Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta ma, 08:00
Előzmény: #219021  Freszelés
#219025

Nekem nem beosztottjaim voltak, csak felügyeltem a vetőmag kukorica szedését, ha  a csőtörő kombájn elromlott, nekem kellett intézkednem.
Többször mondtam az osztrák vezetőnek, hogy a háromból van egy gépkezelő, aki szinte magáénak érzi a gépet, amint van ideje, javítgatja, kenegeti. A másik kettő még véletlenül sem állna neki. Erre az osztrák azt mondta, nem annak az egynek kell  prémiumot adni, hanem a másik kettőt megbüntetni. Elvégre a gép karbantartása is a feladatuk, ki vannak iskolázva. Mondjuk ez az iskolázás 2 hetes volt, Franciaországban, teljes ellátással. Annyira sikeres volt, hogy még azt sem tudták, hol vannak a biztosítékok.
szieszta ma, 07:46
Előzmény: #219011  Murdoch
#219024

Nekem is volt régebben időszakom, hogy szinte minden este megittam egy üveg bort. Ez egy szokássá vált, hogy a tv előtt borozgatok. Az érdekessége az volt, hogy semmimre nem hatott, nem lettem vidámabb, nyugodtabb, boldogabb. Azt gondoltam, hogy a stressz, meg a hajtás után egy picit megnyugtat, de visszanézve, nélküle is lenyugodtam. Meg a fáradságtól jól is aludtam. Úgy néz ki, a májam nem sínylette meg, mert 40 éves koromtól járok ellenőrzése és az ultrahang, meg a véreredmény is rendben van.
Érdekes, azért maradt el ez a "jó" szokásom, mert egyre többször savat csinált, Így szépen elmaradt az otthoni iszogatás.
Nálam most 50 fölött meg igazából nem is esik jól. Fiatalon egy átmulatott éjszakát egy nap másnaposság követett, most a visszafogottabb mulatozást is 3 napig érzek.
Egy valamit kifelejtettem,, a vérnyomásom gimis korom óta picit magas (felső 135-140 szokott lenni). Ha megittam a boromat, mint  a tankönyvekben, beállt 120-ra. Mondtam a szívorvosomnak, aki tablettát adott rá. Mondta nem magas, de jobb, ha ideális szinten tartjuk.
Pistike12 ma, 06:42
Előzmény: #219021  Freszelés
#219023
Miert te mit tennel a helyében? 
FR73 szerda, 21:29
Előzmény: #219020  sityaki
#219022
25 év alatt semmit se változott a világ.
Freszelés szerda, 21:22
Előzmény: #219020  sityaki
#219021
"van 10 beosztottam, kaptam mindenki után 3 csillagot és ezt kell szétosztanom. Ha valakinek négyet adok, akkor valakinek kettőt kell adnom. Ha valakinek kevesebbet adok, mint három (átlag), akkor fejlesztési tervet kell csinálnom neki meg papírmunka is lesz vele, szóval ne kérj négy csillagot, mert senki sem fog kapni"
Ezt a főnököm kerek perec az arcomba mondta. Motiváló, ugye? :) Klassz főnökök vannak mindenütt. :D
sityaki szerda, 21:16
Előzmény: #219010  FR73
#219020
30 ember teljesitményét kellett pontoznom évvégeken. Jött egy új főfőnök, kiadta, hogy 3-an kaphatják a max 3 pontot, és legalább 3-nak 1 pontot kell adnom..., a szöveges értékelés pedig nem lehet hasonló az előző évihez... Reális :-)
Ui.: Nem, nem tartottam be.
N0MAD szerda, 20:39
Előzmény: #219014  FR73
#219019
Fiatalkoromban (bár piáztunk nyilván) féltem a függőségtől mint a tűztől. A kávétól is, láttam vannak akik hüsz kávéval tolták a munkanapot, sofőrök például. Aztán ezt elengedtem, szerintem alkati kérdés lehet, van aki könnyen belecsúszik van aki nem. Pia már egy kor után nem lehet rendszeres, de kávé se hiányzik ha kimarad.
Fene tudja, durva dolgokat meg nem fogyasztok.
N0MAD szerda, 20:20
Előzmény: #219007  ehe
#219018
Ok, nyilván vicceltem….
Freszelés szerda, 18:22
Előzmény: #219015  FR73
#219017
Nálam első helyen azok a feladatok vannak, amik azt a területeket érintik amiket én csinálok egyedül és kizárólag. Nincs semmi olyan amit ne tudnék elsőre, jól és gyorsan megcsinálni. Szerencsére mások lusták beletanulni és így megbecsülni se tudják hogy mennyi idő. A főnököm sem. Na ilyenkor az egy 1 órás feladatot kihúzom egész napra. Nem érdekes, de örömmel csinálom, mert enyém a siker, a felelősség és szabad kezem van, úgyse szól bele senki és még hálásak is hogy mindig minden rendben van.
A lista végén meg az van, amikor meg kell csinálnom valamit úgy, hogy abba 10 ember fog utólag beleokoskodni (más domainje, projektje, ellentmondásos igények, más konvenciók mentén dolgokznak, más eszközökkel, stb), mert (számomra) ezek a végnélküli szívások.
Ami fontos, hogy jókor kell egy feladattal végezni. Ha azt látom hogy szívás feladat érkezik (agilitás: backlog teteje, stb) akkor behúzom a kéziféket és megvárom amíg egy másik "csereszabatos" fejlesztő megnyeri magának. Ha van izgi, akkor előre ráteszem a nevem valahogy véletlenül ha tudom...
Murdoch szerda, 17:44
Előzmény: #219014  FR73
#219016
Így is van. Csakhogy mellette ott a stressz, az is giga rombolást tud végezni. A mostani korszak meg nem éppen a harmónia, nyugalom etalonja. Mindenesetre ha valaki nem tud megállni egy szinten, ki kell szállni.
FR73 szerda, 17:37
Előzmény: #219013  Freszelés
#219015
Innentől kezdve, ha nem priorizálták a feladataimat, akkor én magam priorizáltam.
1. Érdekes munka.
2. Gyorsan sikerrel kecsegtető munka.
3. Talán valaki más elvégzi majd feladat.
4. Talán elfelejtik majd, nem is feladat.
5. Nem oldotta meg senki, nem felejtették el, rám szóltak, ismét feladat, ekkor már prioritást is kapott.
Ez a módszer egészen jól működik, ember se ég ki.
FR73 szerda, 17:33
Előzmény: #219011  Murdoch
#219014
És sajnos igen, a rendszeres ivás az alkoholizmus. Emlékszem, talán suliban tartott nekünk erről előadást egy pszichológus, szerintem pont a megfelelő időpontban, hogy az ember fiatalként belegondoljon. A lényeg, hogy a szervezet szenya módon kialakít egy toleranciát a betolakodó alkohollal szemben, és mindig feljebb kell vinni az adagot, hogy ugyanazt a kívánt hatást elérd. És így szép lassan de biztosan válhatsz alkoholistává.
Freszelés szerda, 17:29
Előzmény: #219010  FR73
#219013
a legjobban a semmittevés éri meg. úgyse rajtam múlik a cég sikere, ha megfeszülök is ugyanott leszünk. a főnököm, főnökeim úgyse tudják megállapítani hogy valójában mennyit dolgozok, mennyire hajtok, mennyire járulok hozzá a sikerhez. napi 2-3 óra elég és legyen jó optikája annak amit csinálok.
az adott szakmára jellemző átlagfizetés kevés munkával az egy jó deal és szerintem ez reálisan el is érhető. a prémium, karácsonyi pénz, kaffetéria, célbónusz, összetartó csapat, érdekes kihívások, szakmai fejlődés, hűségbónusz, ingyenes kávé, csocsóasztal meg ilyenek nem érdekelnek. pontosan 0 számomra az értékük. egyrészt nem megyek be az irodába, másrészt esetleges, harmadrészt ha épp felmondok, akkor hirtelen - hiába lenne esedékes - a prémium/bónusz mégse jön. pedig a prémiumot elvileg az elvégzett jó munkáért adják, tehát utólag. aztán meg mégse. lacibetyárok ezek, mondom! csak a szerződésbe írt fix alapbér és a fizetett szabadnapok száma érdekel.
Murdoch szerda, 17:24
Előzmény: #219009  FR73
#219011
Ismerősöm megemlítette, hogy az elmúlt években szinte minden napja kemény volt, általában agymunka. Szóval munka után otthon, üveg bor kibont és/vagy whiskey. Persze megkapta, hogy a rendszeres ivás az alkoholizmus. 
Most már kezeli, össze-vissza iszik, némelyik nap igen, néha nem, hol többet, hol kevesebbet :)
FR73 szerda, 17:10
Előzmény: #219004  Freszelés
#219010
Jó meglátás. Dolgoztam multinál, ott az volt a szokás, hogy átlag 10% prémiumot adtak, mégpedig úgy, hogy az elsöprő többség 10%-ot kapott, nagyon kevesen nullát, és ugyanannyian 20%-ot.
Ha tótágast álltam és szuper hatékony voltam, pont ugyanúgy 10%-ot adtak, mintha csak alibiztem, erre elég hamar rájön az ember.
FR73 szerda, 17:07
Előzmény: #219005  ehe
#219009
Mindenkinek megvan a keresztje. Ha tudsz róla, és kezeled, az már jó.
gyula1971
gyula1971 szerda, 17:02
Előzmény: #219001  Freszelés
#219008
Egy kis alku (350 -> 250)
Ekkora alku lehetséges?
ehe
ehe szerda, 16:52
Előzmény: #219006  N0MAD
#219007
A gyerekkorom egy resze apam alkoholizmusarol szolt, ugyhogy azt a modszert kilottem.
N0MAD szerda, 16:44
Előzmény: #219005  ehe
#219006
Úgy általában a kocsmára mint klasszikus promblémakezelo helyre :)
ehe
ehe szerda, 16:37
Előzmény: #218995  N0MAD
#219005
Depresszió, motiválatlanság, mizofónia, OCD.
Ha a kocsmában a haverjaimra gondoltál, Ők még nálam is depressziósabbak, de a családban is még a legrosszabb állapotom is jobb volt bárkiénél.
Suba subához, guba gubához + a vér nem válik vízzé...
Freszelés szerda, 13:54
Előzmény: #219003  FR73
#219004
ha a cég (kormány, állambácsi, a világ) elinflálja a fizetést, akkor a dolgozó elinflálja a hatékonyságot és minden tovább tart, kényelmesre veszi. ugyanez igaz a cégekre: ha nem fizetik ki a munkára a 200 eurós óradíjamat, akkor majd kifizetik a 4x50-t.
FR73 szerda, 13:48
Előzmény: #219000  szieszta
#219003
Ez a zsugorinfláció ellentettje, nevezhetnénk csak nyújtásinflációnak.
Freszelés szerda, 13:19
Előzmény: #219001  Freszelés
#219002
bár lehet az egészet le kéne dózerolni és jobb inkább egy újat építeni. telekárban megveszem, az ingatlan legyen 0 (és akkor ez a kompromisszum: a bontás sincs ingyen, szóval nagylelkű voltam hogy nem vontam le érte súlyos milliókat!) :D
Freszelés szerda, 13:17
Előzmény: #218997  gyula1971
#219001
1 nappali, 1 vendég, 2 dolgozó, 2 gyerekszoba, 1 háló, 1 hobbi +1 tartalék. Kicsit több-nagyobb, mint amire szükségünk van, de eddig (és most is) kisebben laktunk-lakunk. Tetszik az udvar is, a lokáció is okés.
Szóval elfogadnám. Bár gondolom egy 70-80 milliót még rá kéne locsolni, hogy állapotilag is olyan legyen, amilyen nekem tetszik. Egy kis alku (350 -> 250) +75M, tehát 300-350 millióból van egy szép családi házad. Mondjuk ~20 év múlva meg el lehet adni az egészet, mert ketten csak keringenénk benne. A korábban említett zombi-apokalipszis ellen is biztos jó, csak magas falak kellenek. :D

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek