Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
meghaglakik 2020. 07. 20. 20:33
Törölt hozzászólás
#80480
meghaglakik 2020. 07. 20. 20:29
Törölt hozzászólás
#80479
Fagylaltárus 2020. 07. 20. 20:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#80478
Skizofrén vagyok, sokszor másnak képzelem magam mint aki vagyok. De józanul általában a valós énemről írok. Ez a mai olyan volt. De mindegy.
Beryl 2020. 07. 20. 20:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#80477
Nem tartozik rad. Esetleg olvass utazasi forumokat.. 
mezga_geza 2020. 07. 20. 20:20
Törölt hozzászólás
#80476
mezga_geza 2020. 07. 20. 20:17
Törölt hozzászólás
#80475
meghaglakik 2020. 07. 20. 20:14
Törölt hozzászólás
#80474
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 20. 20:12
Előzmény: #80436  Törölt felhasználó
#80473
A coach surfing most is van, de az nem egy vállalkozás, az utazóknak ingyenes szállás 3 napra. Amolyan kölcsönösség alapon működik. 
Beryl 2020. 07. 20. 20:10
Előzmény: #80469  Törölt felhasználó
#80472
Attol tartok, nem ertetted meg, amit irtam.. de nem is tartozik rad a szemelyes oldala. Nagyon nagyon sokat utaztam... ez egyben a hobbim is. Termeszetesen erdekel az ingatlan, hiszen modomban allt megismerni egy egy varos tortenelmet, fejlodeset, amiben az ingatlan piac kialakulasa, valtozasa is szerepet jatszik., egyben a nepesseg valtozasaval. Budapestet is.. ezek az ismeretek segitenek az osszehasonlitasban.
Beryl 2020. 07. 20. 20:03
Előzmény: #80466  Törölt felhasználó
#80471
Velemenyed szamomra is szimpatikusan hangzik, bar nem vagyok egyaltalan erdekelt a budapesti airbnb piac helyzeteben. Nem hallottam jokat az olcso airbnb szallasokrol... koszosak, leharcoltak.. baratsagtalan berbeadokkal.
Fagylaltárus 2020. 07. 20. 20:03
Előzmény: #80457  fogpaszta
#80470
Rendesek vagytok hogy próbáltok biztatni, de nekem szerintem már végem. Még próbálok kicsit csajozni meg ilyesmi, aztán jöhet a vég.
Nem értem miért kéne harcolni tovább. Egy garzon önerejét se rakom soha össze, a nők lehánynak, egyetlen boldog percem sincs.
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 20:02
Előzmény: #80465  Beryl
#80469
Akkor pontosan tisztában vagy azzal, hogy a helyiek életmódját egyetlen egy esetben fogod megismerni. Ha ott élsz, dolgozol közöttük és velük. Ha meglátogatod őket egy nagy csordával, akkor nem fogod megismerni őket. Amiről neked van professzionális ismereted, az az, hogy mely termékeket és hogyan lehet manapság szépen becsomagolva eladni a vevőknek. Ebben bizonyára profi vagy, hiszen ebből élsz. De ez egy termék, amit eladsz, és ami trendi, de ennek a terméknek vannak nem kívánt mellékhatásai is, amiről viszont úgy látszik, nem szeretnél tudomást venni. Megértem, hogy ebből élsz, és nem tetszik, de sajnos attól még agy van.
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 20:01
Előzmény: #80467  Beryl
#80468
Biztos 100 forintos benzinárra is hatalmas igény volna, mégis inkább az 500 forintosban bíznék :D
Beryl 2020. 07. 20. 20:00
Előzmény: #80464  CyrusTheGreat
#80467
Reszemrol az airbnb -rol probaltam mas velemenyt nyilvanitani, es amint lattad, nem kifejezetten budapesti vonatkozasban. Az airbnb-re oriasi igeny van, es amint leirtam, nem  barmifele "olcsosag" miatt. Leirtam, hogyan mukodik, de nyilvan el sem olvastad.  Egy letezo gazdasagi igeny megletet  teljesen letagadni ertelmetlen.  Tovabba figyelmen kivul hagyni azt, hogy a Budapestre erkezo turistaknak nem mindegyike "buliturista", logikatlan.
Remelem, egyertelmuen fogalmaztam, es ezzel reszemrol nem kivanok tobbet visszaterni a temara.
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 19:54
Előzmény: #80462  Beryl
#80466
Az a helyzet, hogy engem nem érdekel a timbuktui és a Bora Bora-i airbnb piac, én csak a budapestiről szólnék. Itt aztán már van egy klasszkus 80:20 pareto helyzet, ha holnap bezárnánk az airbnb alsókategóriás 80%-át, az csak jó lenne. A maradékba pedig várnánk szeretettel azt, aki képes kifizetni napi minimum 100 EUR-t egy kétszemélyes kis lakásért. Nem is jönnének többen, mint amennyien el is férnének abban a 20%-ban.
Beryl 2020. 07. 20. 19:52
Előzmény: #80460  CyrusTheGreat
#80465
Nem kivanok magamrol szemelyes vonatkozasokat irni: az utazast szakmai oldalrol  -elmeletben es gyakorlatban  - ismerem. Szuksegtelen, hogy errol vitat nyissunk... csupan arra gondoltam, hogy megertesz valamit, ami a te ismereteiden es komfort zonadon kivul esik.
CyrusTheGreat 2020. 07. 20. 19:51
Előzmény: #80462  Beryl
#80464
Miért, mit gondoltál, itt a portfolión érdeklődök az utazásról?! Rajtad kívül itt senki sem beszélt az utazásról, csak elindítottál egy témát tele sületlenségekkel. De abban egyetértünk, hogy felesleges erről tovább beszélnünk.
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 19:49
Előzmény: #80460  CyrusTheGreat
#80463

Arról nem is beszélve, hogy nem teljesen satu hülyék a belvárosi lakók és tudják, hogy az önkormányzat és a polgimájszter esetében csak akarat kérdése a nyugodt lakhatásuk megteremtése és a kocsmák meg a tövidtávúzás kiszorítása, hogy ne legyen átjáróház a háztömbjük és állanó felfordulás meg hangzavar az utcákban.
A tippem az, hogy keresztre feszítik a lakók a polgármestereket, ha nem csinálnak valamit a belvárosi nyugodt lakhatás érdekében.
Beryl 2020. 07. 20. 19:47
Előzmény: #80455  CyrusTheGreat
#80462
Sajnalom, hogy te a vilagnak csak egy szuk keresztmetszetet ismered, es eloiteleteid vannak.  Ezert felesleges errol tovabb beszelnunk. Ha az utazas valoban erdekelne, akkor utazasi forumokon kellene tajekozodnod, ha lehet, nem magyar nyelvueken.
CyrusTheGreat 2020. 07. 20. 19:45
Előzmény: #80458  Beryl
#80461
A személyeskedést emlékeim szerint nem én kezdtem, hanem te azzal, hogy kétségbe vontad, hogy bárhol is utaztam volna, vagy beszélnék idegen nyelvet. Az első reflexiómban rávilágítottam az írásod ellentmondásaira és egy másfajta véleményt fogalmaztam meg, erre jött a te személyeskedésed.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek