Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 17:26
Előzmény: #84298  CyrusTheGreat
És a richfield-i?
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 17:18
Előzmény: #84295  berlini
Nyilván csúcsidőben kerülendő a normafa, de ha itt lakik az ember ezt könnyebben vitelezi ki.
Maga a patakpart nem rossz, letekertem már azt a részt, de amint elhagyod már egész más a helyzet mint budán.
Toronyház, tiz emeletes,  csak mutatóban, agyonépített utcák egyáltalán nincsenek.
Buda központi helyei engem se igazán vonzanak, és igen, a normafa se látogatható ésszerűen bármikor, sőt egyébként télen sikerült mégis felfelé is dugónak kialakulni, csak nem az istenhegyin, hanem a svábhegy környékén.
Én persze biciklivel voltam, kicsit se anyáztam :D.
CyrusTheGreat 2020. 08. 12. 17:13
Előzmény: #84293  Törölt felhasználó
A 40M-s kelenföldi panel azért az esetek döntő többségében inkább csak eladói vágyálom volt, 2019-ben azért előfordult, szó se róla, de inkább kiugró, mint normális.
siemens 2020. 08. 12. 17:11
Előzmény: #84296  Törölt felhasználó
Sok emlék fűz oda.
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 17:08
Előzmény: #84294  siemens
Előfordulok néha arra, de különösebben nem vagyok ismerős, csak áttekerek időnként a HHH felé, a XII-ben járok a legtöbbet.
berlini
berlini 2020. 08. 12. 17:07
Előzmény: #84261  Törölt felhasználó
Javaslom, tegyél egy kis sétát a patakparton a Kerepesi úttól a Bosnyák tér irányában. Hétköznap alig van valaki, igy a járvánnyal kapcsolatosan távolságtartást könnyű megvalósitani. Hétvégén vannak többen, de a népsűrűség akkor sem több mint egy sétáló (futó, kerékpározó) 100m-enként és a sétány szélessége miatt könnyű volt az egymás kikerülése. 
Sokszor sétáltam már a Normafa környékén, de ott ilyenkor tapasztalataim szerint többen vannak.
Amúgy tervbe van véve a nyilegyenes patakmeder átépitése kacskaringósabbá (egy szakaszon a kivitelezés már folyik is,) igy még kellemesebb lesz a jövőben ott a séta.
Én úgy látom, hogy Budapesten minél kijjebb mész annál kevésbé talaláhatók itt csövesek, lumpen elemek. Ezek inkább a belvárosi helyeket szállják meg, ott remélve valamiféle bevételt.
Irom mindezt úgy hogy azért itt is előfordulnak hajléktalanok. Az egyik évekig itt volt a környéken, már mindenki ismerte és patronáltuk ahogy tudtuk. Meleg ruha télvizidején, élelem stb.
A XIV.-XVI. kerületben ugyancsak kevesebb albérlőt találsz összehasonlitva a belvárossal. Itt szinte csak azok laknak akiké a lakás (illetve családtagoknak vannak többnyire kiadva.)
Itt sokkal nyugodtabban lehet akár késő este is az utcán sétálni mint a belvárosban, vagy Buda központi részein (Moszkva tér, Déli környéke, kelenföld, stb.)
siemens 2020. 08. 12. 17:02
Előzmény: #84293  Törölt felhasználó
Ismerős vagy a Vérhalom téren? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 12. 16:56
Előzmény: #84291  siemens
Azt nem ertem, hogy ha mar mindenki 40 milcsikkel rohangal kelenfoldi paneleket venni, akkor igazan beleferne a budzsebe egy nissan leaf is.
Es akkor az a budaorsi ut nem is lenne hirtelen olyan gaz.
siemens 2020. 08. 12. 16:49
Előzmény: #84291  siemens
Ugyanabban a lakóházban 2019-ben felújított lakás 10 Millióval drágábban. Ezért mondtam, hogy nem térül meg. Élni benne meg nem lehet.
siemens 2020. 08. 12. 16:37
Előzmény: #84278  Törölt felhasználó
Muskotály köz, Budaörsi út 21.
20 méterre a 2x2 sávos főút........... Zaj? Légszennyezés? Nem kérdés - éjjel-nappal.
Csak a legszükségesebbekre koncentrálva fürdőszoba full felújítása és a fűtésrendszer korszerűsítése. Valójában a konyhát és a nyílászárókat is érdemes cserélni/felújítani.
És ott vagyok egy felújított lakásban, ami soha nem fog megtérülni. Mint befektetés rossz üzlet.
PusztaPutyin