Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 11. 19. 12:49
Előzmény: #52359  Criscito
#52360
Egyetértek. Minek változtatnának a kondíciókon néhány hónappal, de akár még egy évvel is a bevezetés után? 
Criscito 2019. 11. 19. 12:44
Előzmény: #52357  sakal83
#52359
Max azt tudom elkepzelni, hogy a visszavaltast szigoritjak. Szerintem nehagy evig marad meg velunk a papir.
Vortex 2019. 11. 19. 12:36
Előzmény: #52357  sakal83
#52358
Változtatások valószínűleg lesznek.
A kérdés, hogy mit változtatnak.
Most hozták ki a nyomtatott formát, hogy minél többen vehessenek. Tehát egyelőre nem ijedtek meg a forgalomtól.
sakal83 2019. 11. 19. 12:20
Előzmény: #52355  Criscito
#52357
Nem zorog a haraszt szerintem a MAP eseten. 
Kicsigesztenye999 2019. 11. 19. 12:09
Előzmény: #52355  Criscito
#52356
Ez a csávó két éve még folyamatosan arról cikkezett, hogy minden be fog szakadni, ez tarthatatlan, stb. Aztán egy éve kb lehozott egy cikket, hogy nehogy azt higyjük hogy itten megállás vagy csökkenés lesz. Lehet a mi Tiborunk a szerző.
Criscito 2019. 11. 19. 11:59
Előzmény: #52349  sakal83
#52355
:))))) Hagyjuk már. A srác mást sem tud elképzelni, csak azt, hogy az égig nőnek az ingatlanárak, mert ebben érdekelt, mivel ki tudja hány lakást vett hitelből. Érthető, hogy ő annak örülne, ha 2%-ot fizetne csak a PMÁP. :) Az állítólagos "pletykáit" is ennyire kell komolyan venni. 
*
Az MNB világos célja, hogy az államadósság jelentős része a magyar lakosság kezében legyen. Az meg nem fog menni 2%os kamatozású papírokkal. 
johai 2019. 11. 19. 11:38
Előzmény: #52353  Criscito
#52354
Ezek szerint  ov alatt mar egyszer levittek,aztan 2016 ban visszatettek,most megint leviszik a visszavaltasi arat.....ezek tenyleg vagjak a temat:)
Fidesz elott volt 99% ,meg akkor is amikor 30% volt az alapkamat!
Criscito 2019. 11. 19. 11:24
Előzmény: #52352  johai
#52353
johai 2019. 11. 19. 10:39
Előzmény: #52349  sakal83
#52352
Valtoztatasokat mar elkezdtek,pl az uj valtozo kamatozasunak levittek a premiumat 1,7%-rol 1,4-re,de ez meg hagyjan,a visszavaltasi arat is levittek 1% ponttal,most mar csak 98%.
Amiota az eszemet tudom a valtozo kamatozasunak 99% volt a visszavaltasi ara.....ezek utan barmi elkepzelheto,valoszinu a map+ uj sorozata csokkentett kamattal,de az se kizart hogy a meglevovel  is trukkoznek.
Vortex 2019. 11. 19. 10:23
Előzmény: #52349  sakal83
#52351
Változások lehetnek. Esetleg magasabb kamat is elképzelhető ;)
Minden az EKB-n és a FED-en múlik. 
Törölt felhasználó 2019. 11. 19. 09:08
Előzmény: #52349  sakal83
#52350
IFL Group Kft
LÉTSZÁM: 1 fő
sakal83 2019. 11. 19. 07:21
Előzmény: #52348  tihamer
#52349
Ebbol a cikkbol a legertejesebb info hogy a pletykak szerint kivezetik a MAPor ebben a formaban. Gondolom "folyamatos" dijas termekkent marad jelen.
tihamer
tihamer 2019. 11. 19. 05:14
Előzmény: #52346  Törölt felhasználó
#52348
Válságban érdemes felújítattni.
2013-ban olcsón , gyorsan és jó minőségben sikerült az egyik ingatlanomat felújítattni.
Most -csakúgy, mint a vételekkel- kivárok.
Más: 
Nulla forintból megéri panelt venni?
Bizonyára sokunkban felmerült már a kérdés, hogy az albérletünket megéri-e lecserélni egy panel-re, ha volna rá...
NemethSzilard
NemethSzilard 2019. 11. 19. 00:18
Előzmény: #52346  Törölt felhasználó
#52347
""Nem tudom, hogy lesz-e megint olyan világ, amikor a megrendelő fog diktálni. "
Te aztán jó nagy pancser lehetsz ha ilyen hülyeséget írsz 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 23:48
Előzmény: #52343  sakal83
#52346

2009 után mindent elvállalt mindegyik mester, csak fizessen a megrendelő. Mindig pontosan fizettem nekik, haver is voltam sokáig, de ennek ellenére mostanában már lesz.rnak nagy ívben, nagyon sokat kell könyörögnöm nekik, hogy jöjjenek ki. Olyan is akivel tényleg jóban voltam.
Nem tudom, hogy lesz-e megint olyan világ, amikor a megrendelő fog diktálni. Mondjuk az is igaz, hogy a magyarok jó része hagyja lerohadni a kéglijét, nem érdekli. Panelekben tipikus gond, hogy nyugdíjasok mindent megtorpedóznak, mert nekik amíg élnek még jó ez így is ahogy van. Semmi nem érdekli őket.
Elméletben rengeteg munka lenne a felújításokkal. A gyakorlatban erre csak szabad felhasználású vagy személyi hitelt lehet felvenni, az ltp-k kifutnak. Lehet, hogy igény lenne talán a felújításra, de forrás nem lesz.
Ráadásul a másik sajátos magyar helyzet, hogy alábecsülik a felújítás költségét és nehéz érvényesíteni az árban.
A stadion átadásán mondták, hogy 15e embert tartott el a stadion építés, ezek csak felbukkannak valahol. Ebben lehet azért bízni.
terelemel 2019. 11. 18. 23:21
Előzmény: #52339  Törölt felhasználó
#52345
Bérlőd helyében mondanám nyugodtan ránézhetsz keglire, akár naponta is -  kívülről.
sakal83 2019. 11. 18. 22:41
Előzmény: #52342  Törölt felhasználó
#52344
Ja es a haverod kerjen ajanlatot deli vagy krleti kivitelezotol. Boven olcsobb lesz.
sakal83 2019. 11. 18. 22:38
Előzmény: #52342  Törölt felhasználó
#52343
Egy ujabb ertelmes cikk.
https://index.hu/gazdasag/2019/11/18/habitat_eves_lakhatasi_jelentes_lakaspolitika_allam_csok_draga_es_rossz_lakasok/
Bp a gazdag csorok helye lett:) a keglim 40mot er de egyben nem lattam meg 2mot es egy furdo felujitasa sem megy :) es sajnos ez valos dolog... ( itt nem az ismerosodre ertem)
Tovabbra is mondom a bpi szakiknak ne hidd egy szavukat sem:) amit leirtal melo max 5 nap 2 fonek. Tehat a mester 250kperfoert csinalna ugy hogy nagyon max 50kt ad naponta a melosoknak atlagolva. Tehat zsebelne a huncut egy het alatt 2mot:) egy furdobe a vezetekeles fel nap se. Anyagar nagyon max 20e ft:) a :gepeszet szinten fel nap max 30e forintos anyagar:) parszaz forintos pvc es rezcsorol van szo:) csak megy az etetes. Tobb igazi " vagany"t ismerek akik rohogve meseltek hogy az "oltonyos multis kiskocsogok" nagy 40nmes keglijuk felijitasat halalkozva kifizetik potom 4mba ugy hogy osszedobjak nekik 1;5-2mbol:) ott rohognek rajtuk hogy meg halasak is a "balekok":) vigyazni kell mert dorzsoltek am ezek... es ha pangas lesz a piacon akkor ujra megy majd a kuncsorgas a meloert felpenzen. Es sajnos azz a baj h akik Bpen nyomjak azok okkal nincsenek meg kulfoldon. Mert koklerek. Epp minap lattam azt a brigadot egy 1mos nmaras tarsashazon dolgozni akiket az elozo hazamnal paros labbal rugtam ki mert olyan fos melot csinaltak. Ott koklerkedtek negyen 2 hetig napi 80kert 2 eve es sikerult nekik 75nm kartont szarul felrakniuk es felig kiglettelni a hazat ugy hogy ujra kellett csinalni. De szoveguk az volt. Az egyik meg fel eve bolti elado volt.
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 22:15
Előzmény: #52340  hunor555
#52342

Az 50k az jó, bár van alapdíj, meg a fürdés, nehéz szétválasztani. Volt olyan bérlőm, aki gyúrt és napi 3 telekádat elfürdött forró vízzel. Mondom ez fűt nyáron vagy mi? Aztán csak ott szerette nézni a tv-t. Mindegy ő fizeti.
A 4,5m qrva sok valóban, de ez egy létező árajánlat, pontosabban 2m anyag, amit a megrendelő kell megrendeljen + 2,5m a vállalkozónak menne és még ki tudja mi jönne rá közben. Nyilván a vizesblokkok + a gépészet a legdrágább részek egy kégliben, most leszámítva azt, aki rózsafából építtet beépített szekrényt. Kazánt szerencséjére nem kell cserélnie.
Én átnéztem neki, mert teljesen kétségbe volt és van esve, de egyedül a 2 klotyót találtam luxusnak, a többi cucc középáras.
Egy geberit klotyó ilyen szagelszívós rendszerrel kb 80-100e pénz plusz a beépítéshez kell villanyszerelő is meg a víz-gáz szerelő. Ebből volt neki 2db klotyója, kapásból 300-350e forint beépítve, de akkor még a burkoló nem dolgozott az elrejtésen, azzal együtt és minden anyaggal úgy 450-500e forint, 2 wc ülőke, mert a wc helység még messze nincs kész ugye.
https://www.szaniteraruhaz.hu/geberit-kombifix-fal-mogotti-wc-tartaly-szagelszivo-lehetoseggel-ge-110367005/
Ami durva volt még, hogy 200e pénzt kér naponta! a vállalkozó akkor, ha a 2 víz-gáz szerelője a megrendelő hibája (nem érnek oda a kiválasztott szaniterek) miatt csúszik és nem az előre fixen kijelölt napokon kell menniük, mert az ő szent menetrendje felborul.
A gond csak az, hogy mik az alternatívák? Én nem bírom leszervezni a jóval egyszerűbb térkövezést, akkor ő hogy bírna leszervezni egy ilyen munkát, ahova kell festő, burkoló, köműves, villanyszerelő meg viz-gáz szerelő is meg zuláger, törmelék elszállítás stb? Meg mennyivel lenne olcsóbb a saját szervezés és hány hétig, hónapig lenne garantáltan fürdő/wc nélkül? Mellbevágó összegek, de sajnos ezek röpködnek mostanság. Nem is csoda, hogy rohad lefele minden lakás, ki bírja ezeket kifizetni?
MrLajos 2019. 11. 18. 22:05
Törölt hozzászólás
#52341
hunor555
hunor555 2019. 11. 18. 21:41
Előzmény: #52327  Törölt felhasználó
#52340
Hát röhögni fogsz nekünk albérletbe télen nem volt 50k a fűtés egész szezonra. 21-22 fokot azért tartjuk. Én amikor a villanyóra mérőhelyet szabványosítattam a h tarifa miatt akkor dobtam egy hátast hogy a szerelő 210 ezret kért egy fél napi munkáért. Mondjuk ezt sima szerelő nem csinálhatja csak regisztrált, ezért lenyeltem. Később máshol más ügyben megint kellett szerelőt keresni na az már 170ért is megcsinálta volna, arra aztmondom fair ár. Inkább megcsinálom én amit tudok. Elsőre lehet kicsit szarabb lesz picit tovább tart de amikor kiszámolom a beleölt munkaórát és elszotom az árajánlatban szereplő munkadíjjal mindig megnyugszom. Most téli projekt anyámnál a födém szigetelés. Agyag arrébblapátol deszka felszed szigetelés betesz, majd vissza az egész. 15 centit vastagot terveztem. van vagy bruttó 90-100 négyzetméter 200k alatt lesz az anyag. Azt nem mondom hogy idén, de jövőre biztosan visszahozza az árát a fűtésen. Munkatársam mondta hogy valami rokonának a villanyra mondtak 400k-t (100 anyag 300 munkadíj). Elvileg be van csövezve, csak átvezetékezni, meg szerelvényezni kell. Mondom baszus megyünk 3-an aztán megcsináljuk 1 nap alatt. 300k az egy kezdő mérnöki fizu :D Értem én, meg tapasztalom is hogy drágaság van, de azért a 4.5 millás fürdő nekem akkoris túlzásnak tűnt, azért írtam picit cinikusan.
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 21:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#52339

Legyen úgy, én azért havonta ránézek a kéglire, mert nem biztos, hogy 4 év múlva hasonló állapotban kapnám vissza. Egy kiadásnak vannak kockázatai, van ami belefér, nekem az nem fér bele, hogy évekig rá se nézzek a kéglire. Ha németeknél így van megoldva, hogy a bérlő csináltat meg mindent, akkor legyen így, mivel nem ismerem a viszonyokat, csak józan ésszel közelítem meg, ezért ezt nem feszegetem.
A súlyhoz van azért méret is, bár tényleg van némi aranytartalékom, de a cserepet csak a súly érdekli.
A migráns buli meg létező deal, csak az eltérő kultúra, ami viszont tényleg nem vicc. Például az angol wc használata, fürdő, kazán stb. Lehet itt hőbörögni, hogy báncsák a migráncsot, de hát egyszerűen ki kell mondani, aki az életben nem látott még gázkazánt, annak el kell magyarázni, hogy nem nagyméretű öngyújtó a cigihez, hanem másra szolgál, akkor is ha a liberálisok visítanak ilyenkor.
Én migránsnak inkább távfűtéses vagy házközponti fűtéses kéglit adnék ki inkább, mint egyedi kazánost, de hát mindenki csinál, amit akar németben.
MrLajos 2019. 11. 18. 21:28
Törölt hozzászólás
#52338
sakal83 2019. 11. 18. 21:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#52337
Mar bocsass meg. De nemeteknel migransnak kiadni a keglit a legjobb deal. Az allam eleg brutal lovet fizet. Allitolag sokan raaalltak.
MrLajos 2019. 11. 18. 21:17
Törölt hozzászólás
#52336
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 20:57
Előzmény: #52332  bendeguz_sly
#52335

Pesten vannak cégek, amik rendes kiadással is foglalkoznak, de ide kell adószám. gondolom ott se egyszerű az adózás ilyenkor, de ha a rövid távúzás kilőve, akkor marad olyan, aki/ami rendes kiadásokkal foglalkozik. Más megoldást nem látok, nagy távolságból ne vállalj be kiadást, mert az tényleg húzós lehet. Rohanni a kéglihez, ha valami nyűgje van a bérlőnek. Esetleg nagyon megbízható, rokon, haver, aki intézi némi jutalékért.
terelemel 2019. 11. 18. 20:46
Előzmény: #52333  terelemel
#52334
Y/Y alapon persze hogy magasabb, most még bele vannak kalkulalva a 10M babavarok a tavaly ilyenkorihoz képest.
terelemel 2019. 11. 18. 20:45
Előzmény: #52317  Criscito
#52333
Jobb lenne látni Q/Q alapon az árakat. Tavalyhoz képest még (!) persze magasabbak, mert most kezdődött csak az árcsökkenés, de a tranzakciószam csökkenés húzza majd lefelé. Ugye most kivarnak az eladók, de nem veszik már meg ezen az áron (emiatt beszakadt a tranzakciószam). A csökkenés már elindult, ha ennek nagyobb visszhangja lesz, el tud ez uralkodni a piacon. Ezért kéne a Q/Q számokat nézni.
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 11. 18. 20:34
Előzmény: #52331  Törölt felhasználó
#52332
az airbnb nagyon szigorúan van szabályozva, ráadásul a teljes házközösség hozzájárulása kell, amit kizárt hogy az ember megkapjon. ennek ellenére láttam egy airbnb lakást a házban, de mindegy, én nem jelentem fel érte
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 20:24
Előzmény: #52330  Törölt felhasználó
#52331

Ja várj, amit mondani akartam, idén nyaraltunk egy olyan helyen, amit egy házaspár vitt, de nem az övék a kégli, csak menedzselnek kb 20 kéglit és a booking.comon meg airbnb-n hirdetik. Van olyan tulaj, hogy már több éve nem látták, a világ másik felén van, néha skype-on  megmutatják neki, hogy áll még a nyaraló. Egyébként meg mindent intéznek.
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 20:20
Előzmény: #52328  bendeguz_sly
#52330

Osztrákiában nincs ingatlan hasznosító cég? Akár AirBNB-re akár sima kiadásra?  Önkormányzatnak felajánlani esetleg, igaz akkor migráncsnak adják ki, de ha nem zavar, fizetni gondolom fizetnek, hasonlóan, mint a németeknél.A kiadással szerintem osztrákiában is az a gond, hogy a tulajnak pattognia kell, ha éjfélkor nincs fűtése a bérlőnek mert elfújta az őrlángot :) Ha nagy a távolság, akkor jobb rábízni egy megbízható magánszemélyre, de én inkább akkor már cégre bíznám a kiadást.
sakal83 2019. 11. 18. 20:09
Előzmény: #52326  Deliver12
#52329
Azt nem olvastam el sajnos. De en csak az elerheto tavolsagban gondolkozom:)
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 11. 18. 20:05
Előzmény: #52326  Deliver12
#52328
saját célra vettem, jobban megérte, mint másnak fizetni a lakbért, most viszont magánéleti okokból el kell költöznöm egy másik városba és keresek egy elfogadható megoldást, amivel még jól is járok. szerencsére tudom akkor is fizetni, ha üresen áll, ezért az is egy elfogadható opció, de jó befektetésnek nyilván nem tekinthető...
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 20:03
Előzmény: #52324  Törölt felhasználó
#52327

Ja, kazán éves átnézése átlépte a 15e-t, ebből 5e a kiszállás, mert elosztottam a szomszéddal. Nade egy kutyaütő sz.r volt a szerelő és nem szűnt meg a hibajelenség, kijött újra, hogy na majd most megcsinálja és diszkont áron 10e-t kért csak. Nem javult meg. Hívhattam másik szerelőt, akinek már egyedül kellett fizetnem a teljes kiszállást 20e pengő volt az ő munkája összesen és mondtam neki, hogy ne szidja az elődjét, mert nem érdekel, csinálja meg, azért fizetem. Dolgozott kb 1,5 órát rajta és káromkodott keményen, de megcsinálta. Mindegy ez a mostani szerelő már profi(bb), megtartós szerelő, de nem olcsó ez se.
Idén 45e pénz volt csak a kazán átnézése és egy hibajelenség megszüntetése. Esetleg jó igénytelen magyarosh megoldással hagyhattam volna a fenébe, hadd küzdjön a kazán. Vagy van jó haverom aki okosba megbütyköli, jól megy az meg, bírja.
A lakásomnál a házban egyik manusnak 180e volt a kazán felújítása pár hete, számla nélkül zsebbe természetesen de örülhet, hogy a pesti szerelőm bevállalta vagy esetleg nagy öröm és bódogság, ha tél közepén rohad le neki a kazán. Kár, hogy nem járnak ki aglóba ezek a szerelők.
Ezek a szakik bmeg valami egészen elvetemült árszinten dolgoznak most már, napestig lehetne sorolni és a baj az, hogy a munka minősége nem lett jobb, sőt.
Deliver12 2019. 11. 18. 20:00
Előzmény: #52313  sakal83
#52326
Egyetértek.  Meg azzal is hogy teljesen sosem szabad kiszállni a lakáspiacról... de az osztrák spekulatív befektetés az már más téma.
impudent 2019. 11. 18. 19:55
#52325
Szoval megy tovabb az aremelkedesi dili.
No semmi baj fizessen es izzadjon a paraszt tokei az uzsorasok meg hizzanak tovabb.
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 19:48
Előzmény: #52323  Criscito
#52324

Most nem kell, akkoriban rengeteg viharos szél volt és sok cserepet megmozgatott. 15e pénzt kért, de 20-t adtam, 1 óráig mászkált  a tetőn alaposan átnézte, meg a kiszállás is benne van, sajnos aglóban ez mind plusz tétel általában. Nem sokan hajlandóak foglalkoznak ilyesmivel, pedig rengeteg elmozdult cserép van gyakorlatilag az összes házon a viharok miatt, csak leszharják jó magyar igényességgel. Ja és egy átlagos ács elküld a pcsába, ha ilyen munkával merészeled őt zavarni, mert ilyenre nincs ideje.
Ha megint lesznek durva viharok, akkor jöhetsz a tetőre mászni egy 20-t tudok neked is adni érte.
Criscito 2019. 11. 18. 19:32
Előzmény: #52322  Törölt felhasználó
#52323
Te olyan szép árakat írsz mindig. Szóval mennyiért rakhatom neked helyre azt a pár cserepet? 😂
Törölt felhasználó 2019. 11. 18. 19:27
Előzmény: #52320  Törölt felhasználó
#52322

Ja, egy kis adalék, 2 éves árajánlat egy kifejezetten kedves és olcsón dolgozó idős szakitól, aki egyedül!!! vállalta, hogy átnézi a tetőmet és az elmozdult cserepeket megigazgatja, mert én a 120 kilómmal nem merek felmenni :) Mindenki elküldött a büdös pcsába, hogy ilyen munkával hagyjam őt békén. Ez csak azért érdekes, mert ez a szaki nem dolgozik drágán és normális. Egy kincs, kár hogy nemsokára nyugdíjba megy.
A kocsibeállót akartam tető alá rakni, de ilyen normál tetőt képzeltem el. Nem, nem kellett forognia, nem terveztem rá napelemet se színjátszós cserepet :) 2 évvel ezelőtt 800e ft-ból tudta volna megcsinálni, manapság? Ez is tuti 7 számjegyű, de ezen nagyon erősen gondolkodom, mert ha ez a szaki elmegy nyugdíjba, ennél csak drágábbat fogok találni, tuti biztosan.
Kijött a szomszédomhoz a csapat, akik kicsit rendbe rakták a fáit. 4 fa 100e forint, nyesedék vagy mi a szak neve, elszállítással, de lehet beborítja valamelyik árokba és akkor még azon is nyert :( 2 ember dolgozott reggeltől kb 9kor jöhettek, akkor kezdtek berregni a fűrésszel, délben már nem voltak ott.
Vannak árak, ha valaki családi házban gondolkodik, gondolkodjon ezeken is :) Kb minden második házon ázik a fürdő a sok kókler sz.r miatt és a felújítási költségeket elmondtam, aki azt hiszi, hogy majd csak neki csak most kevesebb lesz, az majd felébred, ha odakerül.
Bandi_ujonc 2019. 11. 18. 19:12
Előzmény: #52319  sakal83
#52321
Az utolsó mondatoddal egyetértek, főleg ahogy olvasom a jobbnál jobb hozzászólásokat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek