Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 14:19
Előzmény: #80395  fogpaszta
#80400
Az semmi, jön az újabb kamatcsökkentés, ideje ncseednek is megint visszaregisztrálni.
Vortex 2020. 07. 20. 13:56
Előzmény: #80394  acdik
#80399
Az önkormányzattól bérel lakást és azt akarta kiadni?
Vortex 2020. 07. 20. 13:54
Előzmény: #80387  Törölt felhasználó
#80398
Én is így értelmezem a primary residencet.
A többi lakásra meg már van korlátozás.
Vortex 2020. 07. 20. 13:53
Előzmény: #80390  elemerorsos
#80397
"Ezt melyik politikus vállalja fel?"
Hamarosan meglátjuk.
Attól hogy nem lesz airbnb még lesznek szálláshelyek. Most épült és épül egy csomó szálloda. 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 20. 13:49
Előzmény: #80390  elemerorsos
#80395
Sztem engedd el!
-
Itt a többség mindenbe és mindenkibe beleköt, meghazudtól ( témától függetlenül ), aki olyat ír ami nem a lakásárak, bérleti díjak drasztikus csökkenése irányába mutat.
-
az sem gond ha egy-két hét alatt homlokegyenest ellentmondó az "érvelés" :)
acdik 2020. 07. 20. 13:49
Előzmény: #80375  elemerorsos
#80394
Hát nem tudom. Bent vagyok néhány társasházban, az utóbbi években mindegyik elkezdte szabályozni a dolgot. Nem vagyok jogász, nem tudom jogszerű-e, de például az egyik épületben egy török fickó bérel néhány önkormányzati ingatlant a XIII-ban. Ezek egy részéből szeretett volna csinálni rövidtávú szálláshelyet. A XIII. kerületi önkormányzat az engedélyezést a társasház hozzájárulásához kötötte. A társasházi közgyűlésre eleve az ügyvédjét küldte. A társasház nem adta meg az engedélyt, és 2 éve elég szigorú szabályokat fogadott el az alapító okirattól eltérő hasznosításra is (bejelentés, ha panasz van X alkalommal akkor vége a mókának, stb..). Ha jogszerűtlen lenne az ügyvéd fix, hogy betámadta volna. Azóta is üresen állnak ezek a lakások. 
Fagylaltárus 2020. 07. 20. 13:41
Előzmény: #80390  elemerorsos
#80393
Nem volt ilyen méretű soha a rövid rávú kiadás mint manapság. S igazából az egész társadalom érdeke hogy visszaszoruljon és több normál kiadású lakás legyen.
Értjük hogy nektek semmi morális fék nincs az agyatokban, csak a profit a lényeg, de sokaknak elege van már belőle hogy a lakhatással is kaszinóznak.
macisajt 2020. 07. 20. 13:41
Előzmény: #80375  elemerorsos
#80392
Hol van ez hivatalosan leírva, hogy nem kell a társasház hozzájárulása a lakás kiadáshoz?
Küldd már el légyszí!
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 13:38
Előzmény: #80390  elemerorsos
#80391
Igen, 25-30 éve a tulaj a lakásának egy részét adta ki. Vidéki gyerekként még jártam is ilyenben, az egyik nagy szoba volt kiadva, közös fürdőszoba használattal. Ma már lenne hozzá saját fürdő is, de ez a saját lakás része volt akkor is.
elemerorsos 2020. 07. 20. 13:34
Előzmény: #80384  Vortex
#80390
Ez az egész airbnb dolog vihar a biliben. Nem újdonság ez, 25-30 éve is voltak úgynevezett IBUSZ/Cooptourist lakások a belvárosban, egy csomó (több száz) magánlakást adtak ki így már a rendszerváltás után is. Ahogy a Balatonon is mindig ment a zimmer frei. Az elmúlt években népszerűbb lett a fapadosok miatt, most majd valamennyit visszaesik. Ilyenek az üzleti ciklusok. Korlátozás nem lesz, néhány száz, a belvárosból kiszorult hippin kívül senki sem akarja. El tudod képzelni, hogy egy korlátozás a kieső több millió vendégéjszaka miatt hány vendéglátóhely, cukrászda, kisbolt, stb bedőlését okozná, és hány milliárdos adóbevétel esne ki? És mindezt úgy, hogy ráadásul el is bukna az egész a bíróságon? Ezt melyik politikus vállalja fel?
CyrusTheGreat 2020. 07. 20. 13:32
Előzmény: #80386  elemerorsos
#80389
Attól függetlenül, hogy ez 2018 végén volt, még idén májusban meg voltál róla győződve, hogy igenis elment az összes lakás és a honlapon, ami kint van adat (amire hivatkoztam), azt csak nem frissítik (vele párhuzamosan nem frissítik az ingatlan.com lakóparkos microsite-ját sem). Simán elképzelhető, hogy 2018-ban év végén azokra már volt regisztrációs előszerződés, aztán azóta az kútba esett. Nem beruházói trükkről van szó, egyszerűen csak úgy gondoltad, hogy jobban tudod. 
Nincs ebből probléma, csak lehet nem zsigerből kellene kezelni ezeket a kérdéseket és esetleg nem kapásból ellentmondani, hanem akkor kifejteni a teljes történetet.
Fagylaltárus 2020. 07. 20. 13:29
Előzmény: #80384  Vortex
#80388
Amúgy nem értem mi bajuk? A sima kiadás is jó üzlet a hozamsivár gazdasági környezetben. Bár nekem mondta már azt is pesti ingatlanbáró hogy a 10 % os hozam is szar...
Nagyon éhesek.
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 13:27
Előzmény: #80383  elemerorsos
#80387
Igen, Elemér, már megint egy kis csúsztatás. Csak olvasni kell tudni egy picit angolul. A történet a primary residence-re vonatkozó tiltást helyezte hatályon kívül. De mi is az a primary residence?
"Your primary residence is your home. Whether it’s a house, condo or townhome, if you live there for the majority of the year and can prove it, it’s your primary residence"
Tehát ahol az év nagy részében laksz és ezt bizonyítani is tudod. Vagyis kiadhatod annak a lakásnak egy részét, melyben életvitelszerűen laksz. És ezután is szükséges engedélyt kérni a kiadásra.
elemerorsos 2020. 07. 20. 13:26
Előzmény: #80382  CyrusTheGreat
#80386
Egy ismerősöm akart ott venni és még 2018 végén mondták neki, hogy elkelt minden lakás. Akkor érthetetlen, hogy miért mondták ezt. Vagy a szokásos beruházói trükk hogy eladottnak mutatják a lakások egy részét, hogy úgy tűnjön, fogynak a lakások, a végén meg hirtelen előkerül pár lakás jó magas áron. A Cordia ezt csinálta mindig :-))
Fagylaltárus 2020. 07. 20. 13:25
Előzmény: #80384  Vortex
#80385
Sokat elmondd a társadalmi hangulatról hogy még fiatalok is képesek voltak kimenni tüntetni az airbnb ellen, pedig ők aztán tényleg szarnak mindenre.
Vortex 2020. 07. 20. 13:20
Előzmény: #80380  elemerorsos
#80384
Nem kell megsértődni.
Örülj neki, kisebb lesz a konkurencia ;)
Majd kaszálhatsz az airbnb-vel ha a sok mazsola kiszállt.
Ha mégis korlátozzák, akkor úgy érzem neked Strasbourg sem akadály.
CyrusTheGreat 2020. 07. 20. 13:16
Előzmény: #80380  elemerorsos
#80382
Haha, ugyanaz a hülyeség, én még emlékszem, amit a Fillér53-ról állítottál, hogy eladtak mindent, csak nem frissítették a honlapot. Aztán csodák csodájára, kértem és kaptam is ajánlatot a cégtől két lakásra is. Ennyit arról, hogy ki beszél félre.
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 13:12
Előzmény: #80376  elemerorsos
#80381

"Eddig minden korlátozást elmeszeltek a helyi vagy az EU bíróságai ebben a kérdésben."
Erre tudnál forrást adni, mert ugyanis az airbnb korlátozásra végtelen számú példa van, sőt maga az airbnb is partner ebben és nem engedi a szabályozásnál többször kiadni a kéglit.
Jó, trükközni lehet és fognak is és ha a trükközés eléri a kritikus szintet, akkor még durvább eszközökkel fognak korlátozni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek