Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 07. 14. 18:58
Előzmény: #79574  Törölt felhasználó
#79580
Corvin negyed villamosmegallo kimaradt, a szememben az a varos (egyik) segglyuka,
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 18:56
Előzmény: #79577  CyrusTheGreat
#79579
Na na, nem bantani a moszkvat se! 
Ha rangsorolni kene akkor azert attol szerintem rosszabb a nyugati.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 14. 18:52
Előzmény: #79576  Törölt felhasználó
#79578

Neked az kulturált beszélgetés ha burkoltan azt sugallod, hogy kamuzok?
-Elsodlegegesen emiatt reagáltam , hogy megvilágosítsalak, hogy maga az autóipar és az egész beszállítói láncolat sokkal bonyolultabb annál mint gondoljatok. az eredeti szándékom meg nem a dicsekves hanem az volt, hogy a cégemen keresztül bemutassam, hogy amit írnak az autoiparrol az nem teljesen úgy van. 
-
Amit mi látunk sales előrejelzést arról a magyar újságoknak fingjuk nincs. És hacsak nem lesz brutal második hullám vagy az előző leállásokhoz hasonló akkor őszre visszaáll az egesz autoiparra a járvány előtti megrendelés állomány vagy ahhoz közeli szint
-
Pl Tatabányán ahol nemcsak autóipar van hanem van min. 2 nagy egészségügyi multi is már most brutal a helyzet ( ismét ) hála a jó istennek!! Ugye az ukránokat engedtük haza és nemcsak mi hanem az összes környező cég is. És most oket az ottani helyzet miatt nem hozhatjuk vissza így marha gyorsan eljutottunk oda, hogy a magyarok közül az nem dolgozik aki nem akar.
-
Ami jó hír itt mindannyiunk számára!!!! 😀😀👌
CyrusTheGreat 2020. 07. 14. 18:51
Előzmény: #79570  mr_bob
#79577
A Nyugatiban egyedul az aluljaro problemas, de az is folyamatos rendori felugyelet alatt all. Szamtalanszor fordultam meg arra ejszakankent, soha nem ereztem magam rosszul, par perc gyalogtavra lakok onnan, eveken keresztul kellett olyan helyszinre jarnom dolgozni, amikor az aluljaron kellett atmenni, budosnek budos, de egyaltalan nem veszelyes. A moszkva, kozvagohid, de akar csak a keleti is ezerszer gazabb, prosztobb helyek.
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 18:23
Előzmény: #79575  fogpaszta
#79576

Ha jól meg a gyárnak, akkor jól megy, nem kell ezt bizonygatni. Ncseed esetében se értettem soha, hogy miért kell neki kényszeresen mindig bizonygatnia, hogy van 3 panelje és hogy milyen jól kiadja és mindenhol ellenséget látott, akik ezt megkérdőjelezték :)
Sok mindenben hasonlítatok, de ez nem baj, mert Ncseed-el is egészen kultúrált módon tudtam beszélgetni. Mert én kb leszarom, hogy ki mivel dicsekedik, nekem a megtakarítás vonalon az a lényeg, ha megnyitom a telenfocskámon a kincstári applikációt meg a kbc és az RC applikációt, akkor lássam a saját számocskáimat visszaköszönni nekem, hogy helló itt vagyunk.
A cash flow vonalon meg, hogy a bérlők pontosan fizessenek, igaz most csökkentett összeget az őszig, de az is rendben van, az én döntésem volt, hogy nyomatékosítsam azt, hogy maradjanak. Mert ugyanis most nagyon erős a kenyérharc a kiadási piacon.
Minden más úgyis csak üres duma és porhintés, csak az számít, hogy a számocskáim jelentkeznek-e a számlákon, hogy helló itt vagyunk.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 14. 17:56
Előzmény: #79571  Törölt felhasználó
#79575
Magadból indulsz ki, hogy nem mond igazat az aki ide írogat??
-
Ja, hogy nem erre celoztal? 😀😀
-
A cégunk konkrét termékeit nem fogom elárulni, de egy példát elmondok a múltból a 2008-as valsag idejéből más gyárat érintően.
-
Adott volt egy olyan termeket előállító beszállító ami amúgy filléres dologtól  ( ülésfűtés ) gyártott amit a valsag előtt vaskos pénzekért kerhettel az autóba. Mivel a gyártók ott promotaltak az autóikat ahol csak tudtak az ilyen filléres funkciókat ingyen kezdtek el bekerakni az autókba csak hogy vegyek őket.
-
Ennek a cégnek a forgalma emiatt 30-40%-al nőtt hopp-hopp
-
A mi termékünk/ keink ennel általánosabb de szépen jönnek vissza a megrendelések hal istennek az egész autoiparra
-
Amit mi látunk előrejelzés az a hírekben meg nincs
-
Én emiatt ( is ) vagyok bizakodo
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 17:52
Előzmény: #79570  mr_bob
#79574
Amiket írtál részben persze igazak, de inkább a keleti pályaudvarra, a boráros térre, a közvágóhídra esetleg a 32-esek terére, vagy az orczy térre ismertem fel teljes egészében, azokat nyugodt szívvel nevezném szarnak, mint a nyugati környékét.
Na a felsoroltaknál tényleg csak megfelelően karakán nőszemélyt engednék én is sétálgatni, de a nyugatinál nekem nincs ilyen érzésem.
tihamer
tihamer 2020. 07. 14. 17:45
Előzmény: #79532  Törölt felhasználó
#79573
"A trend egészen egyértelműen lefele és a korrekció még éppencsak hogy elkezdődött. Várni kell és egy befektetőnek jobb lehetőségei lesznek, ahogy az idő telik és közben a pénze is szépen hízik :)"
.Jól megfogalmaztad 👍
Nálam ugyanez dettó ✔
tihamer
tihamer 2020. 07. 14. 17:42
Előzmény: #79565  Vortex
#79572
https://444.hu/2020/07/14/mostantol-az-onkormanyzat-mondhatja-meg-evi-hany-napra-adhato-ki-egy-airbnb-lakas
Nem tesz különbséget a törvény aközött, aki az ingatlanban lakik és annak egy részét adja ki, illetve az iparszerű lakáskiadók között.És nem foglalkozik egyáltalán olyasmikkel, hogy például a ház lakóinak teljes vagy részleges egyetértéséhez kösse az airbnb-ztetés lehetőségét.Nincsenek benne olyan fogyasztóvédelmi jellegű megkötések sem, amik arra kényszerítenék a lakáskiadókat, hogy egy esetleges konfliktus – például zaj, lépcsőházba vizelés – esetén gyorsan reagáljanak a ház lakóinak panaszaira. Nem magyar jelenség
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 17:37
Előzmény: #79567  Törölt felhasználó
#79571

Az ismerősöd lúzer helyen dolgozik. Máshol meg ezek szerint nem győzik a zembereket felvenni a munkára. Mondjuk érdekes, hogy mit gyárthat egy olyan autóiparhoz kapcsolódó gyár, aminek a termékeire az igény nincs összhangban az eladott/legyártott autók számával, hanem a kereslet rugalmatlan és folyamatosan erős. Hát biztos van ilyen, bár most így hirtelen nem tudnám elképzelni, hogy melyik alkatrész az, de ha valaki ezt mondja egy fórumban, akkor az úgy is van. Mi okunk lenne ebben kétkedni?
mr_bob
mr_bob 2020. 07. 14. 17:32
Előzmény: #79563  Törölt felhasználó
#79570
de, az vagyok. kíváncsivá tettél viszont, hogy szerinted miért nincs igazam. az én érveim: zajos, büdös, zsúfolt, tele zsebes cigánnyal a környék a pályaudvar miatt, sok a csöves és kéregető föld alatt és föld felett, akiket minden nap kerülgetni kell. nyugodt szívvel nem engedném az asszonyt egyedül utazgatni késő este. persze, ha te autóval jársz mindenhova és garázsból garázsba állsz be, úgy más a helyzet. mik a te érveid?
-
sőt, egy kis fórumos közvéleménykutatást is elindítok: aki szívesen lakna itt az nyomjon egy pluszt, aki nem, az meg egy mínuszt: https://ingatlan.com/31564325
-
köszi mindenkinek, aki játszik!
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 17:30
Előzmény: #79568  Vortex
#79569
Meg az, amikor az adott kerület legtrébb utcájára azt írják, hogy "méltán közkedvelt".
Vortex 2020. 07. 14. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#79568
Azt is szeretem mikor azt írják, hogy x kerület közkedvelt részén van a lakás.
Legalább az utcát megadhatnák. De nagyon félnek, hogy megkerülik őket vagy lenyúlja egy másik ingatlanos.
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 17:22
#79567
Van ismerős autóipari beszállítónál, ő 4 napot dolgozik most is hetente. És már kivetették vele szinte az egész évi szabit is.
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 17:20
Törölt hozzászólás
#79566
Vortex 2020. 07. 14. 17:19
Előzmény: #79555  tihamer
#79565
Szerintem Budapesten egyelőre nem lesz lényeges változás airbnb ügyben.
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 17:19
Előzmény: #79562  fogpaszta
#79564

Lehet, hogy nem vagytok reprezentatív minta.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200714/hatalmasat-zuhant-majusban-a-magyar-ipar-es-nem-lesz-gyors-a-feltamadasa-441122
Ember nem mondja meg most előre, hogy kinek biztos a munkája. Jó, talán az állami szférában szinte mindenkinek, de azon kívül.
Törölt felhasználó 2020. 07. 14. 16:52
Előzmény: #79554  mr_bob
#79563
Ja hogy te nem is BP-i vagy.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 14. 16:49
Előzmény: #79560  fogpaszta
#79562
Azt kifelejtettem, hogy pár hét után mindenkit ki is kellett vennünk a Kurzarbeitból
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 14. 16:47
Előzmény: #79558  CyrusTheGreat
#79561
A trolira nem gondoltam, az engem is zavarna. Amúgy a felújítást a feléből meg lehet most úszni, épp mostanában írta vki a nógrádi szakikat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók