Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 18:07
Előzmény: #98634  macisajt
#98640
Nem váratlanul jelentették be, hónapokkal előtte már szellőztették, no, nem annyival, mint a Babavárót.
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 17:52
Előzmény: #98636  berlini
#98638

"Az világos, hogy az új lakások ára meglódul újra."
Már úgy érted ezt, hogy a vállalkozók lenyelik a 22% ÁFÁt és ennyi se lesz elég nekik, mert a 5% visszaigényelhető Áfa és a 4% illeték elengedés hatását is teljesen vagy legalább részben érvényesíteni szeretnék, hiszen van a baleknak pénze, ide vele alapon.
Ezt nem vitatom, hiszen minden vállalkozó így tesz. Hasonlóan az élelmiszer áfát amikor csökkentik, az is a kereskedőké lesz pillanatok alatt.
Az apró probléma ott lesz, hogy a kereslet nem fog tudni lépést tartani ezzel. Tavalyhoz képest tulajdonképpen az 5+4% az újdonság és nem kell meglepődni, ha pont a 9%-al fog emelkedni az új építésű kéglik ára, hiszen a vállalkozó megérdemli a vevő meg nem jár rosszul szerintük, hiszen ugyanúgy jár a vevő, mint a bejelentések előtt :) Esetleg az empatikus vállalkozó csak 5-7%-t emel és hagy egy keveset a baleknál.
Még azt várom, hogy a felújítási 50%-al milyen okosságok lesznek, mondjuk papíron 90%-os készültségű kéglit vesznek és abból fejezik be. Ezt olvastam valahol, hogy most ezen megy az okosság, de még tudni kéne a törvény pontos szövegét és a feltételeket.
Mi változott tavaly óta? Kevesebb lett az a vásárló, aki még felveheti a csókot vagy a BV-t. Elfogytak vagy mondjuk szépen fogy a számuk. A másik dolog, hogy sokkal nehezebb lesz eladni jó áron a kéglit.
Egyik ismerősömmel ritkán beszélünk, most hétvégén összefutottunk a west endben. Mondott sok mindent, egyik érdekes dolog, hogy rekord idő alatt eladtak 2,5 hónapja egy 1+1-es kéglit, 45 nm és 780e / nm áron ment el kemény alku után. Az eladó ment nagyobb lakásba, a pontos induló kikiáltási árat már nem tudta megmondani, meg az ing com is leszedte közben, de 900e / nm volt szerinte.
A vevő egy "befektető" aki olyan jól belenyúlt, hogy 200e-ért szerette volna kiadni, végül most van egy bérlője 130e-ért de csak jövő év áprilisig. 3.6% hozam és a befektető azt mondja ritka ideges, hogy ez így nagyon nem érte meg neki. Nagyon nehezen tudta kiadni, tehát várhatóan ha pattan a mostani bérlője, akkor se lesz egy könnyű mutatvány újat találni még 130e-re sem, nemhogy a befektető által elképzelt 200e-ért.
Amikor 200e-ért hirdette 2 hónapig csak ingatlanosok keresték más senki :) Okos befektető, kb háziasszony kategória.
Megy a balekvadászat jelenleg az eladók között. Mindenki a pénzes balekra vadászik és úgy látszik azok a buta pénzes "befektetők" lesznek. Ezek szerint még mindig akad pár ilyen okoska, de már nagyon kevés.
Bármit csinálhat a Novák innentől, ha nem dob plusz pénzt direkt módon a zemberekre, akkor mondhatjuk elfogyott a kereslet, mind az új lakásokra, mind a használtakra.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 10. 22. 17:19
Előzmény: #98636  berlini
#98637
Egyetértek!
Sokadjára..😀
berlini
berlini 2020. 10. 22. 17:11
Előzmény: #98624  elemerorsos
#98636
Az világos, hogy az új lakások ára meglódul újra.
Az intézkedési csomag hatására csökkeniüek kellene, de hát ez nem fog bejönni.
Amiben nem értek egyet veled, az a használt lakások árának a stagnálása.
Olyan még nem volt, hogy az új lakások ára megy fel éveken keresztül és a használtaké ne követné.
Ez csak akkor következne be, ha mindenki élvezhetné az új lakásvásárlásnál igénybe vehető kedvezményeket. De mint tudjuk ez csak a vevők töredékének privilégiuma lesz.
Egy tartós inflációs világban ahol a lakossági nettó pénzügyi vagyon nominálisan évről-évre lendületesen tovább nő elkerülhetettlen, hogy a lakások ára átlagosan ne nőjön. Az viszont persze benne van a dologban, hogy az áremelkedés nem generális lesz. hely és épitményfajta függően mennek fel az árak, vagy akár csökkenhetnek is sok helyen.
gyula1971
gyula1971 2020. 10. 22. 16:28
Előzmény: #98590  ehhminek
#98635
Köszönöm a választ,akkor a vételár csak a 3-4 emeleti irodákra vonatkozik,amik bérbe vannak adva.
macisajt 2020. 10. 22. 16:03
Előzmény: #98625  CyrusTheGreat
#98634

Esetleg ha még lesz egy újabb MAP+++++++ nagyobb kamattal:DD
Tavaly is váratlanul jelentették be!
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2020. 10. 22. 15:41
Előzmény: #98629  elemerorsos
#98633
Most akkor hol van esés? Meg hol van szárnyalás? Nem teljesen értem a dolgokat, teljesen ellentétes dolgok. Ezek szerint az aggló szárnyalni fog? Mármint az új építésűek amikre Januári szerződés lenne és új építésű cégtől? Elméletileg jók lennének ezek ha nem nyeli le az ÁFA-t egy az egyben az építtető.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 10. 22. 15:35
Előzmény: #98629  elemerorsos
#98632
kicsit megint várni kell, amíg megy a lufi.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 10. 22. 15:34
Előzmény: #98630  JeGeMeLOV
#98631
minden nap ott megyek el mellette, lakjon ott, akinek 2 anyja van. főleg ennyiért.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 22. 15:28
Előzmény: #98629  elemerorsos
#98630
WaTerFront Cityben a nagy lakás nagy terasszal tavaly 125m volt, most 195m. Emlékezetből írom, az arány viszont ilyen. Iszonyat drága lett. Közben a felújítandók esnek
elemerorsos 2020. 10. 22. 15:22
Előzmény: #98628  elemerorsos
#98629
Van olyan agglos projekt ahol már csak kevés eladó ikerház/sorház van, és most egymásra licitálnak, hogy ki szerződhessen rá januártól. Azt is ki akarják vásárolni, aki már befizetett rá, leteszik amit a fejlesztő bukik az elállás miatt, és ráfizetnek még neki valamennyit!! Ez megy most a bejelentések miatt!! A kelendőbb nagy projekteknél szintén!!
elemerorsos 2020. 10. 22. 15:19
Előzmény: #98626  ncseed!
#98628
Két nagy beruházónál is van ismerősöm. Már most durva ami megy ott, nem véletlen, amit írtam. Januártól meg őrület lesz. Már ami 1 napos lakás, az is milliókkal kevesebbet fog érni, mint az új, a kedvezmények hiánya miatt. A használt tucatlakások meg be fognak zuhanni.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 22. 15:05
#98627
Akit érdekel: sorra jönnek az értesítések, budai nagypolgari lakások a 65 milliós szintről sorra akciónak 60 misi környékére. Valami elindult Katika ötleteire. 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 22. 15:00
Előzmény: #98625  CyrusTheGreat
#98626
Dehogy lehet... az emberek 99%-ának nem lesz ez opció.
Amúgy meg ha nem tudja eladni a használtat jó áron már bukik is a mutatvány... nem véletlen hogy az új és a használt piaci árak minimális eltéréssel de együtt mozognak! (irányukat tekintve!)
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 14:44
Előzmény: #98624  elemerorsos
#98625
"a csok/áfa/illeték kombó miatt gyakorlatilag "ingyen" lehet átmenni egy újba ugyanazon a környéken"
- - - 
Ez a lényeg! Nagyon izgalmas hatása lesz annak, amit most bejelentettek.
elemerorsos 2020. 10. 22. 14:35
Előzmény: #98617  Placi82
#98624
Elértünk az emelkedés végére. Innen max évi pár %-os emelkedést várok, de ez hely és lakásfüggő. Belvárosban használtban elő fog jönni, hogy milyen alaprajzú adottságú az ingatlan, nem lehet mindent eladni már. A belvárosi újszerűek jók lesznek, mert ebből kevés van és nem is lesz új, a belvárosi régiek valamennyit esni fognak, kivéve a tényleg szűk belvárost (V ker, VI-VII legbelső része). A tucatlakások (panelok, régebbi téglák) fognak legjobban esni, ezeket el fogják adni, mert a csok/áfa/illeték kombó miatt gyakorlatilag "ingyen" lehet átmenni egy újba ugyanazon a környéken. Újszerűek emiatt is fogyni fognak, de nagy áremelkedést nem bír el a piac, évi 3-4-5% emelkedés max.
elemerorsos 2020. 10. 22. 14:29
Előzmény: #98620  CyrusTheGreat
#98623
A fűtésrendszerrel kell kezdeni valamit és valószínűleg a villany is kuka. Innentől meg indul a menet. 90%-ra mondom hogy aki megvette az nem fog engedélyekkel vacakolni, hanem kockáztat hátha nem jelenti be senki, és megpróbálja gyorsan tovább is passzolni mielőtt kiderülne az egész. Persze ha a közös képviselő odafigyel a dolgokra akkor ez bukik.
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 14:14
Előzmény: #98621  Placi82
#98622
Igen, de ahol rossz az alaprajz, azzal foglalkozni sem érdemes az V. kerületben, mert azt is úgy árazzák, mintha érne valamit. Megnézed, továbblapozol. Kész.
Placi82 2020. 10. 22. 14:11
Előzmény: #98620  CyrusTheGreat
#98621
"Ha maradsz az eredeti alaprajznal" na ott a baj. Mert az rossz. Szóval akkor engedély kell. 
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 14:01
Előzmény: #98618  Placi82
#98620
Ha maradsz az eredeti alaprajznál, sem az udvar, sem az utca felőli homlokzaton nem végzel változtatást, akkor nem olyan vészes, persze, több pénzbe kerül. De azért nem lehetetlen a dolog, csak ennek megfelelően kell ajánlatot tenni felújítandóra.
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 13:58
Előzmény: #98602  ncseed!
#98619
Ízlésekkel nehéz vitatkozni, én személy szerint nem tudom értelmezni a "feleslegesen óriási terek" kitételt, a parkettát gyönyörűen lehet cserélni, cserépkályhát meg ki kell dobni a picsbe, de azért Lipótvárosban sok háznál ki lehet fogni a házközponti fűtést, ott már eleve radiátorok vannak (a régi öntöttvas radiátorokat semmi pénzért nem cserélném el az újra, nálunk is a régi van, tökéletesen működik).
Ja, és én sem vagyok 60+-os. :-)
Placi82 2020. 10. 22. 13:57
Előzmény: #98604  elemerorsos
#98618
Amúgy az oroksegvedelemmel ott a pont. Azokkal ritka nagy szívás bármi is. 
Placi82 2020. 10. 22. 13:54
Előzmény: #98605  elemerorsos
#98617
Rád :). Mit gondolsz mi lesz a Budapesti piacon jövő tavasz végén nyár elején? Vélemény? 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 22. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#98616
A magyar reformok működnek!!!
Nem igaz hogy nem működik a CSOK, a termékenységi ráta sokat emelkedett de a szülőképes korban levő nők durván csökkenő száma miatt ez is kevés. Ezt a folyamatott csak belülről megállítani még középtávon is lehetetlen, bárki bármit csinálna akkor sem! Ha 200nm lakást kapnának ingyen meg mellé  egy autót akkor sem! Megteszik amit lehet, de a migráció szükséges rossz lesz.
https://qubit.hu/2019/05/02/hiaba-no-a-termekenysegi-rata-ha-veszesen-fogynak-a-szulokepes-koru-nok-magyarorszagrol
elemerorsos 2020. 10. 22. 12:00
Előzmény: #98610  franc0
#98614
Ezzel a lakással az a baj, hogy alig van rajta ablak. A nappalit ha kettéosztod az ablaknál, akkor rendes nappalid nem lesz. A konyhánál levő ablak sötét. Ebből ha lakó célra akarja valaki, egy elegáns 1 hálóst lehet csinálni. Viszont a műemléki jelleg miatt nagyon drága lesz. 20-ban akkor állna meg, ha nem lenne műemlék, vagy ha valaki nekiáll engedélyek nélkül, de az meg nagyon kockázatos. Az egyik védett házban, ahol volt lakásom, egy csóka elkezdett felújítani, még a lakást is kettéosztotta, kb a munkák harmadánál az egyik lakó felnyomta, kötelezték az eredeti állapot helyreállítására és milliós nagyságrendű bírságot is kapott. Irodának nem rossz, meg lehet csinálni 1 légterűre. De ott meg csak olyan célra jó, ahol nincs ügyfélforgalom, mert ott parkolóhelyet találni lehetetlen.
Teszopsz 2020. 10. 22. 11:46
Törölt hozzászólás
#98613
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 22. 11:25
Előzmény: #98611  Kapitanyur
#98612
Ncseed természetesen nem a székeket 
hanem a szőkéket szereti, bocsánat.
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 22. 11:24
#98611
Nincs ezzel semmi gond, különbözőek vagyunk, ncseed a székeket szereti, glala a barnákat nekem meg mindegy. 
Sőt, az lenne a legszarabb 
ha mindenki az Apáczain szeretne lakni.
.
Nagyon szépen és korszerűen fel lehet újítani ezeket a régi lakásokat, 
én ennél szarabb állapotú lakást is újítattam fel belvárosban, ott szinte mèg a négy fal sem maradt...mondjuk az magamnak készült 
úgy hogy nem sajnáltam a zsetont, 
mèg a lichthofot is beburkoltam klinker téglàval, amit megvilágítottam, hogy a hálóból se azt a ronda szürkeséget nézzem.
De a kevés ablakkal nem tudsz mit kezdeni.
franc0 2020. 10. 22. 10:46
Előzmény: #98604  elemerorsos
#98610
Végre egy értelmes komment. 
Könnyebb, ha nem lakó célra, hanem ügyvédi vagy közjegyzői irodának szánja az ember?
Kb 20 misiből rendbe lehetne rakni, jó kis megtérülés lehet belőle. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 10:44
Előzmény: #98607  HerrLudwig
#98609
Én mikor méltattam egy szóval is a cserépkályhát, druszám?!
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 10:43
Előzmény: #98606  ncseed!
#98608
Nem tudom miféle axióma az, hogy egy 100+ éves házban lévő lakásban csak ezeréves parketta lehet, meg cserépkályha.
Nyilván azokat kukázni kell.
Én se az ezen a szinvonalon lévő lakásokat méltattam,  ezen mit kell jojózni? :D
A mi lakásunkban se tökéletes messze minden, de ebben a lokációban még ha akartam volna se tudtam volna panelt venni :P.
Végezetül nem tudom volt-e végül itt ez a cikk:
https://privatbankar.hu/cikkek/ingatlan/mar-inflacio-alatti-a-hozam-a-belvarosi-berlakasoknal.html
HerrLudwig 2020. 10. 22. 10:38
#98607
Érdemes felírni a dárumot, mert kivételesen ncseed minden szavával egyetértek, amit eddig ma írt. Cserépkályha WTF?!
A ház mondjuk jól néz ki ezekkel a kovácsoltvas cuccokkal, de ezek a lakások egy zacskó szotyit sem érnek.
Akkor már inkább egy korszerű ház hőpumpával, padlófűtéssel, korszerű ajtókkal, járólappal, normális konyhával.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 22. 10:23
Előzmény: #98603  Törölt felhasználó
#98606
Figyu, nyilván mindenkinek az a legjobb amiben lakik mert hát ugye hogyan is esne ki bárki száján (kivéve panyelesek) hogy ez vagy az szimplán sz*r a lakásában! Emberek vagyunk. Bocsi én nem a cserépkályhát akarom rakni, nem a mennyezetet fűteni és nem ezt az ezeréves parkettát lesni és nem a konyhabútor sarkában levő ablakon keresztül beszűrődő fényt... Defektes vagyok, tudom.
***
Én köszönöm kihagyom az ilyen belvárosi "nagypolgári" szörnyedvényeket, nekem még a belváros mint lokáció saját lakhatásra nem vonzó (de elfogadom hogy sokaknak igen) de ezen a színvonalon ahogy kinéz meg főleg nem! Érhet bármennyit, akkor sem XXI. századi. Nyilván mindennek továbbra is annyi az ára amennyit megadnak érte!!!
elemerorsos 2020. 10. 22. 10:22
Előzmény: #98571  Placi82
#98605
Rám gondolsz?
elemerorsos 2020. 10. 22. 10:21
Előzmény: #98574  Kapitanyur
#98604
Ez azért nem ment el, mert ez műemlék ház. A felújítás horror költség és idő lesz. Örökségvédelmi engedély nélkül még egy belső válaszfalhoz sem nyúlhatsz, nemhogy a gépészethez.
Törölt felhasználó 2020. 10. 22. 10:04
Előzmény: #98602  ncseed!
#98603
Én még nem vagyok ám 40 :D
Mindenki arra b***a el a pénzét, amire akarja, nemde?
Ha futja mercire futhatja 20nm-es gyerekszobára is... :)
Rég laktam már 3m-es belmagasság alatt, illetve ha anyámat megyek meglátogatni nála az van, a gyerekszobámban megintcsak nem az volt, engem nyomaszt.
De megyek nemsoká a práterbe, megnézem h ezt mennyire tudja ellensúlyozni a kilátás.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 22. 09:49
Előzmény: #98598  CyrusTheGreat
#98602
Ezek a belvárosi lakások nem a mai kornak megfelelő alaprajzzal vannak. Feleslegesen óriási terek, ezeréves parketta, kandalló(?) a hálóban, ősrégi ajtók, feleslegesen nagy belmagasság, ócska nyílászárók, gondolom kellően sz*r fűtésrendszer.
***
Persze lehet azt mondani mint glala tette legutóbb hogy 20nm-es szobában jobb felnőni gyerekként mint 12nm-esben (ami nettó hülyeség szerintem úgy hogy én is elég nagy szobában nőttem fel), de a mostani nm árakon ez feleslegesen kidobott pénz! 1M nm áron kíváló lakásokat lehet találni korszerű anyagokból normális helyen.
*** 
Biztos van aki ezekre indul be (60+ év felett) de a lokáción kívül ezen lakások nagy része erősen kompromisszumos. Rövidre pont ezért jók mert pár napra, egy-két hétre a kutyát nem érdekli hogy a kényelmes élethez alkalmatlanok ezért a pénzért!
dexter007
dexter007 2020. 10. 22. 09:37
Előzmény: #98598  CyrusTheGreat
#98601
ez tényleg nem rossz lakás, van pár hibája de összességében az alaprajz és a lokáció is jó. Egy komolyabb alku után értékálló befektetés lehet belőle.Egyébként lesznek még jó vételek év végéig biztosan. Akivel eddig beszéltem vevő mind halasztani fog jövő évre, szóval aki el akarja adni annak komolyan kell engedni az árból.
Alexander_Greybeard 2020. 10. 22. 09:18
Előzmény: #98598  CyrusTheGreat
#98600
A színeket ízlésesen válogatták össze. Otthonos, meleg, nem harsány. De az alaprajza rossz. 90 millióért 1 fürdő, az is a konyhából nyílik? Ugyanmár. De legalább a konyha nem a nappali sarkában vagy az előszobában van.
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 22. 08:41
Előzmény: #98598  CyrusTheGreat
#98599
Most ennél az összegnél kevesebbért tudnék vásárolni, de fél-egy éven belül 
(folyamatos cash flow) a felújításra rá tudom költeni a szükséges összeget.
Szóval a végösszeg lehet annyi.
Másfél-2-3 szobás belvárosi lakás érdekel,
kivárok, keresem a jó vételt, nem sürgős.
A Reáltanoda utcai (amit küldtél) egyébként nem rossz, csak az a baja, hogy nincs lift.
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 08:28
Előzmény: #98597  Kapitanyur
#98598
Csak sejteni vélem, de ha 90M körüli a teljes büdzsé, akkor inkább felújítottat néznék, pl:
https://ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31704548
Ebből még egy 10%-ot alkudnék, egyébként korrekt.
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 22. 08:19
Előzmény: #98596  CyrusTheGreat
#98597
Felújításba is szívesen kezdek, 
az ingatlanosom intézné, 
jó szakembereik vannak, 
nekem már két lakást újítottak fel az utóbbi négy évben.
Volt közte egy belvárosi, 
illetve ketté választottak és úgy újítottak fel egyet picit kintebb, a körúton kívül.
Egyedül nem mernék belevágni semmilyen felújításba.
Egyébként az alaprajzot nézve ennél a 90 nm-es lakásnál az lehet a baj, 
hogy anno szerencsétlenül választották le 
egy nagyobb lakásból, 
ezért kisebb az az utcafront 
és hiányzik néhány ablak.
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 08:06
Előzmény: #98592  Kapitanyur
#98596
Ez tipikusan az álmodozós kategória volt, kb két éve van fent, most már rájött, hogy elmúltak a víg napok. Egyébként kezd egész szép kínálat kialakulni. Btw, nem az volt, hogy luxuslakást keresel azon a környéken? Vagy felújításba is szívesen kezdesz?
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 08:03
Előzmény: #98591  tihamer
#98595
Ez egész jó, vannak egészen szép, közeli találatok is. Ha maár bejelentettek mindent, megszavazzuk, ki mennyire járt közel.
CyrusTheGreat 2020. 10. 22. 08:00
Előzmény: #98582  ncseed!
#98594
Nem nálunk rendesen néz ki, bár méretben kisebb mind a kettő, a fürdő 6nm, a konyha a kamra nélkül kb 8nm. Ezt a lakást konkrétan 2 éve hirdetik már, ugyanilyen állapotban, jelenlegi képek alapján 30M-ót siman benyel.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 10. 22. 07:38
Előzmény: #98591  tihamer
#98593
27 teli, 28 részben hihi
Kapitanyur
Kapitanyur 2020. 10. 22. 07:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#98592
tihamer
tihamer 2020. 10. 22. 05:18
#98591
A tippek: (hogy ne felejtcsük el őket):
  • Sorszám        Tippelő        Tipp    Hozzászólás
  • 1       1kor13  A közférában dolgozók számára ingyenes lakások építése akár egy gyerek vállalása esetén   #89929
  • 2       1kor13  CSOK teljes átírása, ahol a támogatás a népsűrűséggel fordítottan arányos    #89929
  • 3       CyrusTheGreat   CSOK támogatás a vállalt kötelezően elfogadandó önerőként      #89934
  • 4       CyrusTheGreat   Babaváró hitel 100%-on beszámítható önerőnek a 75% helyett       #89934
  • 5       CyrusTheGreat   magánszemély X összegig visszaigényelheti építkezéskor az ÁFÁ-t        #89934
  • 6       CyrusTheGreat   született gyerekek esetén jóval nagyobb hitelelengedési lehetőségek       #89934
  • 7       CyrusTheGreat   hiteltörlesztő levonható lesz SZJA-ból 1 vagy 2 havi törlesztő    #89934
  • 8       CyrusTheGreat   rozsdaövezetben új lakótömbök rent-to-own struktúrában   #89934
  • 9       Alexander_Greybeard     Regionálisan differenciált kedvezményes hitelkonstrukció, hitelelengedés feltételek teljesülése esetén #89935
  • 10      Tibor78 JTM lazítás állami garanciavállalás mellett 3 gyerek esetén       #89938
  • 11      CyrusTheGreat   a veszélyhelyzet időtartamával kitolódnak a veszélyhelyzet kezdete előtt felvett CSOK és BV teljesítési határidők    #89941
  • 12      Tibor78 BV meghosszabbítása 2022 utánra      #89942
  • 13      Tibor78 Kizárólag új építésűekre megemelt CSOK   #89942
  • 14      berlini Meglévő gyerekekre is érvényesíthetők a vállalt gyerekekre kapott támogatások/pénzek (BV, CSOK)       #89948
  • 15      berlini illetékkedvezmények átalakítása, 40M felső keret, 40 év felső korhatár, teljes illetékmentesség      #89951
  • 16      berlini Lehetne egy folyamatos MÁP+ jegyzéshez kötött támogatás. Ilyen lehetne például lakbértámogatás a takarékoskodóknak #89953
  • 17      berlini Állami alap, amely felvásárolhat ingatlanokat és szociális lakásként hasznosítja        #89959
  • 18      berlini egy kizárólag a legszegényebb régiókban felhasználható alap, amiből ipari parkok létesülhetnének és az ott beköltöző vállalkozásokadómentességet kaphatnának hosszú évekre        #89959
  • 19      berlini koncepció és pénz arra, hogy ösztönzik az ingatlanfejlesztőket kifejezetten bérlakásépitésére. Cserében szabályozott lakbér       #89961
  • 20      berlini BV,CSOK új összeghatárokat határoznak meg településenként, településtipusonként.      #89968
  • 21      tihamér        Szja kedvezmény: éves törlesztő 30-40 %-ának visszaigénylése     #89972
  • 22      tihamér        Feleség 40 éves korhatárának eltörlése    #89972
  • 24      tihamér        Türelmi idős hitel: nincs törlesztés 10 évig.      #89972
  • 25      Murdoch Éves 800e cafeteria, lakáshitel törlesztésre fordítva - adómentesen.      #89974
  • 26      tihamér        Új lakás , új házasok esetén állami 1 millió forintos lakberendezési, ill. bútor vásárlási ajándék utalvány      #90023
  • 27      JeGeMeLOV       Új első lakás áfa 0% + illeték 0.  #90028
  • 28      JeGeMeLOV       Használt első lakás Budapest kivételével illeték mentes + felújítás 1 millió adókedvezmény  #90028
  • 29      JeGeMeLOV       3%-os államilag támogatott ingatlan hitel 30 évre fixen, amennyiben legalább 1 gyerek születik 3 éven belül, 2%-os ha 2 születik 6 éven belül, és 1% ha 3 születik 10 éven belül. #90028
  • 30      JeGeMeLOV       Jolly joker: 5 gyerek 15 éven belül, 0% hitel, 0% áfa, 0% illeték.  #90028
  • 31      XisCixis        Új lakásra  Csok 2 gyerekre 10  3 gyerekre 20 #90031
  • 32      StandardnSpoor  1. gyerek 5millió, 2.gyerek 10millió, CSOK 20 millió, újra/használtra országosan. #90032
  • 33      PersonaNonGrata bérleti díjra szja visszaigénylési lehetőséget adnak ingatlan nélküli házasoknak, sőt turbózható, ha gyerek esetén nő a kedvezmény       #90033
  • 34      PersonaNonGrata Első vásárlóknak 5% ÁFA visszatérése határozatlan időre (vagy 0 ÁFA), járulék 0 HUF (értékhatár 60 millió). Az építőcégeknek korszerűsítésre, hatékonyságnövelésre nagy támogatások (lehetőleg EU pénzből).     #90033
  • 35      tihamér        3 megszületendő gyerek esetén mindkét szülőnek SZJA mentesség élete végéig.   #90036
  • 36      tihamér        3, vagy több megszületendő gyermek esetén 60 éves nyugdíjkorhatár a szülőknek. #90036
  • 37      tihamér        7 személyes autó esetén 5 milliós állami támogatás       #90037
  • 38      Vanavrash       25-30 év alatti fiataloknak első (új/használt) lakás vásárlásnál legyen egységes 2% THM minden banknál. ^^ 25-30 év alatti házasoknak ez a szám 1%.       #90043
  • 39      CyrusTheGreat   jelenleg a BV és CSOK kapcsán a tb jogviszonyban egy maximálisan meghatározott kihagyás lehet (30 nap). Elképzelhető, hogy ezt kitolják 90-120 napra, esetleg teljesen eltörlik, darabokban is elég lehet teljesíteni a 3 évet      #90077
  • 40      berlini Aki beigér 3 gyereket az ingyen kap egyet, (na papiron nem, mert 100 éves törlesztéssel null kamatos MNB hitelből lesz a feleár kifizetve.)       #90214
  • 41      macisajt        Csak a VIDÉKI településekre vonatkoznak majd a kedvező új rendeletek       #90014
  • ehhminek 2020. 10. 22. 00:55
    Előzmény: #98576  gyula1971
    #98590
    De miért tőlünk? Egyébként csak a 3.-4. emeleti irodák, ki vannak adva bérlőnek. 
    Teszopsz 2020. 10. 22. 00:28
    Törölt hozzászólás
    #98589
    berlini
    berlini 2020. 10. 21. 23:35
    Előzmény: #98584  Kapitanyur
    #98588
    Igen!
    Mondjuk, ha megvenném, akkor lenne ötletem hogyan lehetne javitani az átalakitáson. (De ahhoz egy méretarányos alaprajz sem ártana, mert itt vagy az eredeti vagy az átalakitott torzitott.)
    berlini
    berlini 2020. 10. 21. 23:31
    Előzmény: #98583  Hathor
    #98587
    Ritka szerencsétlen adottságú 1 szobás lakás csodás házban.
    Az átalakitási tervben a kisebbik lakásnak szobájának nincsen ablaka. Ez azért gáz.
    Kapitanyur
    Kapitanyur 2020. 10. 21. 22:56
    Előzmény: #98585  ncseed!
    #98586
    A belvárosban a rossz adottságú ingatlanok esnek nagyot, meg persze ha rosszul is árazottak, mint például itt ez is.
    ncseed!
    ncseed! 2020. 10. 21. 22:52
    Előzmény: #98574  Kapitanyur
    #98585
    Tudod, ha a belváros esik 10% akkor a külváros 15%-ot.. 😂 
    By Cyrus... 
    Kapitanyur
    Kapitanyur 2020. 10. 21. 22:51
    #98584
    Két bejárata van (ezt az alaprajzon rosszul tüntették fel, de az egyik fotón jól látszik), 
    ketté lehetne választani egy 30 nm-es garzonra és egy 60 nm-es lakásra.
    60 millióért szerintem elvihető lenne.
    Egy belvárosi garzon 20-ért, 
    egy 60 nm-es utcai az Apáczain 40 misiért...
    Elsőre nem hangzik rosszul.
    Csak egy kibaszott baja van: 
    90 nm-re 3 ablak...
    egyszerűen nem lehet normálisan 
    ketté választani/átalakítani.
    Felejtős.
    Hathor
    Hathor 2020. 10. 21. 22:45
    Előzmény: #98574  Kapitanyur
    #98583
    1szoba 90nm-en?
    Nem minden az ar
    ncseed!
    ncseed! 2020. 10. 21. 22:41
    Előzmény: #98580  Dwayne.Hicks
    #98582
    Standard a belvárosban... kivéve ha rbnb-s a lakás.
    Cyrus, nálatok is ilyen trendi a konyha/fürdő? 🙄
    franc0 2020. 10. 21. 22:40
    Előzmény: #98578  Kapitanyur
    #98581
    Teljes felújítást igényel, valószínűleg friss örökség.
    De még akkor is olcsó.
    Itt valami jogi jellegű gebasz lesz.
    Dwayne.Hicks
    Dwayne.Hicks 2020. 10. 21. 22:31
    Előzmény: #98578  Kapitanyur
    #98580
    Gyonyoruszep ez a konyha. Asszonynak meg is mutattam, azt modta hogy ez minimal design...o biztos tudja. Ami meg vonzo, az a kazan...minosegi darab, stabil eletpalyaval... ;)
    Törölt felhasználó 2020. 10. 21. 22:12
    Előzmény: #98578  Kapitanyur
    #98579
    Ez a lepcsohaz mar valami!
    Aki meg ezt az atalakitasi tervet kifundalta hat most mit mondjak ra...
    Inkabb semmit.
    En ma elmentem kicsit nezelodni a prater utcaban hatha a nyocker mar kikupalodott kicsit.
    Hat, erre se tudok hirtelen mit szolni 😆...
    berlini
    berlini 2020. 10. 21. 21:10
    Előzmény: #98574  Kapitanyur
    #98577
    Nincs fenn a hirdetés.
    Valószinűleg kamu volt.
    gyula1971
    gyula1971 2020. 10. 21. 21:02
    #98576

    Érdeklődök, a hírdetésben szereplő ár az egész házra vonatkozhat?-sarokház, földszint+4-emelet és tetőtér.
    https://www.alteagroup.fr/annonces/details/vente-achat-bureaux-Paris-08/5441
    Kapitanyur
    Kapitanyur 2020. 10. 21. 20:04
    Előzmény: #98574  Kapitanyur
    #98575
    Ja, és ketté választható, két bejárata is van.
    Kapitanyur
    Kapitanyur 2020. 10. 21. 20:03
    #98574
    99M-ról indult, aztán 89, majd 79 
    és most pedig már csak 69 millió.
    .
    Utcai, első emeleti, 90 nm, gyönyörűen felújított házban a belváros egyik legjobb utcájában..
    És mégsem....
    .
    https://m.ingatlan.com/v-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31733475
    ncseed!
    ncseed! 2020. 10. 21. 19:34
    Előzmény: #98572  ruiz
    #98573
    Elkéstél....
    ruiz 2020. 10. 21. 19:26
    Előzmény: #98570  tihamer
    #98572
    "Mindenki foglalkozzon azzal, amit szeret."
    Így van, melos melózzon, és ne floodolja részegen a topicot. Senki nem mondta, hogy nem hasznos a munkája.
    Placi82 2020. 10. 21. 17:28
    #98571
    Elmeorsos, vagy a fórumon? 
    tihamer
    tihamer 2020. 10. 21. 17:20
    Előzmény: #98553  Béla2021
    #98570
    Béla, Béla, elveted a sulykot. Melós is a társadalom fontos tagja. Most is ők újítják fel az ingatlanjaim egy részét .  Felesleges szemelyeskedned, semmi értelme, semmi haszna nincsen. Mindenkire szükség van, melosokra, befektetőkre, vezetőkre, vállalkozókra. Kiegészítjük egymást és ez így jó. Mindenki foglalkozzon azzal, amit szeret. Számomra a legjobb szituáció, mikor win-win helyzet alakul ki, vagyis hogy mindenki jól jár, nyer az uzleten.
    Továbbá, ha lehet maradjunk a gazdaság, ingatlan, befektetés vonalon.
    Köszönöm 
    👍
    XisCixis 2020. 10. 21. 17:00
    Törölt hozzászólás
    #98569
    fogpaszta
    fogpaszta 2020. 10. 21. 16:53
    Előzmény: törölt hozzászólás
    #98568
    Van igazság abban amit írsz. De, hogy jön ez ide?
    berlini
    berlini 2020. 10. 21. 16:36
    Előzmény: #98566  JeGeMeLOV
    #98567
    Nem érted ennek a világnak a lényegét.
    Mindenen lehet változtatni, csak akarni kell.
    ha nekem nem tettszik a borús őszi naplemente, akkor igenis jogos, hogy tavaszi napsütéses délelőttöt kivánjak.
    Ha jó a kormányunk, akkor (két lopás között) szakitanak időt arra, hogy kedvembe járjanak.
    JeGeMeLOV
    JeGeMeLOV 2020. 10. 21. 16:33
    Előzmény: #98565  berlini
    #98566
    Szép őszi naplemente van, ki lehet menni kabát nélkül, minden tuti 
    berlini
    berlini 2020. 10. 21. 16:31
    Előzmény: törölt hozzászólás
    #98565
    Engem most az bánt, hogy borús az idő.
    Tud valaki segiteni?
    Lesz-e erre is valamilyen intézkedési terv (programpont) Novák kisasszony összeállitásában?
    XisCixis 2020. 10. 21. 16:26
    Törölt hozzászólás
    #98564
    XisCixis 2020. 10. 21. 16:01
    Törölt hozzászólás
    #98563
    fogpaszta
    fogpaszta 2020. 10. 21. 16:01
    Előzmény: #98560  Törölt felhasználó
    #98562
    Milyen igaz! :)
    fogpaszta
    fogpaszta 2020. 10. 21. 16:00
    Előzmény: #98559  JeGeMeLOV
    #98561
    Én nem akarok most egy felesleges adok-kapok-ba belemenni, de én semmit nem kamuztam magamról itt...
    -
    Aztán vki vagy elhiszi ezt vagy nem. Az már az ő dolga.
    -
    Minthogy az is hogy szted nincs olyan aki nem vetít magáról..

    Topik gazda

    Hathor
    Hathor
    4 5 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek