Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 05. 04. 23:00
Előzmény: #70492  buyandhold
#70500
No ez nem igaz! 2010 ben 200 e ft netto bol egyedul felretettel 100 e ftot. Most ugyanazt az eletszinvonalon elve 400e ft bol ugyanugy csak 100 e ft tudsz felretenni. Hisz te mondtad hogy a kaja, szolgaltatas, stb ugyanugy duplazodott. Tehat a havi felretett összeg 10 ev alatt alig valtozott. 
buyandhold 2020. 05. 04. 22:58
Előzmény: #70495  Placi82
#70499
de felteszek egy trukkos kerdest ( ez is volt mar)
szerintetek hany ev alatt lenne realis, hogy egy fiatal hitel nelkul sajat lakasra osszegyujtse a penzt?
buyandhold 2020. 05. 04. 22:55
Előzmény: #70495  Placi82
#70498
igy van, csak az a helyzet, hogy hitel az meg mindig lesz es egyre tobb, mert az futi a gazdasagot. ki lenne az a balga, aki leallitana a hitelezest, hogy omoljon ossze a gazdasag, meg a civilizacio??? mi ertelme lenne? azert hogy itt paran olcson lakast tudnanak venni? ja, hogy ha nem lenne hitelezes, akkor meg meg annyi penzuk se lenne, lehet munkajuk se, es negyedaron se tudnanak venni semmit...
hétszilvafás 2020. 05. 04. 22:55
Előzmény: #70491  Leveletkaptamlife
#70497
Köszönöm, én is épp előbb világosítottam fel. Szegény impu néha kiesik a szerepből. De nem akarok neki ártani, mert legalább ár/érték arányban hasonlóan gondolkodunk. Meg ugye az ellenségem ellensége a barátom - ha viccelődni szeretnék.
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 22:52
Törölt hozzászólás
#70496
Placi82 2020. 05. 04. 22:51
Előzmény: #70477  hétszilvafás
#70495
Leirtam mar neked. Olvass a sorok kozott. Szerinted a tobbseg ki tudna fizetni 1 kelenfoldi vagy 13 keruleti panelert 10 helyett 40 milliót. Az olcso hitel az oka. Es a Matolcsy. Mert iszonyat likviditast ad a bankoknak, akiknek mar a betetesektol se kell a penz, eleg nekik a MNB. A bankok 3.9%os kamatra adtak olyan parnak 35 milliot 30 evre akiket en ismerek hogy az osszkeresetuk nem volt 420 e ft,es akaenak majd 2 gyereket. Nekik a 35 millio nelkul ugyanolyan nehez lenne kicsengetni a lakas árat, mint neked most az 50 millios haz helyett a 150 millas haz árat. Addig tart a lufi amig van olcso es sok hitel, ha nem lesz pik pak visszamegy a 40 millios lakas 20 ra es a 150 millas hazad 60 ra. 2010-2014 ig konkretan nem volt hitelezes, vagy csak nagyon drágán es ugye milyen olcso volt az ingatlan? 😀. A kormanyok azert szeretik eroltetni a hiteleket barmi aron, mert semmibol eloallitott valós penz, ami most jentkezik a gazdasagban, de később van a kötelezettség. Ha szerencsed van ujra a cash lesz a kiraly. 
hétszilvafás 2020. 05. 04. 22:50
Előzmény: #70485  impudent
#70494
Íme a nick eredettörténete: hétszilvafás nemes. Kvázi az ingatlankárosult jelzőt alátámasztandó.
Alexander_Greybeard 2020. 05. 04. 22:48
Előzmény: #70460  hétszilvafás
#70493
Hogy sikerült ilyen rossz ütemben váltani? Miért kellett sietni, ha nem titok?
buyandhold 2020. 05. 04. 22:48
Előzmény: #70488  hétszilvafás
#70492
az a helyzet, amit mar sokszor kitargyatunk, hogy tetszik nem tetszik, a penz erteke drasztikusan lecsokkent. Ha megnezed nagyon sok termeknek(nagyjabol mindennek) az ara is 3xara nott. a reszvenyek is, az ingatlan is.
lehet hogy a zsomle ara nem ment fel, de szerintem meg az is felment duplajara. a fizetesek is duplazodtak, triplazodtak...
tehat nem az ingatlan ara irrealisan magas, hanem a ft nem er szart se...
koszond orbannak, meg matolcsinak, meg a sok agymosott elvtarsnak...meg a fednek, stb...
ez a penz UJ ERTEKE. 
aki az elmult idoszakban penzben ult, az fizette meg ennek az arat. nem irigylem
valoszinu sokan (lehet te is) ugy latjak, hogy a mai fizetesemmel, es amit az elmult 5 evben osszeszedtem, abbol tudnek venni egy lakast az 5 evvel ezelotti arakon... erted az ellentmondast?
Leveletkaptamlife
Leveletkaptamlife 2020. 05. 04. 22:47
Előzmény: #70485  impudent
#70491
Tanújjá mer tájszólásbúl mán derekas vagyon a fölkészűlcségöd, de amikor a pedellus eztet magyarázta aludtál mint a mormota oszt setétség maradt ott ahová a tudást szánták https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Bocskoros_nemes
Vortex 2020. 05. 04. 22:45
#70490
Úgy látszik Hollywoodban sem mindig jó befektetés az ingatlan.
https://gazdagisztan.blog.hu/2020/05/04/less_be_eva_longoria_nappalijaba
2015-ben 11,4 millió dollárért vette a házat.
És most jó két és fél év után 8 millió 250 ezer dollárért tudott megszabadulni tőle.
buyandhold 2020. 05. 04. 22:38
Előzmény: #70484  hétszilvafás
#70489
velemeny:
2 velemeny lehet:
vagy csokkennek az arak, vagy nonek.
en elfogadom, hogy szerintetek jelentosen csokkennek az arak...
ez tok jo, mert akkor olcson tudtok venni ( es en is :))))
a masik, hogy kertelek titeket, hogy linkeljetek be az olcso ingatlanokat, had oruljunk egyutt...addig csak egy velemeny marad....
hétszilvafás 2020. 05. 04. 22:36
Előzmény: #70479  buyandhold
#70488
Igen, ez jól hangzik általánosságban. "Mit képzelsz, hogy 150 m ház kell, elment az eszed?! Keresd meg az árát, vagy húzzál a 3,14-csába. Vételezzél magadnak panelt, arra van pénzed."
Igazad lehet, de 4 - 5 éve még az a ház kb. 50 m volt, akkor még oda való lettem volna? Csak élethelyzet a váltásra most jött el. Ezért zuhantam pü értelmiségiként pár év alatt néhány társadalmi osztályt, mert a "nincstelenként" nem tudok összerakni 100 m-t? És persze az analógia sok más osztályra is érvényes. Egyébként sok megvan már belőle, de a váltási terveket nézve fekáliára sem elég.
buyandhold 2020. 05. 04. 22:34
Előzmény: #70484  hétszilvafás
#70487
rendszeresen visszaterunk ide, hogy lehet hogy nem is vett itt senki ingatlant...az mar hihetetlen, hogy barki is ingatlant vegyen. vagy hogy tobb penze legyen mint nekem. az asszony mar elhiszi, hogy en vagyok a legnagyobb majer, es ha en nem tudok lakast venni, akkor mas se tud...
vagy ha vesz is ingatlant, akkor tuti nem irogatna ebbe a forumba, nem ezzel toltene a draga idejet...
buyandhold 2020. 05. 04. 22:29
Előzmény: #70482  Murdoch
#70486
akkor az a sok ezer elado mind teved? valami tomeghipnozis van?
tedd a szivedre a kezed, ha neked lenne panelod, es mindenki 40ert arulna, te odadanad 20-ert, mert csak annyit er?
Akkor lenne igazatok, ha lenne 10 hirdetes, es abbol 9 hirdeto 10millioert arulna, de lenne egy aki 40ert. Ha azt az egy hirdetot kritizalnatok, akkor ertenem. De mind a 10 hirdeto 40 ert arulja, akkor most mindenki hulye????
impudent 2020. 05. 04. 22:26
Előzmény: #70477  hétszilvafás
#70485
A hétszilvás az nem egy itóka ?
Szerintem 300 at nyerjél a lottón akko mán érdemes beszélni az 50 millás telekrul mög a 100 millás felépítményrűl
hétszilvafás 2020. 05. 04. 22:25
Előzmény: #70476  Swixx
#70484
Az ügyes jelzőt arra értettem, hogy egy jó befektetést nem akar senki elvitatni. Jókor vettek (ha tényleg vettek, és nem csak unatkozó IT-sek vmi multinál). Persze az adott kisbefektetői szinten ügyes, h vett 5 m panel, 15 lett, vett 1 m garázs, 4 m lett, stb. Ugye, ezek apró ingatlanok, de azt is kell valakinek forgatni. Engem az irritál, hogy állandóan védik a pozíciójukat, meg poziból beszélnek, ugranak minden (ellen)véleményre és érvre, ami negatív korrekció esélyeit mutatja - hát, ezt nagyon nem kéne egy nagyívű befektetőtől. Aztán lehet az egész tök véletlen is, a szülőktől azt tanulták, csak az ingatlan van, azt köll venni, fiam - hát vettek is, és most pont bejött. De mondom, érdektelen, tegye el a minipanel árfolyamnyereségét és bérleti díját, más befektetési termékeken is lehet időnként kasza, most az ingatlant dobta ki a gép.
buyandhold 2020. 05. 04. 22:25
Előzmény: #70470  hétszilvafás
#70483
minden ar osztva kettovel:
arre teglat tudom felidezni: menjel oda egy hirdetohoz, es add ezt elo neki. majd ird be a forumba, hogy mit szolt hozza...
Murdoch 2020. 05. 04. 22:25
Előzmény: #70478  buyandhold
#70482
Gondolom, de szerintem te is tudod, hogy mindenki ezt szeretné. Sokáig ezt meg is lehetett tenni, hitelekkel, kompromisszumokkal, de ami most van az már nem a valóság. A 40 milliós panel már nem arról szól, hogy mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig teheti... 
buyandhold 2020. 05. 04. 22:23
Előzmény: #70480  Swixx
#70481
panelarakrol biztos nem irtam soha, mert nincs egy panelom se...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek