Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 25. 08:11
Törölt hozzászólás
#98800
Törölt felhasználó 2020. 10. 25. 08:03
Törölt hozzászólás
#98799
Murdoch 2020. 10. 25. 07:53
Előzmény: #98797  Criscito
#98798
Csak azt nem értem, hogy miért gondolod, hogy jövő nyárig kell bevásárolni. Tavaszra olyan mértékű lakáskínálat lesz, amit én reménytelennek látok felszívódni, tökmindegy milyen családtámogatásokat találnak ki. Szerintem egy-két héten belül megint szigorítások lesznek a járvány miatt, azt viszont évekig tart majd kiheverni. Elősorban persze Bp-re gondolok.
Criscito 2020. 10. 25. 07:43
Előzmény: #98763  siemens
#98797
Hitelcsapda ... Az mar most elkezdodhetett volna, de mi van  helyette? Moratorium. :) A kamatok meg maradtak alacsonyan. Hitelvalsaghoz az kellene, hogy a kormany es a jegybankok ne mentsek ki a lakossagot. De ok most mast se csinalnak, mint mentenek folyamatosan 2008 ota. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 25. 07:15
Törölt hozzászólás
#98796
Törölt felhasználó 2020. 10. 25. 07:06
Törölt hozzászólás
#98795
Törölt felhasználó 2020. 10. 25. 06:55
Törölt hozzászólás
#98794
Törölt felhasználó 2020. 10. 25. 06:52
Törölt hozzászólás
#98793
XisCixis 2020. 10. 25. 06:52
Törölt hozzászólás
#98792
CyrusTheGreat 2020. 10. 25. 06:43
Előzmény: #98782  elemerorsos
#98791
90nm-nel nagyobbakat nezek a Belvarosban es par budai helyen:
- Lipotvaros jo helyen levo kozel 100nm-es 850-es iranyaron, masfel honap alatt elment, az ingatlanos nem adott egyertelmu valaszt, hogy mennyivel alatta, en mar sajnos keson erkeztem
- VI. Kerulet Szondi-Aradi-Rozsa-Szinyei reszen 90nm felett mar egeszen jo arazast lathat az ember, felujitando mar 600k-n, ezek sehova nem mozdulnak es hirdetik is oket boszen
- lipotvaros, full felujitott 70nm koruliek kannibalizalt konyhaval tartjak a 950k koruli arat, tulajtol mar van, hogy 920k korul kerulnek fel
- a felujitott Lipotvarosi nagy lakasoknal semmi mozgas, se le, se fel, de el se viszik
- XII. es II. tartogat nehany meglepetes, de gyakori a 15-20%-os tularazas. Ev elejen neztem egy 110 nm-es lakast, az lekerult 3 honapra, azt hittem, hogy elment, megint fent van
- II. Kerulet vizivarosban vannak a legszelsosegesebb arazasok, valamit nagyon el akarnak adni, folyamatosan csokkentenek (erdemben), megsem megy el, illetve Bem rakparti felemeleti nagy lakas, nevetseges elosztassal horror aron, ez se megy sehova
XisCixis 2020. 10. 25. 06:36
Törölt hozzászólás
#98790
CyrusTheGreat 2020. 10. 25. 06:33
Előzmény: #98781  ncseed!
#98789
Itt vannak a működésről a vélemények:
https://www.booking.com/hotel/hu/design-apartments-budapest2.hu.html?activeTab=htReviews
4 kulon studioapartmant alakitottak ki, ezaltal levegotlen, klausztrofob lett az egesz. Korulmenyes bejutas, recepciosokat kell alkalmazni, a 4 apartman miatt a takaritast is profin kell szervezni - ez a kommentek alapjan nem sikerult.
Mar evek ota problemas volt, meg profi fotost sem vettek fel, hogy a szallast lefotozza, elkeozelheto, hogy ennek fizikai korlatai is vannak.
Tipikusan az atgondolatlan, borzaszto otletelgetes eredmenye, befekteteskent meg ertelmezhetetlen, nem veletlenul arulja mar evek ota. Meg a 2 evvel ezelotti felfokozott hangulatban is forgalomkeptelen volt, de o azert meg varja a greater foolt. Remelem kielegito volt a magyarazat a ki a celcsoport kerdesre.
berlini
berlini 2020. 10. 25. 00:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#98788
Értem!
Akkor a házad addig nem ér semmit amig nem próbálod meg eladni.
És eladásnál derül ki, hogy hátha mégis ér valamit.
berlini
berlini 2020. 10. 25. 00:00
Előzmény: #98785  mr_bob
#98787
igy már értem
Teszopsz 2020. 10. 24. 23:08
Törölt hozzászólás
#98786
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 24. 23:07
Előzmény: #98778  berlini
#98785
én csak magyar (főként budapesti) ingatlanokról beszéltem. természetesen a megtakarításom továbbra is reáleszközökben tervezem tartani. még az sem titok, hogy nem forintban.
Teszopsz 2020. 10. 24. 23:04
Törölt hozzászólás
#98784
berlini
berlini 2020. 10. 24. 22:45
Előzmény: #98780  PBoborjan
#98783
Kedvenc városom (2017-ben voltam ott.)
elemerorsos 2020. 10. 24. 22:44
#98782
Gyenge kereslet ide vagy oda, folyamatosan követek 25-30 eladó ingatlant, és kapok hirdetésfigyelőket, ez alapján 1) hiába van 90%-uk hónapok óta beragadva, a figyeltek között 0-nál csökkent az ár, viszont 3-4-nél NŐTT. 2) ami felkerül új, azt jellemzően 10-20%-al drágábban rakják fel ahhoz képest, mint ami be van ragadva rég óta, tehát túlárazott. 3) Az elmúlt 2 év legviccesebben túlárazott ingatlanait épp az elmúlt 1-2 hét hozta el. Nem tudom, mi történt most, de brutálisan magas árakon toltak fel pár lakást, kábé dupla áron ahhoz képest, amit már eleve röhejesen drágának mondanék. Már alig várom, hogy a szomszéd is feltegye, persze kicsit drágábban, mert az övé szebb :-) No mindegy, így mindenesetre nehezen lesz esés...... Ti mit tapasztaltok?
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 24. 22:21
Előzmény: #98777  CyrusTheGreat
#98781
Pedig már elképzeltelek ahogy az asszonnyal ültök az ismikkel a Simson műbőrülésen, nézitek a "csodaszép" parkettát miközben halkan kattog a konvektor a háttérben... Ha nem ti vagytok a célcsoport (gyerektelenek) akkor nem tudom ki! 
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 24. 22:18
Előzmény: #98779  berlini
#98780
Tavaly.
berlini
berlini 2020. 10. 24. 21:58
Előzmény: #98776  PBoborjan
#98779
Mikor jártál Matera városban?
berlini
berlini 2020. 10. 24. 21:54
Előzmény: #98764  mr_bob
#98778
Rossz hirem van.
Ha nem hozol pénzügyi döntést azzal is pénzügyi döntést hozol.
Számomra a kérdés inkább az, hogy egy inflációs világban nem hozni döntést az nem kockázatosabb-e?
CyrusTheGreat 2020. 10. 24. 21:34
Előzmény: #98773  ncseed!
#98777
Két éve hirdetik már, hasonló összegért, ez már nagyon régen megdöglött - soha nem is volt életképes.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 24. 21:29
Előzmény: #98773  ncseed!
#98776
Milliós jutalékért tele van rosszul, nyakatekerten fogalmazott, helyesírási hibáktól hemzsegő végtelen mondatokkal. Mici sapkát reá, pár feles és megvan az önnön gondolataiba belezavarodó új Szalacsynk.
Placi82 2020. 10. 24. 21:24
Előzmény: #98764  mr_bob
#98775
Bizony. Szerintem a moratóriumnak, nagyobb hatása van az ingatlan piacra mintaz összes tobbi támogatásnak. Kivéve az alacsony kamatok nak mert az a No1 az okozza az eszkozinflaciot. 
XisCixis 2020. 10. 24. 20:52
Törölt hozzászólás
#98774
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 24. 20:12
#98773
Megdöglött az aranytojást tojó tyúk... 😂 😂 😂 Mán csak záptojást tojik! 
Cyrus? 
https://ingatlan.com/31820139
macisajt 2020. 10. 24. 19:25
Előzmény: #98768  tihamer
#98772
"A szavazóbázis is atbillenhet a túlzott családi intézkedések miatt.
A pályakezdők, mamahotelesek, elváltak, megrögzött szinglik tábora egyre jobban növekedhet, S akkor át billenhet a mérleg a kimaradottak javára."
.
Ugyanígy látom én is.
Hasonlót írtam régebben, de sokan lehurrogtak ezért, sőt újabban valaki szinglihordát emlegetett itt.
Pedig nem csak családosok vannak, nagyon sok az egyedül élő, és egyre jobban növekszik a számuk.
A felsorolásodhoz még hozzátenném a pár millió nyugdíjast, akik kapnak egy kis aprópénzt, de azt is hangosan belengetve, mintha milliókat kapnának.
Bizony nagyot is billenhet az a mérleg!
Törölt felhasználó 2020. 10. 24. 19:23
Előzmény: #98757  CyrusTheGreat
#98771
Ha azt nézzük, eddig egyszer se akart leszedni senki a biciklimről, nem akarta elvenni a telefonom, pedig ma is elmentem egy gyors körútra, akkor határozottan, eddig kétszer voltam este, ma nappal.
De amúgy míg ott laktam se igen értek atrocitások.
Mondjuk gondoltam majd azzal nyitok az ingatlanosnál, hogy azért a bringámat inkább nem kötném ki sehova, de még meglátom akarok-e ilyen rosszmájú lenni. :D
siemens 2020. 10. 24. 19:10
Előzmény: #98769  CyrusTheGreat
#98770
CSOK + Babaváró Hitel + Otthonfelújítási Támogatás +  ami még nem ismert + járványhelyzet + recesszió = a válság melegágya. 
Az emberek többség éretlen, ha a pénz kezeléséről van szó. Nem mérlegel, számára csak egy szcenárió létezik (saját igaza), nincs felelősségtudata, nincs pénzügyi tapasztalata, és EMLÉKEZETE!
Mindenképpen az iskolai oktatás egyik alaptantárgyává kell tenni.
A Babaváró Hitel a legnagyobb csapda! Már a 30%-ot sem éri el azok aránya, akik ingatlanvásárlásra fordították az "ingyen" milliókat! 
Lesz itt kínálat...........
CyrusTheGreat 2020. 10. 24. 18:46
Előzmény: #98763  siemens
#98769
Nincs hitelcsapda, ha:
- az ingatlan forgalmi értéke és likviditása drasztikusan nem csökken
- ha megmaradsz az eredeti tervnél, és a CSOK-kal minimális önerővel olyan ingatlant veszel, amire igazándiból nincs szükséged, csak “ ingyen” szeretnél egy eszközt szerezni, a megmaradt pénzedet meg értelmesen használod fel. A CSOK-ost fogd fel egy nagyon agresszív spekulációnak.
Ha elfér a portfolioban és a kockázati étvágyad is engedi, akkor hajrá.
Egyébként is, itt sokan vallják az adósságok elinflálását - az semmiben sem különbözik a fentiektől.
tihamer
tihamer 2020. 10. 24. 18:42
Előzmény: #98763  siemens
#98768
S ilyenkor szárad ki a piac .
Lesznek itt jó vételi lehetőségek, csak ki kell várni az idejét .
A szavazóbázis is atbillenhet a túlzott családi intézkedések miatt.
A pályakezdők, mamahotelesek, elváltak, megrögzött szinglik tábora egyre jobban növekedhet, S akkor át billenhet a mérleg a kimaradottak javára.
Meglátjuk...👀
tihamer
tihamer 2020. 10. 24. 18:33
Előzmény: #98758  Törölt felhasználó
#98767
Nagyon jó példákat írtál.
Igen, a hiánybol egy idő után bőség lesz, és ugyanez fordítva. A kereslet előbb utóbb kielégíti a kínálatot, és a kínálat egy idő után utoléri a keresletet.
Egyensúlyba kerülnek a dolgok. Mikor ez megtörténik szélcsend van .
De itt a magyarországi ingatlanpiacon lassan hurrikán lesz, hisz hiába a sok állami támogatás, ha véges számú ember van ezen az adott piacon . Így újra tulkinalati piac alakulhat ki. 
😉
S ekkor lehet majd újra vásárolni ingatlanokat diszkont áron.
🏠🏠🏠
XisCixis 2020. 10. 24. 18:25
Törölt hozzászólás
#98766
gyula1971
gyula1971 2020. 10. 24. 18:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#98765
Hát igen, és soknak csúszópénzért ment ez...sajnos.
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 24. 18:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#98764
sok bizonytalanságot látok jelenleg:
- moratórium (meddig? mi lesz utána? milyen utóhatásai lesznek?)
- állami támogatás(ok) elengedése? (ez egyelőre csak találgatás/vágyálom)
- kati néninek van még a tarsolyában legalább egy ötlet
- 2022 utáni családtámogatások/ingatlanpiac jövője (lesz kormányváltás?)
- covid19 utóhatások (lesz vakcina? mikor? ha igen, akkor milyen időtávon lendülnek fel a padlóra került iparágak?)
-
lehet, hogy én vagyok a gyáva, de a mostani helyzet alapján nem mernék 10-15 évre szóló pénzügyi döntést meghozni. arról nem is beszélve, hogy a moratórium miatt most egy nem valós, kvázi álomvilágot élünk még egy ideig. viszont, ha bevállalod, akkor sok sikert! :)
siemens 2020. 10. 24. 18:19
Előzmény: #98762  CyrusTheGreat
#98763
Annál mélyebb lesz a válság.......... (hitelcsapda)
CyrusTheGreat 2020. 10. 24. 17:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#98762
Minél többen CSOK-oznak, annál biztosabbak a könnyîtések, átütemezések. A lényeg, hogy kevés önerőt tegyél a buliba, abból rendes lakást kell venni, nem újat.
XisCixis 2020. 10. 24. 16:56
Törölt hozzászólás
#98761
XisCixis 2020. 10. 24. 16:27
Törölt hozzászólás
#98760
Törölt felhasználó 2020. 10. 24. 16:00
Előzmény: #98742  franc0
#98759
OFF
erőszakosak akkor lesznek,ha nem kapnak megfelelő életszínvonalat egy alapszinten legalább. (a migránsok is ezért jönnek végtelen áradatban a koldusszegény övezetekből nagyrészt a jóléti nyugat felé, ahol még a szegények is fenn tudnak tartani egy nívót) az alapbér azért is lenne jó, mert akkor legalább,ha nincs is munkája azt el tudná költeni valamiféle szórakozásra, vagy hogy fel tud öltözni rendesen, elmegy fodrászhoz, kozmetikushoz stb.  a különféle hátrányos helyzetű "kisebbségeken" jól megfigyelhető ez a tendencia.
ha ez sem lenne, nekik, akkor lennének igazán erőszakosak, ahogy ez más földrészeken megfigyelhető és a migránsok viselkedésében tapasztalható, akik a vesztesei a civilizációnak.
a szórakoztatóipar, a technológia szektor, az élvezeti cikkek előállítói, szépségipar stb meg gondoskodnak róla,h a civilizáció nyertesei is el tudják költeni a pénzüket és lekötni az idejüket úgy,hogy ne gondolkozzanak túl sokat sem önmaguktól. pld a végtelen számú sok évados filmsorozatok által.
OFF
Törölt felhasználó 2020. 10. 24. 14:35
Előzmény: #98753  Béla2021
#98758

Az egész ott kezdődött, hogy mindenki főnök akart és akar lenni, mert csak ők keresnek értelmes béreket. Mostanra sokat változott és javult a helyzet, de 2000 környékén például egy sima beosztott qrva sz.r bért kapott és csak a főnökök, managerek kaptak annyit, mint egy nyugati közepes bér.
Emiatt nagyon agresszíven törtetett mindenki, mindenki főnök akart lenni, erőltették a diplomát.Ebből az is következik, hogy egyre kevesebben akartak és akarnak sima beosztottak és fizikai munkások lenni.
Aki mégis, azok közül is sok kimegy nyugatra, mert nem akar trágya bérért dolgozni.
Ezért lett hiány szakmunkásból meg úgy általában fizikai munkásból.
Meg fog ez is fordulni idővel, mert ha ilyen hiány marad fizikai munkásokból, akkor felgyorsul az automatizálás és még ennyire se lesz szükség rájuk, mint most.
Az építőipar azért kivétel, mert a többi iparághoz képest alig fejlődött az évtizedek alatt. Most is ugyanazok a primitív munkafolyamatok vannak, de ha tartós marad a szakember hiány, akkor ki fognak találni valamit a nagyobb automatizálás érdekében.
Ez amit nem ért meg a sok ostoba szaki, hogy egy versenypiacon nem fog tartós maradni a kényelmes helyzetük és csak maguk alatt vágják már középtávon is fát.
Az automatizálásnál is hamarabb megvalósulhat az, hogy ahogy az arab országok építették a modern városaikat, idehoznak ezerszám indiai építőipari munkásokat. Igen, valószínűleg nem olyan minőségben dolgoznak (már mintha minden magyar szaki olyan hűdenagy minőségben dolgozna, főleg az alkoholisták), de olcsóbbak és rendelkezésre állnak.
CyrusTheGreat 2020. 10. 24. 14:32
Előzmény: #98745  Törölt felhasználó
#98757
Barmi jele a rehbailitacionak?
CyrusTheGreat 2020. 10. 24. 14:21
Előzmény: #98755  Batiszkáf
#98756
Magyarország sosem volt az a hely, ahol különösebben foglalkozott volna egyik ember a másik problémáival, vagy akár csak előre is gondolkodtak volna, hogy miből mekkora probléma lehet. Itt mindent a külső körülmények és folyamatok "oldanak meg". Ez lesz a helyzet az elmúlt két-három évben tapasztalt lakhatási problémákkal is.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 10. 24. 11:36
Előzmény: #98754  Placi82
#98755
Engem az zavar a legjobban, hogy még a ius murmurandinak sincs igazán helye egy olyan társadalomban, ahol 85 százalék körül alakul a saját tulajdon aránya. Nem sikerült 2017 előtt vásárolnod? Nincs kilátásban örökség? Így jártál, és ezzel el is van intézve a kérdés. 
Placi82 2020. 10. 24. 11:24
Előzmény: #98753  Béla2021
#98754
Nincs a melossal semmi baj. És szerintem, ha belegondolsz, el is tevesztetted a célt. Mert neked se veled van bajod tudat alatt. Hanem azokkal az uriemberekkel, akik lekezeloen, gunyolodnak azokon akik nem vették lakást, lakásokat 4-8 évvel ezelőtt. Pedig nem azért nem vették ezek, akiken gunyolodnak, mert nem akartak, hanem azért mert akkor apuci nem vágott hozzájuk 10 Misi önrészt, vagy mert nem örökölte 40 milliós takarekbetetet a nagymamatol, vagy mert nem dolgoztak már 20 éve jó munkahely én, mert még csak 10 éve végeztek az egyetemmel, vagy mert deviza hitellel szenvedtek, stb... Szóval nem jó időben voltak, nem jó helyen. Akik meg a fentiek közül, akár több is teljesült, azok közül most warren Buffetnek hiszik magukat és magas lóról osztják az észt, azoknak akik nem voltak ilyen szerencsések. Pedig ha Warren Buffeteknek hiszik magukat akkor gondolom a pár lakásuk mellett ügyesen shortolhatnak, részvényeket, és komoly portfólió al rendelkeznek a Hongkong i tőzsdén! Mert ha nem akkor átlag jozsika is egy zseni, aki hitelből vagy oroksegbol megvette a 9 milliós Kelenföldi panelt 7 éve mert ennyit tudott osszekaparni akkor ami most 36 ot ér!!!!!  Szóval nem avval van neked bajod, hogy akik nyertek ezen az ingatlan piaci őrülten, hanem akik arcoskodnak, hogy mekkora császárok, miközben a többi meg frusztrált emiatt. És amúgy melós is frusztrált mert sok hornyot kell neki még vesnie a budai lakáshoz, és te pont őt baszogatod, mikor egy cipőben jártok. Ha beiszik akkor felveszi az itt arcoskodok stílusát, de sztem nem ilyen. 
Béla2021 2020. 10. 24. 10:18
#98753
Sajnálom, ha túl őszinte voltam, illetve páran magukra is vették. Most van időm (bőven) részletezni. Bocs. Nem személy szerint melóssal van bajom, de tény, hogy néha nagyon túlzásba esik a dumálással is, meg hogy ő személy szerint mekkora király, másokhoz képest.
-
Engem maga a jelenség zavar, hogy lassan egy villanyszerelő többre tartja magát villamosmérnöknél, a kőműves a fizikatanárnál, az utolsó suttyó adócsaló építőipari vállakozó meg kb. bárkinél, akinek kevesebb pénzve van. Elég szomorú, hogy így eltolódtak a bérek, de erre is van magyarázat azért.
-
Szerintem bárki könnyen belátja, hogy kb. bármelyik mérnök le tudna menni arra a szintre, ami egy építőipari munkához kell. Csak hogy egyértelmű legyen: egy villamosmérnök 2-3 hét alatt megtanulja, amire egy átlag lakossági villanyszerelőnek szüksége van. Egy fizikatanár simán megtanul ennyi idő alatt átlagos minőségben falazni, vakolni, betonozni. De a villanyszerelő nem fog beállni a mérnök helyére 3 hónap után sem, ahogy a kőművesnek se adhatunk oda 4 osztályt, hogy készítsed fel őket. !!!!
-
Nem azért van kevés melós, mert annyira nehéz az a szakma, hanem mert az emberek egy bizonyos intelligencia, műveltség és alapértékek mellett nem tudják azt az építőipari közeget elviselni *2, de sokszor *3 fizetésért sem. Szóval senki ne adja itt elő magát nekem, hogy mekkora királycsávó, akinek még a főorvos úr is csókolommal köszön, meg pitizik, hogy legyen szíves újrahúzni 200 méter vezetéket. Nem személy szerint melósról beszélek, de ő is kezdett efelé haladni.
-
Pl. én szeretek hobbizni otthon, (festeni, betonozni, stb). De ha kimegyek az utcára retkes nadrágban, én akkor is egy művelt, intelligens (többdiplomás) ember vagyok. Ugyanaz a testtartás, tekintet, beszédstílus. (Pár nő szerintem azóta sem dolgozta fel, hogy ez most mi volt, miért szimpatikus neki egy ilyen utolsó segédmunkás.) Nekem nem kell önigazolást keresnem egyik esetben sem. Ha viszont egy szakmunkás öltönyt vesz fel, meg pénz van a zsebében, akkor ő is ugyanaz marad, de sokszor(!) nagyképűséggel kompenzál. Sok ilyet ismerek, aki nem találja a helyét. Mivel fellépni nem tud másik társadalmi csoportba, így másokat akar maga alá nyomni.
-
Szóval lehet itt mondani, hogy mindenki munkája egyformán fontos, de a mélyben ez sem pont így igaz. A tanult emberek profi szerszámokat adtak a melósok kezébe, akiknek megnőtt a termelékenysége, gyorsan ömlik be a pénz. De a lassan már lenézett, 200at kereső diplomások nélkül a villanyszerelő elég sokáig véshetné a kiskalapáccsal a vezeték helyét falhoronymaró helyett. A többi szakmáról nem is beszélve.
-
Melós egyszerre szemetelte tele a fórumot a félmondatokkal, nyilatkozott lesajnálóan, a nála sajnos jóval kevesebbet kereső tanultabb emberekről, tapsikolt ehhez a társadalmilag káros folyamathoz, csak mert személy szerint ő rövidtávon jól jár, illetve még volt képe azt is hangoztatni, hogy az itteni 1-2 tucat művelt, sikeres ember azért ilyen a folyton provokáló fórumtrollal, mert irigyli. Ha még ráhagyom két napig, akkor újabb 5(ven) pennys sör után eljutott volna még oda is talán, hogy mi őt is irigyeljük. Nekem nincs vele bajom, de azért húzzunk már meg bizonyos határokat.
berlini
berlini 2020. 10. 24. 00:05
Előzmény: #98750  PBoborjan
#98752
Remélem :)
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 23. 22:39
Előzmény: #98750  PBoborjan
#98751
A peak oilban 15 éve közmegegyezés, ha full SHTF akkor csak észak, nem dél, hiába meleg.
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 23. 22:37
Előzmény: #98749  berlini
#98750
Gondolod Materára nem esik oly jelentéktelen?:) Világökörség.
berlini
berlini 2020. 10. 23. 22:13
Előzmény: #98748  franc0
#98749
Majd ha leesik gondolok rád.
Becsszó!
franc0 2020. 10. 23. 21:03
Előzmény: #98747  berlini
#98748
Elviccelhetjük, de én szóltam. 
berlini
berlini 2020. 10. 23. 19:33
Előzmény: #98742  franc0
#98747
Olyan helyet válassz, ahova nem gazdaságos atombombát lehajitani. (Alacsony népsűrűség, pld Anktartisz.)
Mert a 8 milliárdból elég ha egy megbolondul....)
PBoborjan
PBoborjan 2020. 10. 23. 18:15
Előzmény: #98734  Törölt felhasználó
#98746
Olcsó az ideje, párezer ft-ért ez a hercehurca havonta. Preciziós sztrájk, jár, de nem szívesen adjuk, haggyá má minket ezzel a faszossággal. Egyszer majd visszadobják a mívesen körmölt beadványt, hogy replay, a bankszámlaszámban a 0-kat át us kell húzni, etc..
Törölt felhasználó 2020. 10. 23. 17:41
Előzmény: #98744  CyrusTheGreat
#98745
Minimalisan jobh, mint amire szamitottam.
Kivancsi leszek milyen a lepcsohaz hangulata, egyelore csak a kornyeket mertem fel.
CyrusTheGreat 2020. 10. 23. 16:45
Előzmény: #98579  Törölt felhasználó
#98744
Milyen volt a Prater utca?
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 10. 23. 14:41
#98743
Hát én most eléggé nézelődök agglóban (szszmiklós és érd) de azt vettem észre, hogy az értelmes használtakat elkapkodták, vagy ami még van használt az erősen túlárazott. Ezek a használtak fent vannak már hónapok óta, mintha semerre sem menne ez a szegmense a piacnak. Az új építésűeknél pedig ahol a vállalkozó tud januártól szerződni, azokat meg kapkodják a CSOK-osok...
franc0 2020. 10. 23. 14:28
Előzmény: #98740  Béla2021
#98742
Ha az embereket nem kötöd le munkával, erőszakoskodni fognak (háború, polgárháború stb).
Ez közhely. 
Nem volt okos dolog 8 milliárdra hízlalni a populációt. Ez van. Ez is egy buborék. Majd leereszt. 
Ezért is költözök el a fővárosból. Vidéken jobbak az esélyek. 
CyrusTheGreat 2020. 10. 23. 13:47
Előzmény: #98734  Törölt felhasználó
#98741
Akkor hagyom el az országot, ha az egyes adatbázisok teljeskórű, állandó, nem célhoz kötött integrációja megvalósul. Szerencsére, az EU sem ebbe az irányba megy. Olvasgasd az indoklást:
https://naih.hu/files/NAIH-2121-2-2019-190222.pdf
Béla2021 2020. 10. 23. 11:18
Előzmény: #98734  Törölt felhasználó
#98740
Nem mer szembenézni a világ azzal a problémával, hogy már negyedennyi munkával is fenn lehetne tartani a nyugati civilizációt, annyira automatizálható lenne minden, illetve annyira nem pótolhatatlan senki. Értelmesebb országokban már azért egyre többször szóba kerül, hogy rövidebb munkahét, de szerintem ha lefeleznénk a munkaidőt, meg hamradolnánk az utazási időt, akkor is pont ugyanilyen színvonalon lehetne élni - csak sokkal kevesebb energiabefektetéssel és pocséklással. A nagy kérdés persze az, hogy mit csináljon az unatkozó tömeg, amíg nincs alanyi jogon járó szexrobot meg VR-szemüveg , ahová vissza tud húzódni és "bárki lehet". Ezért nem merik meglépni sehol a változásokat, mert bizonytalan a politikai/globális következmény. Kis olvasnivaló:
https://index.hu/techtud/2020/09/20/a_munkahelyi_alibizes_mar_kulon_tudomany/
Zoltán42 2020. 10. 23. 10:48
#98739
Ezekből a támogatásokból még mindig a babaváró az ami valós támogatást jelent a gyerekeseknek pont azért mert szabad felhasználású. Én pl jelenleg egy gyerekkel még mindig nem látom az üzletet abban hogy miért költöznék át a budai használtamból egy új építésűbe. Még akkor sem ha esetleg 3 gyermekem lenne a későbbiekben. A babavárót nem kell visszafizetni akkor sem ha használtban maradok vagy nagyobb használtat veszek, az illetéket használtnál is elengedik mivel használtra is van 2,5 millió vissza nem térítendő csok és felújítani is tudok használtban amiből 3 milliót visszakapok. Tehát gyakorlatilag az új építésűre 10 ( a 15 milliós hitelt egyenlőre ugye vissza kell fizetni) millio plusz ingyen pénz jár plusz az az áfa visszaigénylés ami 60m2-nél 2,4 m, de ugye ott van a használtnál a 3 millió felújításra visszaigényelhető pénz, plusz ott is kapsz 2,5 millió csokot, úgyhogy összességében kb 7-8 millió ft ingyen pénzt kapok ha újépítésűt veszek. Na hát ennyi különbség bőven van az ugyanakkora újépítésű / újszerű, használt között sőt több is tehát itt már ez a 7-8 millió is eltűnt. ( és nem kellet bevállalnod kötelezőre 3 gyereket meg 10 év röghöz kötést) és bár az újépítésű modernebb és korszerűbb bár a használtat is tudod korszerűbbé tenni ( az, hogy jobb is, vagy kevesebb vele a probléma is nem kockáztatnám meg, sokszor több problémáról hallok új építésűek kapcsán mint a régebbi építésű házakkal kapcsolatba) a használt pedig jobb lokációban van hiszen mint tudjuk a jó telkek már elfogytak ha az építtető még is talál jó telket a lakásokat meg sem hirdetik ha nem privátban értékesítik 1,5-2m ft/m2-ért. Tehát összességében az a kérdés hogy a modernebb külsőt( szépet nem is mondanék mert szerintem egy villa épület vagy egy belvárosi homlokzat sokkal szebb) vagy a jó lokációt választod-e gyakorlatilag ugyanannyi pénzért. Hát én az utóbbi mellett szavazok. Ez valóban azoknak nagy segítség akik amúgy is nagy családot akarnak és máshogy nem lenne esélyük lakáshoz jutni bár nekik is még elő kell teremteni még vagy 30-40 millát a kecora úgyhogy a bv meg csok miatt már kevésbé lesznek hitelképesek. Mindenki más számára azért még szerintem megfontolandó, hogy átmenjen új építésűbe még abban az esetben is ha 3 gyermeket terveznek. Bár még nem tudjuk mi az utolsó elem amit Novák kisasszony befog dobni. 
Placi82 2020. 10. 23. 10:45
Előzmény: #98736  Alexander_Greybeard
#98738
Mondjuk abban igaza van elmeorsos nak, hogy én is érzek zavart az erőben, de én globális szinten. Úgy viselkednek a jegybankok a bankok a kormányok, mintha nem lenne holnap. Utánunk a vízözön felkiáltással. 
Placi82 2020. 10. 23. 10:41
Előzmény: #98731  Alexander_Greybeard
#98737
Lol. Ezt mentem. 
Alexander_Greybeard 2020. 10. 23. 10:37
Előzmény: #98733  elemerorsos
#98736
Rossz oldalról nézed. Az a lényeg, hogy még mindig ott van. Valakinek fizetnie kellene, hogy eltűnjön. Az egész beszélgetés onnan indult, hogy "Nem elengedni fogják, hanem sosem fogják behajtani. Nem ugyanaz." Én csak annyit mondtam végig, hogy egyszer valaki fizetni fog. Azt nem mondtam, hogy lejáratkor vagy hogy utána X éven belül.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 23. 10:34
Előzmény: #98732  elemerorsos
#98735
Tökmindegy hogyan kanyarítod. Valaki fizet.
Ha például hoznak egy törvényt, ami visszamenőlegesen kedvezményt ad (ilyet szabad), akkor az állam fizet. Kiszámolják a kedvezmény hatását minden érintett kölcsönbevevőnél és az adott részt elengedik. Ebben az esetben a központi költségvetés fizetett végső soron.
Törölt felhasználó 2020. 10. 23. 10:32
Előzmény: #98724  Alexander_Greybeard
#98734

Az a gond és ezért tudnak sokan a zavarosban halászni, mert nincsenek összekapcsolva az adatbázisok. Az, hogy született gyerek, úgy tudja meg a csókkal BV-vel foglalkozó hatóság, hogy egy pöcsétes papírt kell vinni egy másik hatóságtól. Temérdek időt erre áldozni, mind az ügyfél mind az ügyintéző részéről és utána az ügyintéző átnézi, rögzíti valahova újra, lefénymásolja, elteszi, azt archiválni kell, tárolni stb.
Egy példa csak ebből a kafkai szürreális világból. Ismerősöm kap üzemanyag támogatást, mert pestre jár a gyereke. Nem tudom pontosan milyen okból, de kapja. Az iskola kitölt, lepecsétel és aláír egy űrlapot minden hónapban. Ő minden hónapban beviszi személyesen, mert amikor levélben küldte be, több is eltűnt valahogy. Ott kér sorszámot, kivárja a sorát, az ügyintéző lefénymásolja, aláírja, iktatja, de olyan szinten sincs automatizálva a rendszer, hogy a bankszámlaszámot is minden egyes hónapba rá kell írni az űrlapra és rögzíteni kell.
Meddig tartani egy ner haver programozóval megoldani azt, hogy az iskola egyből bevinné egy központi adatbázisba, ebből nyomtatnának egy példányt a szülőnek, de mehetne pdf-ben is papír nélkül. Ha rendben van és semmilyen adat sem változott, akkor a szülőnek semmi dolga utána. Ha valami megváltozott, mondjuk számlaszám, akkor meg van rá mondjuk 5 napja, hogy bemenjen személyesen és módosítsák az alap adatokat.
Nem, ez túl egyszerű lenne és akkor kevesebb dolga lenne az ügyintézőnek vagy nem tudom, mi a megfontolás. Nem tudom, hogyan és mennyi gyereknek jár, de már 1000 gyerek esetében is mennyi felesleges pluszkiadás ez az egész? És ez csak egy nagyon nagyon kis apróság, egy egyszerű, rendszeres üzemanyagtámogatás kifizetése. 21. század, pöcsétes papírt kell logisztikázni A-ból B-be és minden alapadatot újra és újra ráírni arra a nyomorult űrlapra. Hatékonyság, Magyarország. 10 stadiont hamarabb felépítenek, minthogy az államigazgatást korszerűbbé tegyék.
elemerorsos 2020. 10. 23. 10:27
Előzmény: #98728  Alexander_Greybeard
#98733
"Ott van a könyvekben X millió/milliárd adott emberhez/céghez rendelve és ahhoz forintra pontosan hozzá fognak rendelni kiegyenlítéseket, csak idő kérdése." - Egyébként igen, "csak" idő kérdése. Tudod hogy hány nagyon jelentős összegű állami követelés él ÉVTIZEDEK óta és görgetik folyamatosan??
elemerorsos 2020. 10. 23. 10:25
Előzmény: #98728  Alexander_Greybeard
#98732
Hát, azt nem mondanám hogy nem értek hozzá :-) Valószínűleg láttam már kanyargósabb dolgokat, mint te. Maradjunk annyiban, hogy minden politikai szándék kérdése, a törvényeket a szabályokat és a forrásokat meg majd az akarathoz igazítják.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 23. 10:24
Előzmény: #98730  Placi82
#98731
Placi82 2020. 10. 23. 10:20
Előzmény: #98727  elemerorsos
#98730
Ok. Volt egy öreg ügyvéd barátom azóta sajnos meghalt, de mindig azt mondta hogyha 50 millióval tartozol azt behajtjak, ha 50 milliárddal azt elengedik! 🤣
Murdoch 2020. 10. 23. 10:16
Előzmény: #98711  elemerorsos
#98729
A pörgetésről meg annyit, hogy most nézem a tegnapi KSH-s lakáscélú hiteles infókat, erős lejtő van a korábbi évekhez képest, használt lakásra kb. annyi hitel (db.) ment ki, mint 2016-ban. De ez a tendencia van az újaknál is.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 23. 10:14
Előzmény: #98711  elemerorsos
#98728
Nem értesz hozzá és beszélsz itt zöldségeket. A követelések úgy tudnak megszűnni, ha valaki kiegyenlíti őket. A követeléseket kettő fél tudja kiegyenlíteni: a kölcsönbeadó és a kölcsönbevevő. Hogy most banki utalás, elengedés, jelzálog értékesítés vagy ezek kombinációja van a kiegyenlítés mögött, az igazából részletkérdés. Ott van a könyvekben X millió/milliárd adott emberhez/céghez rendelve és ahhoz forintra pontosan hozzá fognak rendelni kiegyenlítéseket, csak idő kérdése. Az a nem mindegy, hogy ki fizet. De valaki fog. Ez minden követelésnél így működik.
elemerorsos 2020. 10. 23. 10:07
Előzmény: #98722  Placi82
#98727
Nem volt csókos, simán kapta. Kizárólag a hitelből megvásárolt eszköz volt a fedezet. Akkor ez volt a feltétel, eszközvásárlási hitel volt. Vitték mint a cukrot.
https://www.mfb.hu/kozlemenyek/matol-elerheto-60-milliard-forint-a-vallalkozasok-korszerusitesere-n978
Meg is találtam, ott van, olvasd el. "A hitel fedezeteként jellemzően elegendő a megvásárolt gép, vagy berendezés."
Placi82 2020. 10. 23. 10:06
Előzmény: #98724  Alexander_Greybeard
#98726
Így van! 
Placi82 2020. 10. 23. 10:05
Előzmény: #98719  elemerorsos
#98725
Mfb hitel el van elvart ingatlanfedezett vagy nem?? Mert akkor rohanok be máris? 
Alexander_Greybeard 2020. 10. 23. 10:03
Előzmény: #98702  Placi82
#98724
Volt szerencsém közelebbről látni egy 12. kerületi hatalmas családi ház végrehajtását. A tulajdoni lapon 9 oldalon keresztül voltak jegyezve a felterhelt tartozások. 5000 forintos parkolástól a többmilliós banki hitelig minden. Kialakul a vételár, ami ebben az esetben bőven fedezte a tartozásokat. A végrehajtó utalja a jogos követeléseket, kifizeti saját magát, a maradék összeget megkapják a tulajdonosok a tulajdonuk részarányában. Nem atomfizika, csak hosszadalmas.
CSOK tartozást is minden további nélkül rá lehet terhelni az ingatlanra és jónapot. Amint valaki el akarja adni, ott lesz az állam és tartja a markát. Nem kell külön apparátus és jogszabály mert ezek már régóta léteznek és szinte hibátlanul működnek.
elemerorsos 2020. 10. 23. 10:02
Előzmény: #98717  Placi82
#98723
Be tudná, csak nem fogja. Értsd meg, más a cél!! A politikusok 100x inkább beseprik a szőnyeg alá, mint felvállalják hogy több tizezer család csődközeli helyzetbe kerül, tüntet, balhézik. Jól látják a devizahitelesek óta hogy mire képes a "károsult" tömeg, kormányt buktat. Na, ezt nem vállalják be!!! Majd kimagyarázzák valahogy!!
Placi82 2020. 10. 23. 10:01
Előzmény: #98719  elemerorsos
#98722
Nem lehet hogy odaszoltak hogy így is adni kell neki! 
Placi82 2020. 10. 23. 10:00
Előzmény: #98719  elemerorsos
#98721
Tárgyi eszközt Fedezetnek?? Nincs kész fizető kezesegvalallasa sem? Se ingatlan? 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek