Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
teglaherceg 2020. 03. 29. 18:04
Törölt hozzászólás
#65520
teglaherceg 2020. 03. 29. 18:01
Törölt hozzászólás
#65519
Placi82 2020. 03. 29. 17:59
Előzmény: #65515  impudent
#65518
Ah én nem akarok már ingatlanokkal olyan nagyon erősen foglalkozni, ha kapnék féláron 5 keres vagy 11,12 keres lakást, de tényleg nagyon alkalmi vételt akkor azt nem hagynám az út szélén. Én már az én kis családom végleges, tényleg végleges, családi kuckojat akarom megoldani, épeszű áron. Mondok 1 példát 60mft ért vitték el 2015ban 1 szép családi házat, az orrom elől, mert tököltem rajta, most 200 mft felett arulja az aki akkor megvette. Erre mondtam hogy elmebeteg számomra az ár. 
CyrusTheGreat 2020. 03. 29. 17:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#65517
Akarok egy nagyobbat, szükségünk lenne legalább még egy nagyobb szobára és szeretnék egy mosókonyhát/háztartási helyiséget, illetve egy nagyobb konyhát. A mostani lakás már egyre kevésbé megfelelő a mostani életvitelnek (dedikált dolgozó kell, ahol mindketten tudunk dolgozni megfelelő infrastruktúrával, illetve ezt használnánk vendégszobának) ettől függetlenül nem adjuk el, családon belül fog hasznosulni, 20 éves időtávra meg terveim vannak vele. Szóval de, pont, hogy kiszolgálásra kell.
Placi82 2020. 03. 29. 17:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#65516
Kicsi és szar az iker, és van rajta haszonélvezet is. Hosszú story. 
impudent 2020. 03. 29. 17:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#65515
Kiadja egy 800 ezres Katás szakácsnak amig az apeh ki nem szúrja a bújtatott munkaviszont.
teglaherceg 2020. 03. 29. 17:36
Törölt hozzászólás
#65514
terelemel 2020. 03. 29. 17:21
Előzmény: #65511  Placi82
#65513

Leirtad. Várjál. Közben pofátlan (-30% tól) ajánlatokkal bombazd az eladókat.
Fel nem foghatom, a mai helyzetre, amikor az EGÉSZ világgazdasag megallt, soha nem látott munkanélküliség, kétségbeesett jegybanki kapkodás, stb, hogy lehet olyat mondani hogy pár hónap csak. Aki ilyet állít az olyan szinten nincs képben a valósággal hogy szóra sem érdemes :(
CyrusTheGreat 2020. 03. 29. 16:41
Előzmény: #65511  Placi82
#65512
Egy-két hónap múlva kezdj el kivitelezői ajánlatokat kérni, annak a tükrében lehet csak bármit mondani.
Placi82 2020. 03. 29. 16:25
#65511
Na akkor, most már hogy nem basszogasuk egymást, (arra ott vannak a feleségek főleg most,) és lehet látni hogy kinek mi az ulespontja ami meghatarozza az allaspontjat. Akkor én kérdezek, van egy ikrer ház és egy nagyon szuper.telek  Az ikerbol menni akarok, mindenképp onnalo cs. házba jó minőségűbe, de elmebeteg árak voltak. Xi  kerbe. Az ikret nem adom el. Mapos cashbe ülök vastagon meg chf. Az ertekalllo  telekre pedig iszonytato építési vállalási árakat kaptam,2019 ben. megjobban elmebeteg. (Buda jobbik része.)  várom az értelmes véleményeket ki mit csinálna? Tenyleg
mindenkiLakikMostIsValahol 2020. 03. 29. 16:24
Törölt hozzászólás
#65510
elemerorsos 2020. 03. 29. 15:40
Előzmény: #65506  CyrusTheGreat
#65509
Bizonyos kevésbé jobb helyeken új építésűnél lehet valamennyi csökkenés a melós bérek csökkenése miatt (vidéken például). De Bp-n nem, esetleg 1-2 külsőbb projektnél, ahol már most is vicces árak vannak. (Pl újpesten vagy kispesten 1M/m2 ár irreális.). Belvárosban vagy Buda jobb helyein nem várok esést. Nincs eladási kényszer és a kínálatban hiány van jó lakásokból, sokan várnak csőre töltve, hogy ilyen lakás a piacra kerüljön. Új projekt meg ezeken a helyeken nagyon kevés van, ami van az is kis lakásszámú. Meg itt a bérek jóval kisebb részt adnak a teljes költségből. Az ÁFA emelés többet emelt a teljes költségvetésen, mint amit a munkások bérének akár 50%-os csökkenése kompenzálna (ennyit pedig nemnak fog esni a bérek). Az MNB nagyon jót lépett ezzel a moratóriummal, a nélkül más lenne a helyzet (persze még akkor se lenne közel sem olyan rossz mint 2008-ban).
Placi82 2020. 03. 29. 15:40
Előzmény: #65503  elemerorsos
#65508
Kösz a választ. Kár mert, idáig csak tokkelutott ingatlanos okkal találkoztam, mindig nélkülük adtam vettem. De 1 ertelmessel csinálnék üzletet, mert csak jobb belső infoi vannak, adatbázisunk van mint nekem. Például kifognek 1 jó 5.ker lakást majd olcsón stb. majd. Aki itt volt a fórumon és árulta az  Vaci úti irodafolyosos 1mft/m2 és lakást na az tuti hogy ingatlanos volt de ővele nem uzletelnek. Na majd kiderul ez az ingatlanpiacnak nevezett anyahajo merre fordul. 
impudent 2020. 03. 29. 15:38
#65507
Nem irigylem téglavetot biztos birkozik a videkrul gyutt szakacsaival akik nem akarnak kikoltozni fuzetni meg nem tudnak mert az 1 billio etkezdebul 2 billio bezart.
Egy elonye van hugy nem terjesztik tovabb a virust
CyrusTheGreat 2020. 03. 29. 15:27
Előzmény: #65501  elemerorsos
#65506
Csak próbáltam rávilágítani, hogy milyen eszközökkel élsz, látatlanban implicit próbálod elmondani a másikról, hogy csóró, aztán, ha visszakapod, akkor meglepődsz.
Más. Ha arra spekulálsz, hogy esni fognak a munkabérek (megjegyzem, ez teljesen helyes feltételezés), akkor nem gondolod, hogy a lakásárak is csökkenni fognak (persze nem egyszerre, hanem sokkal elnyújtottabban)?
CyrusTheGreat 2020. 03. 29. 15:23
Előzmény: #65502  elemerorsos
#65505
Részemről egyszerű a dolog: EUR-ba váltottam folyamatosan (tavaly nov vége óta még nem), azok rövid kötvényalapban vannak, a lényeg a likviditás, erre a részre a magyar kormány garantál nekem évi 5%-os értéknövekedést. Cégemet és ezzel együtt magamat építem folyamatosan, évről évre 20% feletti bevételnövekedéssel, nem túl nagy lekötött tőkével. Ezt egyetlen egy ingatlan sem tudja. Ingatlant arra tartok, hogy kiszolgáljon, nem arra, hogy pénzt csináljak - de elfogadom, hogy valaki ebből próbál meg pénzt csinálni. Ettől függetlenül biztos vagyok az árcsökkenésben és fogok is venni egyet.
Placi82 2020. 03. 29. 15:23
Előzmény: #65501  elemerorsos
#65504
Én biztos vagyok benne hogy nem vagy csóró. Tuti van legalább 2-3 lakasod.
elemerorsos 2020. 03. 29. 15:20
Előzmény: #65500  Placi82
#65503
Nem vagyok ingatlanos. Veszek lakást, felújítok, és eladom vagy kiadom. Bő 20 éve figyelem a piac mozgását Bp-n. Nem vagyok nagy játékos, évi 1-2 lakás, nekem ez elég ahhoz, hogy jó pénzt csináljak belőle és ennyi idő alatt tapasztalatot is szereztem sok mindenben. 2007-2008-ban érezni lehetett hogy baj lesz. Vártam is csőre töltve, készpénzzel, hogy vásároljak. De 2010-ig kellett várnom (meglepetésemre). Pedig akkor SOKKAL rosszabb volt a helyzet minden szempontból. Ezért gondolom, hogy most nem lesz esés. Nincs eladási kényszer, és egy ilyen eseményből max 6-8 hónap és helyreállunk. Egyszerűen nem lesz idő arra, hogy felépüljön túlkínálat a piacon. Akinek most KELL eladni annak persze engednie kell. A következő pár hónapban lesz néhány tucat ár alatti jó vétel. De ennyi, nem több.
elemerorsos 2020. 03. 29. 15:15
Előzmény: #65499  CyrusTheGreat
#65502
A megtakarításokról azért érdeklődtem, mert tényleg kíváncsi vagyok, hogy ha az ingatlanban nem hisztek, akkor miben? Nem akarok kilyukadni ezzel sehova. Gyűjtöm az információt, aztán 2-3 év múlva meglátjuk, mi hova fut ki. Meg még az is lehet, kapok valami jó ötletet :-)
elemerorsos 2020. 03. 29. 15:11
Előzmény: #65499  CyrusTheGreat
#65501
Haha, ügyes trükk, de ne hidd, hogy ezzel a csórózással elérsz valamit :-) Épp azért nem vagyok csóró, mert nem kezdek bele olyan felújításba, ahol a profitom egy részét elvinné a munkások megtakarítható mohósága. Igen, arra spekulálok, hogy esni fognak a munkabérek, ezért várok.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek