert a tőzsdei short hatással van az árfolyamra, legalább akkor amikor eladod az elején meg amikor kénytelen vagy visszavásárolni, akármennyi is az árfolyam.
Ha te nem lépsz csak vársz az olcsóbb lakásra, akkor nagyon minimális a hatásod. Keresed az optimális beszállót longra.
Murdoch 2020. 08. 24. 23:33
Előzmény: #85831  Törölt felhasználó
#85837
Úgy ám, most voltam Tirolban, ennyiért luxus házat kapsz reggelivel, felvonóstul. De majd erre sokan rájönnek, főleg azok, akik mostanában Balatonoznak.
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#85836
Ez még nem jogosít fel arra, hogy feltöröld vele a padlót.
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:27
Előzmény: #85827  fogpaszta
#85835

hogy érted, hogy nem lépek?
Megcsináltam az arbitrázst, ugye ez szintén egy lehetőség volt bárkinek, aki tehermentes lakást birtokol. Egyedül tihamér értette meg ennek az értelmét, a többi csak nyávogott, hogy miért nem jó.
Betoltam most már szemmel látható összeget szerintem ígéretes részvényekbe és várok.
Ez is bőven bőven több annál, amit azok tesznek akik további rakétázást várnak és csápolnak minden fizetett hirdetés cikkre, ami arról szól, hogy milyen nagy a vásárlóerő és hogyan tapossák le egymás sarkát a vevők és közben mit csinálnak? Ha biztosak a rakétában, akkor miért nem veszik fel a maxi hiteleket és veszik orrba-szájba a kégliket?
No nem mintha engem egy másodpercig is érdekelne, hogy ki mit gondol rólam vagy hogy más szerint mit kéne csinálnom. Csinálom, amit csinálok.
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 23:27
Törölt hozzászólás
#85834
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 23:26
Törölt hozzászólás
#85833
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#85832
Az hogy egybol megallapitod, hogy a masik nem erti?
Ja, persze hogy nem erted...
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:23
Előzmény: #85821  berlini
#85831
Legyen, en ennyiert ausztriaban szallok meg 2000m magasan, de Ok tudjak, ha nekik meger ennyit ez a koszfeszek akkor jojjenek :).
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 23:22
Törölt hozzászólás
#85830
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#85829

A lakáspiacot nem lehet úgy shortolni, mint a részvényt, mert nem ad neked kölcsön senki egy lakást, amit eladsz majd visszavásárolod és visszaadod ugyanezt x idő múlva.
Amit ti shortolásnak hívtok helytelenül, mert ncseed bedobta ezt, az valójában az optimális beszálló ár keresése.
Ha eladod és olcsóbban visszaveszed az sem short technikailag, hanem haszon (vagy veszteség) realizálás és az optimális beszálló ár keresése.
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#85828
En ertem, hogy megint nagyon felhevultel a tematol, de ezt kicsit kulturaltabban nem lehet a masik sertegetese nelkul?
Tudod mirol beszelek?
Ja, nem! 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 24. 23:21
Előzmény: #85822  Törölt felhasználó
#85827
Figyu én nem kérem számon, hogy miért nem adod el ! A Te dolgod csak fura hogy az irasaid alapján 95% biztos vagy ebben és nem lépsz...
-
ha én biztos lennék abban amit vársz akkor én simán meglepnem mivel minden józanul gondolkodó ember a biztonságra ( ez ezen belül az anyagi biztonságra is ) törekszik. És minnel korábban eléred, hogy biztonságban tudd magad, családod stb annál jobb. 
-
Szóval kicsit ellentmondásba az amit írsz és amit csinálsz..
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 23:19
Törölt hozzászólás
#85826
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 23:18
Törölt hozzászólás
#85825
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:18
Előzmény: #85822  Törölt felhasználó
#85824
Amúgy a MOLba én pakolok ám rendesen és szorgalmasan. Van egy céláram, 3e pénz, ami megegyezik azzal a célárral, ahol a menedzsment megkapja majd a jutalmát :) és mivel az ingatlanpiacon is kb 3 év múlva jönnek az igazán értelmes lehetőségek, addigra szerintem már ki is szálltam a MOLból. Ha bejön, minden, Tesla, MOL, OTP akkor 2, talán 3 kéglit is tudok majd venni, de akkor a harmadik az már garzson lesz, feltéve hogy befektetési szempontból megéri és látok jövőt a lakáskiadásban akkor.
hokusz-pokusz 2020. 08. 24. 23:16
Törölt hozzászólás
#85823
Törölt felhasználó 2020. 08. 24. 23:12
Előzmény: #85817  fogpaszta
#85822

A házamat se fogom eladni és nem megyek bérelt házba vagy lakás, pedig valószínűleg azzal járnék anyagilag a legjobban. Nem fogom kimaxolni a lehetőséget, de ez nem azt jelenti, hogy nem hihetek abban, hogy ez fog történni.
Ugye mint a Tesla részvény, ha nem 8-at veszek, hanem beletolok mindent, akkor ténylegesen elmehetnék már most nyugdíjba. Eladnám 2000 dodón és élnék mint Marci hevesen.
Nem tettem meg, ez van, de ettől még ez egy tipp volt és bejött.
Akik itt újabb rakétát pofáznak, azok szerinted rohannak, hogy lakást vegyenek? Ugyan már.
Van egy ésszerüségi határ, egy mozgástér. Azon belül viszont megteszem, amit tudok és felkészülök arra, ami szerintem jönni fog. Ezért sem veszek lakást csak amikor szerintem megéri. Ha nem jön be és nem kapok annyiért, akkor nem veszek, akkor más befektetést nézek majd.
berlini
berlini 2020. 08. 24. 23:10
Előzmény: #85814  Törölt felhasználó
#85821

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek