Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 19:09
Törölt hozzászólás
#80000
tihamer
tihamer 2020. 07. 17. 19:05
Előzmény: #79997  Törölt felhasználó
#79999
Ingatlanos havert 25 éve ismerem.
Kikerülhetném, de nem teszem. 3-4 ügyvéddel dolgozik, nekem mindig diszkont áron számolja a költségeket.
Korrekt, megbízható cimbora.
Sőt egyszer még én kértem, hogy meg lehetne "okosba" csinálni az elővásárlási jogról szoló lemondó nyilatkozatok aláírásait, de ő ezt nem engedte és szépen -azóta is- kipostázza az osztatlan közös hrsz-ú (garázsok) tulajdonosait.
Úgyhogy mindkét fél be van védve.
Nekem is ez így korrekt.
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:58
Előzmény: #79994  tihamer
#79998
Nem saját tapasztalat, hanem ügyvéd mondta.
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:57
Előzmény: #79992  tihamer
#79997
"Az alábbiakban tekintsük át, hogy melyek is a leglényegesebb követelmények, melyet egy előszerződésnek tartalmaznia kell:
  • A szerződő felek adatai: név, születési név, születési hely, idő, lakcím, anyja neve, személyazonosító okmányának száma.
  • A szerződő felek jogállását: ki az eladó, ki a vevő.
  • Az ingatlan adatait: település neve, az ingatlan fekvése (belterület, külterület, zártkert), helyrajzi száma, pontos címe, megnevezése, alapterülete. Mindezeket a tulajdoni lapról ismerjük meg. Mindig ellenőrizzék a tulajdoni lapot!
  • Tartalmazza az előszerződés azt, hogy tehermentes-e az ingatlan, vagy ha nem akkor a terhek legyenek felsorolva.
  • Az előszerződés tartalmazza kialkudott vételárat.
  • Ha a vevő az előszerződéssel egyidejűleg pénzösszeget is átad, akkor ezen összeg jogcímét rendezzék: előlegként vagy foglalóként adja át?
  • Tartalmazza az előszerződés a végleges adásvételi szerződés megkötésének határidejét is.
  • A fennmaradó vételár megfizetésének határidejét is érdemes belevenni: pl. a végleges adásvételi szerződés megkötésétől számított harminc napon belül fizeti ki a vevő a vételárat.
  • Ha terhelt az ingatlan, akkor a tehermentesítésről röviden írjanak. A tehermentesítésről röviden írjanak: pl. Eladó a végleges adásvételi szerződés megkötéséig tehermentesíti az ingatlant.
  • Fontos, hogy az eladó szavatoljon az ingatlan per-, teher- és igénymentességéért.
  • Néhány szó essék az ingatlan birtokba adásáról is: pl: teljes vételár kifizetésével egyidejűleg a vevő birtokába kerül az ingatlan.
  • Ezután jön a keltezés, amit sokan elfelejtenek.
  • Végül aláírás és tanúk: az ingatlan adásvételi előszerződést a feleken kívül még két tanúnak is alá kell írnia."

  • Kérdés, hogy mind megvolt-e abban az előszerződésben? Ha igen, akkor a következő kérdés, megéri-e vacakolni a bíróságon 200-300 ezerért? Szerintem nem.
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:55
    Törölt hozzászólás
    #79996
    tihamer
    tihamer 2020. 07. 17. 18:53
    Előzmény: #79994  tihamer
    #79995
    https://budapestkornyeke.hu/a-foglalo-lelektana-avagy-mennyit-es-hogyan-kell-fizetni-az-mikor-jar-vissza/
    ""A foglaló mértékeA foglaló mértéke általában a vételár 10%-ának megfelelő összeg. A túlzott mértékű foglaló összegének csökkentését bármelyik fél kérheti a bíróságtól. Az egyszerűség kedvéért megállapodhatunk abban, hogy általánosságban nagy hibát nem véthetünk, ha a foglaló nem haladja meg a vételár 20%-át."
    tihamer
    tihamer 2020. 07. 17. 18:51
    Előzmény: #79993  Törölt felhasználó
    #79994
    Ez saját tapasztalat?
    Egyébként kösz az infót, utánanézek.
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:47
    Előzmény: #79989  tihamer
    #79993
    A bíróság simán leviszi 10%-ra, teljesen feleslegesen adsz 30-40%-ot, az támadható és el is vesztenéd a pert.
    tihamer
    tihamer 2020. 07. 17. 18:45
    Előzmény: törölt hozzászólás
    #79992
    Ügyfélkapun évente 2 db tulajdoni lap lekérése ingyenes.
    Ingatlanügynök haverral szoktam foglalózni hivatalos előszerződés papír alapján 2 tanuval.
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:39
    Törölt hozzászólás
    #79991
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:31
    Előzmény: #79986  Murdoch
    #79990

    Igen, valószínűleg a qrmányközeliek lakása már fenn van az ing comon, mint eladó kégli vagy kiadták hosszútávra valamelyik vidéki képviselő vagy egyéb olyan funckionárius havernak, akinek fizetik a lakhatását.
    Tényleg nagyon bűzlik ez, hogy amíg ömlöttek a turisták, addig lesz.rták a szabályozást, ahogy kevés a turista és kell a bevétel a haveroknak, jön a szabályozás gyakorlatilag azonnal és nagyon sunyi módon az önkormányzatokra tolva a felelősséget. Vagy hát mondhatni zseniális módon, mert a rövidtávú lakáskiadás meg a bulizás féken tartása hangsúlyos kampányelem volt.
    Tehát most megkapták az eszközt a polgimájszterek, hogy bizonyítsák, nem csak a pofájuk járt a kampány során, hanem meg is lépik. Én úgy gondolom, ha nem lépnek fel szigorúan, akkor el is hajtja a nép a p.csába őket. A belső kerületekben a lakóknak a fő problémái a nyugdot lakhatás, a bulizás féken tartása meg a zöld felületek növelése.
    Egyébként szerintem nagyon egészségtelen egy várost ilyen relatív kicsi kerületekre felszabdalni, mert mondjuk újpest esetében van minden, gyárak, lakóövezetek, utak, irodakomplexumok, gyakorlatilag mint egy vidéki nagyváros. A 6. kerben meg mi van? Vannak közfeladatok persze, de lakóépületek, pár irodaház és a fő téma a rövidtávú lakáskiadás, a bulihelyek meg a zűd felületek, ültessünk fát, ja meg biciklisáv. Ez nem egy komplett önkormányzati munka az én szememben, csak részleges. Budán kéne 2 kerület, észak és dél, pesten 3, talán 4, észak, közép és dél pest, esetleg egy kelet pest. Ennyi 5-6 kerület elég lenne Budapesten és akkor teljes önkormányzati munkája lenne mindegyiknek.
    tihamer
    tihamer 2020. 07. 17. 18:30
    Előzmény: #79981  Törölt felhasználó
    #79989
    Nos én ezért szoktam minimum 30-40 %-al foglalózni, hogy még véletlenül se gondolja meg magát a kedves eladó.
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:26
    Törölt hozzászólás
    #79988
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:20
    Törölt hozzászólás
    #79987
    Murdoch 2020. 07. 17. 18:17
    Előzmény: #79985  Törölt felhasználó
    #79986
    Oké, de itt a fő probléma az lesz, hogy nem is lesz megfelelő számú turista (évekig). A szabályzás a bónusz bakó...
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:13
    Előzmény: #79976  Törölt felhasználó
    #79985

    "Hogy adod ki svarcban? Kiülsz a hokedlire a Keleti 8. vágányához egy nagy ZIMMER FREI táblával?"
    Írt erről a zindex, hogy két account alatt hirdetik ugyanazt a kéglit akár úgy, hogy a fényképek teljesen mások, akár olyan trükk is, hogy a fehér takarókat lecserélik kékre meg más részét fényképezik a kéglinek.
    Szagértő vagy MI legyen a talpán, aki / ami ezeket össze tudja kapcsolni.
    Biztos, hogy lesz olyan rövidtávú lakáskiadó aki elpofátlanodik, de augusztustól retteghet a házban lakóktól meg a közgyűléstől, mert ha valaki elkezd hőbörögni a házban és célzottan ellenőrzik, akkor ott már kevés lesz a trükközés valószínűleg.
    Meg mondom, ha a trükkök százai jönnek, akkor meg begorombul az önkormányzat és jönnek a további szigorítások.
    Ha ezt most a szokásos magyarosch erőből megoldom, hogy sz.rok mindenkire módon akarják megoldani a rövidtávuzók, meg hogy senki ne ugasson bele, hogy ő mit csinál a kéglijevl, azt nagyon keservesen megbánják. Mert augusztustól bele fog ugatni az önkormányzat és a lakók se hülyék, tudják majd, hogy mik a szabályok és ha őket nézik hülyének vagy csicskának, annak nagyon szomorú vége lesz ebben a mostani jogszabályi környezetben.
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:09
    Törölt hozzászólás
    #79984
    Zsolt90 2020. 07. 17. 18:09
    Előzmény: #79982  Zsolt90
    #79983
    feltételezem ugya, hogy mindkét lakás üresen áll, mert az egyik kell nekem néha, a másik meg a gyereknek, vagy rokonnak.
    Zsolt90 2020. 07. 17. 18:08
    Előzmény: törölt hozzászólás
    #79982
    Attól függ mi a több lakás definíciója? A kettő már több? Ha külföldön dolgozok van BP-n két lakásom, egyik magamnak és a páromnak ha hazamegyünk, a másikat meg mondjuk a gyereknek vettem ha nagyobb lesz és oda menne lakni? Akkor most jogos ha elveszik az egyiket? Mi a több definícjója?
    Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 18:04
    Előzmény: törölt hozzászólás
    #79981
    Ezért írtam, hogy az ilyet el kell felejteni, mert kockázatos. Az üzlet akkor köttetik meg, ha alá van írva a szerződés, és a foglaló ki van fizetve. Az ingatlan adásvétel egy bizalmi dolog, az eladó bízik abban, hogy a vevő rendben teljesít, és fordítva is. Az ilyen felrúgások ezt a szükséges bizalmat rengetik meg. Itt nem egy használt biciklit veszünk, hanem sokkal nagyobb a tét, csak ezt sokan nem látják be.

    Topik gazda

    Hathor
    Hathor
    4 5 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek