Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
johai 2020. 05. 11. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#71380
Az elhalasztott felujjitasok mennek jelenleg is,es az elhallasztott veteleknel lepnek be 10% eses eseten,a nagy tobbseg kivar.
Ezek szama korlatozott.
Es egyenlore meg van jovedelem....?nem tudom vannak itt olyanok akiknek nem gyanus a tozsdek menetelese katasztrofalis konjukruraban ath kozelben van pl az amcsik.....szoval lesznek meg itt fura dolgok szvsz.
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 10:07
Előzmény: #71372  CyrusTheGreat
#71379
Azért a 0%-os, meg nehány százalékos hitel még mindig nem ingyenpénz, azzal azért tényleg kétszer meggondolják sokan, hogy hány évre is óhajtanak perkálni a banknak.
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 10:07
Törölt hozzászólás
#71378
CyrusTheGreat 2020. 05. 11. 10:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#71377
"A kormány ahogy eddig is  mindent elkövet majd ,hogy ne csökkenjenek a lakásárak ,a hitelfelvétel ösztönzése úgyis cél ."
Így van, tökéletesen csinálták 2010 és 2015 között, illetve 2019 második felétől kezdve. Volt a tízből eddig 4.5 év, amikor nőttek a lakásárak és ezzel együtt a lakosság eladósodottsága, kicsit erősnek érzem az "...ahogy eddig is mindent elkövet majd..." kitételt. Majd meglátjuk.
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 10:00
Törölt hozzászólás
#71376
Murdoch 2020. 05. 11. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#71375
Mármint mi megy tovább az ingatlanpiacon? A kereslet rohamos csökkenése? Mert az volt a járvány előtt.
CyrusTheGreat 2020. 05. 11. 09:54
Előzmény: #71365  Törölt felhasználó
#71374
Pink Lady darabáras a licensz-díj miatt, lehet olyan volt. Egyébként vicc, de pont azon nevettünk feleségemmel, hogy megértük, hogy 1l benzin olcsóbb 1kg almánál, már tiszta Közel-Kelet a hangulat.
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 09:52
Törölt hozzászólás
#71373
CyrusTheGreat 2020. 05. 11. 09:44
Előzmény: #71371  impudent
#71372
Sokat gondolkodtam ezen, de azért nekem a 2019Q3 és Q4-es adatok Budapesten azt mutatják, hogy hiába van ingyenpénz, így is bezuhant az adás-vételek száma. Ha csak elég lenne az ingyenpénz, akkor forgalom is lenne. LEhet, hogy azért mégis csak elgondolkodnak az emberek, hogy mi az, ami megéri és mi az, ami nem?
impudent 2020. 05. 11. 09:38
Előzmény: #71368  DAXHU
#71371
amíg nem lesz változás a pénzgyártásban vagy a hítelezésben addig nem igazán lesz itt nagy csökkenés mert a paraszt tele van ingyen pénzzel  és mindent felvásárúl ami él és mozog
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 09:31
Törölt hozzászólás
#71370
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 11. 09:13
Előzmény: #71368  DAXHU
#71369
Szerintem a kereslet kínálat határozza meg az árat, ha nem lesz hitelezés, nem nagyon fognak venni. Aki ingatlanba fektet, csökkenő ár mellett tud várni... amikor elkezd megint emelkedni az ingatlan ára, akkor fognak sokan venni.
DAXHU 2020. 05. 11. 08:59
#71368

"Ha örökre nulla százalék a kamat, akkor simán lehet, hogy a részvények többet érnek, mint mondjuk egy éve, hiszen hiába lesz kevesebb a profitjuk a cégeknek, az árazásuk megnő(het akár jelentősen is). Ha örökre nulla a kamat, és dől a pénz a gazdaságba, akkor mindennek fel kell értékelődnie a devalválódó pénzhez képest. Ez nem csak pár éves távon lehet fontos, de lehet, hogy már rövidebb távon is meghatározó."
Ez a lényeg, ezért mennek tovább az ingatlanárak.
impudent 2020. 05. 11. 08:50
Előzmény: #71365  Törölt felhasználó
#71367
Auchanba voltam.
Ez mán nem az a Auchan ahul olcsóbban lehet vásárulni.
Maradt az aldi es lidl utolso mentsvarkent
impudent 2020. 05. 11. 08:39
Előzmény: #71364  impudent
#71366
De az ingyenpénz minden realitast felulír.
A bolondok dominalnak és az ingyenélők es egy illen vilagban minden lehetséges.
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 08:37
Előzmény: #71364  impudent
#71365
Szombaton lattam almat darabra a loitato cba-ban 500HUF-ert.
impudent 2020. 05. 11. 08:33
Előzmény: #71355  Törölt felhasználó
#71364
15 milliónal egy 50 es panel biztos nem er tobbet.
A 65 os pdig 19 nel
Törölt felhasználó 2020. 05. 11. 07:29
Előzmény: #71362  Portfoliooo
#71363
Értem, akkor minek hívod azt a folyamatot, mikor akaratod ellenére meg kell állnod a benzinkúton, ott valamilyen módon eléred, hogy tele legyen a tank, közben/utána sorbanállsz a pénztárnál, majd elhagyod a kócerájt. 
Pesszimális esetben már magáért a kútfejért is sorbanállsz.
És annak a folyamatnak akkor mi a neve, mikor a gépjárműved megszabadul a rárakódott szennyeződésektől (kívül-belül)?
A szerelőhöz a bejárónő viszi el a kocsi, a légszűrő a légszűrőfán terem nálad a kertben, és semmi amúgy teljesen "fölösleges" ügyintézést nem igényel.
Ithhon van kultúrája a téliguminak, nem tudom ott NJ-ban, vagy az egész USA-ban miért ilyen alacsony a penetrációja.
Az alapprobléma pedig nem királyerdő-alsóból indult ki, hanem a társasházi övezetekkel, különösen a belvárosban.
De itt nálunk a hegyen is végig állnak a társasházak előtt az utcán az autók, királyerdőn meg kb akár mindenki állhat a saját udvarán is, bár ott az amúgy is alacsony népsűrűség miatt nem feltétlenül lesz gond amúgy se a parkolással.
Ha viszont tele van az utca a társasházas környékeken autókkal, akkor az mondjuk negyedig tudna lenni greengo-s autókkal is, amire akár szintén lehet egy fejlesztési lehetőség, hogy a greengo közelebb viszi hozzád a járművet, ha esetleg negyedig sincs. 
Ez még mindig sokkal olcsóbb, környezetbarátabb, és kihasználtabbá tennné az autózást, mivel a másik probléma a parkoló autókkal, hogy javarészt egész életükben csak parkolnak.
Portfoliooo 2020. 05. 11. 05:28
Előzmény: #71359  Törölt felhasználó
#71362

Folyt. : Nem szoktam kocsit mosni es tankolni ( NJ-ben csak a kutas tankolhatja a kocsidat ) viszont a tanksapkat rejto ajtocskat szoktam nyitogatni az utasterbol. Az Olajat a szerelo csereli le. A legszuroket magam is ki tudom cserelni.
A teli gumi viszont a vesszoparipam!  As of 2016, snow tires were 3.6% of the US market and 35% of the Canadian market. (WIKIPEDIA).
Mindig is negyevszakos gumit hasznaltam. Meg soha sem talalkoztam olyan emberrel aki ismerne
valakit, akinek a felmenoi kozott lenne olyan szemely aki mar hasznalt teli gumit :) Naszoval, en itthon hasznalom a negyevszakosat, ti pedig otthon  koltsetek csak a penzt a teli gumira. Havon az sem segit, csak a holanc. Egyedul a szaraz hideg utburkolaton lehetne megmagyarazni hogy segit a teli gumi a tapadasban, viszont jopar gyartmany leszerepelt egyes negyevszakosokkal szemben.
Portfoliooo 2020. 05. 11. 04:47
Előzmény: #71359  Törölt felhasználó
#71361

Nezd, fiatal koromban ha nem voltal telefon kozelben, akkor vagy leintettel egy taxit, vagy elgyalogoltal egy taxiallomasig. Miota van mobiltelefon, azota nagyjabol barhova hivhatod es felvesz. En szeretek vezetni, viszont azt is szeretem ha kiszolgalnak, tehat helyettem vezetik a kocsit. A greengo-t pld. valahol leteszi az elozo hasznalo. Ugye hiaba mutatja a telefonod hogy hol  is van a hozzad lekozelebbi, de oda valahogy el kell jutni, az nem fog hozzad menni. Nincs meg onvezetes, nem is lessz, Isten tudja meddig. Vagy mi lessz avval, amelyikkel elmegyek csepel-kiralyerdobe. Azt ki a fene fogja ujra hasznalni? Ott se laknak "szegeny nepek" de mind sajat kocsival, vagy busszal jar. A car sharing-tol meg felall a szor a hatamon. A sajat kocsimat biztos nem adnam oda egy vadidegennek. Nem utolso sorban, ha taxival megy, akkor nincs gondod a parkolasra es meg csak vezetned sem kellett. Ellentetben a greengo-val. Szerintem a greengo majus 40-ben lenne nyereseges, azaz soha napjan.
Az rbnb es a booking pedig egy idiota otlet atalakitott valtozatabol lett sikeres uzleti vallalkozas pesten.
Ugye az eredeti otletet tartom idiotanak, miszerint az ember a sajat lakasat adna ki, amig eppen nincs otthon. A sajat otthonomat soha, soha, soha nem adnam ki idegeneknek! Viszont egy, a tulajdonos alltal nem lakott lakas kiadasa eddig sikeresen mukodott. Tibor78 is elonyben reszesiti, csalados ember leven, le is irta miert. Sajnos, kivetelek mindig vannak. Emlekezzunk a fiatal orosz zongoramuvesz holgyre, aki   szenmonoxid mergezesben hunyt el, de mar ezt is leirta valaki elottem.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek